Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Температура і вагітність

Температура і вагітність

Кожна мама хоче, щоб її малюк з´явився на світ здоровим, тому під час вагітності будь-які зміни в організмі сприймаються жінкою з побоюванням. Не потрібно цього боятися, так як за зачаттям слідує потужна гормональна перебудова всього організму.

Вагітність в рідкісних випадках протікає зовсім вже безсимптомно і гладко. Як правило, з´являються причини для занепокоєнь і звернень до медиків. Одна з таких причин –підвищення температури тіла. Особливості жіночого організму під час настання вагітності іноді вводять в оману. Наприклад, температура тіла в першому триместрі вагітності буває злегка підвищена і це нормально. Таке підвищення температури може виявитися «своєрідною реакцією» Вашого організму на вагітність (для якої характерна висока продукція прогестерону, що підвищує температуру тіла).

Це підвищення особливо помітно при вимірюванні базальної температури. Якщо розглядати температуру тіла, то під час вагітності (особливо в 1 триместрі) вона може бути трохи підвищеною (в межах 36.8 З-37.4 С). Це пов´язано з тим, що збільшується вироблення гормону прогестерону, який безпосередньо впливає на центр терморегуляції в головному мозку. Саме зміни гормонального фону і терморегуляції стають основною причиною невеликого підвищення температури у ряду жінок під час вагітності.

Якщо все ж підвищена температура викликає занепокоєння, і у вас з’являються сумніви, то згадайте, що при постановці на облік в жіночу консультацію, були здані всі необхідні аналізи, включаючи аналіз на ВІЛ та вірусні гепатити, і пройдений перелік лікарів-фахівців. Якщо у вас все в порядку, немає вогнищ хронічних інфекцій (ангіна, гайморит, захворювання ясен і інше), і відсутні будь-які скарги, то знайте, що все чудово і для хвилювання немає ніяких причин!

А от якщо поряд з температурою, високою або не дуже, скарги все-таки є - швидко до лікаря! На жаль, вагітна жінка може підхопити всі ті самі болячки, що і невагітна. Почати слід з терапевта. Зазвичай в будь-якій жіночій консультації є свій терапевт, як правило, завантажений роботою менше, ніж інші лікарі-спеціалісти, тому немає особливої необхідності просиджувати в довгих чергах міської поліклініки. Після ретельного огляду лікар направить вас на необхідні дослідження, а при необхідності приверне і своїх колег. Після встановлення діагнозу вам буде проведено те лікування, яке буде найбільш ефективним і безпечним на даному терміні вагітності.

Небезпека високої температури під час вагітності

При цьому важливо, щоб інші ознаки можливої хвороби (запалення, застуда і т.д.) були відсутні. Це говорить про те, що швидше за все причин для занепокоєння немає. Але, про всяк випадок, варто порадитися про це зі своїм лікарем.

Справа в тому, що тривале підвищення температури у вагітної жінки вище 38° С викликає дефекти центральної нервової системи плоду. Коли температура тіла жінки збільшується, те саме ж відбувається з температурою плоду і навколишньої рідини, це може пошкодити тканини плоду. Тому вагітним жінкам не рекомендується відвідувати лазню і приймати гарячі ванни. Крім того, при підвищеній температурі розширюються кровоносні судини і знижується кров´яний тиск, в результаті чого кількість крові, що протікає через плаценту зменшується.

Чим збивати?

Практично будь-які ліки, що приймаються під час вагітності, можуть спричинити той чи інший вплив на плід, у тому числі і аспірин, який приймають з різних причин, іноді в поєднанні з іншими ліками.

Аспірин надає шкідливий вплив під час вагітності. Він викликає зміни у функціях згортання крові і може стати причиною кровотеч. Це треба враховувати особливо в останньому триместрі, перед пологами.

Читайте уважно анотації до ліків, які приймаєте, чи не містять вони аспірин. Якщо містять, краще утримайтеся від їх вживання. Не приймайте ніяких аспіриновмісних препаратів без відома свого лікаря. Якщо Вам необхідний болезаспокійливий або жарознижуючий засіб і Ви не можете проконсультуватися з лікарем, то препарати на основі парацетамолу, що продаються без рецепта, на деякий час допоможуть Вам і не спричинять при цьому шкідливого впливу на плід.

Звичайно, найчастіше підвищення температури буває пов´язано з ГРВІ. І тут на перший план виходять народні засоби: молоко з медом, солодкий чай з лимоном, відвари ромашки і шавлії для полоскання горла та інгаляцій.

Запам´ятайте, що аспірин під час вагітності протипоказаний, особливо в 1-2 триместрах. Не рекомендується також парити ноги і приймати гарячу ванну. При температурі в районі 38° С прийміть парацетамол, але краще за все буде звернутися до лікаря, щоб уникнути ускладнень, які може дати навіть банальна застуда.

Підвищену температуру, в тому числі і під час вагітності, можуть давати багато захворювань, але щиро сподіваюся, що жодне з них вас не торкнеться, і ніщо не буде затьмарювати ці незабутні 9 місяців!

За матеріалами malush.dp.ua

>

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас