Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Введення першого прикорму: з чого почати?

Введення першого прикорму: з чого почати?
 

Стосовно цього питання (з яких продуктів розпочинати введення прикорму) досі немає спільної думки ні серед педіатрів, ні серед дієтологів. Загальноприйнятими і найбільш популярними є наступні страви першого прикорму: овочеві пюре, безмолочні каші, кисломолочні продукти. Вибір, звісно, залишається за мамою. Проте, існують деякі рекомендації щодо надання переваги тому чи іншому продукту при введенні першого прикорму.Овочеві пюре є найбільш багатими на залізо, мінеральні солі та вітаміни з усіх перелічених вище страв. Це – найбільш поширений перший прикорм. Рекомендують його діткам, які добре набирають у вазі (до 6 місяців вже подвоїли свою вагу при народженні), не схильні до алергії, не мають проблем з травленням. Діткам же, які погано набирають у вазі, найчастіше призначають у якості першого прикорму безмолочні каші (зрозуміло з якої причини – вони більш калорійні). Також безмолочні каші – більш вдалий вибір для першого прикорму дітей, які мають проблеми з травленням (рідкий стілець, кишкові кольки) та для малюків, схильних до алергії (в такому випадку з овочами та фруктами краще трохи зачекати).

Деякі педіатри наполягають на доцільності використання, в якості першого прикорму, кисломолочних продуктів, мотивуючи це тим, що перехід від маминого молока (суміші) до кисломолочних продуктів є максимально м’яким, і відповідно існує мінімальний ризик виникнення кишкових розладів та інших небажаних реакцій. Проте, цей варіант першого прикорму також має і багато противників. Тому вибір, знову ж таки, за Вами. Ви можете більш детально вивчити цю тему, порадитись із педіатром, якому довіряєте, та прийняти правильне рішення.

Як би там не було, якщо Ви вирішили вводити у раціон своєї крихітки кефір (чи інші кисломолочні продукти), не важливо – перший це прикорм, чи просто чергова страва, яку Ви пропонуєте своїй дитині, краще використовувати домашній кефір, сир чи йогурт (технологія їх виготовлення в домашніх умовах надзвичайно проста, головне що Вам знадобиться – якісне молоко, а якщо бажаєте зробити йогурт, то ще й спеціальна бактеріальна закваска і йогуртниця (хоча, можна обійтися і без неї, скориставшись натомість термосом чи просто будь-якою посудиною, яка закривається кришкою).

Інколи в якості першого прикорму призначають печене яблучко (якщо у дитини є закрепи).

Загалом, прикорм – це дуже індивідуально. Тому обов’язково порадьтесь із лікарем перед прийняттям важливого рішення – введення перших «дорослих» страв в раціон малюка.

Про те, коли вводити перший прикорм, а також рекомендації щодо введення прикорму, читайте у наших попередніх статтях.

Автор: Марта Павлюк
 
>

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Коли варто вводити перший прикорм?

Тема прикорму часто провокує багато дискусій і суперечок. Сперечаються і стосовно того, коли починати його (прикорм) вводити, що саме обрати для першої страви, і як це правильно робити, аби не нашкодити крихітці. Спробуємо допомогти розгубленій матусі, яка заплуталась серед порад, які лунають звідусіль. Отже…

Прикорм немовляти

Перший рік життя малюка в плані харчування ділиться на дві частини: перша частина - це коли крихітка харчується тільки вашим молоком або адаптованими сумішами, і друга частина, коли в раціоні малюка з´являється "доросла" їжа.