Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Календар вагітності: тридцять восьмий тиждень вагітності

38 тиждень вагітності
 

Ваша вагітність: 38 тиждень

За пару тижнів ваш синдром «влаштування» досягне апогею. Ви будете зайняті пранням і складанням дитячих речей. Якщо ви все ще не встановили дитячу кроватку, люльку тощо, то зараз самий час зробити це.

Цікаво, що відбуватиметься з вашим тілом, дитиною та життям цього тижня? Читайте далі…

Про що ви думаєте:

«Будь ласка, тільки щоб в мене не відійшли води в незручний момент: під час зустрічі з клієнтом, на педикюрі чи в ресторані…»

Ваше тіло

Так як ваша матка розширюється, у вас може текти рідина. Вона густа і схожа на слиз; ця рідина захищає вашу матку і попереджує попадання інфекції протягом вагітності. По мірі виконання своїх функцій, рідина покидає матку.

Але виділення цієї рідини не є точною ознакою того, що починаються пологи.

Ви також можете помітити рожеві чи «кров’яні » виділення – це ще одна ознака того, що матка розширюється.

Відколи почнуться такі інтенсивні виділення, будьте готові до регулярних, сильних та болючих переймів чи інших ознак того, що вам слід зателефонувати до лікаря і їхати до пологового будинку.

Ваша дитинка

В кишечнику маляти накопичилася значна кількість меконію (першорідного калу), який вийде скоро після його народження і ви отримаєте свій перший досвід.

Ось ще що відбувається:

Маля, мабуть, вже себе обцарапало, адже його нігті настільки вже довгі, що обплітаються навколо пальчиків.

Легені дитини продовжують розвиватися, а її мозок і нервова система функціонують все краще з кожним днем. Останні розвиватимуться ще до підліткового віку.

Маля важить біля трьох кг і виросло до 19-20 дюймів.

Ваше життя

Ви носите одні й ті самі джинси вже протягом місяця; видно, що ви давно не прали. Протягом наступних тижнів все поміняється. Хто знав, що така тендітна жінка може перепрати таку гору білизни за 2 дні? Зараз вже час поскладати дитячі речі і не забути купити засіб для виведення плям.

Спитайтеся в знайомої, яка вже має дитину, що підходило її маляті. Але не факт, що вашій дитинці це підійде. Вам доведеться приходити до всього способом спроб та помилок.

Підготуйте випраних малесеньких речей на 2 тижні вперед. Але не треба перенапружуватись і прати все на рік вперед. Вам ці речі можуть і не знадобитися зовсім. Просто складіть інші речі, щоб потім можна було здати їх до магазину, обміняти на більші розміри чи подарувати іншій майбутній мамі.* підрахунок з першого дня вашої останньої менструації

Попередній тиждень Наступний тиждень


(За матеріалами 3D Pegnancy)
>

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Про смачний і здоровий секс у «цей» період

Спеціально з ваших прохань, майбутні матусі, Альона Гуменюк, організатор конференції для вагітних «У нас буде дитина», зустрілася Косолаповою Вікторією, щоб дізнатися про "ЦЕ" в "ЦЕЙ" період. Вікторія – сертифікований фахівець з питань жіночого здоров'я і сексуальності, власниця студії Жіночого розвитку та Вумбілдингу.

Пологи: як це відбувається

Якщо ви чекаєте на первістка, напевно вам буде цікаво дізнатися, як же відбувається процес родової діяльності. Кожна майбутня матуся у ІІІ триместрі вагітності починає все частіше уявляти собі появу на світ своєї дитини. Вона продовжує мріяти про свого малюка, бачити його ручки, ніжки, на кого він буде схожий, які у нього очі...

Найкращі фільми для вагітних

Вагітним жінкам корисно не тільки гуляти на свіжому повітрі, а й побільше відпочивати. Так хочеться просто полежати на дивані і нічого не робити! Можна погортати журнали, прочитати цікаву книгу або просто подивитися телевізор.

Слушні поради вагітним від жінок, які вже стали матусями

Кожна жінка завагітнівши, хоче стати найкращою матусею для свого малюка. У цей час у вас все перевертається з ніг на голову. Ті речі, які для вас раніше були важливими, зараз втрачають сенс. Наприклад, похід у кіно або кафе з друзями був невід'ємним атрибутом вашого колишнього життя. А зараз для вас з пузожителем найголовніше – спокійна домашня обстановка і смачна домашня їжа. Я вже мовчу про пристрасті вагітної жінки! Смак змінюється до невпізнання: ви можете полюбити банани з солоними огірками або пряники з томатним соком.