Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Грудне вигодовування

Усе про грудне вигодовування ви дізнаєтеся на нашому сайті: відлучення від грудей, нестача грудного молока, зціджування та зберігання грудного молока, алергія в немовляти та інше.
Багато матеріалів, поради спеціалістів дадуть вичерпні відповіді на усі ваші  запитання.

Як вибрати свою ідеальну подушку для годування малюка? (частина 1)

Ви напевно чули про те, що подушка для годування малюка дійсно може полегшити процес грудного вигодовування. Але, вирішивши купити одну з них, безліч молодих матусь задаються питаннями: «Чим вони відрізняються одна від одної?», «Чи дійсно між ними є різниця?» і т.д. Відповідь - «ТАК»! Тому в даній статті ми вирішили детально розповісти про відмінності подушок для годування і дати кілька корисних порад, які допоможуть вам вибрати свою ідеальну подушечку.

Як привчити немовля до пляшечки (частина 3)

Корисні поради

• Деякі мами помічають, що їх охолоджене або заморожене молоко має злегка мильний присмак. Це через надлишок ферменту ліпази. Багато малюків не звертають на це уваги, але деякі можуть з цієї причини відмовлятися від пляшечки. Кип'ятіння молока перед охолодженням допоможе деактивувати даний фермент і позбутися від мильного присмаку.

Як привчити немовля до пляшечки (частина 2)

Відмова від пляшечки

Іноді немовлята на грудному вигодовуванні починають відмовлятися від пляшечки з соскою. Нижче ми дамо декілька порад, які допоможуть привчити до пляшечки малюка, який категорично від неї відмовляється. Але пам'ятайте, що цей процес все ж займе пару тижнів, і ви повинні бути дуже терплячі.

Як привчити немовля до пляшечки (частина 1)

Коли знайомити малюка з пляшечкою

Часто молоді батьки задаються питанням: «Коли найкраще пропонувати малюкові пляшечку?». Тут немає однозначно ідеального часу, але експерти з лактації рекомендують не робити цього, поки у вас не налагодиться вироблення молока (в необхідній кількості) і сам процес грудного вигодовування. Як правило, пляшечку малюкові пропонують на 2-4 тижні життя. Цей період вважається вдалим, так як і процес годування у вас з малюком вже налагодиться, і не буде занадто пізно, коли дитина може завзято відмовлятися від пляшечки (що трапляється, як правило, після 6 місяців).

Ключова роль білка для росту і розвитку вашої дитини

Розвиток Вашої дитини залежить від генетичних особливостей, навколишнього середовища, та харчування. Найважливіша поживна речовина для малюка у перші 1000 днів життя - це білок. Це не дивно, тому що протягом першого року життя діти потроюють свою вагу і ростуть на 2 см за місяць.

Чому немовля відмовляється від грудей?

Дитина не хоче брати груди… Багато матерів сприймають це як вирок, мовляв, нічого не поробиш, переходимо на штучне вигодовування. Таке враження, ніби діти діляться на дві умовні категорії: ті, що ссуть груди, і ті, що відмовляються. Так само і себе матусі ділять на два «види»: та, у якої є грудне молоко, і та, у якої його нема.

Чи можна вагітній продовжувати годувати груддю?

Можливо, когось здивує заголовок статті, адже багато жінок упевнені: поки вони годують груддю – завагітніти другою дитиною не можуть. Це не зовсім так і покладатися на лактаційну аменорею (період природної контрацепції через пригнічення овуляції), як надійний спосіб попередження вагітності не варто.

Як підвищити лактацію?

Молоді матусі із уст в уста передають одна одній цілі легенди про те, які продукти стимулюють лактацію, а які категорично заборонено вживати в період годування груддю. А чи справді можна впливати на лактацію, коригуючи своє харчування?

Як впоратися з лактаційною кризою

Грудне вигодовування – це процес тісної взаємодії мами і дитини, в якому мама і її малюк стають єдиним цілим. Як і все інше в нашому житті, лактація має свої періоди, а так як це – двосторонній процес, то й успішне вигодовування грудьми залежить від обох. Тому сьогодні ми розповімо вам, як правильно реагувати і справлятися з різними лактаційними кризами.

Що таке лактаційна криза і як її подолати?

Успішно годуєте малюка грудьми, але останнім часом вам здається, що молока бракує? У вас відчуття, ніби груди вже не наповнюються, як раніше? Можливо наступила лактаційна криза – період, коли кількість молока, яке виробляється жіночим організмом, тимчасово не відповідає потребам дитини. Лактаційні кризи, зазвичай, виникають в період з 3 по 6 тиждень після народження немовляти, а також на 3-4, 8-9 місяцях його життя. На щастя, періоди ці тривають недовго: від 3 днів до тижня. Тому запасіться терпінням і необхідною інформацію – ситуація незабаром почне налагоджуватись!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас