Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Здоров´я матері і дитини

Усе те, що ви забуваєте запитати у лікаря − про вітаміни, щеплення, алергію, сезонні хвороби (грип, простуда), чим небезпечні деякі ліки, що класти в домашню аптечку. А також безліч корисних і цікавих статей з порадами щодо профілактики і лікування захворювань, методів народної медицини та зміцнення здоров'я для всієї родини.

Перша допомога і подальші дії при найпоширеніших (несерйозних) дитячих травмах

Дайте відповідь швидко – що робити, якщо дитина обпіклася? У таких випадках ви не повинні навіть замислюватися!

Всі ми знаємо, якими непосидючими бувають дітлахи, і як легко за ними не встежити. Тому кожен дорослий, який проводить час з дітьми, повинен знати елементарні правила першої допомоги при несерйозних, але найпоширеніших дитячих травмах: забитті голови і кінцівок, опіку, носовій кровотечі... Далі в статті ми коротко, але конкретно і зрозуміло розповімо про те, що робити в кожній з цих ситуацій, щоб уникнути паніки і її неприємних наслідків.

Дитині доведеться носити окуляри? Як допомогти змиритися і звикнути до них?

Коли дитині прописують окуляри для зору, це непростий досвід як для самого чада, так і для його батьків. Насправді більший стрес переживають саме батьки, бачачи, як 5-річний малюк гризе дужки своєї нової пари, або умовляючи підлітка одягти їх до школи. Крім цього відразу ж з рішенням купити окуляри дитині виникає ціла купа питань і переживань – не тільки про те, як вибрати дитячі окуляри для зору, але і як змусити чадо носити їх постійно, навчити доглядати за ними і т.д. Знайомо?

У що одягати дитину навесні

Весна, нарешті, радує нас яскравими сонячними днями, і дітвора з величезним задоволенням гуляє на вулиці, адже можна вже не одягати ці громіздкі зимові куртки та взуття. Але, не дивлячись на те, що вже добряче потеплішало, весна все ж не обходиться без своїх сюрпризів – похмурих днів з дощем або холодним вітром. У такі моменти дуже важливо захистити малюка від сюрпризів весняної погоди. У що ж одягати дитину навесні, щоб вона і не замерзла, і не перегрілася?

Як привчити дитину робити ранкову зарядку

Ранкова зарядка – це незмінний атрибут всіх успішних людей. Посудіть самі, крім здоров'я вона несе в собі дисципліну – необхідно робити її щоранку, витримку – все робити за регламентом і режимом дня. Такі правильні норми, закладені в дитинстві, приведуть згодом до того що, зарядка буде не те, що звичкою, а нормою. Як почистити зуби, а спорт – ритуал, без якого не можна прожити і дня.

Ревматоїдний артрит чи подагра – як дізнатися, що саме у вас?

Що таке ревматоїдний артрит і подагра?

Декілька швидких фактів:

- РА вражає суглоби всього організму, в той час як подагра з'являється тільки на великих пальцях ноги, верхній поверхні стопи і щиколотках.

- Причини розвитку РА невідомі, а розвиток подагри асоціюють з переїданням і ожирінням.

- Біль від РА може бути як слабким, так і сильним, подагра ж супроводжується різким болем.

Весняний малюк: перші прогулянки з новонародженим

Мамуля каже, що я вже трішечки підріс, і вони з татом можуть вперше винести мене на свіже повітря... А що таке це свіже повітря? Цікаво, куди це вони мене вже несуть?..

Як чистити перші зубки?

Ми з мамою вже зовсім дорослі, тому щоранку разом чистимо зубки. Вона каже, що у мене в роті живуть злі мікробчики, яких ми обов'язково переможемо, якщо я буду робити щіточкою «вжух-вжух». :)

Як визначити, чи є паразити у дитини

Попереду літо, а значить, улюблений відпочинок на дачі або за містом, багато фруктів і ягід і також безліч довгоочікуваних розваг на природі. Діти просто обожнюють копатися в землі, будувати пасочки з піску, зривати свіжі ягідки прямо з дерев і кущів, після тягнути все до рота.

Масаж новонародженому – що важливо знати?

Дитячий масаж – прекрасний спосіб поспілкуватися з крихіткою і стати ще ближчими один до одного. Крім того, масаж новонародженому несе величезну користь. Але перш ніж приступати, ви повинні знати, коли і як робити масаж немовляті, щоб не нашкодити.

Чому хворіють діти?

Всі ми розуміємо причини своїх власних недуг і способи боротьби з ними, а ось коли мова заходить про дітей - починаються проблеми з розумінням суті проблеми. І все ж - чому вони хворіють? Як психоемоційні потрясіння впливають на дитяче здоров'я? Про це розповіла Світлана Васьківска - відомий лікар-психотерапевт на лекції клубу «Студія жіночих питань», організованого Медичним центром Святої Параскеви.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас