Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Здоров´я матері і дитини

Усе те, що ви забуваєте запитати у лікаря − про вітаміни, щеплення, алергію, сезонні хвороби (грип, простуда), чим небезпечні деякі ліки, що класти в домашню аптечку. А також безліч корисних і цікавих статей з порадами щодо профілактики і лікування захворювань, методів народної медицини та зміцнення здоров'я для всієї родини.

Життєві ритми немовляти

Малюк народився, і пішли перші секунди, хвилини, години його життя... З перших днів йому треба вливатися в нові умови. Слід допомогти дитині не тільки швидко адаптуватися, а й спрямувати сили на ріст і розвиток. Режим дня необхідний з перших днів життя.

Родимки - знаки богині любові

У XV столітті родимки й родимі плями вважалися диявольськими мітками. Жінкам, у яких вони були, загрожувало спалення. Якщо родимка: кругла – вона означає добро, довгаста – помірну частку удачі, трикутна або з "рваними" краями - суміш і доброго і поганого.

Якщо втомлюються ноги

Відчуття тяжкості, втоми в ногах частенько відчувають багато жінок, тому фахівці рекомендують регулярно робити для втомлених ніг гімнастику, лікувально-профілактичні ванночки та масаж.

Чи давати малюку соску або пустушку?

Коли мова йде про маленьку дитину, чомусь відразу перед очима з'являється малюк, обов'язково з пустушкою у роті або ж він п'є молоко з пляшечки з соски. Привчати своїх дітей до пустушки або соски - це особиста справа кожної мами. Якщо дитина обходиться без пустушки і веде себе спокійно, тоді виникає питання - «Навіщо вам потрібна пустушка?». Правильно, можна обійтися і без неї.

Рівна спина. Перший рік - найважливіший!

Завжди було сумно дивитися на підлітків, які йдуть, втягнувши голову в плечі і округливши спину. Через це вони відразу стають на сантиметрів десять нижче, та й в цілому виглядають досить жалюгідно. Інша справа, коли спина пряма, голова піднята, а очі впевнено дивляться вперед. На таких дивишся, і душа радіє!

Як виявити і вилікувати харчову алергію в дитини?

Що робити, якщо ви підозрюєте наявність у вашої дитини харчової алергії, з чого починати обстеження і як лікувати алергію?

Як максимально оздоровити дитину влітку?

Літо - чудова пора відпусток, відпочинку, сезон місцевих вітамінів з грядки і нескінченного задоволення від нових вражень! А для багатьох мам і тат це ще й час організації літньої програми поїздок для улюбленого карапуза. І метою № 1 є, звичайно, не захоплення дитини від нових розваг і не раннє знайомство з комфортом закордонних курортів (це теж, але другорядне), а максимальне оздоровлення дитячого організму.

Подорож з дитиною: що повинно бути в аптечці

Дуже часто, збираючись у подорож з дітьми, ми навіть не замислюємося про те, які складності нас можуть підстерігати в поїздці: алергія, головний біль, розлад шлунку, застуда. Удвічі важче нездужання переносять діти. Щоб відпустка не була зіпсована, подбайте про аптечку до від'їзду!

Коли дитині потрібен логопед?

Діти дуже не схожі один на одного не тільки зовнішністю і характером, але й особливостями свого розвитку. Одні вже в однорічному віці старанно повторюють за дорослими слова і по сто разів на день намагаються назвати все, що бачать навколо. Інші тільки після двох років починають намагатися вимовляти щось більш складне, ніж дитячий лепет.

Літо і його небезпеки: тепловий і сонячний удар у дітей

Ось і прийшло довгоочікуване літо. А з ним і період відпусток, виїздів на дачу, до моря, в село. Діти отримали можливість більше часу проводити на свіжому повітрі, спілкуватися з природою. Завдання батьків в цей час - захистити дітей від негативних факторів, які можуть завдати шкоди їх здоров'ю, зуміти, в разі необхідності, грамотно надати долікарську допомогу.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас