Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Виховання

Існує безліч методик виховання дітей, десятками мов світу написані тисячі книжок з виховання. Нам дуже шкода, що зібрати всі ці матеріали з виховання в рамках одного проекту неможливо. Тому ми вибираємо найкраще – те, що дійсно допомагає у вихованні, орієнтуємося на відгуки батьків та на реальний досвід. Сподіваємося, наші статті та поради з виховання дітей допоможуть вам виховати щасливу, розумну та сильну особистість.

Дитина не чує вас? Спробуйте звертатись до неї по-іншому

Інколи виникає враження, що діти попросту не чують нас. Доводиться по кілька разів повторювати, підвищувати голос, щоби достукатись до вередуна. Хтось скаже: такі вони, сучасні діти… Та чи справедливим є таке зауваження? Може зовсім не в дітях справа, а в дорослих? Можливо, змінивши свою стратегію – зможемо отримати інший результат?

Вкласти дитину спати: місія здійсненна

Міцний сон – одна із важливих умов для зростання здорової дитини. Наявність чіткого режиму дня, де присутні прості, зрозумілі для маленьких членів сім’ї правила - річ необхідна. Та навіть, якщо режим дня – слово не нове у вашій сім’ї, інколи вложити дитину спати буває вкрай непросто. Чи можна зарадити ситуації? Чи існують якісь способи допомогти малечі налаштуватись на відпочинок, швидше заснути та міцно спати? Звісно, універсальних правил тут немає, проте, деякі поради ми, все ж, приготували.

Дитина і цуценя: правила, безпека і відповідальність

Багато діток починають просити у батьків завести цуценя, як тільки навчаться говорити. Не знаєте, чи готові ви до такого серйозного кроку? Так, дитина і щеня можуть співіснувати в одному будинку, але тільки при правильних обставинах. Якщо ви все ж таки схиляєтеся до того, щоб завести песика, наші поради допоможуть вам забезпечити безпеку і дитини, і маленької тварини, а також щасливе їх співіснування.

Як стимулювати творчий розвиток малюка

Творчість може бути якою завгодно: від мистецтва до музики, танців і т.д. І одна з найбільш важливих цілей всіх батьків – навчити дитину самовиражатися, так часто і таким чином, як їй хочеться. Не знаєте, як почати розвивати в дитині творчість і креативність? Наші поради допоможуть вашому малюкові розкритися!

Дитячі істерики: шукаємо причину та зупиняємо

Дитячі істерики – справжнє випробування для батьківських нервів… Трапляються такі емоційні сплески у всіх дітей, правда, у когось дуже часто, у когось – рідше. Та хотілося б навчитися жити та вирішувати усі проблеми, що виникають, без пронизливих криків і тупотінь ногами. Чи можливо це?

Вчимо дитину доглядати за домашнім улюбленцем

Деякі дітки обіцяють, що будуть робити все, що потрібно, щоб батьки тільки дозволили завести домашнього улюленця. Однак незабаром ентузіазм малюка пропадає, і змусити його кожен день піклуватися про тварину стає не так просто. Але саме ця турбота може багато чому навчити дитину, тому відмовлятися від тварини в будинку не варто, тим більше що просте планування, участь батьків і відкрите спілкування з дитиною – все, що потрібно, щоб і дитина, і тварина не тільки жили комфортно, а й по-справжньому подружилися.

Як допомогти першокласнику адаптуватись до школи?

Початок навчального року – це завжди хвилююча подія для школяра, маленький стрес, зміна. А найважче, звісно, першачкам, для яких кожен день у школі в перші місяці навчання несе нові відкриття. Для першокласника настає період змін, дитина переключається з ігрової діяльності, яка панувала в її житті до початку школи, на діяльність соціальну. Перша серйозна відповідальність, перші справжні домашні завдання, перші оцінки… Період адаптації у дитини, яка лише стала школярем, триває, зазвичай, від 1 до 3 місяців. І, звісно, батьки відіграють неабияку роль у тому, наскільки швидко та легко пройде цей етап.

Як «правильно» карати дитину?

Процес виховання неминуче передбачає наявність такого моменту як покарання. Якщо слово «покарання» піднімає в вашій уяві картину, де заплаканий малюк стоїть в кутку, а мама (тато) злісно виговорюють його (чи навіть шльопають по попі) – доведеться розірвати цей шаблон. Адже покарання може бути абсолютно різним (на щастя, для більшості сучасних батьків фізичне покарання – річ неприпустима). Не хотілося б оперувати термінами «правильно» і «не правильно», адже границі їх дуже розмиті, та, тим не менш, поговоримо про «правильне» покарання в контексті «ефективне покарання» - таке, яке приносить бажаний ефект. Отож…

Страх дошкільника перед школою: як з ним впоратися?

Вступ малюка до школи – важлива віха в його житті, і потенційно складне випробування для маленького дошкільника. Та й для вас теж. Дитина ходила в садок, де всі завдання проводяться в ігровій формі, потрібно лише вміти сидіти на одному місці. Але тут очікуються зміни, і їй доведеться по-справжньому працювати. А плюс до всього, ще й абсолютно нові вчителі та діти, з якими доведеться налагоджувати стосунки.

7 причин купити дитині планшет

Купівля планшета для дитини сьогодні скоріше необхідність, ніж примха батьків. Та й діти розвиваються куди швидше, легко звикаючи і розбираючись в сучасних новинках. Хоча, чимало батьків і психологів стверджують, що в цьому немає ніякої користі, лише шкода. Все ж, як не крути, але ви не зможете повністю захистити своє чадо від сучасних гаджетів, а от навчити ними правильно користуватися так, щоб вони приносили виключно користь – це в силах кожних батьків.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас