Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Виховання

Існує безліч методик виховання дітей, десятками мов світу написані тисячі книжок з виховання. Нам дуже шкода, що зібрати всі ці матеріали з виховання в рамках одного проекту неможливо. Тому ми вибираємо найкраще – те, що дійсно допомагає у вихованні, орієнтуємося на відгуки батьків та на реальний досвід. Сподіваємося, наші статті та поради з виховання дітей допоможуть вам виховати щасливу, розумну та сильну особистість.

Коли і як розповідати дитині про державну символіку

Усе починається з малого, і патріотизм не виняток. Щоб у дорослому віці людина не ставилася до державної символіки України, як до формальності, треба, щоб вона знала про них з дитинства. І не просто знала, а любила усім серцем. Це, до речі, не складно, і не обов’язково щодня прокидатися під звуки гімну та перетворювати вишиванку на повсякденний одяг.

Підселяємо в дитячу другу дитину

У перший час ваш малюк напевно буде не в захваті від ідеї ділитися кімнатою з молодшим братиком чи сестричкою. Але, як показує практика, в кінці кінців, діткам навіть подобається жити удвох в одній кімнаті. Крім того, спільне проживання в дитячій часто допомагає малюкам швидше засипати і прекрасно виховує в них найкращі людські якості: ділитися, спілкуватися, знаходити спільну мову, йти на компроміси, вирішувати виникаючі проблеми. Але зараз вам доведеться допомогти старшій дитині прийняти малюка в свою кімнату.

Як покращити апетит малечі?

Для багатьох батьків нагодувати дитину – це справжня проблема. Кожного дня історія повторюється: істерики, сльози, вмовляння, а результат – кілька ложечок «за маму» і «за тата»… Чи це у всіх дітей наступає такий період, чи тут помилка батьків? Звісно, однозначної відповіді на таке запитання не вдасться знайти. Але ми спробуємо розібрати найтиповіші помилки, які зазвичай допускають мами й тати, провокуючи «поганий апетит» малечі.

Коли і яку заводити домашню тварину для дитини?

Хочете завести домашню тварину, але боїтеся, що вона не підійде дитині? Щоб не було таких проблем, вам потрібно врахувати деякі нюанси перш, ніж заводити вихованця. І перше, про що вам варто подумати – чи готовий малюк до такої відповідальності? А потім вже вибирати, яка тварина йому підійде найкраще.

Як навчити дитину поєднувати і комбінувати одяг? (Частина 2)

Експериментуйте з кольорами і візерунками

Починаємо з основ:

• Почніть з нейтральних базових відтінків, які є найбільш універсальними. Темні кольори, як сірий, чорний, коричневий, хакі і синій відмінно підходять для нижньої частини наряду (штани, спідниці, шорти і т.д.), а до них можна підібрати яскравий і цікавий верх.

Привчаємо до горщика двійнят – як впоратися молодим батькам?

Привчання дитини до горщика – справа непроста. А якщо у вас двійнята? Це вдвічі більше «аварій», вдвічі більше зусиль і нервів з вашого боку... Так, у привчання до горщика двійнят, звичайно, є свої складності, однак і є переваги – дітки будуть стимулювати і мотивувати одне одного, адже успіхи однолітка – потужна рушійна сила, коли мова йде про привчання дітвори до горщика.

Як навчити дитину поєднувати і комбінувати одяг? (Частина 1)

Навчити дітей комбінувати і поєднувати одяг – це не просто примха батьків, а неймовірно корисно для маленьких модників. І не тільки тому, що так дитина зможе швидше знайти свій власний стиль і навчитися добре одягатися, що неодмінно в майбутньому найкращим чином позначиться на її самооцінці. Маленький модник або модниця навчиться отримувати максимум з мінімальних можливостей, і навіть з допомогою елементарного базового гардероба та аксесуарів зуміє створювати стильні образи. Хіба не про це уміння зараз мріє багато хто з нас – дорослих?

Денний сон: як втомити дитину, перш ніж вона виснажить вас?

Всі мами малюків кожен день чекають їх післяобіднього сну, адже в цей час можна відпочити, прийняти душ, почитати улюблену книгу або журнал або поспілкуватися з подругою, не відволікаючись постійно на дитину. Відтак, післяобідній сон важливий не тільки для малюка, але і для мами. І щоб зробити його достатньо довгим і безперервним, важливо домогтися того, щоб до цього часу дитина втомилася і нічого більше не хотіла.

Як бути в курсі шкільних справ дитини без суттєвих зусиль?

Давно відомо про дві основні рушійні сили педагогічного процесу – родину та школу. І про те, що лише їх повноцінне та всебічне поєднання дозволяє розраховувати на успіхи у навчанні дитини. Але як само діють ці інститути? Якщо зі школою все більш-менш зрозуміло – вчителі ведуть уроки, їм нараховується за це зарплатня, функціонує система відбору учнів, класні приміщення наповнюють навчальним обладнанням, випускники отримують атестати, відповідальні чиновники міністерства освіти і науки орудують папірцями, безперервно ведуться журнали та щоденники тощо, – то прояви батьківського внеску в освітній процес жодним чином не інституційовано, і різні батьки мають різні уявлення щодо необхідного ступеню заглиблення у шкільні справи.

Дитина не любить коляску: що робити?

Багато молодих матусь люблять гуляти з малюком – це одночасно і корисне фізичне навантаження, і відпочинок. Але що, якщо дитина не любить коляску і просто шаленіє, коли знаходиться в ній?

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас