Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Виховання

Існує безліч методик виховання дітей, десятками мов світу написані тисячі книжок з виховання. Нам дуже шкода, що зібрати всі ці матеріали з виховання в рамках одного проекту неможливо. Тому ми вибираємо найкраще – те, що дійсно допомагає у вихованні, орієнтуємося на відгуки батьків та на реальний досвід. Сподіваємося, наші статті та поради з виховання дітей допоможуть вам виховати щасливу, розумну та сильну особистість.

Як «правильно» карати дитину?

Процес виховання неминуче передбачає наявність такого моменту як покарання. Якщо слово «покарання» піднімає в вашій уяві картину, де заплаканий малюк стоїть в кутку, а мама (тато) злісно виговорюють його (чи навіть шльопають по попі) – доведеться розірвати цей шаблон. Адже покарання може бути абсолютно різним (на щастя, для більшості сучасних батьків фізичне покарання – річ неприпустима). Не хотілося б оперувати термінами «правильно» і «не правильно», адже границі їх дуже розмиті, та, тим не менш, поговоримо про «правильне» покарання в контексті «ефективне покарання» - таке, яке приносить бажаний ефект. Отож…

Страх дошкільника перед школою: як з ним впоратися?

Вступ малюка до школи – важлива віха в його житті, і потенційно складне випробування для маленького дошкільника. Та й для вас теж. Дитина ходила в садок, де всі завдання проводяться в ігровій формі, потрібно лише вміти сидіти на одному місці. Але тут очікуються зміни, і їй доведеться по-справжньому працювати. А плюс до всього, ще й абсолютно нові вчителі та діти, з якими доведеться налагоджувати стосунки.

7 причин купити дитині планшет

Купівля планшета для дитини сьогодні скоріше необхідність, ніж примха батьків. Та й діти розвиваються куди швидше, легко звикаючи і розбираючись в сучасних новинках. Хоча, чимало батьків і психологів стверджують, що в цьому немає ніякої користі, лише шкода. Все ж, як не крути, але ви не зможете повністю захистити своє чадо від сучасних гаджетів, а от навчити ними правильно користуватися так, щоб вони приносили виключно користь – це в силах кожних батьків.

Наймаємо родича замість няні: які питання мають вас цікавити?

Якщо у вас є можливість не наймати няню, а передати турботу про дитину, поки вас немає поруч, комусь із родичів (мамі, тітці, бабусі), вам дуже пощастило. Найбільша перевага тут – ваш спокій, що ваш малюк в руках близької людини, якій ви можете довіряти. Крім того, це набагато дешевше або, можливо, і зовсім безкоштовно. Але, на жаль, навіть в цьому прекрасному варіанті є свої недоліки.

Як знайти найкращу няню для дітвори

Хороша няня – це не тільки турбота про дитину, але і важливе вкладення в її майбутнє. Наймаючи няню, думайте не тільки про догляд за дитиною, а й про її розвиток – грамотна нянечка повинна також допомагати малюкові вчитися і розвиватися. А чи знали ви, що для сім'ї з двома працюючими батьками і двома або більше дітьми няня може обходитися дешевше за дитячий садок? То, можливо, дійсно варто пошукати гарну няню для своєї дітвори? Але як таку знайти?

Дитяче суперництво: як врегулювати ситуацію?

Мати сестру, або брата – велике щастя! Часто у дорослому віці вони стають найкращими друзями, порадниками, надійним плечем, на яке завжди можна покластись, а от в дитинстві класикою жанру є постійні сварки і суперечки між дітьми, безперервне з’ясовування «хто перший почав». Часто це суперництво починається ще до народження другої дитини і триває протягом усього періоду дорослішання, проходячи через різні стадії: від боротьби за іграшку до боротьби за увагу.

5 речей, які повинні бути у кожної маленької принцеси

Балувати своїх дітей чи ні – вирішувати кожному з батьків, але є речі, які просто зобов'язані бути у дітей. Відносити їх розряду пустощів не варто, тому як вони швидше навчать маленьке чадо цінувати себе. Сьогодні ми пропонуємо обговорити, які речі повинні бути у кожної маленької принцеси, і чому так важливо, щоб вони мали місце в дитинстві маленької дівчинки.

Коли і як розповідати дитині про державну символіку

Усе починається з малого, і патріотизм не виняток. Щоб у дорослому віці людина не ставилася до державної символіки України, як до формальності, треба, щоб вона знала про них з дитинства. І не просто знала, а любила усім серцем. Це, до речі, не складно, і не обов’язково щодня прокидатися під звуки гімну та перетворювати вишиванку на повсякденний одяг.

Підселяємо в дитячу другу дитину

У перший час ваш малюк напевно буде не в захваті від ідеї ділитися кімнатою з молодшим братиком чи сестричкою. Але, як показує практика, в кінці кінців, діткам навіть подобається жити удвох в одній кімнаті. Крім того, спільне проживання в дитячій часто допомагає малюкам швидше засипати і прекрасно виховує в них найкращі людські якості: ділитися, спілкуватися, знаходити спільну мову, йти на компроміси, вирішувати виникаючі проблеми. Але зараз вам доведеться допомогти старшій дитині прийняти малюка в свою кімнату.

Як покращити апетит малечі?

Для багатьох батьків нагодувати дитину – це справжня проблема. Кожного дня історія повторюється: істерики, сльози, вмовляння, а результат – кілька ложечок «за маму» і «за тата»… Чи це у всіх дітей наступає такий період, чи тут помилка батьків? Звісно, однозначної відповіді на таке запитання не вдасться знайти. Але ми спробуємо розібрати найтиповіші помилки, які зазвичай допускають мами й тати, провокуючи «поганий апетит» малечі.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас