МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

Алексей, Киев. Я позвонил на вакансию работника бригады ресторана. Голова (рекрутер) подтвердила, что вакансия актуальна и пригласила на следующий день подьехать на собеседование. Приехал, а тамошние кадровики сказали, что еще вчера уже взяли человека на вакансию. Интересно, каких все же набирают в кадровики?! Обидно. Сказали ,что им лучше девушка. А сразу нельзя было сказать?

Відповідь юриста: можете поскаржитися до інспекції з охорони праці, оскільки Закон України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні" визначає дискримінацію наступним чином - ситуація, за якої особа та/або група осіб за їх ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, мовними або іншими ознаками, які були, є та можуть бути дійсними або припущеними (далі - певні ознаки), зазнає обмеження у визнанні, реалізації або користуванні правами і свободами в будь-якій формі, встановленій цим Законом, крім випадків, коли таке обмеження має правомірну, об`єктивно обґрунтовану мету, способи досягнення якої є належними та необхідними. Можете послатися на цей закон та поскаржитися, що без причин відмова, не переконавшись в особистих якостях. Вчиться боротися за власні права. Можливо краще звернутися до ЦЗ, щоб Вас влаштували за фахом, або ви змогли пройти нове навчання.
Ира, Винница.

Я работала в ресторане и столкнулась с тем, что менеджер не уведомила меня при утройстве на работу, чем именно мне прийдеться столкнуться, а именно с каким видом работы (выбрасывание тяжеленных пакетов с мусором, уборка зала, улицы, туалетов м. и ж. протирание тряпочкой писуаров, туалетов, раковин особенно в муж. туалете, протирание полов от мочи) Я считаю, что такую работу должен выполнять уборщик, рекомендовала б отдельно пригласить уборщика, а не заставлять выполнять работу человеку который устроился на работу касиром. Неужели везде такое отношение?

Відповідь юриста:

Я співчуваю тим стражданням ,що Ви пройшли, і раджу перечитати багато відгуків про роботу, перед тим ,як йти на неї, відчай не повинні бути підставою для працевлаштування, можливо краще звернутися до ЦЗ, щоб Вас влаштували за фахом, або ви змогли пройти нове навчання. Якщо Ви наважитеся, коли Ви відчуваєте тиск, або робота, що не відповідає вашому фаху, можете скаржитися до органів прокуратури, інспекції з охорони праці. Адже відповідно до ст.21 КЗпП України трудовим договором є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати робітникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. Перед тим, як працевлаштуватися, оговорюйте усі умови праці, роботу, оплату, якщо доведеться затримуватися на роботі, укладайте письмовий договір, працюйте лише там, де сплачують ЄСВ та фіксують трудові відносини до трудової книжки.
Якщо у Вас була робота з прибиранням туалету, Ви маєте право на оплату додатково, і лише за вашої згоди, якщо Вас влаштовує ця робота. Постановою КМУ від 30 серпня 2002 року №1298 Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери передбачена доплата працівникам у розмірі 10 відсотків посадового окладу у випадку використання в роботі дезінфікувальних засобів, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів.

Я была у отоларинголога в частной клинике и мне до[…]

Марина Б., Луганська область. Так сталося, я зустр[…]

Пенсії

Іван Якович, Івано-Франківськ. Мені з Росії вислал[…]

Олена Іванівна, м. Черкаси. Я працювала касиром в […]

Ще більше корисного та цікавого!