МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

дякуючі юрист Вікторія
#32546
Поліна Борисівна з Сєвєродонецька питає: я працюю в кадрах в КАТП, часто може в понеділок один водій з перегаром. І скандалить, тож, яка відповідальність працівників за появу на роботі у нетверезому стані?

Відповідь юриста:Поява на роботі працівника в нетверезому стані, в стані наркотичного або токсичного сп'яніння дає власнику право на його звільнення, якщо такий стан підтверджений певними доказами: медичним висновком, актом, складеним представниками власника і громадських організацій, свідченнями свідків та ін. За загальним правилом вважається незаконною поява працівника в такому стані в робочий час на своєму робочому місці. Але для працівників, які несуть дисциплінарну відповідальність за статутами про дисципліну (підприємства зв'язку, залізничного транспорту та ін.), порушенням трудової дисципліни вважається також поява в нетверезому стані, стані наркотичного і токсичного сп'яніння не тільки безпосередньо на своєму робочому місці, а і на території підприємства і в неробочий час. Для працівників з ненормованим робочим днем час знаходження на роботі понад встановлену тривалість є робочим.
За цією підставою можуть бути звільнені з роботи працівники за появу на роботі в нетверезому стані, в стані наркотичного або токсичного сп'яніння в будь-який час робочого дня, незалежно від того, чи були вони відсторонені від роботи або продовжували виконувати трудові обов'язки.
дякуючі юрист Вікторія
#32640
Марина з Харкова пише: Я навчаюсь заочно в університеті, і почала працювати в редакції газети з випробувальним терміном. Працюю вже 4 місяці. Директор обіцяв, що прийме мене в штат. Зараз він у відпустці, а його заступник каже, що можуть і не взяти, як відстояти свої права?

Відповідь юриста: Ви вже працюєте в штаті, оскільки ст. 27КЗПП передбачає, строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, - шести місяців.
Можете оскаржити дії редактора, якщо Вас не прийме в штат.
дякуючі юрист Вікторія
#32830
Поліна Євгенівна з Миколаєва питає: коли наступає колективна (бригадна) матеріальна відповідальність за трудовим правом?

Відповідь юриста: при спільному виконанні працівниками окремих видів робіт, пов’язаних зі зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), коли неможливо розмежувати матеріальну відповідальність кожного працівника, укладаються договори про колективну (бригадну) матеріальну відповідальність. Вводиться колективна (бригадна) матеріальна відповідальність власником або уповноваженим ним органом за узгодженням з профспілковим комітетом. Письмовий договір про колективну матеріальну відповідальність укладається між підприємством, установою, організацією і всіма членами колективу (бригади) Оскільки колективна (бригадна) матеріальна відповідальність встановлюється за згодою всіх членів колективу (бригади), при включенні до складу бригади нових членів, а також при призначенні її керівника враховується думка колективу бригади. Відповідно до Типового договору в договорі про колективну (бригадну) матеріальну відповідальність визначаються взаємні права й обов’язки власника (уповноваженого ним органу) і бригади. Так, кожний член бригади має право брати участь у прийманні матеріальних цінностей, здійснювати взаємний контроль за роботою по зберіганню, обробці (відпуску), перевезенню або застосуванню в процесі виробництва цінностей, брати участь в інвентаризації цінностей, що передаються колективу, в необхідних випадках вимагати проведення інвентаризації, заявляти про відведення окремих членів бригади, якщо вони, на його думку, не можуть забезпечити збереження ввірених бригаді цінностей тощо.
Перелік робіт, при виконанні яких може вводитися колективна (бригадна) матеріальна відповідальність, умови її застосування, а також Типовий договір про колективну (бригадну) матеріальну відповідальність затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 12 травня 1996 р. У Перелік включені такі роботи як виконання касових операцій, прийом від населення платежів, прийом і відпуск матеріальних цінностей на складах, базах, автозаправних станціях, продаж товарів тощо.
Укладення договору про колективну (бригадну) матеріальну відповідальність на посадах і роботах, не передбачених Переліком, позбавляє його юридичної сили.
дякуючі юрист Вікторія
#32925
Алла Дмитрівна питає: як можна наказати працівника за прогул, він був 4 години відсітнім на роботі, і не пояснив, чому.

Відповідь юриста:
Звільнення працівника за прогул.
Власник або уповноваженим ним органом має право розірвати трудовий договір у разі скоєння працівником прогулу, у тому числі в разі відсутності його на роботі більше 3 годин протягом робочого дня. У такому разі для звільнення працівника не має значення чи був він відсутній протягом трьох годин підряд, чи в різні години робочого дня. Важливо, щоб у роботодавця були достовірні докази того, що працівник був відсутній на роботі протягом робочого дня більше трьох годин сумарно. Одразу відзначимо, що при підрахунку часу, протягом якого працівник був відсутній на робочому місці, не враховується час відпочинку (обідня перерва, тощо)
Якщо після з’ясування причини відсутності працівника на роботі, вони були визнані неповажними, власник або уповноважений ним органом має право або оголосити догану, або звільнити працівника. У разі прийняття рішення про накладення на працівника дисциплінарного стягнення в формі звільнення слід пам’ятати, що в цьому випадку таке звільнення можливе лише за попередньою згодою виборного органу (профспілкового представника), первинної профспілкової організації, членом якої є працівник.
Наказ про звільнення або оголошення працівникові догани може бути видано не пізніше 1 місяця з дня виявлення прогулу.
дякуючі юрист Вікторія
#33782
Олег с Одесской области спрашивает:
"Подскажите пожалуйста если я собираюсь увольняться согласно п.1ст.40 КЗоТ, (сокращение), закрывается та торговая сеть, где я 2 года проработал, на какое выходное пособие при этом могу рассчитывать?

Відповідь юриста:
При скороченні працівників КЗПП передбачає, що при розірванні трудового договору з працівником у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням штату працівників (пункт 1 статті 40 КЗпП України), власник або уповноважений ним орган зобов'язаний виплатити такому працівникові вихідну допомогу.
Статтею 44 КЗпП України визначено, що такому працівникові при звільненні виплачується вихідна допомога у розмірі не меншому, ніж середній місячний заробіток. Якщо Ви не отримаєте виплати, можете поскаржитися до інспекції з охорони праці за місцем проживання.
дякуючі юрист Вікторія
#34641
Лілія зі Здолбунова питає: "Мій чоловік працює столяром у підприємця, вони меблі роблять, хочуть скоротити, кажуть, що немає замовлень, а як нам бути ,у нас троє дітей, що робити, як скоротять? я сільська вчителька, доход маленький.

Відповідь юриста:

Якщо умови продуктивності праці і кваліфікації працівників рівні, перевага в залишенні на роботі надається (ст. 42 КЗпП):
сімейним за наявності двох і більше утриманців;
Тобто, якщо у Вас троє дітей, роботодавець не має права скорочувати Вашого чоловіка, і він може позиватися до суду (безкоштовно) щодо поновлення на роботі, якщо його скоротять. Роботодавець повинен навести серйозні підстави для скорочення і надати їх в суді.
дякуючі юрист Вікторія
#35035
Діна Юріївна З. з Рубіжного питає: "Наш новий працівник до цього працював в МЧС і наполягає, що інструктажу на навчання з пожежної безпеки він проходити не буде. Але наш магазин спеціалізований, повязаний з лаками, фарбами, без цього неможна. Що робити?"

Відповідь юриста: Відповідно до статті 46 КЗпП відстороненню від роботи підлягають працівники, які ухиляються від навчання, інструктажу й перевірки знань з охорони праці та протипожежної безпеки. Якщо він відмовляться проходити навчання та інструктаж з пожежної охорони, можете не допустити, або відсторонити від роботи на цій підставі, склавши акт, і він повинен з ним ознайомитися. Під час відсторонення від роботи дія трудового договору не припиняється, але працівник тимчасово до роботи не допускається. Видання наказів про допуск до роботи не потрібне, оскільки усунення від роботи провадиться на конкретні дні й обмежується цими днями.
дякуючі юрист Вікторія
#35584
Аліна розповідає: мій тато вже рік судиться з керівництвом своєї роботи, вони наклали на нього дисциплінарне стягення, і він рік не може довести нічого, і ще рішення суд не виніс. Там керівник його звинуватив, що той зламав обладнення, але ні службове розслідування нічого не довело і тато нервує, що невідоме яке буде рішення. Щось може порадите?

Відповідь юриста: може Вам буде в нагоді Постанова Пленуму Верховного Суду України від 06 листопада 1992 року № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів", почитайте її. http://zakon.kadrovik01.com.ua/regulati ... 37/465959/
дякуючі юрист Вікторія
#36286
Лариса с Кривого Рога пишет: у нас невозможно на работе отпроситься работаю в супермаркете, отдел кулинария. Мне нужно сходить к врачу, плохо себя чувствую. Но начальница не отпускает. Иначе ставят прогул. Два прогула - увольнение. Если я сама с утра пойду не на работу, а к врачу, и возьму у него справку, что была у него на приеме, и принесу ее на работу, то будет это прогул или нет по закону?

Відповідь юриста: Ви можете взяти відпустку за власний рахунок, або за рахунок заробітної плати. Але якщо Ви хворі, і будете потребувати лікування, лікар відкриє Вам лікарняний і тоді, після одужання, надасте його роботодавцю. За законом, лікарняний лист потрібно відкривати в перший же день хвороби. Для цього слід звернутися до дільничного (сімейного лікаря) за місцем проживання. Він повинен оформити листок непрацездатності.
дякуючі юрист Вікторія
#36358
Василина Георгіївна З. з Краматорська питає: які є форми і строки трудового договору?
Відповідь юриста:
Форми договору : контракт-трудовий договір; письмовий - усний договір.
Трудовий договір може бути:
безстроковим, що укладається на невизначений строк;
на визначений строк, встановлений за погодженням сторін;
таким, що укладається на час виконання певної роботи.
Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
дякуючі юрист Вікторія
#36853
Наталія з Золотоноші питає: працюю бухгалтером на підприємстві, і керівник примушує фарбувати на подвіррі то лавочки, то навесні білити дерева, вигрібати смітники. І не оплачує! що робити?

Відповідь юриста:
За правилами ст. 31 КЗпП України власник підприємства або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором.
Заборона власнику або уповноваженому ним органу в односторонньому порядку змінювати укладений з працівником трудовий договір є одним із способів забезпечення права громадян на вільний вибір діяльності, що унеможливлює примусову працю, заборонену ст. 43 Конституції України.
Ви можете поскаржитися до регіональної інспекції з охорони праці і поскаржитися на цей випадок, або в суді оскаржити, що Вас примушують займатися роботою і не за фахом, і без оплати, і без наряду на виконання цієї роботи. Дії керівника є грубим порушенням.
дякуючі юрист Вікторія
#38288
Людмила з Купянську пише: ми переїхали з Первомайська Луганська область ще в 2014 році, я працювала в одному швейному ательє, потім, вони закрилось, я шукала роботу. І ось, влаштувалась на нове місце, мені допоміг центр зайнятості, взяли мене з випробувальним терміном. Тепер звільнили ,сказали, не підхожу. Зауважень з роботи не було. Як бути? може не хочуть переселенців на роботу брати?

Відповідь юриста: те, що Ви написали, є порушенням КЗПП. І Ви можете поскаржитися до органів з охорони праці в Вашому місці. А підстава така:
Стаття 26. Випробування при прийнятті на роботу (КЗПП)
При укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.
В період випробування на працівників поширюється законодавство про працю.
Випробування не встановлюється при прийнятті на роботу: внутрішньо переміщених осіб.

тобто Ви є цією особою і Вас не мали права випробувати а повинні були одразу прийняти на постійну роботу. Можете звернутися до суду з цього приводу.
дякуючі юрист Вікторія
#38629
Людмила с Нежина спрашивает: " Пожалуйста проконсультируйте, как правильно уволиться. Я библиотекарь в колледже, при приёме на работу я подписывала договор о материальной ответственности вверенных мне ТМЦ. Сейчас хочу уволиться по ст.38 в связи по уходу за ребёнком по достижению им 14 летнего возраста. Директор заявления не принимает и не подписывает, так уже неделя прошла. Мотивируя тем, что ищет мне замену( так как я должна передать тмц), но более здесь задерживаться не могу, так как ещё приходится выполнять работу не соответствующую занимаемой должности. Как мне быть, чтобы уволиться спокойно".
Відповідь юриста:

Подання працівником заяви про звільнення за власним бажанням у зв’язку з неможливістю продовжувати роботу кваліфікується законодавцем як поважна причина, це зобов’язує роботодавця розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник, а не за два тижні. При цьому у заяві про звільнення працівникові, крім статті 38 КЗпП як підстави для звільнення, необхідно вказати і причину, зокрема, це необхідність догляду за дитиною до 14-ти років. Якщо роботодавець не звільнює, звертайтесь до інспекції з охорони праці за місцем проживання.
дякуючі юрист Вікторія
#40614
Юлия Георгиевна с Киева спрашивает: я устроилась кадровиком на предприятие, что производит автодетали. Нужно мне узнать, какие есть ограничения на совместительство.

Відповідь юриста: обмеження на сумісництво можуть запроваджуватися керівниками державних підприємств, установ і організацій разом з профспілковими комітетами лише щодо працівників окремих професій
та посад, зайнятих на важких роботах і на роботах із шкідливими
або небезпечними умовами праці, додаткова робота яких може
призвести до наслідків, що негативно позначаться на стані їхнього
здоров'я та безпеці виробництва. Обмеження також поширюються на
осіб, які не досягли 18 років, та вагітних жінок.
дякуючі юрист Вікторія
#40921
Алла Дмитрівна З. з Рівного питає: я заміщувати буду головного бухгалтера (через тиждень), і в кадрах кажуть, що якщо буду т.в.о., я повинна отримувати ще і доплату. Що це означає?
Відповідь юриста: ст. 105 Кодексу Законів про працю України передбачається, що працівники можуть виконувати на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд з своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи.
У таких випадках проводиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, розмір якої встановлюється на умовах, передбачених у колективному договорі (ч. 2 ст. 105 КЗпП). Видається на підприємстві наказ, у якому зазначено з... по... яке число Ви заміщуєте працівника, і вказано суму надбавки від окладу, яку Ви будете отримувати за це заміщення.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11

Недавно я наткнулся на сайт, который полностью пер[…]

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Ще більше корисного та цікавого!