МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#65553
Ольга, Львів: я в Італії придбала суконку, оздоблену камінчиками та пір’ями. Я звернулась після весілля до хімчистки в ТЦ, і мені зіпсували дорогу річ. Чи можу якось стягнути з них кошти?
Відповідь юриста: звичайно, звертайтесь до суду, захист прав споживачів завжди розглядають позови безкоштовно. Вкажіть в заяві перелік дефектів після хімічної чистки, а також відомості про встановлені ступені зносу та їх характеристики; інформація про повне найменування виконавця, його адреса, номера телефонів, прізвище, ім'я та по батькові керівника (власника); копію свідоцтва про державну реєстрації, перелік нормативно-технічних документів, вимогам яких повинні відповідати послуги; гарантійні зобов'язання виконавця послуг, що є порушенням вимог п. 2.2 «Інструкції щодо надання послуг з хімічної чистки та фарбування (перефарбування) виробів».
Виходячи зі змісту наведених вище положень Закону України «Про захист прав споживачів» у їхньому системному зв'язку зі ст.ст.638,640,656 ЦК України, спірний договір є укладеним, оскільки сторони в належній формі досягли згоди з усіх його істотних умов, зокрема, щодо предмету договору, його ціни, об'єму робіт та строку їх виконання, порядку зберігання та передачі майна тощо. Крім того, кожна сторона фактично виконала договірні зобов'язання та відповідно прийняла зустрічне виконання зобов'язання іншою стороною відповідно до товарного чеку №487765 та виходячи з факту передачі-приймання вечірньої сукні, що узгоджується зі змістом ст. 545 ЦК України.
У вас повинно до заяви бути квитанція-договір, бажано, якщо у вас є чеки при купівлі сукні, додайте їх, щоб довести вартість сукні, якщо є фото сукні, або де ви в цій сукні на фото.
#65735
Павло, Львів. Під час новорічних свят в інтернеті придбав плазму-телевізор, а він з недоліками, а продавець кидає слухавку, не хоче навіть вислухати претензії, що робити? Ми телевізор не дивимося, запакували.
Відповідь юриста:
Обов’язково зверніться письмово ще до міської ради про захист прав споживачів. Ваші права такі: відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право вимагати повернення коштів або обмін товару на якісний тільки у випадку виявлення істотних недоліків, тобто тих, які взагалі не можуть бути усунуті, його усунення потребує понад чотирнадцять календарних днів або він робить товар суттєво іншим, ніж передбачено договором. Завжди при виявленні недоліків в товарі, звертайтесь виключно до продавця. Він несе відповідальність за якість проданого товару (п. 5 ст. 8 Закону).

Использование Forbrain помогает при следующих нару[…]

Противопоказания Как и любое физиотерапевтическое […]

Стеценко Татьяна Ивановна Невролог Высшая категори[…]

И что подошло?

Ще більше корисного та цікавого!