МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

дякуючі юрист Вікторія
#63416
Степан Олегович написал: "Мне 62 года, живу один, формально детей нет. Пенсия слезы, коммуналка съедает все, субсидии лишили незаконно. В молодости я жил с одной, она родила ребенка. Я не был уверен, что он мой, и не стал оформлять отцовство, а она в суд не подала. Я решил, что это равносильно признанию, что ребенок не от меня. В общем, мы расстались, и с тех пор не виделись. А недавно я ее встретил, она говорит, ее сын точно мой, он архитектор, неплохо получает. В связи с этим вопросы: имею ли я право отсудить алименты?

відповідь юриста: за законом Ви не маєте право на аліменти, адже дитину Ви не визнали, аліментів не сплачувати, і батьком за документами Ви не є. Але ж в житті все буває. Вважаю, можна почати спілкуватися з власним сином, можливо, він забажає Вам допомогти.
#64937
Олексій Б. Чернігів: мій дідусь ветеран війни (афганець), міська рада відмовила йому в ремонті даху. Чи правомірно? кажуть, грошей немає.
Відповідь юриста: не правомірно. Ви можете звернутися до адміністративного суду з заявою, оскаржити рішення орнагів місцевої влади. Адже згідно підпункту 2 пункту «а» частини 1 статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема, вирішення питань про подання допомоги ветеранам війни та праці у проведенні капітального ремонту їх житла.
#65035
Надія Іванівна, Київ. пише. мій брат після інсульту. живе сам, я приходжу, і я можу сказати, за комунальні послуги ми не сплачуємо, а тут борги виросли з 2014 року, що робити. платити, чи як?

Відповідь юриста:
Борг виник до того, як Ви повідомили про хворобу Вашого брата. До того ж, якщо він проживає за зазначеною адресою, він обслуговується підприємством , і обов’язок сплачувати послуги не зникає.
Якщо Ви є його опікуном, то відповідно до ст.55 ЦК України опіка та піклування встановлюється з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх осіб, а також повнолітніх осіб, які за станом здоров`я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов`язки. Отже, Ви зобов’язані забезпечити погашення боргу, оскільки захищаєте майнові права брата.
Пропонуємо Вам укласти Типовий договір щодо реструктуризації наявного боргу, відповідно до якого, заборгованість Вами сплачується щомісячно. Одразу, при укладанні Договору, при наявності пенсійного посвідчення, або документу, який підтверджує отримання Вами будь-якого виду соціальної допомоги, Ви зобов’язані сплатити 20 % від суми заборгованості. Суму боргу, що залишиться, Ви можете сплачувати протягом року, вибравши зручний розмір для оплати.
#65521
Раїса Сергіївна, Львів.
Чи правда, що паркування для машин інвалідів безкоштовне, навіть якщо паркова платна для всіх, чи якщо це дорогий паркинг?
Відповідь юриста:
Відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» (редакція від 16.10.2020, підстава - 124-IX), ст.30,
Власники спеціально обладнаних чи відведених майданчиків для паркування забезпечують виділення та облаштування в межах майданчиків місць для безоплатного паркування транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю. Водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю, у тому числі на транспортних засобах, що належать підприємствам, установам, організаціям, які здійснюють діяльність у сфері соціального захисту населення, та громадським організаціям осіб з інвалідністю, мають право на встановлення на транспортному засобі розпізнавального знака "Водій з інвалідністю" та під час перевезення осіб з інвалідністю користуються всіма перевагами, що надаються водіям з інвалідністю. Водії, які керують транспортними засобами, на яких встановлений розпізнавальний знак "Водій з інвалідністю", повинні мати при собі документи, що підтверджують інвалідність водія або одного з пасажирів. Кількість місць, призначених для безоплатного паркування транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю, становить не менше 10 відсотків загальної кількості місць на спеціально обладнаних чи відведених майданчиках для паркування, але не менше одного місця з позначенням таких місць відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою.
Місця для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачені частиною шостою цієї статті, також виділяються на спеціально обладнаних чи відведених майданчиках, у тому числі біля житлових будинків (крім індивідуальних житлових будинків) та інших будівель, їх власниками/співвласниками (управителями) або орендарями, на проїзних частинах автомобільних доріг і тротуарах (із числа місць для зупинки та стоянки транспортних засобів) - органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування (суб’єктами господарювання, якщо їм у встановленому порядку передано відповідні частини доріг і тротуарів для ведення господарської діяльності) з позначенням таких місць відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою.
#65644
Лідія Іванівна Немоляй, Покровськ, Наша сусідка Анна Петрівна залишилася проживати одна. Нещодавно їй виповнилося 67 років, вона часто хворіє і потребує стороннього догляду. Крім того, вона є інвалідом ІІ групи загального захворювання. Знаємо, що між між нею і племінницею було укладено спадковий договір, який був завірений нотаріусом. Відповідно до умов спадкового договору племінниця повинна забезпечувати її продуктами харчування, надавати побутові послуги, одягом та взуттям, належним медичним обслуговуванням, необхідними ліками, обробляти присадибну земельну ділянку, доглядати за нею, але це було місяці 2, і після нього – ні. Чи може Анна Петрівна розірвати спадковий договір?
Відповідь юриста: звичайно, вона може як сама звернутися до суду, так і через довіреність, через представника, або адвоката, або через центри безоплатної правової допомоги. Згідно ст. 1308 ЦК України спадковий договір може бути розірвано судом на вимогу відчужувача у разі невиконання його розпоряджень. Якщо племінниця не добропорядна – спадковий договір буде розірвано.
#65673
Поліна, Кривий ріг, чи можу я бабусю 80 років визнати через суд недієздатною, вона втратила навики самообслуговування і втратила здатність усвідомлювати значення свої дій та керувати ними. Відповідно до медичної карти неврологом встановлено бабусі діагноз: церебросклероз у ВББ ІІІ ступеню.
Відповідь юриста: можете, звичайно, але відповідно до ст. 239 ЦПК України передбачає, що суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоровя фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Відповідно до ч.1 ст. 39 ЦК України фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу нездатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Усі обставини буде вивчено та враховано та з’ясовано потребу в цьому.
#65709
Поліна, Київ. Моя мама ветеран праці, у неї пільги є якісь, але ми не знаємо, що мається на увазі?
Відповідь юриста:
Відповідно до ЗУ «Про основні засади соціальногозахистуветеранівпраці та іншихгромадянпохилоговіку в Україні»
Стаття 7. Пільги ветеранам праці
Ветеранам праці надаються такі пільги:
1) користування при виході на пенсію чи зміні місця роботи поліклініками, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи;
2) першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування із дорогоцінних металів), за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
3) переважне право на забезпечення санаторно-курортним лікуванням, а також на компенсацію вартості самостійного санаторно-курортного лікування в порядку і розмірах, що визначаються Кабінетом Міністрів України;
4) щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів;
5) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
6) використання чергової щорічної відпустки у зручний для них час, а також одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік;
7) переважне право на забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом;

8) першочергове одержання позики на індивідуальне (кооперативне) житлове будівництво з погашенням її протягом 10 років починаючи з п'ятого року після закінчення будівництва, а також першочергове одержання позики для будівництва або придбання дачних будинків і благоустрою садових ділянок;
9) переважне право на вступ до садівницьких товариств (кооперативів), кооперативів по будівництву та експлуатації колективних гаражів;
10) переважне право на встановлення домашніх телефонів;
11) звільнення від плати за землю.
#65754
Артем, Моя мати інвалід 2 групи, батька немає, я хочу дізнатися, чи можу я вступати на пільгових умовах до ВНЗ?
Відповідь юриста: звичайно, Ви є пільговою категорією, відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»
Стаття 22. Для реалізації права на професійну (професійно-технічну), фахову передвищу та вищу освіту особами з інвалідністю заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти створюють їм необхідні умови для здобуття відповідної освіти.
Прийом на навчання до закладів вищої та фахової передвищої освіти осіб з інвалідністю проводиться на конкурсній основі відповідно до Умов прийому на навчання до закладів вищої та фахової передвищої освіти, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти і науки.
Спеціальні умови для здобуття вищої освіти за державним замовленням і за рахунок цільових пільгових державних кредитів надаються:
особам з інвалідністю, які не спроможні відвідувати навчальний заклад (за рекомендацією органів охорони здоров’я та соціального захисту населення);
особам, у яких є захворювання, зазначені у Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
особам з інвалідністю I, II групи і дітям з інвалідністю віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю.
Прийом до професійно-технічного навчального закладу проводиться шляхом конкурсного відбору вступників на навчання.
У разі складення вступних іспитів з позитивним результатом до професійно-технічних навчальних закладів поза конкурсом зараховуються діти з інвалідністю та особи з інвалідністю, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю.
За інших рівних умов переважне право на зарахування до професійно-технічних навчальних закладів мають особи з інвалідністю та діти з малозабезпечених сімей, у яких:
обидва батьки є особами з інвалідністю;
один з батьків є особою з інвалідністю, а інший помер;
одинока матір є особою з інвалідністю;
батько є особою з інвалідністю та виховує дитину без матері.
Під час навчання зазначеним категоріям громадян стипендія (у разі призначення) та пенсія (державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю) виплачуються у повному розмірі.

Ходили в подругами в чудесный паб Crazy Jack, там […]

Интернет-магазин одежды для детей Деми — ком[…]

Метод БАК и развитие памяти: В основе метода лежит[…]

Супер Индуктивная Система BTL SIS (Англия) - Выраж[…]

Ще більше корисного та цікавого!