Сторінка 1 з 2

комунальні послуги та їх надання

Додано: 11-06-2019, 07:49:31
юрист Вікторія
Анна, Черкаси: у нас 9-поверховий будинок на 4 під’їзди, а контейнерів для сміття лише 2: сміття постійно накопичується навколо них, гниє, стоїть жахливий запах. Я хочу подати заяву щоб нам поставили більше контейнерів для сміття.

відповідь юриста:
В вашому місті є підприємство, що є виконавцем послуг. Ви повинні з заявою звернутися до директора підприємства, а це можна зробити через абонстоли, звернення може бути усним чи письмовим, надісланим поштою. Письмове звернення воно може бути як від особи, так і від колективу, необхідно обов’язково вказати адресу, де повинно бути встановлено бак для сміття додатково.

Re: комунальні послуги та їх надання

Додано: 14-06-2019, 12:44:04
Dune89
Я все свои вопросы всегда решаю через ЖЭК либо главного по нашему кооперативу, самое главное не боятся и не стеснятся ничего, мы платим налоги и они должны сделать нашу жизнь лучше если это в их силах.

Re: комунальні послуги та їх надання

Додано: 21-06-2019, 09:06:30
юрист Вікторія
Лариса Геннадійовна: Яким чином оплачуються послуги за вивіз побутових відходів: за кількістю прописаних у квартирі мешканців чи за кількістю проживаючих у ній? Якщо мешканці фактично не проживають, виїхали за кордон, або в інші міста, довідок не надають протягом багатьох років, який порядок нарахування за послуги, якщо вони фактично не надаються.

Відповідь юриста:
Підставою для нарахування плати за послугу є укладений договір про надання послуги. В укладеному договорі повинно бути зазначено кількість осіб, яким буде надаватися послуга.
Відповідно до підпункту 11 пункту статті 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", до обов'язків індивідуального споживача відноситься інформування управителя, виконавців комунальних послуг про зміну власника житла (іншого об’єкта нерухомого майна) та про фактичну кількість осіб, які постійно проживають у житлі споживача, у випадках та порядку, передбачених договором.
Відповідно до пункту 3 ст. 9 Закону України "Про житлово-комунальні послуги"
Стаття 9. Порядок оплати житлово-комунальних послуг
"Дієздатні особи, які проживають та/або зареєстровані у житлі споживача, користуються нарівні зі споживачем усіма житлово-комунальними послугами та несуть солідарну відповідальність за зобов’язаннями з оплати житлово-комунальних послуг."
Таким чином, якщо мешканці житла не проінформували про зміну кількості споживачів, плата за послугу нараховується згідно наявної у підприємства інформації. Необхідно пам'ятати, що надавачі послуг не можуть на власний розсуд визначати кількість споживачів послуг, вони повинні користуватися відповідною письмовою інформацією. Окрім того, питання повідомлення про зміну кількості проживаючих повинні бути врегульовані договором.

Re: комунальні послуги та їх надання

Додано: 12-07-2019, 09:37:14
Jacquelin Heller
Де можна залишити скаргу,щодо поганой роботи комунальників?

Re: комунальні послуги та їх надання

Додано: 17-07-2019, 12:34:12
юрист Вікторія
написати можна як на "Урядову гарячу лінію", або на міську раду того міста, де Ви проживаете, або заявою на імя директора того підприємства чиїма комунальними послугами Ви не задоволені.

Re: комунальні послуги та їх надання

Додано: 17-07-2019, 13:12:17
юрист Вікторія
Тетяна, Лубни: ми проживали в Візео, Португалія, рік, є віза, можемо принести. Чи можна перерахунок за минулий рік?

Відповідь юриста:
Споживач зобов’язаний своєчасно інформувати виконавця про зміну у складі сім’ї чи зміну домовласника. Зміни в договорі набувають чинності з дня звернення споживача, при наданні довідок, документів, про вашу відсутність та заяви на імя директора підприємства.
А перерахунок за минулий період не здійснюється.

Re: комунальні послуги та їх надання

Додано: 22-03-2020, 23:58:10
юрист Вікторія
ірина Федорівна " Я ешкаю в приватному секторі, у дворі не має, оскільки я займаюся його переробкою та утилізацією (органічне сміття перероблюю за допомогою компостної ями, інше сміття сортую та здаю до пунктів прийому металобрухту, склотари), а тому не збираюся укладати договір із комунальним підприємством. Чи правомірно? абонстол наполягає.

Відповідь юриста:
Відповідно до підпункту 1 та підпункту 5 пункту 3 статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 №1875 року споживач зобов`язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору та оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом. Згідно з Правилами благоустрою населених пунктів сільської ради, затверджених рішенням сесії сільської ради 29.02.2012 року №У 1/20-189 до порушень цих Правил відноситься відсутність у підприємств, установ, організацій, громадян, які мають у власності або користуванні приміщення (будівлі, споруди), договору на вивіз побутових відходів зі спеціалізованими організаціями. ТОж, перероблення сміття у дворі не позбавляє Вас права укладати договір, це ваш обовязок.

Re: комунальні послуги та їх надання

Додано: 21-10-2020, 00:05:17
юрист Вікторія
Марія Іванівна, мої сусіди не проживають вже 10 рокік, господарка померла, син у тюрмі, квартира стоїть порожня. Але постійно комунальні платежі нараховують їм, кладуть записки в двері, турбують сусідів. як можна це припинити?

відповідь юриста: якщо ви не байдужі, можете порадити комунальним службам звернутися до домоуправів, сусідів, щоб ті склали акт, та особистими підписами засвідчили те, що квартира порожня, послуги комунальні фактично не надаються. Згідно п. 5 ч. 2 ст. 122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі після смерті фізичної особи. тож, позиватися ці комунальні служби не зможуть, якщо фактично ніхто не проживає там.

Re: комунальні послуги та їх надання

Додано: 09-11-2020, 13:12:43
юрист Вікторія
Анна Іванівна, Каховка. Я виїхала в село до батьків, і не проживаю ,чи можу я не сплачувати за комунальні послуги?
Відповідь юриста:
Відповідно до ст 7. Закону України "Про житлово-комунальні послуги"
Права і обов’язки споживачів
1. Споживач має право:
6) на неоплату вартості комунальних послуг (крім постачання теплової енергії) у разі їх невикористання (за відсутності приладів обліку) за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (іншому об’єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, за умови документального підтвердження відповідно до умов договорів про надання комунальних послуг.
Але ви повинні до служб, що надають послуги надати довідку з того місця, де тепер знаходитеся, що проживаєте саме там, це може бути довідка від сільради.

Re: комунальні послуги та їх надання

Додано: 09-11-2020, 13:13:02
юрист Вікторія
Надія, Привілля, : наші сусіди давно виїхали в Іспанію, їх будинок вже розвалений, але постійно нас турбують комунальні служби, щоб ми передали їм нагадування. Як можна зробити, щоб не турбували?
Відповідь юриста:
Відповідно до ч.2 ст. 3 Закону України «Про органи самоорганізації населення» такими органами є будинкові, вуличні, квартальні комітети, комітети мікрорайонів, комітети районів у містах, сільські, селищні комітети.
Саме головами цих комітетів може бути надана довідка, що ці особи не проживають, і комунальні служби зобов’язані це будуть врахувати, щоб не нараховувати заборгованість, оскільки послуги не надаються. Якщо ситуація зміниться, ці люди приїдуть, комунальні служби знову надають послуги і нарахування продовжуються.
Згідно ч.2 ст. 23 Закону України «Про органи самоорганізації населення» у разі відсутності керівника органу самоорганізації населення та його заступника або неможливості виконання ними своїх обов'язків з інших причин повноваження керівника цього органу в порядку і межах, передбачених Положенням, виконує секретар. Тож, довідка для комунальних служб, які вони повинні запросити, повинна бути саме цими особами засвідчені.

Re: комунальні послуги та їх надання

Додано: 18-11-2020, 18:04:54
юрист Вікторія
Анна В., м. Маріуполь. За яких умов укладають договір на електроенергію? Чи можна запропонувати свій варіант до договору?
Відповідь юриста:
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України «Про ринок електричної енергії» постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії у порядку, визначеному правилами роздрібного ринку, та на умовах договору постачання універсальних послуг. Договір про постачання універсальних послуг є публічним договором приєднання та розробляється постачальником універсальної послуги на підставі типового договору, форма якого затверджується Регулятором. Постачальник універсальних послуг розміщує договір постачання універсальних послуг на своєму офіційному веб-сайті.
Відповідно до ч. 1 ст. 634 ЦК України договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
Згідно до п. 13 розділу ХVII Закону України "Про ринок електричної енергії» фактом приєднання споживача до умов договору постачання універсальних послуг (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, що засвідчують його бажання укласти договір, зокрема надання підписаної заяви про приєднання, оплата рахунка постачальника універсальної послуги та/або факт споживання електричної енергії.
Відповідно до ч. 4 ст. 26 Закону України «Про електроенергетику», споживач електроенергії несе відповідальність за порушення умов договору та правил користування електричною енергією.

Re: комунальні послуги та їх надання

Додано: 02-12-2020, 20:14:58
юрист Вікторія
Олександра Сергіївна, Вінниця. Нам прийшов з чоловіком та племінником позов від комунального підприємства, що ми солідарні боржники, маємо борг по воді в квартирі, що це означає?
Відповідь юриста: Це означає, що ви усі проживаєте в квартирі і користується нарівні усіма житлово-комунальними послугами.
У відповідності зі ст. 64 Житлового кодексу України – члени сім’ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов’язки, що випливають з договору найму житлового приміщення. Повнолітні члени сім’ї несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність за зобов’язаннями, що випливають із зазначеного договору.
Виходячи із положень п.3 ст.9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлено, що дієздатні особи, які проживають та/або зареєстровані у житлі споживача, користуються нарівні зі споживачем усіма житлово-комунальними послугами та несуть солідарну відповідальність за зобов`язаннями з оплати житлово-комунальних послуг. Відтак, в силу наведених законодавчих приписів, усі ви несете солідарну відповідальність за зобов`язаннями з оплати житлово-комунальних послуг.
Споживання електроенергії у квартирі відноситься до житлово-комунальних послуг (ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»), а солідарна відповідальність щодо обов`язків по їх сплаті та щодо дотримання правил по їх користуванню передбачена ст.ст. 64-65 ЖК України.

Re: комунальні послуги та їх надання

Додано: 02-12-2020, 20:15:16
юрист Вікторія
Марія, Ужгород. Я купила квартиру на вторинному ринку, була в абонстолі енергокомпанії, мені сказали, що потрібно переоформити особовий рахунок, але не сказали, як.
Відповідь юриста:
Згідно із п.З Правил користування електричною енергією для населення споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією між споживачем і енергопостачальником.
Для укладення договору Вам необхідно звернутися із письмовою заявою у РЕМ за місцем проживання та надати наступні документи:
• документ, яким визначено право власності на житло;
• паспорт, ідентифікаційний код;
• документ, яким визначено право на користування пільгами в оплаті за спожиту електроенергію (якщо споживач є пільговиком).
При укладенні договору з новим власником квартири представниками енергопостачальної компанії повинна бути проведена технічна перевірка електроустановки.

Re: комунальні послуги та їх надання

Додано: 11-01-2021, 13:16:59
юрист Вікторія
Петро Сергійович, Лисичанськ, я мешкаю на такій вулиці куди дуже рідко приїздять і вивозять сміття. Чи можу скаржитися?
Відповідь юриста:
Можете поскаржитися як на «Урядову гарячу лінію», до органів місцевої влади, що підприємство не виконує обов’язок по вивозу сміття. Відповідно до ч.3 ст.16 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» комунальні послуги повинні надаватися споживачу безперебійно.

Re: комунальні послуги та їх надання

Додано: 31-01-2021, 11:34:33
юрист Вікторія
Міла, Чернігів. Скажіть, якщо особовий рахунок був на бабцю, я не переоформила на себе, можна не платити за комунальні послуги? І брат мій тут проживає, не платить.

Відповідь юриста: Ви зобовязані плати за них, Ви їх споживаєте.156 ЖК України повнолітні члени сім'ї власника/наймача квартири зобов'язані приймати участь в утриманні такої квартири та несуть солідарну відповідальність за зобов'язаннями, що випливають із таких правовідносин.
не має значення, що брат не платить, і рахунок не переоформлено, ви субсидіарні боржники, і не будете платити, борг буде стягнуто примусово.