мама тато
Форум для батькiвПравилаКористувачiМiй профiльПошукFAQГрупиУвійти, щоб переглянути приватні повідомленняВхід
Зареєструватись

договори

 
Нова тема   Відповісти    МамаТато - усе, що ви маєте знати про дітей -> Консультації спеціалістіa: юріст
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
юрист ВікторіяЗ нами з: 22.09.15
Повідомлень: 599
Звідки: Україна

ПовідомленняНаписане: 15-07-2017, 20:23:31    Тема повідомлення: договори Відповісти цитуючи

Аліна питає: я почала щойно працювати на підприємстві аналітиком договорів, що я повинна знати основне?

Відповідь юриста:
Саме основне, ви повинні читати договір та аналізувати його на відсутність корупції, прочитайте законодавство, і Ви зрозумієте, як це потрібно.Ви повинні знати, що істотними є ті умови договору, які визнані такими за зако¬ном або необхідні для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою однієї зі сторін має бути досягну¬то згоди. В ч. 5 ст. 626 ЦК України закріплена презумпція, що договір вважається оплат-ним, якщо інше не випливає із закону, інших нормативно-пра¬вових актів, угоди сторін або суті договору.
Серед договірних умов, крім істотних, виділяють також звичайні та випадкові умови. Звичайні — це ті умови, які перед¬бачаються у законі чи іншому нормативному акті і стають обов'язковими для сторін внаслідок факту укладення договору. Звичайні умови не потребують окремого погодження і про них не обов'язково застерігати у тексті договору.
Випадкові — це такі умови договору, які погоджені сторо¬нами з метою розв'язання питань, що взагалі не врегульовані законодавством або ті, що відступають від положень диспози¬тивних норм. Тому випадкові умови можна виявити, порівнявши їх зі звичайними умовами: якщо якусь умову включено у договір на зміну чи доповнення до правил, викла¬дених у законодавчому акті, то порівняно із уже прийнятими в договорах даного виду умовами вона виявиться випадковою. Всі умови після укладення договору стають однаково обов'яз¬ковими і мають додержуватися сторонами.
Типовий договір є уніфікованим засобом, що забезпечує од¬накове оформлення конкретних договірних відносин. Це своєрідний нормативно-правовий акт, який заповнює правове регулювання певної сфери господарських відносин через не¬достатнє врегулювання їх актами вищої юридичної сили. Ти¬пові договори, часто використовують при укладенні публічних договорів та договорів про приєднання. Публічний договір є узагальненим поняттям договорів, що укладаються у різних сферах обслуговування громадян і юридичних осіб (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального ко¬ристування, медичне, готельне, банківське обслуговування, поштові послуги тощо).
Публічним є договір, в якому одна сторона — підприємець взяла на себе обов'язок здійснювати продаж товарів, виконан¬ня робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (ст. 633 ЦК України). Ціна товарів, робіт, послуг та інші умо¬ви публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім випадків, коли законодавчими актами допу¬скається надання пільг для окремих категорій споживачів. Відмова підприємця від укладення публічного договору за на¬явності у нього можливостей надати споживачеві відповідні товари або послуги не допускається (ч.4 ст.633 ЦК України).
Відповідно до ст. 634 ЦК України договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формуля¬рах або інших стандартних формах який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Сторона, яка приєдналася до договору, мо¬же вимагати розірвання або зміни договору і відшкодування заподіяних їй збитків, якщо договір про приєднання, хоч і не суперечить законодавчим актам, але позбавляє цю сторону прав, які вона звичайно мала, виключає або обмежує відповідальність другої сторони за порушення зобов'язань або містить інші явно обтяжливі умови для сторони, яка приєдна¬лася до договору.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
юрист ВікторіяЗ нами з: 22.09.15
Повідомлень: 599
Звідки: Україна

ПовідомленняНаписане: 09-08-2017, 22:32:43    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Олеся з Запоріжжя питає: бабуся наполягає, щоб подарунок мені було зроблено в присутності інших родичів, це машина дідуся (Лада) це нормально чи правильно це?

Відповідь юриста: Договір дарування допускається укладати за посередництвом представника. Тобто дарування не належить до правочинів, які повинні укладатися особисто. Зміст доручення визначається з урахуванням відповідних положень ЦК і чинного законодавства. Водночас стосовно доручень на укладення договорів дарування є особливі вимоги, а саме — повинно бути вказано ім’я обдаровуваного, коли йдеться про фізичну особу, або найменування юридичної особи.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
юрист ВікторіяЗ нами з: 22.09.15
Повідомлень: 599
Звідки: Україна

ПовідомленняНаписане: 04-12-2017, 22:34:33    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Олександр з Черкас питає про договір комісії.
Відповідь юриста:
Договір комісії – це договір, по якому одна сторона (комісіонер) зобов'язується з доручення іншої сторони (комітента) зробити за винагороду для комітента одну чи кілька угод від свого імені за рахунок комітента. Відмінності договору комісії від договору доручення: комісіонер завжди діє від свого власного імені; предметом договору комісії являються тільки угоди. Кконсенсуальный; оплатний; двусторонній. За загальним правилом комісіонер не відповідає перед комітентом за виконання третьою особою укладеної їм угоди. Виключення складають: делькредере – чи порука поручительство комісіонера перед комітентом за виконання укладеної їм угоди з третьою особою.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    МамаТато - усе, що ви маєте знати про дітей -> Консультації спеціалістіa: юріст Ваш часовий пояс: GMT + 3 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад

Anti Bot Question MOD - phpBB MOD against Spam Bots
Заблокировано регистраций / сообщений: 87759 / 19