мама тато
Форум для батькiвПравилаКористувачiМiй профiльПошукFAQГрупиУвійти, щоб переглянути приватні повідомленняВхід
Зареєструватись

Шлюб, розлучення, сімейні проблеми
Перейти до сторінки назад  1, 2
 
Нова тема   Відповісти    МамаТато - усе, що ви маєте знати про дітей -> Консультації спеціалістіa: юріст
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
Simona



З нами з: 13.09.17
Повідомлень: 21

ПовідомленняНаписане: 13-09-2017, 21:14:59    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

сейчас очень много пар расходится и разводится - просто напасть какая то, спасибо за нужные консультации. Больше вопросов и тем поднимайте.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
юрист Вікторія



З нами з: 22.09.15
Повідомлень: 640
Звідки: Україна

ПовідомленняНаписане: 03-12-2017, 11:24:23    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Зоряна зі Львова питає, що можно передбачити в шлюбному договорі, перед тим ,як йти до нотаріуса? Хочу над усим добре подумати.

Відповідь юриста:
багато моментів можна обміркувати, це все передбачено в Сімейному кодексі України, зокрема:
Стаття 97 СК України: Визначення у шлюбному договорі правового режиму майна
1. У шлюбному договорі може бути визначене майно, яке дружина, чоловік передає для використання на спільні потреби сім'ї, а також правовий режим майна, подарованого подружжю у зв'язку з реєстрацією шлюбу.
2. Сторони можуть домовитися про непоширення на майно, набуте ними за час шлюбу, положень статті 60 цього Кодексу і вважати його спільною частковою власністю або особистою приватною власністю кожного з них.
3. Сторони можуть домовитися про можливий порядок поділу майна, у тому числі і в разі розірвання шлюбу.
4. У шлюбному договорі сторони можуть передбачити використання належного їм обом або одному з них майна для забезпечення потреб їхніх дітей, а також інших осіб.
5. Сторони можуть включити до шлюбного договору будь-які інші умови щодо правового режиму майна, якщо вони не суперечать моральним засадам суспільства.
Стаття 98 СК України Визначення у шлюбному договорі порядку користування житлом
1. Якщо у зв'язку з укладенням шлюбу один із подружжя вселяється в житлове приміщення, яке належить другому з подружжя, сторони у шлюбному договорі можуть домовитися про порядок користування ним. Подружжя може домовитися про звільнення житлового приміщення тим з подружжя, хто вселився в нього, в разі розірвання шлюбу, з виплатою грошової компенсації або без неї.
2. Сторони можуть домовитися про проживання у житловому приміщенні, яке належить одному з них чи є їхньою спільною власністю, їхніх родичів.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
юрист Вікторія



З нами з: 22.09.15
Повідомлень: 640
Звідки: Україна

ПовідомленняНаписане: 09-12-2017, 04:20:25    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Люда из Сум пишет "Меня муж выгоняет из квартиры с годовалым ребенком. Крики и маты, швыряние вещей, оскорбления меня и ребенка, да, изменила, по пьянке, но уже куда деваться. Мне идти некуда. Ребенок его, он не отказывается. Сама я в декретном отпуске. Имеет ли он на это право? Может ли он законно меня с ребенком выгнать? Ребенок нигде не прописан. Я прописана у него, а к маме идти там нет никаких условий для проживания маленького ребенка. Заранее благодарю за ответ".

Відповідь юриста: вважаю, у Вас серйозний конфлікт, але буду намагатися Вам допомогти. По-перше, поки Ви в шлюбі, все,що у Вас з чоловіком придбане в шлюбі- спільне. Якщо квартира його, він власник і поділити її Ви не можете. Але дитина має право на житло, і це право закріплено в законодавстві, зокрема в Законі України "Про основи соціального захисту без-домних громадян і безпритульних дітей", Законі України Про охорону дитинства, Сімейному кодексі України, Житловому кодексі України, Цивільному кодексі України. Це означає, що Ваш чоловік не може вигнати Вас з дитиною, Ви можете звернутися на Ваш захист до місцевої служби у справах дітей, щоб захитити проживання дитини в квартирі. Це буде важко морально, але якщо Ви не хочете до мами йти, вихід такий. Якщо буде питання ставати щодо розлучення, Ви маєте особисто право на аліменти до 3-х років дитини, і дитина буде отримувати аліменти від чоловіка.Окрім того, чоловік в суді повинен буде довести, що дійсно, мала місце подружня зрада, якщо він цього не доведе, Вас можуть і не розлучити, оскільки дитині потрібна родина. А щодо майна - буде ділитися в суді лише те, що було спільно придбано.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
юрист Вікторія



З нами з: 22.09.15
Повідомлень: 640
Звідки: Україна

ПовідомленняНаписане: 18-03-2018, 22:43:51    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Галина з м. Червоноград Львівської області написала: "Ми одружились з Миколою 5 років тому, потім були такі відносини, він гуляв багато, їздив до Польші на заробітки і все тратив на себе на матір свою та брата вчив. Але так сталось, я народила сина і сама захворіла, 2 роки тяжко хворію, це гінекологія. Утримують батьки, я поки що не можу працювати, інколи продаю те, що вишию. Але миритися і жити з ним не буду. Я маю право на аліменти ,як розлучусь? Він проти допомоги мені, каже не положено"

Відповідь юриста: шановна Галино! Ви маєте право не лише на аліменти ,що буде отримувати дитина, але й маєте право на на утримання після розірвання шлюбу, це передбачено ст.76 Сімейного кодексу України.
В п.4. ст. 76 зазначено: Якщо у зв'язку з вихованням дитини, веденням домашнього господарства, піклуванням про членів сім'ї, хворобою або іншими обставинами, що мають істотне значення, один із подружжя не мав можливості одержати освіту, працювати, зайняти відповідну посаду, він має право на утримання у зв'язку з розірванням шлюбу і тоді, якщо є працездатним, за умови, що потребує матеріальної допомоги і що колишній чоловік, колишня дружина може надавати матеріальну допомогу.
Право на утримання у цьому випадку триває протягом трьох років від дня розірвання шлюбу Отже, Ви подаєте до суду позовну заяву, і посилаєтеся на цю статтю, окремо вкажіть, як давно захворіли і потрібно надати виписки лікаря, або лікарні, де Ви лікуєтеся, довідку про склад сімії, про доходи. Аліменти стосуються і Вас, в ст.77 СК
1. Утримання одному з подружжя надається другим із подружжя у натуральній або грошовій формі за їхньою згодою.
2. За рішенням суду аліменти присуджуються одному з подружжя, як правило, у грошовій формі.
3. Аліменти сплачуються щомісячно. За взаємною згодою аліменти можуть бути сплачені наперед.
Отже, Ви маєте право на утримання відповідно до Закону.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
юрист Вікторія



З нами з: 22.09.15
Повідомлень: 640
Звідки: Україна

ПовідомленняНаписане: 21-03-2018, 00:47:43    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Інна з Львівської області питає: "Ми нещодавна одружились, я не працюю, студентка, чоловік працює, і гроші віддає матері, та мені нічого не дає ,каже, тут твого нічого немає, ти в нас живеш, і він тобі нічого не винен, але як тепер? невже все життя так буде? ні спільних покупок, нічого, одні гроші свекрусі. Як бути?"

Відповідь юриста: за Сімейним кодексом, зарплата чоловіка, і ваша стипендія, є ваша спільна сумісна власність, ви можете цими доходами розпоряджатися, право спільної сумісної власності на які виникає з моменту одержання коштів цим із подружжя. Моментом виникнення спільності на це майно треба вважати як фактичне отримання готівки тим із подружжя, хто має на це право, так і зарахування коштів на його банківський рахунок.
Дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпорядження майном, що належить їм на праві с цільної сумісної власної, якщо інше не встановлено домовленістю між ними
Отже, Ви можете рішенням суду вимагати, щоб ваші гроші йшли на вашого чоловіка, а чоловік гроші, що заробляє тратив на спільні потреби Вашої родини. Свекруха тут ні до чого, і не має права розпоряджатися коштами, як вашими, так і сина. Але розумію про родинні домовленості та допомогу, тому вирішувати вам, коли вашій родині жити самостійно на свої кошти, чи як зараз живете.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
юрист Вікторія



З нами з: 22.09.15
Повідомлень: 640
Звідки: Україна

ПовідомленняНаписане: 28-03-2018, 21:09:03    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Юля пишет: "В старину женились на кузинах (это двоюродная сестра) или выходили замуж за кузенов (это двоюродный брат). На Востоке такое повально. А почему в современном обществе это не приветствуется? В детстве не виделись. Увидели друг друга, когда он уже был офицер, а я студентка. Характеры похожи, вкусы сходятся, притяжение сильное друг к другу. Любовь с первого взгляда. Он настаивает, я сомневаюсь... Что делать? Он мой двоюродный брат, у нас родные отец мой и его мама".

Відповідь юриста: Стаття 26 Сімейного кодексу України
п. 3. У шлюбі між собою не можуть перебувати двоюрідні брат та сестра, рідні тітка, дядько та племінник, племінниця.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
юрист Вікторія



З нами з: 22.09.15
Повідомлень: 640
Звідки: Україна

ПовідомленняНаписане: 11-04-2018, 19:10:31    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Ольга з Черкаської області питає: як проходить суд з розлучення?

Відповідь юриста:
Одночасно із розірванням шлюбу суд може розглядати спори про те, при кому із батьків повинні проживати неповнолітні діти, а також спори про стягнення аліментів на дітей або чоловіка (дружину), про поділ майна, яке є спільною сумісною власністю подружжя. Вказані спори розглядаються в шлюбно-розлучному процесі, якщо про це заявлене ррохання одного або обох із подружжя і якщо суд визнає це необхідним в інтересах захисту неповнолітніх дітей і непрацездатного чоловіка (дружини).
Суд при відмові в позові про розірвання шлюбу не розглядає в тому ж провадженні інші, заявлені спільно з цим позовом, вимоги подружжя. В цьому випадку сторони мають право знову пред'явити ці вимоги з дотриманням правий про підсудність.
В рішенні суду повинно бути вказано, в якому розмірі і з кого стягується державне мито, при визначенні розміру державного мита, яке підлягає стягненню з подружжя у випадку розірвання шлюбу, суд приймає до уваги матеріальне становище кожного із них і інші конкретні обставини, зокрема, при кому і подружжя залишаються проживати неповнолітні діти.
Шлюб припиняється з часу реєстрації розлучення в книзі запису актів про розірвання шлюбу, тобто днем припинення шлюбу є не день винесення рішення суду про розірвання шлюбу і не момент вступу рішення суду в законну силу, в день реєстрації розлучення в органах РАГСу хоча б одним із подружжя.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    МамаТато - усе, що ви маєте знати про дітей -> Консультації спеціалістіa: юріст Ваш часовий пояс: GMT + 3 Години
Перейти до сторінки назад  1, 2
Сторінка 2 з 2

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад

Anti Bot Question MOD - phpBB MOD against Spam Bots
Заблокировано регистраций / сообщений: 94243 / 19