МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

дякуючі юрист Вікторія
#39860
А які Ви документи подавали? яка причина відмови Вам?
дякуючі юрист Вікторія
#43466
Руслан з Києва питає: що може означати проживання фізичної особи? я хочу знати все, про це.

Відповідь юриста:
Фізична особа можу мати одночасно декілька місць проживання. Це зв’язано з розширенням кількості об’єктів права власності, свободою вибору свого місця проживання (зимою у квартирі, літом – у будинку (на дачі, садовому будиночку), найнятому будинку тощо. Таким чином повністю дієздатна особа обирає місце свого проживання самостійно згідно своїх уподобань і можливостей.
Правом обирати вільно своє місце проживання наділені (неповнолітні) неповністю дієздатні особи. Так згідно ч. 2 ст. 29 ЦКУ фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, вільно обирає собі місце проживання, за винятком обмежень, які встановлюються законом. Здебільше для неповнолітніх вибір місця проживання зв’язаний з набуттям фахової освіти. Якщо така особа навчається у військовому ліцею та правилами навчання у ньому передбачено необхідність проживання у гуртожитках цього ліцею.
Законодавство встановлює певні обмеження для вибору свого місця проживання. Так, місцем проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я тощо, в якому вона проживає, якщо інше місце проживання не встановлено за згодою між дитиною та батьками (усиновлювачами, опікуном) або організацією, яка виконує щодо неї функції опікуна. Але і у цьому разі передбачена альтернатива. У разі спору місце проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років визначається органом опіки та піклування або судом. При цьому враховується здатність надати малолітньому належне виховання, утримання. Може враховуватись бажання самого неповнолітнього.
Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я, в якому вона проживає. При спорі розлучених батьків про місце проживання такої особи суд виходить із інтересів дитини. Здебільше такі діти зостаються проживати із матір’ю. Виключення складають випадки коли мати внаслідок своїх особистих пристрастей (п’янство, вживання наркотиків, розгульний спосіб життя тощо) відноситься до ризикових категорій, нехтує виконанням своїх батьківських обов’язків і не може надати належного виховання дитині.
Місцем проживання недієздатної особи є місце проживання її опікуна або місцезнаходження відповідної організації, яка виконує щодо неї функції опікуна. Для таких осіб їх місце проживання визначається або за місцем проживання опікуна, або місце знаходження відповідної організації як юридичної особи. Згідно ст. 91 ЦКУ місце знаходження юридичної особи визначається місцем її державної реєстрації, якщо інше не встановлене законом. Чинне законодавство встановлює що місце знаходження юридичної особи – місце проживання її засновника, або одного із засновників чи місце знаходження будівлі на яку юридична особа має у встановленому порядку підтверджені права (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу. оренди, дарування, обміну тощо).
Фізична особа може мати кілька місць проживання.
дякуючі юрист Вікторія
#53731
Відповідь юриста: вважаю, Вам треба подумати, якби Ви були у літньому віці, і Ваші діти та онуки казали, віддати Вас в будинок перестарілих чи доглядати Вас. Відповідь очевидна, не видайте рідну людину на стронніх людей, є ті, хто зможе доглядати, багато є оголошень, можна запросити додому доглядальницю, щоб змогла нагодувати, коли нікого немає вдома, подати води. Почитайте багато форумів, як доглядати за літніми людьми. Бабусі краще там, де її рідні, її стіни, її життя. Звернітьс ядо соцзабезпечення, можливо вони порадять щось з опікою та піклуванням за бабусею.
дякуючі юрист Вікторія
#63417
Денис, Черкаси: "Я прописаний у своєму домі, там і проживав, потім поїхав на заробітки, приїхав, а мати мене не пустила, бо їй хтось щось про мене набрехав, що я пьяниця і наркоман, вона привела співмешканця. Зараз живу у товариша. Що робити?"

Відповідь юриста: Ви повинні подати до суду позовну заяву про усунення перешкод у користуванні власністю та про зобовязання не чинити перешкод в праві користування житловим приміщенням.
Надати докази, коли Ви там жили, чи сплачували за житло, довести до суду, за яких підстав Вас виписали.
дякуючі юрист Вікторія
#63763
Марія, Дубно:
а по-новому коли можуть не призначити субсидію?

Відповідь юриста:
1. якщо загальна площа квартири перевищує 120 кв.м, а житлового будинку - 200 кв.м.;
2. якщо будь-хто із складу д/г або член сім’ї особи із складу д/г має у своєму володінні транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопедів);

3. у складі д/г або у складі сім’ї члена д/г є особи, що досягли 18-річного віку, і у них відсутні доходи, або середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, або вони не сплатили ЄСВ у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців періоду за який враховуються доходи;
4. будь-хто зі складу д/г або член сім’ї особи із складу д/г протягом 12 місяців перед призначенням житлової субсидії здійснив купівлю або оплатив послуги на суму, яка перевищує 50 тис. гривень;

5. органом соціального захисту отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати ЖКП, витрат на УББ, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів (НМД) громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії;

6. органом соціального захисту отримано інформацію про наявність у д/г, що одержувало житлову субсидію у попередньому ... сезоні, простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов’язкової частки платежу загальна сума якої перевищує 20 НМД громадян на день призначення житлової субсидії на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон.
дякуючі Swetlana_L
#63815
Добрый день. Подскажите, пожалуйста, по субсидии. В квартире прописаны: муж, ребенок и свекровь. Я прописана у своих родителей. По доходам: у свекрови - пенсия, муж оформлен по уходу за инвалидом 2й группы по зрению (получает соц. помощь примерно 176 грн) я нахожусь в декрете по уходу за ребенком до 6ти лет (по состоянию здоровья ребенка) Так же мы имеем статус малообеспеченной семьи. Скажите пожалуйста имеем ли мы право на субсидию? Заранее спасибо.
дякуючі юрист Вікторія
#63865
думаю, что у Вас есть право полное на субсидию, но в собес нужно показать справки о доходах членов семьи, все, и показать, что нет задолженности по оплате коммунальных услуг
Аватар користувача
дякуючі Студенкточка
#64033
сейчас все стараются получить субсидию
Аватар користувача
дякуючі ZaryaYasnaya
#64225
Ну да, субсидии нынче очень популярны, ибо цены на комуналку очень не добрые. Но всё же несмотря на подобные проблемы, хочется чтобы в доме было достаточно разнообразной электроники и прочего, чтобы всё было красиво и удобно. Как думаете, подобное декоративное уличное освещение https://mk-illumination.ua/dekorativnay ... niye-ulits много электричества будет потреблять? а то хочется сделать праздник на нг, все дела, чтобы зиму радовало красотой, но не знаю насколько это будет затратно в итоге.
дякуючі Dylino
#64233
У нас с соседом споры постоянные. Мы приобрели вот такую, как http://ianp.com.ua/ на фото вышку для ремонта фасада дома. Работает на ней муж сам лично. Сосед, а у нас дом на два входа, постоянно трепает нервы, что она стоит во дворе и занимает место. Конфликт выходит за рамки разумного, при чем на ровном месте. Как разойтись мирно? Посоветуйте, может есть просто мудрые фразы, не хотелось бы дотягивать до судебного разбирательства.
дякуючі юрист Вікторія
#64309
Олексій, Луганська область: Я роблю ремонт, проживаю в пятиверховому будинку. Мої сусіди скаржаться, що я їм заважаю. Скажіть, коли я можу проводити ремонтні роботи?

Відповідь юриста:
Згідно ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» проведення в жилих будинках ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні - цілодобово. Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов’язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні.
дякуючі dreamiteami2
#64425
Ну вообще конечно актуальны, но для определённого стиля, так как каждый подбирает варианты для себя. Вот лично мы с женой очень любим жалюзи на окна, рулонные. Покупаем их в этом интернет - магазинные ролеты https://royalblinds.com.ua/ , ну в общем заходите и выбирайте.
#64801
Галина, Славянск, А почему нотариус требует согласие органа опеки при продаже квартиры, в которой прописан ребенок, которому 13 лет?

Відповідь юриста:
Статьей 12 Закона Украины «Об основах социальной защиты бездомных граждан и беспризорных детей» предусмотрено, что государство охраняет и защищает права и интересы детей при совершении сделок относительно недвижимого имущества; недопустимо уменьшение или ограничение прав детей при совершении любых сделок относительно жилых помещений. Органы опеки и попечительства осуществляют контроль за соблюдением родителями жилищных прав и охраняемых законом интересов детей в соответствии с законом. Для совершения любых сделок относительно недвижимого имущества, право собственности на которое или право пользования которым имеют дети, необходимо предварительное разрешение органов опеки и попечительства.
#64803
Олена, Лубни: А як можна "по-мирному" врегулювати питання заборгованості за комунальні послуги?

відповідь юриста:
Боржник може врегулювати питання заборгованості на будь якому етапі. Якщо справа на боржника вже розглядається у суді, то боржник на будь-якій стадії судового процесу, відповідно до статті 175 Цивільного процесуального кодексу України, за домовленістю з кредитором може укласти мирову угоду.
Якщо ж на боржника не було подано до суду, то боржник може скористатися правом на реструктуризацію заборгованості відповідно до Закону України «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію».
Ингалятор

С ингаляторами нужно аккуратно у них есть побочный[…]

Здавала бу ноутбук на ремонт, до ФОП по ремонту […]

Ранний Аутизм

Как выбрать центр томатиса в Украине и не ошибить[…]

14 ПРИЧИН ОБРАТИТЬСЯ К ЛОГОПЕДУ С РЕБЕНКОМ Причин[…]

Ще більше корисного та цікавого!