МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

дякуючі юрист Вікторія
#65319
Олександр г. Рубіжне: що таке колізійні прив`язки в спадковому праві.

відповідь юриста:
Спадкові відносини регулюються правом держави, у якій спадкодавець мав останнє місце проживання, якщо спадкодавцем не обрано в заповіті право держави, громадянином якої він був. Вибір права спадкодавцем буде недійсним, якщо після складання заповіту його громадянство змінилося.
Спадкування нерухомого майна регулюється правом держави, на території якої знаходиться це майно, а майна, яке підлягає державній реєстрації в Україні, - правом України.
Здатність особи на складання і скасування заповіту, а також форма заповіту і акта його скасування визначаються правом держави, у якій спадкодавець мав постійне місце проживання в момент складання акта або в момент смерті. Заповіт або акт його скасування не можуть бути визнані недійсними внаслідок недодержання форми, якщо остання відповідає вимогам права місця складання заповіту або права громадянства, або права звичайного місця перебування спадкодавця у момент складання акта чи в момент смерті, а також права держави, у якій знаходиться нерухоме майно.
дякуючі юрист Вікторія
#65332
Надія, Житомирська область: «Ми з сестрою витратились на поминання батька поминальний обід на 60 осіб - 7500 грн. та вартість спиртних напоїв - 500 грн., поминальний обід на 50 осіб, який відбувся на 40 днів після смерті, ним були придбані продукти харчування усього на суму 4003,50 грн. На поминальний обід на 50 осіб, який відбувся на річницю після смерті , ним були придбані продукти харчування усього на суму 12000 грн. приїхала сестра інша, але не хоче витрати поділити, як нам бути?»
Відповідь юриста: Згідно із ч.1 ст. 1232 ЦК України, спадкоємці зобов’язані відшкодувати розумні витрати, які були зроблені одним із них або іншою особою на утримання, догляд, лікування та поховання спадкодавця. Ви можете позиватися до суду про витрати, що у вас були, але вони повинні бути підтверджені чеками з ринку, кафе, іншої торгової організації. Ви повинні надати по кожній витраті чек, накладну ,інакше вам буде тяжко щось довести, можете долучити свідків ,які підтвердять закупку продуктів, приготування ,але реальні витрати лише чеки.
дякуючі юрист Вікторія
#65410
Ярина, Івано-Франківськ. Як правильно прийняти спадщину? Я маю спадщину за заповітом від бабусі.
Відповідь юриста: заяву про прийняття спадщини або відмову від її прийняття подаються спадкоємцем особисто нотаріусу за місцем відкриття спадщини у письмовій формі. Коли ві прибуваєте до нотаріуса нотаріус встановлює особу заявника, на підставі паспорта ,свідоцтва про народження, заповіту, про що на заяві робиться відповідна службова відмітка. Ця відмітка скріплюється підписом нотаріуса. Не можна приймати заяву про прийняття спадщини, про відмову від неї або заяви про їх відкликання, складені від імені спадкоємців їх представниками, що діють на підставі довіреностей. Спадкоємець за законом має право відмовитись від прийняття спадщини на користь будь-кого із спадкоємців за законом незалежно від черги.
Аватар користувача
дякуючі efremov78
#65423
Я хочу розповісти про один нюанс, стосовно спадщини, про який я нещодавна дізнався від компанії, що надає юридичні послуги. Справа в тому, що оспорювання заповіту можливо протягом терміну загальної позовної давності в 3 роки або 3-х років з дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.
Але в моєму випадку дуже цікавим є те, що родичі, стосовно яких було потрібно це зробити з самого початку, тягнули час, прикриваючись тими чи іншими причинами, то вони хотіли продати дім, то роблять ремонт, щоб отримати більше грошей, то карантин заважає все це зробити... Врешті решт, терміни спливли і мене, так би мовити, кинули, ігноруючи всі мої підстави щодо спадщини.
Тому порада всім, в яких би гарних стосунках ви не були, якщо спадщину ви не отримали, але моєте право на неї - одразу йти до юриста, писати заяву та подавати до суду.
дякуючі юрист Вікторія
#65428
вважаю, ви можете подати заяву до суду про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, відповідно до ч 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця , який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк , достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини .
дякуючі юрист Вікторія
#65430
Мирослава, Рівне: я мешкаю в селі, скажіть, зараз складно десь виїхати, бабуся померла, але інше село, а мені потрібно прийняти спадщину, як це зробити, строк вже добігає півроку?

Відповідь юриста:
спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
дякуючі юрист Вікторія
#65440
Полина, Ромны. Такая ситуация, умер дядя, потом умерла его дочь Ольга. Живы внучка, и брат, он хотел имущество завещать на внучку, но не успел. как теперь?

відповідь юриста: як я розумію, спадкувати у дядька повинні дружина, якщо вона є, брат, в рівних частинах, а потім вже онучка, як спадкоємиця. питання спадщини вирішується через суд, як поділ майна. В силу ст.ст.1216-1218 ЦК Україниспадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців), яке може здійснюватися за заповітом або за законом.
До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою, і саме з нього виникає право на спадкування, а місцем відкриття - є останнє місце проживання спадкодавця.
Слух

Та лучше в космолот, сайт интересный и простой в […]

Спорт

Обожаю спорт, и все что с ним связано.

Подбор подарка

дякую за підсказку.

Мені дуже сподобалися Розробники, подивився тут ht[…]

Ще більше корисного та цікавого!