МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#65626
Марія, Львівська область. Моя колега, маючи позитивний тест на COVID-19, з`явилась на робочому місці. Потім хворіла я, інші колеги.
Я можу вимагати компенсацію від хворого, що вона таким чином завдала і стресу у зв’язку з лікуванням, і збитків?
#65632
Відповідь юриста: можете поскаржитися до інспекції з охорони праці, як на підприємстві, так і до управління з охорони праці, адже це порушення правил карантину. Якщо маєте епікриз, чеки, можете подати позов до місцевого суду. Статтею 44-3 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Пп.3 п.10 ч.14 Постанови КМУ № 641 від 22.07.2020 року Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 передбачено, що на території України на період дії карантину забороняється:самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації.
#65660
Валентина М. Нікополь, я не працю, бо карантин, і немає роботи поки що для мене, я знаходжусь в ЦЗ, а до стажу це йде?
Відповідь юриста: якщо Ви зареєстровані в ЦЗ, то до Вас застосовується ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»
Період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності), допомогу по частковому безробіттю, допомогу по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, включається до страхового стажу.

Оксана В., Дніпро. Я не працювала журналістом вже […]

Світлана, Вінниця. Я мати-одиначка, у мене дитина […]

Світлана, Київ. Я відпочивала з сином в Єгипті, чи[…]

Спадщина

Микола Л., Ужгород. Я звернувся до приватного нота[…]

Ще більше корисного та цікавого!