МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

дякуючі юрист Вікторія
#61548
В жодному разі не мають права натякати, а тим більше звільнити вагітну.
Роботу залишати не потрібно! Ви можете дії роботодавця оскаржити в інспекції з охорони праці в вашому місті.
в силу ст.184 КЗпП України звільнення вагітної допускається з обов’язковим працевлаштуванням.
дякуючі юрист Вікторія
#63949
Анна Д. з Миргорода питає: які пільги жінки-військовослужбовця?

відповідь юриста:
ст.11 п. 5.ЗАКОН УКРАЇНИ
Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, поточна редакція — Редакція від 13.10.2018, підстава - 2522-VIII
Військовослужбовці-жінки користуються всіма пільгами, передбаченими законодавством з питань соціального захисту жінок, охорони материнства і дитинства. Ці пільги поширюються на батьків з числа військовослужбовців, які виховують дітей без матері (у разі її смерті, позбавлення батьківських прав, на час перебування у лікувальному закладі охорони здоров'я та в інших випадках відсутності материнського піклування про дітей).
Аватар користувача
дякуючі FrionaFox
#63950
другое дело если трудоустройство было неофициальным, тогда ничего не предъявишь(
дякуючі юрист Вікторія
#63995
Тим більше одразу потрібно скаржится до управління праці та соціальної політики за місцем проживання.
Аватар користувача
дякуючі ZaryaYasnaya
#64830
На Вашем месте я бы всерьез задумалась о смене места работы с целью обеспечить себе более комфортные условия. Лучшее, что могу предложить - это почитать отзывы о различных передовых компаниях и сделать выбор исходя из этого, думаю это должно помочь.
#64921
Аліса, Ужгород: мене бросив вагітною чоловік, я народила. чи маю право на аліменти?

Відповідь юриста: звичайно!
Відповідно до ч. 1 ст. 84 СК України - дружина має право на утримання від чоловіка під час вагітності. Носієм обов'язку надавати утримання є чоловік. Відповідно до ч. 5 ст. 84 СК України - аліменти присуджені дружині під час вагітності , сплачуються після народження дитини без додаткового рішення суду. Відповідно ч.1 ст. 80 СК України за рішенням суду аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку ( доходу) другого з подружжя і ( або ) у твердій грошовій сумі. Є безкоштовна правова допомога зараз і Вам адвокат допомже скласти позовну заяву до суду і представляти ваші інтереси.
#65222
Марія, Київ. Я працюю бухгалтером-аудитором, дуже часто буваю в офісі, хоча працюю дистанційно. у мене дитина 1,3 роки, але грудна. Хоча я вже вийшла з декрету, чи маю права на додаткову годину на роботі ?

Відповідь юриста:
Стаття 183 КЗПП.
Жінкам, що мають дітей віком до півтора року, надаються, крім загальної перерви для відпочинку і харчування, додаткові перерви для годування дитини.
Ці перерви надаються не рідше ніж через три години тривалістю не менше тридцяти хвилин кожна.
При наявності двох і більше грудних дітей тривалість перерви встановлюється не менше години.
Перерви для годування дитини включаються в робочий час і оплачуються за середнім заробітком.
#65303
Аліна, Одеська область. «Я працюю офіс-менеджером. 14 квітня 2020 року мене було попереджено про зміну істотних умов праці - скасування раніше встановленого суміщення посад офіс-менеджера та бухгалтера. Я повідомила директора підприємства про свою вагітність, і ця зміна є незаконною, так як проведена не у зв'язку зі зміною в організації виробництва і праці. Зарплата моя наразі мізерна. Як бути?»
Відповідь юриста: Ваші права порушено, можете звернутися з заявою до інспекції з охорони праці або до суду, згідно ст. 105 КЗпП України працівникам, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд з своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов'язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання тимчасово відсутнього працівника.
Ви для суду повинні надати документи бухгалтерського обліку, в розрахункових листках яких повинна бути графа «за суміщення посад», копію розрахунково - платіжних відомостей Типової форми П-6, затвердженої наказом Держкомстату України від 5 грудня 2008 року №489. Можете подати клопотання, щоб ці документи були затребувані судом. Ви можете до суду надати докази, що за розпорядженням керівництва офіційно виконували понадурочну роботу.

Купила слінг на сайті Покупарь, все зручно!

Дети с ЗПР и Физиотерапия

Магнитотерапия при синдроме Дауна назначается сраз[…]

Сенсорная Комната

Зачем нужна Сенсорная Интеграция Дисфункция сенсор[…]

БОС - терапия для детей

Стабилоплатформа Стабилометрия - единственный мет[…]

Ще більше корисного та цікавого!