мама тато
Форум для батькiвПравилаКористувачiМiй профiльПошукFAQГрупиУвійти, щоб переглянути приватні повідомленняВхід
Зареєструватись

Встановлення батьківства, в шлюбі не були, чоловік помер

 
Нова тема   Відповісти    МамаТато - усе, що ви маєте знати про дітей -> Консультації спеціалістіa: юріст
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
юрист ВікторіяЗ нами з: 22.09.15
Повідомлень: 640
Звідки: Україна

ПовідомленняНаписане: 02-12-2015, 22:39:43    Тема повідомлення: Встановлення батьківства, в шлюбі не були, чоловік помер Відповісти цитуючи

Суд розглядає заяви про встановлення факту батьківства в разі смерті особи, яку заявник вважає батьком дитини, і вирішує їх з урахуванням обставин, передбачених ст. 53 Кодексу про шлюб та сім'ю Української РСР.Заяви про встановлення факту визнання батьківства щодо дитини, народженої до 1 жовтня 1968 року, розглядаються судом у випадках, коли померла особа визнавала себе батьком дитини до цієї дати. (п.15 Постанови Пленуму ВСУ Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення ).
Як вбачається із роз'яснень, даних в Листі Верховного Суду України від 01.01.2012 «Судова практика розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення» передумовою звернення до суду із заявою про встановлення батьківства є смерть особи, батьківство якої встановлюється, або оголошення її померлою. При цьому слід враховувати дату народження дитини: якщо помер батько дитини, яка народжена після 1 січня 2004 р., факт його батьківства може бути встановлений на підставі різних доказів (зокрема, висновку судово-медичної експертизи). Справи за заявами про встановлення фактів батьківства розглядаються за правилами окремого провадження, а відповідно до ст. 128 СК України справи про визнання батьківства - за правилами позовного провадження. У першому випадку передумовою звернення до суду за заявою про встановлення факту батьківства є смерть особи, батьківство якої встановлюється, а в другому - особа, батьківство якої встановлюється в судовому порядку, є відповідачем у справі.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
юрист ВікторіяЗ нами з: 22.09.15
Повідомлень: 640
Звідки: Україна

ПовідомленняНаписане: 17-07-2016, 09:40:32    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Запитання від Ірини.
Мій цивільний чоловік Андрій помер. У нас є донька. Чи має вона право на пенсію по втраті годувальника?

Відповідь юриста:
Пенсія по втраті годувальника згіднo cт. 36 Закону про пенсійне страхування призначається непрацездатним члeнам сiм'ї померлого годувальника, якi були на йогo утриманні, зa наявності в годувальника на дeнь смерті страхового стажу, який бyв би необхідний йoму для призначення пенсії пo 3 групі інвалідності, a в разi смерті пенсіонера aбo осіб, зазначених у чacтині другій cт. 32 цьoго Закону (якщo смерть настала в періoд проходження-строкової військової служби), — нeзалежно вiд тривалості страхового стажу.
по-перше, право на пенсію мають діти, що на­родилися від батьків, що не перебували між собою в зареєстрованому шлюбі, якщо померлий значиться по відповідних даних в органах РАГСу їх батьком. Це означає, що в свідоцтві про народження дитини він повинен записаний бути, як батько. Якщо Ви проживали разом, а записаний він зі слів, прав на призначення пенсії не маєте.
Другий момент Ви повинні дізнатися, чи маєте право на пенсію у звязку з страховим стаже померлого. Буває так, що людина не має страхового стажу, бо працювала нелегально.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
юрист ВікторіяЗ нами з: 22.09.15
Повідомлень: 640
Звідки: Україна

ПовідомленняНаписане: 23-02-2017, 09:57:22    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Андрій запитує: я з жінкою проживав разом 8 років, мали спільну дитину, але я її на себе не записав, вона померла, близьких їй немає. Як оформити батьківство?

Відповідь юриста: Ви маєте право довести батьківство відповідно до ст.ст.126, 128 Сімейного кодексу України рішенням суду. При встановленні батьківства суд бере до уваги спільне проживання та ведення спільного господарства матір'ю дитини і відповідачем до народження дитини, спільне виховання чи утримання ними дитини, або докази, що з достовірністю підтверджують визнання відповідачем батьківства.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    МамаТато - усе, що ви маєте знати про дітей -> Консультації спеціалістіa: юріст Ваш часовий пояс: GMT + 3 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад

Anti Bot Question MOD - phpBB MOD against Spam Bots
Заблокировано регистраций / сообщений: 94242 / 19