мама тато
Форум для батькiвПравилаКористувачiМiй профiльПошукFAQГрупиУвійти, щоб переглянути приватні повідомленняВхід
Зареєструватись

Борги подружжя. Тема усиновлення

 
Нова тема   Відповісти    МамаТато - усе, що ви маєте знати про дітей -> Консультації спеціалістіa: юріст
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
юрист ВікторіяЗ нами з: 22.09.15
Повідомлень: 655
Звідки: Україна

ПовідомленняНаписане: 08-12-2015, 02:34:38    Тема повідомлення: Борги подружжя. Тема усиновлення Відповісти цитуючи

До особистих належать борги одного із подружжя, які:
1) виникли до шлюбу;
2) виникли на підставі договорів, вчинених ним (нею) у власних інтересах (наприклад, кредит на оплату свого навчання);
3) є такими, що тісно пов'язані з особою (виникли із зобов'язань з відшкодування завданої ним (нею) шкоди, сплати аліментів тощо);
4) обтяжують його (її) особисту приватну власність (наприклад, іпотека особистого майна).
До спільних належать борги обох подружжя, які:
1) виникли на підставі договорів, за якими подружжя спільно виступає боржниками (наприклад, за договором позики, договорами про надання комунальних послуг);
2) виникли на підставі договорів, вчинених одним із под – рркжя, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім'ї;
3) виникли на підставі спільного заподіяння ними шкоди;
4) виникли на підставі заподіяння шкоди їхніми спільними дітьми.
Інший розподіл боргів можливий за домовленістю між подружжям, наприклад, на підставі шлюбного договору.
Відповідальність за особистими боргами покладається на того з подружжя, який виступає суб'єктом відповідного зобов'язання. Стягнення може звертатися як на особисте майно цього із подружжя, так і на частку в спільній власності, яка може виділятися з ініціативи кредиторів або самого подружжя. Стягнення може бути накладено на майно, яке є спільною сумісною власністю подружжя, якщо судом встановлено, що договір був укладений одним із подружжя в інтересах сім'ї і те, що було одержане за договором, використано на її потреби.
При відшкодуванні шкоди, завданої злочином одного з подружжя, стягнення може бути накладено на майно, набуте за час шлюбу, якщо рішенням суду встановлено, що це майно було придбане на кошти, здобуті злочинним шляхом.

Буду рада відповісти на окремі запитання.
mi xmas


Змінено: юрист Вікторія (13-01-2016, 20:42:12)
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
юрист ВікторіяЗ нами з: 22.09.15
Повідомлень: 655
Звідки: Україна

ПовідомленняНаписане: 13-01-2016, 20:41:01    Тема повідомлення: Усиновлення Відповісти цитуючи

Усиновлення дитини проводиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
Відповідно до статті СК України усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду,крім випадків, передбачених законом.
Для прийняття рішення про усиновлення кандидати в усиновлювачі звертаються із заявою про усиновлення дитини або повнолітньої особи, яка не має матері, батька або була позбавлена їхнього піклування, до суду за місцем проживання (перебування) дитини чи повнолітньої особи, яку бажають усиновити. Подання такої заяви через представника не допускається. Заява про усиновлення може бути відкликана до набрання чинності рішенням суду про усиновлення. Вимоги щодо змісту такої заяви, відомості, які мають в ній зазначатися, а також перелік документів, які мають бути додані, вказані у ЦПК України. Заява про усиновлення дитини повинна містити: найменування суду, до якого подається заява, ім'я, місце проживання заявника, а також прізвище, ім'я, по батькові, вік усиновлюваної дитини, її місце проживання, відомості про стан здоров'я дитини. Заява про усиновлення дитини може також містити клопотання про зміну прізвища, імені, по батькові, дати, місця народження дитини, про запис заявника матір'ю або батьком дитини. Заява про усиновлення повнолітньої особи, крім зазначених вище відомостей, повинна містити дані про відсутність матері, батька або позбавлення піклування.
Згідно ст. 217 СК України усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків.
Згода батьків на усиновлення дитини має бути безумовною. Угода про надання усиновлювачем плати за згоду на усиновлення дитини батькам, опікунам чи іншим особам, з якими вона проживає, є нікчемною.
Згода батьків на усиновлення може бути дана ними лише після досягнення дитиною двомісячного віку.
Якщо мати чи батько дитини є неповнолітніми, крім їхньої згоди на усиновлення потрібна згода їхніх батьків.
Письмова згода батьків на усиновлення засвідчується нотаріусом.
Суд розглядає справу за обов'язкової участі заявника, органу опіки та піклування або Департаменту, а також дитини, якщо вона за віком і станом здоров'я усвідомлює факт усиновлення, з викликом інших осіб, яких суд вважає за необхідне допитати. Участь повнолітньої особи в розгляді справи про її усиновлення є обов'язковою. Для забезпечення таємниці усиновлення суд розглядає справу в закритому судовому засіданні.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
юрист ВікторіяЗ нами з: 22.09.15
Повідомлень: 655
Звідки: Україна

ПовідомленняНаписане: 04-02-2017, 22:16:02    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Алина Н. из Запорожья:
Скажите, будьте добры, если биологический сын сменил фамилию и отчество биологического отца на фамилию и отчество отчима, был ли он усыновлен отчимом?

Відповідь юриста:
ні, він скористався правом вибору ПІБ, але це не означає, що відбулася процедура усиновлення. Порядок усиновлення регулюється ст. 207 — 242 Сімейного кодексу України, ст. 251 – 255 Цивільного процесуального кодексу України. Но головна ознака усиновлення - рішення суду, за яким вітчим, який вже стає батьком, добровільно визнає в вас свою дитину, та опікується нею. А так він не може визнавати себе сином вітчима відповідно до законодавства, зокрема, щодо усиновлення.


Змінено: юрист Вікторія (22-04-2018, 17:46:19)
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
юрист ВікторіяЗ нами з: 22.09.15
Повідомлень: 655
Звідки: Україна

ПовідомленняНаписане: 22-04-2018, 17:45:03    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Ната: "Я прошу сразу не осуждать, а постараться понять.
Подскажите, какие документы необходимы для оформления отказа от усыновления, проблемы у нас были с самого детства - и дома, и в садике, и в спортивных секциях, и в школе, но до определенного времени удавалось с ними справляться. Сейчас дочери 16 лет и я просто беспомощна: дочь не ночует дома, выпивает и курит, ворует из дома деньги и вещи, не хочет учиться, ведет себя очень агрессивно, даже угрожала бабушке ножом, из-за чего пришлось вызывать полицию. Я просто очень боюсь за неё, она сейчас общается с наркоманами и "живет" с судимым парнем. Чем это может закончиться? Многие дети в этом возрасте совершают ошибки, влюбляются не в тех, общаются не с теми...фанатеют от чего-то увлекаются и т.д. Испробовала многое: и "кнут и пряник", и психологов, и доступное обследование, была родовая травма и последствия, талантов у Дины особых у нас нет, трудиться мы не любим, поэтому внимание получаем наиболее легким способом - в компании ассоциальных подростков".

Відповідь юриста:
Шановна Нато, відповідно до Сімейного кодексу України усиновлення може бути скасоване за рішенням суду з таких підстав якщо між усиновлювачем і дитиною склалися, незалежно від волі усиновлювача, стосунки, які роблять неможливими їхнє спільне проживання і виконання усиновлювачем своїх батьківських обов'язків. Ви звертаєтеся до місцевого суду з заявою, вказуєте, що за причини, які Вас примушують приймати таке складне рішення. Але завжди памятайте, що цим ви робите непоправне горе дитині. Я розумію, складний вік, але в суді в Діна буде суддею опитана, як Ви до неї ставилися, чи не знущалися і не принижували.
У разі скасування усиновлення з підстави, що воно суперечить інтересам дитини, якщо дитина не передається батькам, суд може постановити рішення про стягнення з Вас аліментів на дитину, яка була її усиновлювачем, за умови, що останній може надавати матеріальну допомогу.
Після набрання чинності рішення суду про скасування усиновлення суд у місячний строк зобов'язаний надіслати копію рішення до державного органу реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини. Державний орган реєстрації актів цивільного стану на підставі рішення суду вносить відповідні зміни до актового запису про народження дитини.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    МамаТато - усе, що ви маєте знати про дітей -> Консультації спеціалістіa: юріст Ваш часовий пояс: GMT + 3 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад

Anti Bot Question MOD - phpBB MOD against Spam Bots
Заблокировано регистраций / сообщений: 95850 / 19