МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#17307
Люба спрашивает:
"Пришел мастер чинить швейную машинку,влез в мотор и спалил его.Забрал на ремонт,но его никто не ремонтирует,он"кормит нас завтраками". Он согласен отдать свой мотор ,от какой то старой машинки,а тот заберет себе... но я хочу свой исправный мотор. Могу ли я потребовать оплату ремонта мотора у другого специалиста,а в залог пока мой не справят ,пользоваться его мотором? Как быть?"

Відповідь: невідомо, як ви познайомилися з майтером. Як правило, майстер, що надає послуги, повинен бути або ПП, та надавати акти виконаних робіт, тоді простіше зясовувати.Можете поскаржитися до міської ради ,якщо Вам відомо про майтера, його діяльність претензію, при цьому слід керуватися положеннями закону «Про захист прав споживачів». Головне довести, що були надані послуги, а без договору письмового, або якихось розписок це буде складно довести. Як правило, краще звертатися до сервіс-центрів, або до центрів, які можуть гарантувати якість послуги.
дякуючі юрист Вікторія
#27980
Галина з Трускавця питає: Дайте, будь ласка, відповідь на таке запитання:уже майже місяць, як я замовила товар в інтернет-магазині, купляла сукню, здійснивши часткову передоплату, але й досі я його ще не отримала. Зв язуючись із постачальником, мене постійно запевняють, що у них виникли непередбачувані ускладнення з доставкою цього товару.Чи маю я право, окрім повернення передоплати, вимагати від магазину якусь компенсацію?
відповідь юриста:
Важливо, якщо у Вас зберіглись докази Вашого спілкування з інтернет-магазином, скажімо, листування (якщо електронне, роздрукуйте), квитанції в оригіналі. Ст. 704 Цивільного кодексу України передбачає, що можуть бути випадки, за яких договір роздрібної купівлі-продажу з умовою про доставку товару може і не мати конкретних строків. Чи вийшов обіцяний строк доставки товару?
Згідно з ч. 3 ст. 5 Закону 1023-XII захист прав споживачів здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи, що здійснюють державний санітарно-епідеміологічний нагляд, інші державні органи, органи місцевого самоврядування згідно із законодавством, а також суди.
В такому випадку, доставка має бути виконана в розумний строк.
в ч. 2 ст. 13 Закону України «Про захист прав споживачів» встановлено, що продавець повинен надати інформацію споживачеві про умови поставки. І тому, якщо Вам зовсім не було повідомлено про умови поставки, або вони були порушені, то Ви маєте право на відшкодування як матеріальної шкоди так і моральної, згідно п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про захист прав споживачів». Зверніться до міської ради за місцем проживання продавця з заявою та детально опишіть усі подробиці вашої купівлі-продажу в розумінні статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
дякуючі юрист Вікторія
#64488
Марія, Самбір: моє весільне плаття білого кольору повністю стало рожевого кольору після хімчистки. що робити?
відповідь юриста:
1. Зверніться до відділу міської ради з заявою про те, в якому стані ваша сукня, дуже добро докласти фото "до" та "після". Ви також повинні надати копії квитанції, товарного чи касового чеку або іншого письмового документу на підтвердження того, що Ви здали сукню в хімчистку .Пунктом 9 Правил побутового обслуговування населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №313 від 16.05.1996 року визначено, що побутові послуги надаються замовникам згідно з угодами, документальним підтвердженням укладення яких є такі документи: договір, розрахунковий документ встановленої форми.Відповідно до ч.4 ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів» передбачено, що за наявності у роботі (послузі) істотних недоліків споживач має право вимагати розірвання договору та відшкодування збитків.
Ви вправі вимагати нанесення збитків, якщо у вас є квитанція на придбання сукні. це добре, а так вимагайте стягнення матеріальної та моральної шкоди у того, хто зіпсував вам сукню. позивайтеся до суду також.
дякуючі Dylino
#64572
Купила через курьера платье (свадебное), а оно или жуткого качества или со следами носки, примерок.
дякуючі юрист Вікторія
#64573
Можете поскаржитися до місцевої ради того міста, де ви придбали неякісний товар, зробивши його фото. описавши. адже, відповідно до ст.6 Закону України “Про захист прав споживачів” продавець (виробник, виконавець) зобов'язаний передати споживачеві продукцію належної якості, а також надати інформацію про цю продукцію.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.9 Закону України “Про захист прав споживачів” споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.
Відповідно до ч.2 ст.9 Закону України “Про захист прав споживачів” якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право або придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості, або розірвати договір та одержати назад гроші у розмірі вартості повернутого товару, або здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж. Продавець зобов'язаний у день надходження товару в продаж повідомити про це споживача, який вимагає обміну товару.
дякуючі юрист Вікторія
#64574
Олег, Тернопіль, я Придбав в магазині праску і там був недолік, саме: з праски витікала вода. я 12 лютого 2019 року звернувся до магазину з письмовою заявою про розірвання договору купівлі-продажу і повернення сплаченої ним вартості товару, але було відмовлено. Що робити?

Відповідь юриста: звертайтесь до суду, подання позову безкоштовно, і через суд вимагайте розірвати договір купівлі-продажу товару, повернути сплачену суму за товар та стягнути з моральну шкоду, завдану продажем неякісного товару.
Аватар користувача
дякуючі ZiZi
#64628
Подскажите, что делать? Купили на superdveri ua/catalog/derevyannye/ дорогие двери, наняли мастера на их установку. Он их повредил, компенсировать стоимость отказывается. Куда обращаться, что делать? Я теперь так жалею, ни дверей, ни ремонта, ни денег(
#64632
все равно обратитесь в ту фирму, где работает мастер. что устанавливал двери. сделайте фото повреждений, и напишите заявление, приложите фото. Затем, вне зависимости от их ответа. обратитесь с теми же заявлениями и фото в горсовет, защита прав потребителей с жалобой. Если и здесь не будет результата - в суд ,иски в этих делах подаются бесплатно.
#64638
Олеся, Прилуки: ми з чоловіком вживали разом їжу в кафе, до замовлення входили деруни, курка під ананасом, хліб та сік, згодом, я отруїлася продукатами, та була госпіталізована в стаціонарне інфекційне відділення Прилуцької ЦМЛ з діагнозом гострий гастроентерит.
Як мені довести, щоб відшкодували?
Відповідь юриста:Відповідно до п.7 ч.1 ст.1 Закону України «Про захист прав споживачів», підтвердження вчинення усного правочину оформляється квитанцією, товарним чи касовим чеком, квитком, талоном або іншими документами.
Можете подати скаргу до захиступрав споживачів за місцем проживання, щоб були перевірені всі продукти, які використовуються в кафе, наявність сертифікатів.
Аватар користувача
дякуючі Bischek
#64652
юрист Вікторія писав: 17-04-2019, 07:38:58 Олеся, Прилуки: ми з чоловіком вживали разом їжу в кафе, до замовлення входили деруни, курка під ананасом, хліб та сік, згодом, я отруїлася продукатами, та була госпіталізована в стаціонарне інфекційне відділення Прилуцької ЦМЛ з діагнозом гострий гастроентерит.
Як мені довести, щоб відшкодували?
Відповідь юриста:Відповідно до п.7 ч.1 ст.1 Закону України «Про захист прав споживачів», підтвердження вчинення усного правочину оформляється квитанцією, товарним чи касовим чеком, квитком, талоном або іншими документами.
Можете подати скаргу до захиступрав споживачів за місцем проживання, щоб були перевірені всі продукти, які використовуються в кафе, наявність сертифікатів.
Добрый день! А можно ли рассчитывать на какую-то компенсацию?
дякуючі OlenaPetrova
#64668
О правах потребителей, я была приятно удивлена, когда и действительно впреше увидела, как их кто-то придерживается, имела опыт покупки красок на сайте chemiplast Новая почта прислала испорченную упаковку, однако обратившись на сайт мне выслали новую краску, я была очень удивлена, потому что до этого было только неприятный опыт покупок в интернете
Аватар користувача
дякуючі GURU Fashion
#64684
Відповідно до ст. 13,14 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» право на омогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за цим Законом має особа один з батьків дитини, усиновлювач, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною. Особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається на підставі витягу з наказу (розпорядження) роботодавця про надання особі , яка фактично здійснює догляд за дитиною, відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Пицца детям

Да :rofl:

Ингалятор

Конечно болеет, но переболеет. Каждая пылинка это […]

По моему, если ребёнок играет на фантики это одно,[…]

Музыка

Я согласен, что на ютубе можно слушать музыку, но […]

Ще більше корисного та цікавого!