мама тато
Форум для батькiвПравилаКористувачiМiй профiльПошукFAQГрупиУвійти, щоб переглянути приватні повідомленняВхід
Зареєструватись

Пенсії

Нова тема   Відповісти    МамаТато - усе, що ви маєте знати про дітей -> Консультації спеціалістіa: юріст
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
юрист Вікторія

ПовідомленняНаписане: 17-07-2016, 09:33:11    Тема повідомлення: Пенсії Відповісти цитуючи

Володимир Іванович питає: "Чи правда, що пенсія буде вищою, якщо вийти на пенсію пізніше, ніж мій пенсійний вік, скажімо, у 66 років, і на скільки пенсія буде більше"

Відповідь: пенсія буде вище на 0, 5% за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк до 60 місяців.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
юрист Вікторія

ПовідомленняНаписане: 22-07-2016, 23:13:51    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Алла Романівна питає:
Я з чоловіком проживала не в зареєстрованому шлюбі з 1975 року.
В цьому році він помер, і він отримував пенсію 4370 гривен та відповідні грошові надбавки, оскільки мав звання почесного металурга УРСР та був нагородженим зорденом «Дружби народів». Ми вдвох харчувалися, одягалися, платили комунальні послуги та лікувалися з грошей чоловіка.
Чи можу я отримати пенсію по втраті годувальника?

Відповідь юриста: Так, але потрібно для призначення пенсії звернутися до суду. Мати свідоцтво про смерть чоловіка, довідку про склад родини, довідку про ваші доходи, пенсію, інше і в суді довести, що довгі роки ви жили разом , і що його дохід був для вас основним.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
юрист Вікторія

ПовідомленняНаписане: 22-09-2016, 21:11:28    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Дмитро Якович Чорняв з міста Дніпро питає:
я хочу оформити пенсію на пільгових умовах, а в заяві до ПФУ мені на що посилатися?

Відповідь юриста:
щодо призначення пільгової пенсії на умовах, - ст.13 п. «б» Закону України «Про пенсійне забезпечення» відповідно до поданої мною заяви. Відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», я маю право на пенсію за віком на пільгових умовах. Право на пенсію згідно з п. «б» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» мають працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці – Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України і за результатами атестації робочих місць, зокрема чоловіки – після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25р., з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах.

Змінено: юрист Вікторія (23-09-2017, 14:27:37)
Догори
юрист Вікторія

ПовідомленняНаписане: 23-09-2017, 14:27:10    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Галина Василівна з Дубно питає: Мій чоловік вже має 24 роки стажу, пішов на пенсію два роки тому як “чорнобилець” 2 категорії, він отримує всього лише соціальну допомогу. Ми звернулися в пенсійний фонд, а там відмовляються перераховувати йому пенсію.”

Відповідь юриста: раджу звернутися на "гарячу лінію" ПФ та поскаржитися на працівників, що вони безпідставно відмовляють вашому чоловіку, адже, Закон України № 796-XII від 28.02.1991р. «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в п 2. ст 56 передбачає, що право на пенсію в повному розмірі мають громадяни,
віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку, а громадянам, які відпрацювали за списком N 1, чоловіки - 10 років
і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше - не вище 85
процентів заробітку.
Догори
юрист Вікторія

ПовідомленняНаписане: 23-01-2018, 12:01:47    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Любов Василівна К. питає: «Я працювала 40 років інженером на телецентрі. Потім не працювала зовсім 7 років. А тепер мені запропонували роботу двірником в ОСББ, там є сплати до ПФ, півставки-мінімалки. Чи можуть перерахувати пенсію?»
Відповідь юриста: Відповідно до ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», редакція від 11.10.2017, п.4 ст. 42, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.
За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Можете звернутися до ПФ для з’ясування цього питання. До заяви про перерахунок пенсії за затвердженим зразком, надаються документи, що можуть підтвердити його стаж (копію трудової книжки, довідку з фіскальної служби про доходи).
Догори
юрист Вікторія

ПовідомленняНаписане: 23-05-2018, 10:45:22    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Люба, Львівська область, У вересні похоронила свого чоловіка. Я маю сина 13-ти років. Звернулась у пенсійний щоб оформити пенсію по втраті годувальника. Відмовили, мотивуючи що мало стажу. Він працював то на ринку то різна робота шабашка, то на ліоспилці. А стаж у нього по трудовій 6 років. А помер в 44. Які наші дії?
Відповідь юриста:
Закон України № 1058-IV від 09.07.2003р. «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»
Стаття 36. Умови призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника
1. Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стаж.
Ваш чоловік повинен був мати хоча ю 10 років страхового стажу, якщо він мав від 43 років до досягнення особою 45 років.
Можете звернутися до соціального забезпечення, щоб отримувати допомогу як малозабезпечена сім’я.
Догори
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    МамаТато - усе, що ви маєте знати про дітей -> Консультації спеціалістіa: юріст Ваш часовий пояс: GMT + 3 Години
Сторінка 1 з 1

Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі