мама тато
Форум для батькiвПравилаКористувачiМiй профiльПошукFAQГрупиУвійти, щоб переглянути приватні повідомленняВхід
Зареєструватись

Кримінальні справи

 
Нова тема   Відповісти    МамаТато - усе, що ви маєте знати про дітей -> Консультації спеціалістіa: юріст
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
юрист ВікторіяЗ нами з: 22.09.15
Повідомлень: 655
Звідки: Україна

ПовідомленняНаписане: 20-08-2016, 00:28:22    Тема повідомлення: Кримінальні справи Відповісти цитуючи

Марія питає:
у мого сина забрали автомобіль, а рамках кримінальної справи. Тимчасово вилучили, так кажуть. Але його підозрюють в іншому, що людину побив. Як бути?

Відповідь юриста:
Клопотання до суду повинно мотивуватися в тому, що належний сину автомобіль не являється предметом злочину та рішення щодо його не повернення оскаржується в порядку глави 26 КПК України.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
юрист ВікторіяЗ нами з: 22.09.15
Повідомлень: 655
Звідки: Україна

ПовідомленняНаписане: 21-08-2016, 16:47:19    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Таким чином, слідчий суддя, посилаючись на ст. 304 КПК України може винести ухвалу відкрити провадження за скаргою власника майна на дії слідчого або прокурора про неповернення тимчасово вилученого майна.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
юрист ВікторіяЗ нами з: 22.09.15
Повідомлень: 655
Звідки: Україна

ПовідомленняНаписане: 08-09-2016, 17:51:20    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Відповідаю Дмитру з Києва щодо того, які бувають незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, обладнанням для їх виготовлення

Підробка документів на переказ, платіжних карток чи ін. засобів доступу до банк. рахунків, а так само придбання, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту підроблених документів на переказ чи платіжних карток або їх використання чи збут -карається штрафом від 500 до 1000 нмдг або позбавленням волі на строк до 3 років.
Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб,-караються позб. волі на строк від 2 до 5 р.
Об'єктом злочину є встановлений порядок виготовлення, використ. та обігу документів на переказ, платіжних карток чи ін. засобів доступу до банк. рахунків, який забезпечує нормальне функціонування банк. системи У.
Предметом злочину є: 1) документи на переказ грошових коштів; 2) платіжні картки; 3) інші засоби доступу до банківських рахунків.
Такими документами, зокрема, є: а) розрахункові документи, якими є платіжне доручення, платіжна вимога-доручення, розрахунковий чек, платіжна вимога та розрахункові документи ін. видів, встановлені НБ; б) міжбанківські розрахункові документи, тобто документи на переказ, сформовані банком на підставі поданих клієнтами розрахункових документів, документів на переказ готівки, а також доручень на договірне списання, передбачених в договорах, укладених між клієнтами та обслуговуючими їх банками; в) документи на переказ готівкових коштів, реквізити та особливості оформлення яких також встановлюються НБУ; г) клірингові вимоги; д) інші документи, що використовуються в платіжних системах для ініціювання переказу.
З Об'єктивна сторона злочину полягає у: 1) підробці; 2) придбанні; 3) зберіганні; 4) перевезенні; 5) пересиланні: 6) використанні чи 7) збуті зазначених вище предметів.
Підробкою предметів цього злочину є будь-які дії, внаслідок яких створюються підроблені документи на переказ, платіжні картки чи інші засоби доступу до банк. рахунків, у т.ч. фальсифікація відповідних справжніх предметів, внаслідок якої з їх застосуванням можуть бути проведені незаконні (ініційовані не власником рахунка або не забезпечені наявністю грошей на банк. рахунку) перекази грошових коштів або ж доступ до інформації щодо певного банк. рахунка отримує неуповноважена на це особа. Підробка може бути здійснена за допомогою спеціального техн. обладнання, комп'ютерних програмних засобів або у будьякий інший спосіб (дописка, підчистка, виправлення у паперових
документах тощо).
Поняття придбання, зберігання, перевезення, пересилання, збуту, вжиті у цій статті, за своїм змістом збігаються з поняттями, застосованими у ст. 199 (див. коментар до ст. 199). Під використання підроблених документів на переказ чи платіжних карток слід розуміти пред'явлення їх як справжніх з метою здійснення незаконного переказу грошових коштів, незаконного доступу до інформації щодо відповідного банківського рахунка тощо. Використанням підробленої платіжної картки слід вважати також спробу отримання з ЇЇ допомогою грошових коштів через банківський автомат, здійснення з її застосуванням оплати товарів чи послуг.
Злочин, залежно від способу, є закінченим з моменту вчинення однієї із перелічених у ч. 1 ст. 200 дій.
4. Суб'єктом злочину може бути будь-яка особа віком від 16 років.
5. Суб'єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом. Обов'язковою ознакою підробки, придбання, зберігання, перевезення, пересилання відповідних предметів злочину є мета їх збуту.
6, Кваліфікуючими ознаками злочину с вчинення його; 1) повторно; 2) за попередньою змовою групою осіб
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
юрист ВікторіяЗ нами з: 22.09.15
Повідомлень: 655
Звідки: Україна

ПовідомленняНаписане: 12-01-2017, 17:35:12    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Дмитро, Полтава питає: цікаво дізнатися щодо арешту на майно. у мене є депозит вкладу на 3 роки, а закінчується через рік, проте арешт на майно вже є.

Відповідь юриста:
Згідно ч. 4 ст. 48 Закона "На кошти та інші цінності боржника, що перебувають на рахунках та на зберіганні у банках чи інших фінансових установах, на рахунках у цінних паперах у депозитарних установах, накладається арешт не пізніше наступного робочого дня після їх виявлення. Арешт поширюється також на кошти на рахунках, ВІДКРИТИХ ПІСЛЯ ВИНЕСЕННЯ ПОСТАНОВИ ПРО НАКЛАДЕННЯ АРЕШТУ.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
юрист ВікторіяЗ нами з: 22.09.15
Повідомлень: 655
Звідки: Україна

ПовідомленняНаписане: 06-04-2017, 13:16:32    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Ніна Федорівна з Черкас питає:
мені потрібно захисника для сина. Не знаю, що це таке, і як, кажуть, лише платно це. Розясніть.

Відповідь юриста:
Захисник за призначенням (причому лише з числа адвокатів) залучається до участі в справі особою, яка провадить дізнання, слідчим, суддею чи судом через адвокатське об'єднання у випадках, коли відмова від захисника не може бути прийнята і він не запрошений підозрюваним, підсудним або іншими переліченими вище посадовими особами.
На прохання підозрюваного, обвинуваченого, підсудного участь захисника в справі забезпечується особою, яка провадить дізнання, слідчим, суддею чи судом і в інших випадках (наприклад, коли обвинувачений перебуває під вартою, не знає будь-кого в даній місцевості, є малозабезпеченим тощо). «Основні положення про роль адвокатів» передбачають, що особа, яка не має адвоката, у випадках, коли інтереси правосуддя вимагають цього, повинна бути забезпечена допомогою адвоката, який має відповідну компетенцію і досвід ведення справ, щоб забезпечити їй ефективну юридичну допомогу без оплати з її сторони, якщо у неї немає необхідних коштів (п. 6). Конституція України також встановлює, що кожен має право на правову допомогу, а у випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно (ч. 1 ст. 59).
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
юрист ВікторіяЗ нами з: 22.09.15
Повідомлень: 655
Звідки: Україна

ПовідомленняНаписане: 09-05-2017, 00:30:25    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Олег питає: яка чинність КК щодо осіб?

Відповідь юриста:
Особи, які вчинили злочини на території У, підлягають відповідальності за Кодексом. Відповідно до міжнародних угод і законів У іноземні громадя-ни, які користуються дипломатичним імунітетом, виключені з-під юрисдикції судових властей У. Норми міжнародного права, надають особистої недо-торканності і виключають з-під кримінальної юрисдикції У-ни дипломатич-них представників іноземних держав та певне коло інших іноземних грома-дян або частково це обмежують. Повним дипломатичним імунітетом кори-стуються; глава дипломатичного представництва, члени дипломатичного персоналу дипломатичного представництва, які мають дипломатичний ранг, а також члени сімей усіх зазначених осіб, якщо вони не є громадяна-ми У Обмеженим дипломатичним імунітетом користуються консульські по-садові особи і консульські службовці, члени адміністративно-технічного і обслуговуючого персоналу дипломатичних представництв, а також пред-ставники і службові особи міжнарод організацій, члени парламентських і урядових делегацій. Ці особи не підлягають кримінальній юрисдикції У ли-ше щодо дій, вчинених ними при виконанні своїх служб обов'язків.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    МамаТато - усе, що ви маєте знати про дітей -> Консультації спеціалістіa: юріст Ваш часовий пояс: GMT + 3 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад

Anti Bot Question MOD - phpBB MOD against Spam Bots
Заблокировано регистраций / сообщений: 95850 / 19