МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#33830
Алла з Чернігова питає: "Я 2 роки тому вийшла заміж за чоловіка з двома дітьми. Згодом чоловік помер, і тепер ці діти зі мною, чи я зобовязана їх утримувати?"

Відповідь юриста:

Зобов'язання мачухи, вітчима щодо утримання малолітніх, неповнолітніх падчерки, пасинка, які з ними проживають, виникає, якщо у них немає матері, батька, діда, баби, повнолітніх братів та сестер або ці особи з поважних причин не можуть надавати їм належного утримання, за умови, що мачуха, вітчим можуть надавати матеріальну допомогу. Суд може звільнити вітчима, мачуху від обов'язку по утриманню падчерки, пасинка або обмежити його певним строком, зокрема у разі:
1) нетривалого проживання з їхнім матір'ю, батьком;
2) негідної поведінки у шлюбних відносинах матері, батька дитини.
Зобов'язання щодо утримання повнолітніми падчеркою, пасинком непрацездатних мачухи, вітчима виникає, якщо вони потребують матеріальної допомоги і якщо вони надавали падчерці, пасинкові систематичну матеріальну допомогу не менш як п'ять років, за умови, що падчерка, пасинок можуть надавати матеріальну допомогу, а у мачухи, вітчима немає чоловіка, дружини, повнолітніх дочки, сина, братів та сестер або якщо ці особи з поважних причин не можуть надавати їм належного утримання. Особи, у сім'ї яких виховувалася дитина, зобов'язані надавати їй матеріальну допомогу, якщо у неї немає батьків, баби, діда, повнолітніх братів та сестер, за умови, що ці особи можуть надавати матеріальну допомогу.

Недавно я наткнулся на сайт, который полностью пер[…]

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Ще більше корисного та цікавого!