МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератори: Хорошая), модератори

В яку школу ві бажаєте віддати свою дитину - українську чи російську?

Російську
3
20%
Українську
12
80%
Аватар користувача
дякуючі kompot
#2318
Irishka писав:
Я не знаю до якої думки мені схилятися, мова йде про те, що дитині буде важко навчатися спочатку на одній мові, а потім на іншій, коли майже всюди спілкуються на російській.
Ачому ваша дитина має навчатись на двох різних мовах?
дякуючі Irishka
#2323
Тому що у нас у ВНЗ (державних) більшість предметів викладають російською мовою, але є тенденція до уркаїнскої з-під палки, бо ніхто не хоче, викладачі все життя розмовляли російською, їм досить важко розмовляти українською, для них це не рідна мова.
А більшість шкіл вже ураїномовні.
Ось така в нас плутанина.
дякуючі Irishka
#2324
Тому що у нас у ВНЗ (державних) більшість предметів викладають російською мовою, але є тенденція до уркаїнскої з-під палки, бо ніхто не хоче, викладачі все життя розмовляли російською, їм досить важко розмовляти українською, для них це не рідна мова.
А більшість шкіл вже ураїномовні.
Ось така в нас плутанина.
#2332
kompot писав: Чесно, не розумію! Теж живу у Кіровограді, теж спілкуюсь українською, але не пам*ятаю, щоб це сприймалось, як епатаж.
Як в різних містах живемо :)
Про емоційний тиск чула не від одної людини, що в російськомовному (суржикомовному з переважанням російських слів :) ) отченні спілкуються українською.
Тоді респєкт - можливо Ви просто вмієте не зважати.
Аватар користувача
дякуючі miki
#4750
Я вважаю, що в країні повинна бути своя одна державна мова, у нас - українська. Тому свою дитину хотіла спочатку віддати до українського класу, не дивлячись на те, що вдома розмовляємо російською.

Але в нашій країні така ситуація, що навіть якщо російська вивчається в школі, то вона не входить до атестату, а йде як факультатив (1 раз на тиждень урок і Пушкіна, Тургенєва читають українською мовою).
Наскільки знаю, то російська мова - досить важка для вивчення, особливо граматика. А чи можливо вивчити цю мову за 4 уроки в місяць? І вивчити так, щоб грамотно писати і перекладати

Тому зараз ми з чоловіком прийшли до висновку, що будемо віддавати сина до російського класу. Тим більше, вчителі говорили, що різні фізичні, математичні, біологічні і т.д. поняття називаються на двох мовах. І для укр. мови шкоди не буде, тому що це мова державна і вона обов"язково буде "присутня" в школі (уроків не менше за кількістю, ніж російської).

Таким чином, дитина буде знати дві "свої" мови, а ще й іноземні. І навіть якщо син поїде пізніше вчитися за кордон, то скоріш російська мова йому стане у пригоді (більше людей в світі розмовляють цією мовою і вона є однією з 6 мов ООН, якщо не помиляюсь).

Але ще раз хочу повторити: в Україні повинна бути своя ОДНА державна мова - українська, але варто було б вивчати докладніше російську як іноземну. Уроків з англ. чи німецької мови і то більше, ніж з російської, а якщо дитина буде діловою людиною, наприклад, підписувати контракти з Росією чи з іншими країнами СНД, то буде все ж таки використовувати рос. мову, а не укр.

І ще одне, викладачі університету і вчителі в школах зауважили, що коли в школі вивчалось майже на тому самому рівні 2 мови (рос. і укр.), то діти більш грамотно писали і однією , і другою.
Востаннє редагувалось 25-09-2009, 08:47:47 користувачем miki, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
дякуючі Анютка
#4761
Моя рідна тітка одружилася з Кубінцем і перелетіла жити на Кубу, там і народила 2-х дітей. Мовне питання вирішила наступним чином. Спілкувалася з дитиною одного дня українською, іншого іспанською.
Діти прекрасно розрізняли і володіли обома мовами, кажу це тому, що сама з ними спілкувалася, коли приїзжджали до бабусі. З часом навчання закинула, бо ліньки було! Після 17річної паузи мій брат знову в Україні, він все розуміє, хоча надцятьроків не спілкувався українською, проблема лише в тому, що тривалий час не маважувався говорити, мабуть це психологічний страх сказати щось не те і розсмішити родичів.

Можливо варто спілкуватись день українською, а день російською. Ви обидві знаєте досконало, і дитина буде почуватись комфортно з будь-яким співрозмовником.

Я з Рівного ми розмовляємо ніби українською, кажу ніби, бо такого суржику ще треба пошукати. З народженням донечки почала себе контролювати і розмовляти чистіше, але розумію, що якщо навчу дитину спілкуватись чистою українською, то в школі одночасну зіткнусь з проблемою неспрйняття однокласниками, тому навмисно час від час вживаю суржик. Не маразм?
Аватар користувача
дякуючі Natysik
#5235
Розумію, що вже трохи пізно відповідати на ваше запитання, але мене дуже зацікавила ця тема. Повністю підримую думку bob. Я вважаю, що наші українські діти повинні навчатись рідною мовою, адже вона у нас така гарна та мелодійна! Боятись бути "білою вороною" означає соромитись того ким ти є, думаю не варто вчити цього наших дітей!
Особисто я , не маю нічого проти російської мови, але вважаю що вона повинна вивчатись в Україні як іноземна, так само як англійська, французька і.д. А школи, не залежно від регіону, повинні бути українськими. І це буде перший крок до того, щоб наші люди мали стимул говорити українською, не почували себе "білою вороною". Тим більше, що російськомовні регіони розмовляють далеко не літературною російською мовою.
Аватар користувача
дякуючі Анютка
#5244
Natysik писав: Особисто я , не маю нічого проти російської мови, але вважаю що вона повинна вивчатись в Україні як іноземна, так само як англійська, французька і.д. Тим більше, що російськомовні регіони розмовляють далеко не літературною російською мовою.
А чули як наші діти читають і бачили як пишуть російською?! :mail: Це катастрофа.! Може й справді не завадило хоча б 1 урок в тиждень, хоча б 1-3 роки, а то англійську вчимо з першого по одинадцятий клас по 2 год в тиждень.
Аватар користувача
дякуючі Inneska
#5248
Анютка писав: З народженням донечки почала себе контролювати і розмовляти чистіше, але розумію, що якщо навчу дитину спілкуватись чистою українською, то в школі одночасну зіткнусь з проблемою неспрйняття однокласниками, тому навмисно час від час вживаю суржик. Не маразм?

Ми з Донецього регіону і раніше я розмовляла тільки російської. але робота зробила своє - я працюю у держ.закладі де ми спілкуємося на українській мові, родина мого чоловіка теж розмовляє українською...коли донька народилась я вирішила переходити на українську, щоб у доньки не було на слуху цього суржику...бо школи і у нашому регіоні більш українськи - і там працюють найкращі педагоги
Аватар користувача
дякуючі Натуся
#5301
Я вважаю, що потрібно дитину віддавати в український клас, тому що це в житті їй знадобиться, ми живемо в Україні, всі документи готуються українською, ми не можемо знати ким буде дитина в майбутньому, тому краще буде знати українську
Аватар користувача
дякуючі Натуся
#5302
вважається, чим більше людина знає мов, тим більше вона освідчена, дитина буде знати 2 мови

Думаю що тут може допомогти вивчення психології

Цікаво.

В моей жизни наступил момент, когда я понял, что а[…]

Цікава тема для мене. Я саме хочу пов'язати свою р[…]

Ще більше корисного та цікавого!