МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератори: Хорошая), модератори

#1926
Днями обговорювали з колегами, хто як викручується зі збереженням казки в житті дитини. Як зробити так, щоб якомога довше дитина не здогадувалась, що добрими чарівниками раз на рік підпрацьовують батьки.
Як годиться, далі розмова стала ще цікавішою. Наприклад я дізналась про зубне мишеня - яке забирає з-під подушки молочний зуб і кладе на заміну туди ж 10 грн. Цей фольклорний епізод взагалі мене вразив, бо вперше про таке чула.

Склалось враження, що батьки вважають таку віру дитини в дива - власним досягненням.

А мене от сумніви дістають. Як дитині вірити батькам, які, в принципі, брешуть? Може це надто сильне слово, але чим тоді замінити?
Коли варто зупинитись? І чи потрібно починати такі ігри з нашими малюками?
Допоможіть будь ласка, бо вже не один рік про це думаю напередодні сезону Дідів Морозів...
#1937
bob писав:Днями обговорювали з колегами, хто як викручується зі збереженням казки в житті дитини.

А мене от сумніви дістають. Як дитині вірити батькам, які, в принципі, брешуть? Може це надто сильне слово, але чим тоді замінити?
Коли варто зупинитись? І чи потрібно починати такі ігри з нашими малюками?
Допоможіть будь ласка, бо вже не один рік про це думаю напередодні сезону Дідів Морозів...
Казка - це добре, але не потрібно сильно захоплюватися дивами, яких немає. Мій син вірить у Діда мороза, але про будь-яких мишей дитині не кажу, просто не бачу в цьому сенсу.
І тим більше не розумію, навіщо казати про гроші, навіщо переконувати дитину в тому, що її зуб коштує 10 грн - це ж смішно і безглуздо. :)
До того ж якщо дитина розповість це будь кому зі своїх друзів його можуть просто засміяти, а це, повірте, підірве його довіру до вас.
#1943
bob писав:Днями обговорювали з колегами, хто як викручується зі збереженням казки в житті дитини. Як зробити так, щоб якомога довше дитина не здогадувалась, що добрими чарівниками раз на рік підпрацьовують батьки.
Як годиться, далі розмова стала ще цікавішою. Наприклад я дізналась про зубне мишеня - яке забирає з-під подушки молочний зуб і кладе на заміну туди ж 10 грн. Цей фольклорний епізод взагалі мене вразив, бо вперше про таке чула.

Склалось враження, що батьки вважають таку віру дитини в дива - власним досягненням.

А мене от сумніви дістають. Як дитині вірити батькам, які, в принципі, брешуть? Може це надто сильне слово, але чим тоді замінити?
Коли варто зупинитись? І чи потрібно починати такі ігри з нашими малюками?
Допоможіть будь ласка, бо вже не один рік про це думаю напередодні сезону Дідів Морозів...
Хороша тема.
Багато казок, як на мене, взагалі шкідливі - як то Попелюшка. Дитині треба мати підготовану психіку, щоб адекватно сприйняти все.

Зубний миш - анекдот просто! Бідна дитина :(

Дід Мороз - у чому проблема? Саме у цьому образі я не бачу проблем, може, хто пояснить?
#1944
aronskaya писав:Дід Мороз - у чому проблема? Саме у цьому образі я не бачу проблем, може, хто пояснить?
От і я думаю - чи то взагалі проблема? Я радію з того, що в дитинстві батьки підтримували мою віру в Дідуся і ще кількох вигаданих персонажів. Але і розчарування від того, коли дізналась правду - теж пам"ятаю. Якось так було сумно: "Оце і все?".

Я згодна з Irishka що захоплюватись не варто. Але де тоді межа? Де потрібно зупинитись, в якому віці дитини? І як це зробити, щоб не підірвати її довіру?
#1948
bob писав:
aronskaya писав:Дід Мороз - у чому проблема? Саме у цьому образі я не бачу проблем, може, хто пояснить?
От і я думаю - чи то взагалі проблема? Я радію з того, що в дитинстві батьки підтримували мою віру в Дідуся і ще кількох вигаданих персонажів. Але і розчарування від того, коли дізналась правду - теж пам"ятаю. Якось так було сумно: "Оце і все?".

Я згодна з Irishka що захоплюватись не варто. Але де тоді межа? Де потрібно зупинитись, в якому віці дитини? І як це зробити, щоб не підірвати її довіру?
Я минула це саме розчарування - якось я не пам'ятаю взагалі часів, щоб я вірила в діда мороза. Мені подобався він - але як персонаж з мультику чи щось таке. Може, дійсно, краще дітям розказувать, що це гра така?
#1952
aronskaya писав: Я минула це саме розчарування - якось я не пам'ятаю взагалі часів, щоб я вірила в діда мороза. Мені подобався він - але як персонаж з мультику чи щось таке. Може, дійсно, краще дітям розказувать, що це гра така?
А як так вийшло? Як себе поводили батьки? Тобто Ви все-таки вважаєте відсутність такої віри в своєму житті - позитивним аспектом?

Якось зустрілась із думкою, що дітям взагалі не варто створювати казку - вони - такі самі особистості, як і ми, дорослі, то і чинити потрібно відповідно. Щодо "точнісінько такі самі" в мене є сумніви, але то не для цієї теми. Але уявляючи своє власне дитинство без віри в казки - якось мотрошно стає. о

Я дійсно дуже хочу випрацювати якусь чітку позицію з цього приводу, бо, здається, кількість "за" і "проти" абсолютно однакова :[
#1954
bob писав:
А як так вийшло? Як себе поводили батьки? Тобто Ви все-таки вважаєте відсутність такої віри в своєму житті - позитивним аспектом?
Ммм... я, мабуть, не в курсі, що втратила :)
Але уявляючи своє власне дитинство без віри в казки - якось мотрошно стає. о
А чому ж без казки? Невже Дід Мороз - єдина казка в житті дитини!? О, це дійсно проблема, як на мене. У моєму житті було вдосталь казок. Мені чомусь здавалось казковим морозиво в стаканчику з сусіднього магазину. Казковим було кафе, де показували Том і Джері.

Я була впевнена, що якщо телевізор погано показує (не ловить сигнал), то можна направити на нього спеціальні хвилі і він буде показувати добре. Доречі, я й зараз у цьому впевнена :)

Тепер трохи відволікуся. Ви знаєте, що нещодавно було винайдено прилад, який "видобуває" електроенергію з повітря? Як Тесла казав.

А як вписуються в наші уявлення про світ досліди Ейнштейна?

Чи це все - не дивовижно? Не казково?

Наш світ повний усього дивовижного, і зовсім не треба видумувать щось нове.
Аватар користувача
дякуючі Inneska
#1957
А я і зараз вірю у чудеса і з самого дитинства Дід Мороз для мене - це теж щось чудеснє. Я розуміла завжди, що дарунки під ялинку покладуть мама і тато, але мої батьки уміли якось вгадати, ненав'язливо взнати мої бажання, а потім їх виконати, так що я просто вірила в те, що потрібно мріяти, потрібно чогось чекати – диво обов'язково станеться, і зараз я в це вірю. Дуже хочу подарувати і своїй дочечці віру у казку. Адже це такий дивний час дитячої наївності.
#1964
aronskaya писав:Наш світ повний усього дивовижного, і зовсім не треба видумувать щось нове.
Еге ж. Але основна Ваша думка, як я зрозуміла, в тому, що життя потрібно сприймати з радістю і передавати це вміння дитині. Приймається.
Але Дід Мороз - це зовсім інша тема. А існування фей, чарівників, гномів? Моє запитання стосувалось саме цього.
Inneska писав:Я розуміла завжди, що дарунки під ялинку покладуть мама і тато, але мої батьки уміли якось вгадати, ненав'язливо взнати мої бажання, а потім їх виконати, так що я просто вірила в те, що потрібно мріяти, потрібно чогось чекати – диво обов'язково станеться, і зараз я в це вірю.
Супер. Отже, виходить, Ви й не були обмануті.
Inneska писав:Дуже хочу подарувати і своїй дочечці віру у казку. Адже це такий дивний час дитячої наївності.
Таким самим чином? Вгадуючи її бажання і намагаючись їх втілити?
Аватар користувача
дякуючі Inneska
#1967
Саме так - все в наших батьківських силах. Давайте дарувати діточкам казку, а Дід Мороз та інші - не повинні залишатися без уваги, адже саме їх незвичність так подобається дітям
Аватар користувача
дякуючі Atlika
#1971
Я до якогось моменту вірила в існування Діда Мороза, поки випадково не прокинулася вночі та й не побачила, як мама кладе під ялинку подарунок для мене.
Пам'ятаю, що тоді я дуже засмутилися, але вранку батькам нічого не розповіла.
А більше нічого такого і не було, окрім Діда Мороза, ніяких зубних мишат, чарівних чобітків або інших казок.
Що до того як буду виховувати свою дитину зараз сказати не можу, але мені здається, що нехай краще вірить у казку, бо дізнатися що таке справжнє життя вона ще встигне
Аватар користувача
дякуючі bob
#1977
Atlika писав:Я до якогось моменту вірила в існування Діда Мороза, поки випадково не прокинулася вночі та й не побачила, як мама кладе під ялинку подарунок для мене.
Пам'ятаю, що тоді я дуже засмутилися, але вранку батькам нічого не розповіла.

А чому нічого не сказали батькам? Бо втратили довіру?
Atlika писав:Що до того як буду виховувати свою дитину зараз сказати не можу, але мені здається, що нехай краще вірить у казку, бо дізнатися що таке справжнє життя вона ще встигне
Тобто з власною дитиною щодо див будете діяти так само, як Ваші батьки? Підкладатимете подарунки від Діда Мороза?
Аватар користувача
дякуючі Atlika
#1980
Не сказала тому що не хотіла, а може просто тому, що не знала яка у них буде реакція, коли вони дізнаються, що я все знаю. Не можу сказати, що я їм більше не довіряла - це не так, ну немає Діда Мороза і немає, напевно були інші питання, які мене хвилювали більш за це.
А своїй дитині буду просто дарувати подарунки на Новий Рік, а Дід Мороз нехай залишається казковим персонажем, адже всі діти рано чи пізно це розуміють і самі.
Аватар користувача
дякуючі bob
#1995
Atlika писав:Дід Мороз нехай залишається казковим персонажем, адже всі діти рано чи пізно це розуміють і самі.
Так, вони це розуміють...
Але ж разом із тим приходить усвідомлення того, що батьки їх обдурили. Когось це засмутить, хтось зрадіє, що впіймав дорослих на тому, у чому здебільшого звинувачують вони.
Але ж це все одно брехня...

Я в результаті цієї розмови прийняла для себе рішення, що все-таки не варто задіювати казкових персонажів. Краще вгадувати мрії дитини, як поділилась Inneska та вчити дитину радіти життю, як воно є, як бачить це aronskaya
Аватар користувача
дякуючі Atlika
#2015
Я не розумію навіщо так акцентувати на цьому увагу? Я вважаю, що не варто переконувати дитини в тому, що дід мороз є, це просто мається на увазі.
Вважати це обманом на мою думку просто нерозумно, набагато сильніше дитина може ображатися на інші речі.

Думаю що тут може допомогти вивчення психології

Цікаво.

В моей жизни наступил момент, когда я понял, что а[…]

Цікава тема для мене. Я саме хочу пов'язати свою р[…]

Ще більше корисного та цікавого!