МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: модератори

#3013
На будь-які ваші запитання з приводу слінгів відповідає Аліна Яковенко aka Lelia: майстер з шиття сучасних, зручних і красивих слінгів. Вона написала матеріал про слінги для нашого порталу. Якщо ви не знайдете потрібної інформації у ньому - звертайтеся тут.

Щоб поставити запитання, вам не обов'язково реєструватися.
Востаннє редагувалось 19-02-2009, 20:26:22 користувачем aronskaya, всього редагувалось 1 раз.
дякуючі Lelia
#3018
привіт-привіт! про те, що я шию слінги вам вже розказали і ви, певно, здогадуєтеся, що до того (та й під час), як почати їх шити я перевернула багато інформації, щоб зрозуміти що і до чого, і як зробити добре. Знадобилося це мені тому, що маю величезне щастячко - донечку, якій недавно виповнився рочок. і росте вона фактично в мене на ручках. щоби мати змогу хоч чимось займатися, але не залишати своє золото без маминої уваги, ще такої їй потрібної, ми освоїли слінг. щоби користуватися ним довго, ми з"ясували що таке зручний слінг, і як його правильно носити.
з радістю поділюся з вами набутим знанням і досвідом.
Аватар користувача
дякуючі Rina
#3206
Lelia, а скажіть будь ласка є якісь противопоказання к вживанню слінга, напрклад дисплазія, або ще якись медичні проблеми, так на майбутнє цікавлюсь.

І можете розказати який слінг краще новорожденим, який дітям постарше, до якого року взагалі можна їм користуватися?
дякуючі Lelia
#3230
Rina, почну з протипоказань: їх немає. Навіть навпаки - для лікування легких форм та профілакти дисплазії рекомендується носити дитинку в слінгу з широко розведеними ніжками страшеньких, або жабкою новонароджених. Окрім того, слінг успішно використовується з недоношеними дітками, яким просто необхідне мамине тепло і мамині ручки. Слінг дозволяє це забезпечити фактично цілодобово і допомогти малечі надолужити те, що вона не встигла отримати в животику.
Єдиний момент, коли дитинку в слінгу носити не можна - це коли мама впевнена, що маля не можна привчати до рук. Але корисність такої позиції досить сумнівна.
АЛЕ, слінгом необхідно користуватися правильно:shock2: полотно має добре підтримувати малечу. А у старших дітках в вертикальних позиціях ніжки мають бути широко розведені. Якщо цих правил дотримуватися, то слінг буде лише корисним.

Щодо віку: для немовлят краще слінг з кільцями, або/і трикотажний сліг-шарф. В принципі можна і тканий шарф, але ним трохи важче навчитися примотувати, і м"якість трикотажу більше підходить для новонародженого.
Коли дитинка набере кілограмів 6-7, багатьом мамам стає важко носити в слінгу з кільцями, і вони: переходять на ткані шарфи. Десь з 4 місяців, коли вже маля добре тримає голівку, і спинка трішки окріпла, можна використовувати май-слінг, а з 4-6 місяців вже можна й слінгорюкзачки. Десь з цього ж віку, коли дитинку вже можна посадити на стегно, починається друге життя слінгу з кільцями, а коли дитинка починає ходити і часто вимагати, щоб її випустили погуляти, слінг з кільцями знову стає найзручнішим, бо в нього найшвидше посадити дитину.
Перевага шарфів в тому, що вони найкраще розподіляються навантаження.
Май-слінги зручні тим, що в них навантаження теж іде на 2 плеча, на відміну від колечного слінгу, але матеріалу використовується менше ніж в шарфі, і зав"язувати його простіше.
Слінгорюкзачки дуже полюбляють татусі, бо там взагалі все дуже просто. Але в них дуже обмежена кількість позицій і не дуже зручно годувати (хоча реально)

Ну а користуватися слінгом можна доки малеча не відмовиться. Або доки мамі не стане геть важко. Але якщо носити дитинку регулярно, то м"язи звикають до поступового збільшення навантаження. Та й в слінгу носити в рази легше, ніж на руках. Тобто зазвичай слінгом користуються до 2-3 років.
Аватар користувача
дякуючі helgusya
#7228
Lelia, доброго дня!!! Порадьте, будь ласка, як краще викроїти слінг з кільцями з тканини розміром 135х135
Аватар користувача
дякуючі Anpa4ino
#7262
в мене чомусь складається враження, що слінг - це тяжко і в дитнки може затерпати тільце через обмеження руху і перетискування, а ще це дуже жарко і неприємно влітку. Мені здається, що дитина повинна знаходитись у вільному положенні. Я не кажу про кенгурушки-рюкзачки для старшиш діток, я про немовляток, вони лежать там зігнуті дугою чи я помиляюсь?
Аватар користувача
дякуючі НАДЮСЬКА
#7337
Що таке слінги?
дякуючі Lelia
#7399
Anpa4inoвибачте, що довго не відповідала!

в мене чомусь складається враження, що слінг - це тяжко і в дитнки може затерпати тільце через обмеження руху і перетискування,
правильно одягнутий слінг не перетискає ні маму, ні дитину - він підтримує! якщо слінг щось перетискає, якщо комусь некомфортно, то це потрібно виправляти, бо це не є нормою!
а ще це дуже жарко і неприємно влітку
влітку якщо жарко, то не через слінг, а через спеку. Хороший слінг, який виготовлений із натуральної тканини і гарно дихає може навіть трішки охолодити. Це виявлятиметься в тому, що він забере на себе вологу (читайте піт) і дитина не лежатиме у мами на руках в калюжці
Мені здається, що дитина повинна знаходитись у вільному положенні.
є така думка, що дитина повинна знаходитися там і так,як їй зручно і потрібно. І якщо малеча відверто проситься на ручки, то не лишати ж його кричати у візочку або ліжечку тому, що зараз літо? літо ще 3 місяці буде (вже 2 ;) ).
Найголовніше завдання мами - відчувати потреби дитини і задовольняти саме їх, а не свої уявлення про те, як має бути. Це діє і в бік носіння в слінгу (на ручках), і в бік викладання з нього та забезпечення часу і простору для дригання ніжками.
Окрім того, у велику спеку, для того щоб запобігти зневодненню організма, новонароджене немовля потрібно годувати груддю дууже часто, адже тіло втрачає багато рідини намагаючись "скинути" із себе перегрів і потіючи. Саме тому слінги значно відоміші в жарких країнах. На півночі дитину можна лишати без груді і на кілька годин, і в мами немає такої гострої потреби тримати дитину весь час при собі. А на півдні мама такої можливості не має. тому і традиція слінгоносіння там не переривалася.
я про немовляток, вони лежать там зігнуті дугою чи я помиляюсь?
правильна позиція в слінгу відповідає правильній позиції на руках: голівка, спинка і попа розташовуються на одній лінії в горизонтальній позиції (ви ж про неї запитуєте?). Якщо дитинка виявляється зігнутою дугою - це обов"язково потрібно виправляти!
А якщо ваше питання стосується того, що дитині треба лежати на рівному, то це твердження надвоє писано - природна поза для маленького хребта трішки призігнута (от така, як на руках у мами, як не дивно). і саме вона забезпечує найкращий розвиток.

ось вам цитати від лікаря:
Как это ни удивительно, для позвоночника правильное ношение на руках гораздо полезнее лежания в кроватке или коляске. Все мы знаем из курса биологии, что позвоночник имеет изгибы. Два из них частично сформированы изначально, а другие два формируются по мере развития мышечного корсета. И этот корсет формируется быстрее и правильнее при ношении ребенка, чем при неподвижном лежании. И обращение к временам свивальников и тугого пеленания для обоснования традиционности такой неподвижности недостоверно, поскольку туго спеленутых младенцев несколько раз в день разворачивали и разминали - делали серьезную гимнастику и массаж, "разгоняли кровушку". У нас же нередка ситуация, когда одетый в памперс и не требующий частого переодевания младенец целыми днями лежит в кроватке, там же получает бутылочку, и маме недосуг даже повернуть его с боку на бок. Такая ситуация подобна положению ребенка в доме малютки, где детки, не секрет, нередко сильно отстают в развитии. Курсы массажа, проводимые в поликлинике, не могут принципиально изменить ситуацию. Позвоночнику и всему организму в целом необходимо физическая нагрузка, соответствующая возрасту, и ношение ребенка на руках в первый год его жизни является необходимой составляющей этой нагрузки.
Всю статтю можна прочитати тут: http://www.slingokonsultant.ru/articles ... ortant.php
дякуючі Lelia
#7400
helgusya писав:Lelia, доброго дня!!! Порадьте, будь ласка, як краще викроїти слінг з кільцями з тканини розміром 135х135
хіба слінг-кишеню, або гібрид: кишеня з кільцями. але таких викройок у мене немає, оскільки ці види слінгів я не шию
Аватар користувача
дякуючі Anpa4ino
#7401
Lelia, дякую за пояснення. Я була б вдячна, якби ви відповіли ще на одне запитання : як я можу скористатись слінгом, який зав"язаний на грудях і наспині у вигляді букви Х (ДИТИНА В НЬОМУ СИДИТЬ), як можна привчити до слінгу таку активну і рухливу дитину як в мене, чи може дитина у такому положенні нормально спати і чи вварто мені починати цим займатись, якщо малий важить вже біля 10-11 кг?

доречі, сьогодні бачила, на мій погляд, жахливу картину: дитина спала у слінгу-рюкзачку спиною до мами, а тому головав була перехилена через верх твердої спинки рюкзачка і дитині перетискало то шию то підборіддя при хотьбі матері, коротше - я більше не мрію про цю штуковину(кенгурушку).
дякуючі Lelia
#7402
Anpa4ino писав:Lelia, дякую за пояснення. Я була б вдячна, якби ви відповіли ще на одне запитання : як я можу скористатись слінгом, який зав"язаний на грудях і наспині у вигляді букви Х (ДИТИНА В НЬОМУ СИДИТЬ),
Уточніть будь ласка який вид слінгу ви маєте на увазі? це явно не слінг з кільцями,а ле може бути май, шарф, фаст... я вам підкажу де подивитсия інструкції.
Anpa4ino писав:як можна привчити до слінгу таку активну і рухливу дитину як в мене, чи може дитина у такому положенні нормально спати і чи вварто мені починати цим займатись, якщо малий важить вже біля 10-11 кг?
дитину в слінгу можна носити доки вона не буде важити третину від ваги мами. Ще й вага дитини стрімко росте якраз десь до 10-11, а потім - значно повільніше (ми 11 кг важили в 9 місяців, а зара в 2,5 роки важимо 14,5кг). Це щодо ваги. Чи варто? якщо ви носите дитину на руках, то чому не робити це з більшим комфортом? От тільки допоможіть дитині звикнути до нових поз спочатку без слінга (наприклад навчіть малечу правильно сидіти на стегні, а за кілька днів просто фіксуйте це положення слінгом. Адже слінг це просто тканина, яка фіксує правильне положення дитини! Не силуйте малечу. Починайте по-трохи. Обов"язково щось її показуйте і розказуйте, виходьте на прогулянку в слінгу - діти не люблять статичних картинок.
Загалом спати дитина в слінгу може без проблем, але я не зовсім зрозуміла про яке саме положення ви запитує. Та, втім, дітки такі, що сплять у будь-яких. Завдання мами - прослідкувати, щоб все було фізіологічно.
Anpa4ino писав:доречі, сьогодні бачила, на мій погляд, жахливу картину: дитина спала у слінгу-рюкзачку спиною до мами, а тому головав була перехилена через верх твердої спинки рюкзачка і дитині перетискало то шию то підборіддя при хотьбі матері, коротше - я більше не мрію про цю штуковину(кенгурушку).
мені теж самесьогодні трапилася подібна картина. Правда мама несла дитину обличчям до себе, але її ніжки.. а голова! я не змогла на це дивитися просто :(
Аватар користувача
дякуючі Anpa4ino
#7403
Lelia, я рідко ношу його на руках та й він майже на них не проситься, але я навчаюсь на стаціонарі, дитину мені інколи нема з ким лишити. З коляскою мені інколи не зручно заїзджати до університету, а малий важкий і дуже активний і крутькуватий, тому думала про кенгурушку - но побачена картина мені не сподобалась, я б хотіла просто щось зручне, недороге і функціональне. А конфігурація може бути будь-яка, аби дитина знаходилась в положенні сидячи зі звішеними ніжками. наперед дякую!
дякуючі Lelia
#7404
Anpa4ino писав:Lelia, я рідко ношу його на руках та й він майже на них не проситься, але я навчаюсь на стаціонарі, дитину мені інколи нема з ким лишити. З коляскою мені інколи не зручно заїзджати до університету, а малий важкий і дуже активний і крутькуватий, тому думала про кенгурушку - но побачена картина мені не сподобалась, я б хотіла просто щось зручне, недороге і функціональне. А конфігурація може бути будь-яка, аби дитина знаходилась в положенні сидячи зі звішеними ніжками. наперед дякую!
тоді я думаю вам найкраще взяти ергономічний рюкзачок (дитині ж уже є 4 місяці?) - вони одягаються дуже швидко і безпомилково (хіба можете не підтягнути як слід, ну але ви вже знаєтє, о є така помилка і томуне допустите її ;) ), але посадка там зовсім не як в кенгрушках, а слінгова - широко розведені ніжки, хороша підтримка. і носити вних значно легше ніж в кенгурухах, бо ергономічний рюкзачок - це по суті май-слінг, в який доданий цупкий пояс, виточки і фастекси замість довгих лямок і вузлів. Подивіться для прикладу оці: http://yamama.com.ua/47193-ergonomichny ... noski.aspx
Аватар користувача
дякуючі Anpa4ino
#7408
Lelia, ой дякую! це ж зовсім інша справа - він не на твердому каркасі, а м"якенький і ще й із підголівничком! я от думаю, де б це ще в нашому Рівному його знайти, може через інтернет спробую замовити. малому 8,5 місяців. :)

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Привіт, як справи?

Ще більше корисного та цікавого!