Сторінка 1 з 5

Солодощі для дітей

Додано: 17-12-2008, 14:40:11
polina
В мене назріла деяка проблема, пов`язана з солодощами в раціоні мого сина (йому 3 роки).
Я намагаюсь йому якомога рідше давати усілякі цукерка та інші солодощі, але ж є ще бабусі, та інші добрі родичи. Які вважають своїм долгом принести малюку цукерку.
А зараз в дитсадку в нас ціла проблема завязалась, між батьками дітей. Половина батьків за те, щоб на Новий Рік дітям дарувати іграшку, а половина - цукерки. Це вважаючи на те, що більша частина дітей в группі ще молодші мого сина, деяким тільки но виповнилось 2 роки.
Як ви вважаєте, наскільки часто можна давати дітям цукерки?

Додано: 18-12-2008, 18:34:08
susanna
Я вважаю, що цукерки взагалі краще не давати дітям до 3х років. Звичайно це не зовсім виходить, адже є ще, як ви самі кажите бабусі. Але потрібно розуміти і наслідки переїдання солодкого - ацетон и таке інше

Додано: 24-12-2008, 15:32:34
Irishka
Я своїм дітям давала солодощі, просто в усьому треба знати міру. Вважаю, що забороняти дитині їсти солодке неправильно, до того ж бабусі завжди роблять свою справу :)

Додано: 24-12-2008, 20:00:45
polina
заборонити не вийде, та й неправильно, будуть кидатися на них при першій нагоді :)

Додано: 19-02-2009, 11:38:24
kompot
ми знайшли альтернативу, бо цукерки нам категрично не можна через алергію - сухоффруки, цукати - взимку, ягоди - влітку, творожно-ягідні мікси, молочно-ягідні коктелі, вмпічка-і суворе попередження бабусь та інших провокаторів(із погрозою відлучити від дому))) )+перелік дозволених ласощів, працює! ))))

Додано: 19-02-2009, 20:05:54
bob
polina писав:заборонити не вийде, та й неправильно, будуть кидатися на них при першій нагоді :)
ага, дуже слушна думка.

Я взагалі за мудрість в цьому питанні. Дітям самим того не так вже і хочеться. Чайок без цукру сприймають чудово. То ми, дорослі, судимо по собі і сипемо - а діти призвичаюються. Є багато смачних речей, в яких вміст цукру менший, ніж в цукерках. Ми полюбляємо, наприклад, сиркові десерти.

Дідусів, бабунь поставили перед фактом - що краще приносити дітям. Носять фрукти, соки, йогурти і іграшки. Чарівно слово "діатез" інколи дуже виручає. Чи є він, чи немає - інша справа, але його загроза дуже добрих бабунь стимулює до корисніших ласощів.

Правда в садочок ми не ходимо, нам легше.
Але Ви праві, дитині може захотітися цукерки. Тоді краще дати, але обмежувати кількість, домовлятись з дитиною про міру. Тоді все гаразд, з дітьми так легко домовитись, на відміну від дорослих.

Додано: 19-02-2009, 20:14:52
Atlika
Звісно забороняти не потрібно, тут мені здається більш психологічний момент. Але ось цікаво, а якщо дитині забороняти їсти наприклад манну кашу, вона також буде істи її при кожній нагоді чи це стосується тільки солодощів?

Додано: 19-02-2009, 23:30:47
yusmal
у мене двоє дітей-близнюків, яким передалася моя "несолодколюбність". Іноді буває, правда, на якийсь вид ласощів нападає ненажерливість, але швидко збивається оскома, після чого всі багатства світу не знадять. Так, ми не їмо зефіру, халви, мармеладу, переважної більшості цукерок, ласуючи тільки вибраними. Тому, тьфу-тьфу, але для нас найкращі ласощі вареники :) чи котлети.
А щодо сиркових десертів та цукатів я вам таке скажу, як хімік. Хай краще діти їдять шоколад, який, по великому рахунку, може викликати, звичайно, діатез, але принаймі, тої кількості барвників, згущувачів, консервантів (навіть якщо пишуть, шо нема, не вірте) та антибіотиків, точно не містить, ну не запхаєш ніц до чоколяди, крім самого шоколаду, масла, цукру і молока (ну ще сої може бути троха).
Стосовно цукатів. Ну, хіба би ви їх самі робили, тоді так - корисно. Ці барвисті штучки, які продаються в магазинах, на базарах біля справжніх сушених фруктів близько не лежали: зажелейований цукровий сироп з відповідним барвником і ароматизатором "ідентичним натуральному", гірше ніж іриска, батончик "Молочний" і карамелька разом взяті.

Додано: 21-02-2009, 11:50:38
Atlika
yusmal, цілком згодна з вами щодо вмісту всякої гидоти у сиркових масах, навеано саме тому вони такі смачні :)
Але ж зараз барвники та ароматизатори є майже в кожному кондитерському виробі...а вони шкідливі не тільки для дітей, а навіть і для дорослих

Додано: 21-02-2009, 14:51:21
bob
Atlika писав:згодна з вами щодо вмісту всякої гидоти у сиркових масах, навеано саме тому вони такі смачні :)
До речі, що стосується сиркових десертів, сиркових мас і подібного - все залежить від вартості продукту.
Наш молодший - ходячий детектор "гидоти". Ми помітили, що від сиркових десертів певної цінової межі його сипе, а все що вище - ні.

Додано: 21-02-2009, 15:01:30
yusmal
Ціна - не завжди показник якості. Але, таки так, чим вища ціна, тим більша імовірність, що виробник дбає про реноме і не пхає до продукту гидоти.
Стосовно присутності ароматизаторів, барвників і загущувачів, ясно, що переважно, вони є скрізь, але по-перше, хімія хімії різниця, якщо воно ядучо зелене-жовте-червоне, очевидно, що дрянь рідкісна, чим ближчий колір до природного, тим барвник має менше шкідливих складників. Ну, коротше кажучи, складно це всьо :)

Додано: 21-02-2009, 16:14:58
bob
yusmal писав:Ну, коротше кажучи, складно це всьо :)
та отож )))
і чим далі, тим гидоти скрізь все більше і більше і тим вона гидотніша. А ми все далі від натурального господарства, щоб забезпечити дітей перевірено безпечною їжею.
ех :)

Додано: 22-02-2009, 12:21:24
kompot
Ну, зрозуміло, що цукати власного виробництва, а не кольорова хімія.

Стосовно сиркових десертів- зробити власноруч не проблема, у сусідній темі купа рецептів.

. А ми все далі від натурального господарства, щоб забезпечити дітей перевірено безпечною їжею.

Зелений туризм, як альтернативу не пробували?

Додано: 22-02-2009, 13:41:27
yusmal
стосовно сиркових десертів і зеленого туризму. В силу того, що ми поступово вибираємося за 17 км від рідного міста, маємо можливість купувати сир і яйця в селян. Зрозуміло, що з того готуються відповідні продукти, але... Чому ви такі впевнені, що "зелене" харчування нас від чогось "рятує"? По-перше, для того, щоб селяни мали право продавати молоко, вони мають зробити своїм коровам усі (!!!) щеплення, а це вісім штук в перший рік життя і по дві кожен наступний рік життя. Купувати молоко нещеплених корів я б і не ризикнула, але самі розумієте, що "біоматеріал щеплень" - це і фенол, і солі ртуті, і формальдегід і важкі метали, ну, все, що входить до стандартного переліку. Тобто, кожна порція молока містить все вище перераховане в кількостях, які не перевищують ГДК. Далі. Де і чим харчуються корови? На фермерських або колгоспних полях, давно і надійно просочених добривами і пестицидами. Тобто, кожного разу споживаючи траву і сіно, вони заодно споживають нітрати, фосфати, складні органічні речовини гербі-, інсекти-, фунгі- і т.д. цидів, важкі метали, які потрапляють на поля з автодоріг (100 метрів від автошляху).
Це я назвала тільки те, що з.їдають корови, що потрапляє на наш стіл з так званих "екологічно чистих" місць. Купуючи "сільське" молоко ми не забезпечимо себе від наявності "гидоти", навіть знаючи в кого купуємо, в той час, як в магазинних сирках і молоці на противагу проведена очистка (багаторазова) від цього всього. Зрозуміло, що на заміну хімікатам "полів" вводяться хімікати "столів" і ще не відомо, що краще чи гірше, але не треба говорити про "домашні сирки" і "зелений туризм", як панацею. Все завжди має дві сторони медалі.
Я, як турист (зелений) з двадцятирічним стажем можу про нього розповісти багато цікавого і про корисне, і про шкідливе :).
ЗІ. Мої діти їдять домашні яйця і молокопродукти. Але якщо нема, то можуть їсти і магазинні. Тобто, як би ми не хотіли, хімії не уникнути.
ЗІІ. Да, я хімік.

Додано: 22-02-2009, 13:55:48
Atlika
kompot писав: Зелений туризм, як альтернативу не пробували?
Перший раз про таке чую, розкажіть що це таке "зелений туризм"?