МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

все про дитячі хвороби, лікування, загартування

Модератор: Хорошая)

#6576
Я прочитала декілька схожих статтей і порівняла із із порадами, які дають в пологовому будинку, рекомендаціями дільничого педіатра і книгою Комаровського. Скрізь якісь протиріччя!
Які ваші думки з цього приводу?



Синдром раптової дитячої смерті (СРДС) чи «смерть у колисці» - це смерть дитини першого року життя, у якої не виявлялося будь–яких відхилень у стані здоров’я.
У розвинених країнах даний синдром є основною причиною смертності дітей у віці від одного місяця до одного року, тому там приділяється більше уваги СРДС, оскільки вдалося вжити ефективних заходів щодо зниження дитячої смертності через інші причини. Саме тому СРДС стає помітнішим, виходить на передній план, змушує з’ясовувати причини цих, на перший погляд, безпідставних смертей і шукати шляхи їх попередження.
Епідеміологічні дослідження встановили зв’язок даного синдрому з різноманітними факторами. Вони показали, що до числа факторів ризику СРДС належать: положення сплячої дитини на животі, кімнати з надмірним опаленням, надмірно м’яка постіль, післяпологова депресія матері, а також тютюновий дим. При цьому куріння в присутності дитини є найнебезпечнішим, в той же час його вплив найлегше попередити з усіх інших факторів.
Встановлено, що багато померлих від СРДС дітей мали різні проблеми при народженні, у їхніх матерів при попередніх вагітнностях відмічені мертвонародження або раптова смерть дитини. Значна частина смертних випадків мала місце у родинах із несприятливими умовами життя.
Спільний сон матері і дитини – це фактор, який різні автори оцінюють суперечливо. З одного боку, він забезпечує більш тривале грудне вигодовування, з іншого боку, ризик підвищується, коли спільний сон поєднується з курінням матері і споживанням нею алкоголю.
Була з’ясована важливість грудного вигодовування для профілактики СРДС. Якщо дитину годували винятково материнським молоком менше чотирьох тижнів, це підвищувало ймовірність СРДС у 5 разів, 4-7 тижнів – у 3,7 рази. Використання змішаного вигодовування не підвищувало ймовірності СРДС, тобто сполучення штучного вигодовування з материнським молоком виявилося сприятливим варіантом.
Таким чином, основними факторами профілактики СДРС можна вважати:
відсутність у дитини контакту з тютюновим димом;
сон на спині чи на боці;
заколисування дитини перед сном;
якісний допологовий догляд за матір’ю, відсутність стресів;
годування дитини материнським молоком;
запобігання перегріванню під час сну;
роздільний сон матері та дитини;
якісний медичний догляд за дитиною.
Батькам необхідно запам’ятати, що найкращим рішенням для захисту здоров’я та життя дитини є припинення куріння всіх членів сім’ї, яким притаманна ця шкідлива звичка і виключення інших джерел тютюнового диму. Відмовтеся від куріння заради дітей не тільки тому, що діти, які живуть в тютюновому димі часто хворіють, а інколи і гинуть, але ще й тому, що більша їх частина в майбутньому стає курцями.
Аватар користувача
дякуючі Inneska
#6916
А у чому протиріччя? не зрозумію
Аватар користувача
дякуючі Ylia
#6918
Для мене це поняття СРСМ завжди звучав якось безглуздо жахливий нещасний випадок.

А якщо дитині ( крихітній, не обстеженій, можливо не повністю здоровій) зробили щеплення - це теж СРСМ...

і у нас у меленьких дітей усе СРСМ, на мій погляд це просто захист батьків, лікарів від відповідальності
Аватар користувача
дякуючі Anpa4ino
#6932
Inneska писав:А у чому протиріччя? не зрозумію
протиріччя наприклад, у вкладанні дитини на живіт - комаровський та інші осучаснені педіатри радять такий варіант дитчого сну і їхні аргументи про користь такого сну є для мене привабливими(відходження газиків, правильне дихання без ризику дитячого храпу), а от світова практика каже, що такий спосіб вкладування - це реальний ризик синдрому раптової смерті. Також про подушечки під голову - одні кажуть, що якщо голова трохи припіднята - то це унеможливлює захлинання дитини під час випадкового відригування увісні, а інші кажуть - що дитина через подушечку задихнутись може. мене дивують припущення із штучним і змішаним вигодовуванням - до чого тут це??? Я вже к-ка місяців погано сплю, так як разів 4 за ніч перевіряю як там дитина і боюсь його класти спати біля себе.
Аватар користувача
дякуючі Inneska
#6936
Якраз у Комаровського у книзі написано: Дитина першого року життя повинна спати лише на спині
Аватар користувача
дякуючі Anpa4ino
#6961
Inneska, він в мене часто сам під час сну перевертається на бік, а інколи і на живіт якось сам лягає і спить так, я інколи пару раз за ніч перекладаю його.
Аватар користувача
дякуючі Inneska
#7147
Anpa4ino да у мене така ж сама була...мені не довелося чути про це у такому віці і Слава Богу, бо теж переживала б більше, ніж треба. а ще ми спали завжди разом

Цікаво.

В моей жизни наступил момент, когда я понял, что а[…]

Цікава тема для мене. Я саме хочу пов'язати свою р[…]

Цікава тема для мене.

Ще більше корисного та цікавого!