МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

ранній розвиток, методики виховання

Модератор: Хорошая)

Аватар користувача
дякуючі Atlika
#3095
bob писав: О! Оце мене по-справжньому цікавить - читання.
Що можна зробити, щоб замотивувати, щоб дитині було цікаво? В одних і тих самих сім"ях одну дитину не можна відтягнути від книжки, а другу не усадиш.
Від чого це залежить?
Хтось може поділитись досвідом позитивного мотивування до читання?
В дитинстві я відносилася до тих дітей, яких за книгу не усадиш, як тільки мене не мотивували, все було даремно.
Але з годом я читати таки почала, САМА. Коли мені перестали про це нагадувати, коли всі були упевнені, що читати я не почну ніколи і від мене відчипилися.
Мені здається це індивідуально у кожному окремому випадку, бо мені було не цікаво читати в дитинстві пригоди, а ось у школі "Преступление и наказание" Достоєвського читала з превиликим задоволенням.
Аватар користувача
дякуючі bob
#3122
Atlika писав:Але з годом я читати таки почала, САМА. Коли мені перестали про це нагадувати, коли всі були упевнені, що читати я не почну ніколи і від мене відчипилися.
А скільки Вам було років, коли дійсно зацікавились читанням? Пам"ятаєте, як саме це було?
Аватар користувача
дякуючі Atlika
#3126
bob писав:
Atlika писав:Але з годом я читати таки почала, САМА. Коли мені перестали про це нагадувати, коли всі були упевнені, що читати я не почну ніколи і від мене відчипилися.
А скільки Вам було років, коли дійсно зацікавились читанням? Пам"ятаєте, як саме це було?
У сташих класах школи. Мабудь дуже цікава вчителька була.
Та твори вже не дитячі, бо, погодьтеся, дитина не зможе читати наприклад Достоєвського "Преступление и наказание" та робити свої висновки.
Аватар користувача
дякуючі Анютка
#3127
Atlika писав:Я все ж таки досі не зовсім зрозуміла що дає ранній ранній розвиток вже у дорослому житті?
Чудове запитання. Варто замислтись-. Форумчани поділіться міркуваннями сприводу.Можливо в дорослому житті ці малюки матимуть відчуття гармонії, творчий потенціал,кращу логіку, память-залежно від того, що ви розвиваєте. А ще-суджу по собі-те, що мені подобається-читання, вишивка, листівки ручної роботи-мама привила мені рочків біля 5 -Можлво саме тому й подобається, що в ранньому віці.
Аватар користувача
дякуючі Atlika
#3129
Анютка писав:
Atlika писав:Я все ж таки досі не зовсім зрозуміла що дає ранній ранній розвиток вже у дорослому житті?
Чудове запитання. Варто замислтись-. Форумчани поділіться міркуваннями сприводу.Можливо в дорослому житті ці малюки матимуть відчуття гармонії, творчий потенціал,кращу логіку, память-залежно від того, що ви розвиваєте. А ще-суджу по собі-те, що мені подобається-читання, вишивка, листівки ручної роботи-мама привила мені рочків біля 5 -Можлво саме тому й подобається, що в ранньому віці.
А можливо й ні.
Наприклад мені також подобається вишивати та плести з бісеру різні красиві речі, але я не можу сказати, що це якесь виховання.
А ось у дорослому житті, що дає ранній розвиток мені так ніхто і не відповів. Можливо саме з таких дітей виростають дизайнери або художники?
Аватар користувача
дякуючі bob
#3134
Atlika писав:А ось у дорослому житті, що дає ранній розвиток мені так ніхто і не відповів. Можливо саме з таких дітей виростають дизайнери або художники?
Не зрозуміла питання. Здається Анютка відповіла? Уточніть, будь ласка.
Анютка писав:Можливо в дорослому житті ці малюки матимуть відчуття гармонії, творчий потенціал,кращу логіку, память-залежно від того, що ви розвиваєте. А ще-суджу по собі-те, що мені подобається-читання, вишивка, листівки ручної роботи-мама привила мені рочків біля 5 -Можливо саме тому й подобається, що в ранньому віці.
Мені здається Ви дуже точно висловились.
Можливо ранній розвиток дає БАЖАННЯ робити щось, якусь активність. Бо у дитини виникає потяг, а батьки на нього відповідають. І дитина призвичаюється бути активною, чогось хотіти, чимось цікавитись, бо бачить відгук.
Звісно не без того, про що каже Atlika - людина, яку не "розвивали" спеціально в дитинстві, під впливом різних факторів теж може зацікавитись чимось, мати хобі, вміти домагатись свого. Але "розвиток" дає головне - увагу до дитини, яка належить тільки їй. А це, мабуть, атмосфера, найбільш живильна для формування особистості.
Аватар користувача
дякуючі Atlika
#3135
Але "розвиток" дає головне - увагу до дитини, яка належить тільки їй. А це, мабуть, атмосфера, найбільш живильна для формування особистості.
Те, про що ви говорите, на мою думку і є нормальніим вихованням і ранній розвиток тут ні при чому.
Мені здається, що ранній розвиток це щось інше, те, що прищеплює дитину до чогось, наприклад, розвиває в неъ творчий потенціал, ну там які-небудь школи, вивчення кількох іноземних мов ...
Аватар користувача
дякуючі Inneska
#3138
«раннее развитие» – интенсивное развитие способностей ребенка в раннем возрасте (от 0 до 2-3 лет). Естественно, что в таком возрасте это совершенно несовместимо с традиционными, «садовско-школьными» способами обучения. Это нечто совсем другое.

Это специально созданная среда, в которой малыш живет, наполненная интересными и необычными объектами для разглядывания и изучения всеми остальными органами чувств.

Это разнообразнейшие игрушки (из простейших подручных материалов), дающие массу тактильных, зрительных, звуковых, обонятельных ощущений.

Это неограниченная физическая активность, «подкрепляемая» оборудованными специально для этого уголками в комнате малыша, дающая ему возможность лучше и раньше овладеть своим телом, хорошо изучить его, быть ловчее, сильнее, крепче, чувствовать себя безопаснее.

Это игры, сделанные именно для него родителями, исходя из его интересов и возрастных возможностей (что в продаже встретить довольно сложно).

Это книги, написанные для него крупными понятными буквами по складам, с большими картинками, со страницами, которые не сможет испортить даже самый маленький карапуз.

Это кубики с буквами ( или, еще лучше, со складам), в которые малыш просто играет вместе с мамой.

Это постоянные прогулки, экскурсии, беседы, чтение книг и многое-многое другое.

Раннее развитие – это активная позиция матери по отношению к ребенку в первые годы жизни. Это непрерывный процесс, это кропотливый труд, требующий постоянной «включенности» в жизнь ребенка, постоянного творческого напряжения.

Раннее развитие - это путь к взаимопониманию с вашим ребенком.

Раннее развитие – это желание родителей наполнить серые будни радостью познания и совместного творчества. Это понимание, как мимолетно и уникально время дошкольного детства и как важно, чтобы малыш прожил его полно и красочно.


Це с сайту Даніловой. http://www.danilova.ru

Тобто ранній розвиток це не обов'язкове виховання генія, який повинен знати декілька мов...Так цe заняття і ігри по вподобаним для вас методикам, но це не насильницьке вчення за партою, це особлива увага до кожного етапу розвитку дитини у віці до 6 років
Аватар користувача
дякуючі bob
#3143
Inneska писав:Тобто ранній розвиток це не обов'язкове виховання генія, який повинен знати декілька мов...Так цe заняття і ігри по вподобаним для вас методикам, но це не насильницьке вчення за партою, це особлива увага до кожного етапу розвитку дитини у віці до 6 років
А з Вашою донечкою займаєтесь за якоюсь програмою чи вдома?

Я правильно розумію - ранній розвиток дає реузультат через увагу до потреб розвитку дитини?
Аватар користувача
дякуючі Inneska
#3147
Ми займаємося дома - для мене ранній розвиток - це перш за усе зайняття у родині (дитини з батьками), але на основі відомих методік - з використанням картачок Домана, кубіков Зайцева, іграшок Монтесорі, музикальна розмінка Железнової, для мене ранній розвиток це фізичні вправи, пальчикові ігри, розминка, потешки, з малочку ознайомлення з віршами, піснями, музикою.....
Аватар користувача
дякуючі Анютка
#3161
Inneska писав:«раннее развитие» – .....
Це с сайту Даніловой. http://www.danilova.ru
Я так і не знайшла відповіді на питання "Що доє ранній розвток для дорослого життя?"
Аватар користувача
дякуючі Atlika
#3162
Анютка писав:
Inneska писав:«раннее развитие» – .....
Це с сайту Даніловой. http://www.danilova.ru
Я так і не знайшла відповіді на питання "Що доє ранній розвток для дорослого життя?"
Напевно нічого або ми з вами розуміємо під раннім розвитком щось інше ніж інши.
В мене таке враження склалося саме тому, що описані прийоми раннього розвитку нагадують мені звичайне нормальне, а підкреслюю нормальне виховання, коли батьки займаються зі своїми дітьми, а не перекладають це на чиїсь інши плечі або просто закривають на це очі і займаються своїми власними справами.
Аватар користувача
дякуючі bob
#3165
Atlika писав:описані прийоми раннього розвитку нагадують мені звичайне нормальне, а підкреслюю нормальне виховання, коли батьки займаються зі своїми дітьми, а не перекладають це на чиїсь інши плечі або просто закривають на це очі і займаються своїми власними справами.
ну я це так і розумію.
Ранній розвиток = увага дорослого до розвитку дитини (на противагу відпустити все, щоб якось було). А вже методики можуть бути різними, або їх поєднання, або взагалі, винаходження велосипеду.
Нічого такого чарівного тут немає.
просто дитина, якою займаються виростає впевненішою, розкутішою, яка вміє вчитися і виявляти ініціативу.
Аватар користувача
дякуючі Inneska
#3166
Atlika, так дійсно - я теж гадаю, що раннім зайняттям з дітьми просто дали модну назву....Але ж зі мною наприклад ніхто так не займався як ми з Аліною...і досі коли я купую донькі у пів року пірамідку, кубікі Зайцева мене колегі з роботи не розуміють. Коли я читала їй казки з народження теж не розуміли.


А що дає ранній розвиток у майбутньому - та гарантовано нічого. Я ось і без цього ні дурна виросла, але мені подобається те, як росте донька і я не чекаю, що вона сама усьому навчиться.
Аватар користувача
дякуючі bob
#3168
Inneska писав:Коли я читала їй казки з народження теж не розуміли.
ми старшому теж читали з самого малечку.
Принаймні це дає чутливість до мови, до мовлення. Дитина (ну і дорослий потім) краще сприймає на слух, відчуває темпоритміку мови.

Аліні пощастило :)

Недавно я наткнулся на сайт, который полностью пер[…]

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Ще більше корисного та цікавого!