МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

ранній розвиток, методики виховання

Модератор: Хорошая)

Аватар користувача
дякуючі Inneska
#3169
bob дякую за Аліну :)
Аватар користувача
дякуючі bob
#3175
ой, боюся я мало причетна ;)))))))))))))
Аватар користувача
дякуючі kompot
#3181
Inneska писав:Atlika, так дійсно - я теж гадаю, що раннім зайняттям з дітьми просто дали модну назву....Але ж зі мною наприклад ніхто так не займався як ми з Аліною...і досі коли я купую донькі у пів року пірамідку, кубікі Зайцева мене колегі з роботи не розуміють. Коли я читала їй казки з народження теж не розуміли.


А що дає ранній розвиток у майбутньому - та гарантовано нічого. Я ось і без цього ні дурна виросла, але мені подобається те, як росте донька і я не чекаю, що вона сама усьому навчиться.
bob та Atlika мають рацію, це не ранній розвиток, а нормальний, нормальне ставлення до своєї дитини нормальних батьків.

Пірамідку у 6міс розумію, карток Домана та кубиків Зайцева - ні, літер та назв предметів на стінах також. Ані сенсу таких занять, ані впливу їх на дмтя
Аватар користувача
дякуючі Inneska
#3201
kompot писав:
Пірамідку у 6міс розумію, карток Домана та кубиків Зайцева - ні, літер та назв предметів на стінах також. Ані сенсу таких занять, ані впливу їх на дмтя
А звідки ви знаєте про їх вплив - якщо не робили цього? Моя дитина стала краще говорити слогі коли я стала їх демонструвати ще і на кубіках.
Аватар користувача
дякуючі kompot
#3214
Inneska писав:
kompot писав:
Пірамідку у 6міс розумію, карток Домана та кубиків Зайцева - ні, літер та назв предметів на стінах також. Ані сенсу таких занять, ані впливу їх на дмтя
А звідки ви знаєте про їх вплив - якщо не робили цього? Моя дитина стала краще говорити слогі коли я стала їх демонструвати ще і на кубіках.
Це у 6 місяців? Ви бачите зв"язок між картинкою зі складами("слоги" українською:)) та лепетом?
Аватар користувача
дякуючі Inneska
#3215
kompot звичайно я не заперечую, що це можливо і збіг звичайних обставин. Але чому від кубиків має бути обов'язково, якийсь миттєві результат? Я його якось і чекаю зараз. ми просто граємо, я пою їй складові попевки, показуючи на знайомі предмети будую слова і повторюю їх. Але я впевнена, що коли-небудь моя дитина почне видавати те, що в неї вкладали.
Аватар користувача
дякуючі bob
#3218
kompot писав:Пірамідку у 6міс розумію, карток Домана та кубиків Зайцева - ні, літер та назв предметів на стінах також. Ані сенсу таких занять, ані впливу їх на дмтя
А ми розвишували літери і предмети по стінах. І нам дуже це подобалось до певного часу.

Я ось що думаю, хіба важливо, що саме робити? Важливіше - як і для чого. kompot, хіба Ви засмутитесь від того, що Ваші діти не будуть геніями? Хіба ж все потрібно робити з якоюсь над-метою? Якщо заняття приносить задоволення батькам і дитині - потрібно займатись. Хоч би для того, щоб дитина вчилась щось пізнавати, буди зацікавленою, відчувала, що поряд неї щось відбувається. Не думаю, що це все не позначиться на її сприйнятті світу у подальшому.
Аватар користувача
дякуючі kompot
#3222
bob писав: Якщо заняття приносить задоволення батькам і дитині - потрібно займатись. Хоч би для того, щоб дитина вчилась щось пізнавати, буди зацікавленою, відчувала, що поряд неї щось відбувається. Не думаю, що це все не позначиться на її сприйнятті світу у подальшому.
Однозначно, якщо приносить задоволення або викликає зацікавлення, то займатись варто.
Але читаю на форумах щодо цих методик: кубики подобаються, а таблиці - ні, не хоче сидіть і дивитись на картки Домана, і заклопотані мами питають, як зацікавити їхнє дитя цими методиками. Як на мене це дла понтів:"а от мій у два роки всі букви знає, усіх жучків на картинках впізнає! і тому подібне". Ну чи не краще замість тієї картинки піти на вулицю знайти того жучка і поспостерігати за ним, придумати про нього оповідь, знайти десь і прочитати віршик чи пісеньку, придумати потішку, танок, намалювати його, виліпити з тіста чи з пластиліну, коряво написати(допомогаючи дитячій руці впоратись з ручкою чи олівцем), як його звуть і вже потім повішати той малюваночок з написом на стіні -і то все разом емоційно, з любов"ю, із задоволенням, захопленням, здивуванням - ото буде розвиток, і результат(і миттєвий і перспективний), і домани із зайцевими, нікітіними, монтесорі відпочивають, бо хто , як не ви знаєте, що найкраще і найцікавіше для вашої дитини. І не треба паритись над виготовленням карток та витрачатись на придбання дорогих іграшок та посібників. Але , щоб мати альтернативу завжди повина бути можливість вибору. Варто знати чи хоча б мати уявлення про ці методики, але не слід сліпо і фанатично їх застосовувати.

ЗІ "Золота середина" - золоті слова
Аватар користувача
дякуючі kompot
#3223
bob писав: хіба Ви засмутитесь від того, що Ваші діти не будуть геніями?

У жодному випадку. Для мене значно важливіше, щоб вони були добрими, щирими, вірними, надійними, милосердними, чесними, справедливими, цікавимии, щедрими, гарними людьми
Аватар користувача
дякуючі Inneska
#3228
kompot я цілком з вами згодна! То що ви пишите це знано краще простих карток, але ж сенс все одно залишається той же. Питання в часі. У скільки можна починати? Те що ви описали більше личить для більш старшого віку, а ми в наших пів року лише робимо старт - ознайомлення, розвиток уваги, пам'яті, інтересу.

Я не в якому випадку не хочу робити з дитини генія, я просто шукаю те, що їй подобається. Не сидить же вона у мене годинами перед Вундеркіндом з пелюшок...Подобається - дивимося. Набридло -виключаємо. Розуміє вона чи ні - мені зараз неважливо, головне це шукати у дитині моменти радості - а вона радіє, коли баче знайому картинку. А кубики....як раз кубики нам і цікаві, до таблиць ми ще не дійшли і йти не намагалися, це нам ще рано.
Аватар користувача
дякуючі bob
#3232
kompot писав:Як на мене це дла понтів:"а от мій у два роки всі букви знає, усіх жучків на картинках впізнає! і тому подібне". Ну чи не краще замість тієї картинки піти на вулицю знайти того жучка і поспостерігати за ним, придумати про нього оповідь, знайти десь і прочитати віршик чи пісеньку, придумати потішку, танок, намалювати його, виліпити з тіста чи з пластиліну, коряво написати(допомогаючи дитячій руці впоратись з ручкою чи олівцем), як його звуть і вже потім повішати той малюваночок з написом на стіні -і то все разом емоційно, з любов"ю, із задоволенням, захопленням, здивуванням - ото буде розвиток, і результат
ага! Нарешті я зрозуміла, про що Ви ))
Так, згодна і ще раз згодна.

Мені здається, що всі ці методики - як шпаргалка для батьків - як можна займатись з дитиною. Вони пропонують варіанти, мотивують батьків, бо далеко не всі, виявляється, розуміють, що з дитиною потрібно спілкуватись, розвивати її.

Якось їхала в автобусі з Київа до Кіровограду. Попереду сиділа мама з дівчинкою, років 5ти. Вже з середини поїздки мені стало просто цікаво - чи почне мама розмовляти з дитиною, відповідати на запитання ширше, щось за вікном показувати - все-таки їхати 5 годин! Але не дочекалася. Звісно та мама могла бути просто заклопотана, але якийсь сумний приклад.

Шкода, що всі ці чудові методики, з яких потрібно вибирати те, що зацікавить конкретну дитину, роблять привід, аби похвалитися перед подругами :(
Аватар користувача
дякуючі Rina
#3244
Розмовляти з дитиною дійсно потрібно, я ось вже розмовляю :)

Але не бачу нічого поганого у використанні у іграх різних методік. наприклад, донька моїй сусідки після ігри "Склади узор" (Нікітін) навчилася самостійно вигадувати образи, складати їх з різних матеріалів. До речі, ігру мама зробила своїми руками але ж по відомої методіці.
Аватар користувача
дякуючі kompot
#3247
bob і говорить про шпаргалки, а кубики Нікітіних штука дісно цікава
Аватар користувача
дякуючі Atlika
#3265
Мені здається, що всі ці методики - як шпаргалка для батьків - як можна займатись з дитиною. Вони пропонують варіанти, мотивують батьків, бо далеко не всі, виявляється, розуміють, що з дитиною потрібно спілкуватись, розвивати її.
Розумна думка, але ще раз скажу, що на мій погляд все це нормальний своєчасий розвиток. А якщо говорити про ранній, то які перспективи? Мені здається, що жодна з нас не розуміє суті раннього розвитку і саме тому не може її пояснити :hihihi:
Аватар користувача
дякуючі Анютка
#3269
bob писав: Мені здається, що всі ці методики - як шпаргалка для батьків - як можна займатись з дитиною. Вони пропонують варіанти, мотивують батьків, бо далеко не всі, виявляється, розуміють, що з дитиною потрібно спілкуватись, розвивати її.
Шкода, що всі ці чудові методики, з яких потрібно вибирати те, що зацікавить конкретну дитину, роблять привід, аби похвалитися перед подругами :(
Мені здається скільки б не існувало методик, все одно кожна мама їх десь відсіює, десь синтезує, вдосконалює, шліфує, - підганяє під свою дитину. І тільки так і можна -ніякого сліпого наслідуування.

О, так мабуть 9 з 10 мам затумкують діткам голови задля того, щоб похизуватись, дітки це дуже швидко вловлюють і в результаті -ранній розвиток завищеної самооцінки.

Недавно я наткнулся на сайт, который полностью пер[…]

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Ще більше корисного та цікавого!