МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

дякуючі юрист Вікторія
#15704
Лилия из Запорожья пишет в почту:
Подскажите пожалуйста. Я с мужем вместе не проживаю с рождения дочери . Только подала на развод. Есть дочь 1.4 месяца. ,алименты от него и от государства не получаю. Только 860 и 770 малоимущим. Прочитала на другом сайте что если находимся в браке и живем порознь, то малоимущие мне перестанут выплачивать.

Вам необхідно довести, що Вам чоловік не надавав допомоги, що Ваш основний дохід, це ті кошти, що Ви маєте. Але Ви зобовязані подати на аліменти, хоч Ви в шлюбі, хоч вже ви розлучені будете, це обовязок батька забезпечувати дитину. Наразі подавайте до соцзабезпечення документи, які маєте в наявності. До того ж, Ви маєте право на аліменти від чоловіка на себе, до трьох років дитини.
дякуючі юрист Вікторія
#16343
Ирина, Димитров:
На момент исполнения ребенку 18 лет,у бывшего мужа осталась большая сумма задолженности по выплате алиментов,он настаивает на провождении ДНК,мотивируя тем,что это якобы не его сын Артем. Есть вероятность того,что с учетом того что он о ней настаивает только через 18 лет,при этом имея долг в 21000, хочет сделать ложный анализ ДНК с целью списания задолженности. как быть?

Відповідь: Моя порада, звертайтеся до суду про сплату аліментів. Він зобовязаний їх сплачувати до 18 років. Можете до суду подати окреме клопотання про призначення експертизи, щоб встановити походження дитини від цього чоловіка та підтвердити родинні звязки.
Якщо він буде батьком дитини і суд в цьому переконається, виходячи з експетизи, він заплатить не лише суму аліментів, але й іншу суму.
Пунктом 22 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів»передбачено, що відповідальність платника аліментів за прострочення їх сплати у виді неустойки (пені), визначена уст. 196 СК України, настає лише за наявності вини цієї особи, на платника аліментів не можна покладати таку відповідальність, якщо заборгованість утворилася з незалежних від нього причин, зокрема, у зв'язку з несвоєчасною виплатою заробітної плати, затримкою або неправильним перерахуванням аліментів банками. В інших випадках стягується неустойка за весь час прострочення сплати аліментів.
дякуючі юрист Вікторія
#16964
Юля: Я разведенная с мужем,имеем общего ребенка, 2.5 года. Муж мой видится с дочерью раз в неделю,иногда два,алименты (1000 грн при его зарплате 400 евро). Мне этих денег не хватает ни на что.
больше ничего его не интересует,хватает ли денег,о банальном воспитания вообще молчу. Но дочь очень сильно любит его и после проведенного времени с отцом не хочет быть со мной.
Мне больно видеть что ребенок мой не хочет быть со мной.
Дочь должна идти летом в сад, а у меня появилось вопрос работы и выбора личного. я серьезно задумаюсь о работе в Польше. То есть я хочу чтобы отец ребенка взял на воспитание на себя. Сразу: я не отказываюсь от ребенка, но я понимаю, что здесь я буду получать минимальную зарплату и не буду позволят себе и ребенку все что хочу.
я хочу все самое лучшее. Как быть?

Відповідь юриста: Батько дитини має право на спільне виховання. Але питання опіки Ви повинні з ним визначити, звернутися до органів опіки та піклування, визначити, як Ви будете брати участ ьу вихованні дитини, інше.
дякуючі юрист Вікторія
#43417
Настя з Житомира спрашивает: "Я родилась у незамужней мамы. Когда мне было 2 года, мама вышла замуж. Недавно ко мне пришло заказное письмо от того, кто говорит, что мой биологический отец, что он вышел на пенсию, инвалид, и хочет, чтобы я ему платила алименты."

Відповідь юриста: можете через суд довестьи, що він вам не надавав матеріальної допомоги, батьківство не доводив. Стаття 202 Сімейного кодексу Підстави виникнення обов'язку повнолітніх дочки, сина утримувати батьків
1. Повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.

його не стосується.
дякуючі юрист Вікторія
#45720
Людмила Вінницька область, питає: Доброго дня! Моїй дитині 6 років, розлучена з батьком дитини вже 5 років, з яких останні 2 роки він не виплачує аліменти. Хочу подати заяву на позбавлення його батьківських прав (він згоден). Рік назад я вдруге вийшла заміж, не працюю вже більше півроку перебуваю на обліку в ЦЗ, освіта середня і училище, я двірничкою не хочу йти. Що роботи? Дякую.

Шановна Людмило, у Вас багато питань, буду намагатися відповідати вам послідовно.
1. Вважаю, що в ЦЗ зобов’язані підібрати Вам підходящу роботу, я не знаю, яка у Вас освіта, кваліфікація, щоб Ви могли працевлаштуватися відповідно до неї, але якщо у Вас немає освіти, і робота двірника, є для Вас підходящою, вона Вас забезпечить, і вона зараз добре оплачується, оскільки підвищено мінімальний рівень заробітної плати. Ви повинні знати, що відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» п. 7 ст. 45 7. «Для безробітних, які не мають професії, або таких, що працювали на роботах, які не потребують спеціальної підготовки, та перебувають на обліку в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, більш як шість місяців, підходящою роботою також вважається участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, тривалість яких перевищує один місяць.
Для громадян, які бажають відновити трудову діяльність після тривалої (більш як 12 місяців) перерви (крім громадян, яким до досягнення загальновстановленого пенсійного віку залишилося два і менше років), підходящою роботою також вважається участь у громадських роботах, а також інших роботах тимчасового характеру, що відповідають їх освіті, професії (спеціальності), професійному досвіду, зокрема за спорідненими професіями, та тривають понад один місяць».
П.3 Ст.31 цього ж закону: Види громадських робіт визначаються місцевими державними адміністраціями, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад за такими критеріями:
1) мають тимчасовий характер і для їх організації не можуть бути використані постійні робочі місця та вакансії;
2) можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня;
3) мають економічну, соціальну та екологічну користь для регіону;
4) надають можливість тимчасового працевлаштування безробітних на роботи, що не потребують додаткової спеціальної, освітньої та кваліфікаційної підготовки.
4. З особами, які беруть участь у громадських роботах, укладаються на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів, строкові трудові договори для працевлаштування на створені тимчасові робочі місця.
5. На осіб, які беруть участь у громадських роботах, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені, зокрема, законодавством про працю та зайнятість населення і загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Оплата праці таких осіб здійснюється за фактично виконану роботу в розмірі, що не може бути меншим, ніж мінімальний розмір заробітної плати, та відповідно до положень угоди.
2. Позбавити батька дитини батьківських прав можливе через суд, але це не позбавляє його права сплачувати аліменти на дитину. До того, як подати до суду, повинен бути висновок органу опіки і піклування, органів с прав дитини при міській раді, щоб зрозуміти ,за яких підстав батько не може, або не бажає утримувати дитину, чи веде він асоціальний спосіб життя, чи є в нього робота. До суду Вам необхідно подати копію свідоцтва про одруження батьків дитини (або копію про розлучення), копію свідоцтва про народження дитини, документи, які свідчать про наявність обставин для позбавлення батьківських прав, висновок органу опіки і піклування, копія позовної заяви.
Можете подати до управління захисту заяву, надавши довідку про доходи (з податкової), щоб отримувати, як малозабезпечена родина, але ж знову-таки, усі у родині працездатного віку і можуть працювати.
дякуючі юрист Вікторія
#51879
Доброго дня! Я одинока мама, мій цивільний чоловік проживає в Португалії, місто Мангвальде. Він громадянин України, але здається, там у нього буде строк, коли там громадянство отримає. Дитині нашій 3 роки. Він не приїзжає. чи можу аліменти отримати?

Відповідь юриста: 20.07.2006 року Україна приєдналася до Конвенції про стягнення аліментів за кордоном. Португалія входить до складу країни, де можна витребувати аліменти. Ви можете вже звернутися до суду за місцем проживання вашим, подати на аліменти на батька дитини, навести обставини, що ви жили однією сім’єю, якщо є листи, докази, що ви разом, його допомога, тож, є привод відсудити те, що належить дитині за законом. Отже, ця Конвенція дозволяє не лише визнати й виконати рішення суду України на територіях указаних держав, а й на підставі наданих документів прийняти рішення про стягнення аліментів у цих державах. Обов’язково посилайтеся на цю конвенцію. Потім можете звернутися до Управління Мінюсту за місцем проживання з рішенням суду .
До звернення, яке можна написати довільно, додається рішення суду, а також переклад заяви і документів, що до неї додаються, на офіційну мову тієї країни, на території якої пропонується стягнути аліменти, а якщо це неможливо, - на англійську чи французьку мову.
Заява надсилається до Міністерства юстиції України через територіальне управління юстиції. Міністерство юстиції надсилає заяву органу країни, де знаходиться відповідач, протягом місяця від дня її надходження.
дякуючі юрист Вікторія
#52245
Наталья, Родинское Донецкая область, "Здравствуйте . У меня вопрос к юристу. Подскажите, пожалуйста, моему ребенку были назначены алименты с 03.12.2017(алиментщик работал на шахте), 22.01.2018 алиментщик рассчитался, но мне так нечего не заплатили, а что теперь?

Шановна Наталіє: У Вас рішення суду на руках, воно підлягає виконанню, незалежно, працює ваш колишній чоловік чи ні, з цим рішенням звертайтесь до виконавчої служби за місцем проживання, та напишіть в заяві усі обставини, коли Ви перестали отримувати аліменти, якщо є копії квітанцій про оплату, принесіть їх до виконавчої служби.
Завдання виконавчої служби розшукати боржника та примусити сплачувати аліменти, отже, якщо боржник змінив своє місце проживання або роботи, його будуть розшукувати за його місцем проживання.
дякуючі юрист Вікторія
#63406
Марина Юрьевна, Запорожье: "У меня дочь 15 лет, и я подавать буду в суд на перерасчет алиментов. На какую я сумму могу расчитывать?"

Відповідь юриста:
Якщо розмір аліментів було визначено за рішенням суду, заінтересована особа вправі звернутися з позовом до суду про його збільшення або зменшення.
У відповідності із змінами, внесеними до ч.2 ст. 182 СК України Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів" від 17.05.2017 року, який набрав чинності 08.07.2017 року, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Вам цю суму вирахують, виходячи з доходу чоловіка.
#66108
Маріанна, Запоріжжя. Я незаміжня, у мене дитина 13 років. У мене з нового навчального року дитина буде відвідувати комп`ютерний гурток вартістю 1300,00 грн., курси англійської мови - 1500,00 грн. Чи можу збільшити розмір аліментів?
Відповідь юриста: звичайно, звертайтесь до суду. Надайте необхідні документи, що Ви потребуєте додаткових витрат. Надайте довідку-характеристику дитини зі школи, з Вашого місця роботи.
Згідно зі статтею 181 СК України способи виконання батьками обов`язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.

Недавно я наткнулся на сайт, который полностью пер[…]

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Ще більше корисного та цікавого!