МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#14108
Заяву важливо подати не пізніше місіця після звільнення!

До районного (міського, міськрайонного) суду м.
Позивач: ПІБ, адреса, телефон.
Відповідач: Підприємство, в особі… адреса, індекс, телефон

ПОЗОВНА ЗАЯВА
Про поновлення на роботі, стягнення середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу та стягнення матеріальної шкоди

Мене, (ПІБ) було прийнято на роботу на підприємство (вказати) на посаду (вказати), що підтверджується наказом. Під час праці, я виконувала роботу, працювала за графіком. Трудові відносини між мною та колективом були (вказати, якщо Вас хтось принижував чи морально тиснув).
Мене було звільнено з роботи за ч. ст. (вказати), причиною мого звільнення було те, що керівник дізнався, що я вагітна.
Зараз я ніде не працюю, і не можу отримувати декретні кошти, в центрі зайнятості мені відмовляють у постановці на облік, було порушено право на працю.
Моя зарплата на підприємстві складала (вказати суму), я не працюю вже (вказати), і знаходжуся в скрутному матеріальному становищі.
Мені завдано моральної шкоди у зв’язку з тим, що мене було незаконно звільнено з роботи, це порушило мій нормальний уклад життя, внаслідок грубого порушення відповідачем трудового законодавства.

ПРОШУ:

1. Поновити мене на роботі на посаду (вказати), визнавши наказ про звільнення (вказати номер) – незаконним.
2. Стягнути з відповідача на мою користь суму, яка була за час вимушеного прогулу.
3. Стягнути з відповідача матеріальну шкоду, що було мені завдано.

Додатки:
1. Копія паспорту, ідентиф. коду.
2. Копія наказів з трудової книжки про прийняття на роботу та звільнення.
3. Довідка про заробіток.
4. Довідка з поліклініки (з гербовою печаткою), де встановлено факт вагітності, строки, перебування на обліку в жіночій консультації.
5. Копія позовної заяви в двох екземплярах.
Востаннє редагувалось 16-04-2016, 22:40:25 користувачем юрист Вікторія, всього редагувалось 2 разів.
дякуючі юрист Вікторія
#15314
Ви повинні знати, що відповідно до ст. 233 Кодексу законів про працю України працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до суду… в справах про звільнення в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення, або з дня видання трудової книжки. Рішення суду про поновлення на роботі означає, що жінка може отримати допологові виплати, лікарняні, і післяпологові, а також, що вона захищена соціально, має постійно місце роботи
дякуючі юрист Вікторія
#16360
Дмиро з Миколаїва питає:
Моя дружина перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років. На підприємстві, де вона працює, відбулася реорганізація, її хочуть кудись перевести, і сказали вийти, попрацювати пару днів. Але я думаю, це щось недобре. Як бути?

Відповідь:
Законодавством визначено, що жінку до трьох років не повинні турбувати, викликати з декретної відпустки, лише за її бажанням.Як я розумію, її хочуть викликати на роботу, ініціювати, ніби за бажанням, і тоді можливо, скоротити, або перевести. Як правило, працівниця подає заяву про переривання відпустки, і роботодавець видає наказ.
У разі переривання працівницею декретної відпустки. вони виходить на роботу на загальних підставах, і тоді можуть звільнити, хоча ні, але перевести можуть. Вважаю, можна відмовити роботодавцю виходити на роботу, можна сказати. що Ви зараз в іншому місці. Якщо буде наполягати, скажіть, нехай листом виклать необхідність дострокового виходу з декрету. якщо переведення на іншу посаду відбулось без згоди, без заяви працівниці, одразу можете скаржитися до прокуратури.
дякуючі юрист Вікторія
#17283
Марина питає:
Який час виплачується допомога по вагітності та пологам, я маю на увазі, що можна розраховувати від роботи

Відповідь юриста:
Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» допомога по вагітності та пологах виплачується за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить:

— 126 календарних днів (70 — до пологів та 56 — після пологів);

— 140 календарних днів (70 — до пологів та 70 — після пологів) у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей;

— 180 календарних днів (90 — до пологів та 90 — після пологів) для жінок, віднесених до 1 — 3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
дякуючі юрист Вікторія
#22140
Аліна питає: А чи може скажімо, крім матері, отримати допомогу по догляду за дитиною до 3-х років?

Відповідь юриста:
Відповідно до статті 13 Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” має особа (один з батьків дитини, усиновитель, опікун, бабуся, дідусь або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною. Але це оформлюється відповідною заявою матері, що вона виходить на роботу, а дитиною опікується інший член родини.
дякуючі юрист Вікторія
#23671
Марія з Луцька питає: У мене дитина захворіла у той час, коли я перебувала у місячній відпустці. Чи оплачується лікарняний по догляду?
Відповідь юриста:

У разі захворювання дитини допомога по догляду за нею не надається, якщо застрахована особа перебувала у цей час у щорічній (основній чи додатковій) відпустці, у зв’язку з навчанням або творчій відпустці. Зауважимо, що підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому законодавством порядку листок непрацездатності.
Але якщо дитина ваша хворіє тоді, коли закінчилася відпустка, тоді видається листок непрацездатності та цей період оплачується.
дякуючі юрист Вікторія
#24976
Олеся з Фастова питає: Мене взяли на роботу, обіцяли на основну посаду, а потім, коли я пройшла співбесіду, запропонували декретну. Я працюю, але постійно на душі тягар, як бути, коли прийде з декрету інша людина?
Відповідь юриста: Як правило, якщо у наказі було зазначено, що на декретному місці Ви оформлені, то звільнення відбувається у зв’язку із закінченням строку трудового договору за п.2 ст. 36 КЗпП напередодні дня виходу на роботу основного працівника. Але якщо Ви не будете попереджені, а працівниця вийде, то якщо після закінчення строку трудового договору (пункти 2 і 3 статті 23) трудові відносини фактично тривають і жодна із сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений строк» (ст. 39-1 КЗпП).
дякуючі юрист Вікторія
#36289
Наталья Б. з Покровска пишет: Добрый день!Я мать- одиночка, меня бросил муж и бросил сожитель, от кого ребенок, я работала в магазине, и во меня уволили, хотя я закончила колледж товаровед, а предпочтение отдали людям без торгового образования.Мы с дочкой остались без средств на существование. Что делать???

Відповідь юриста: Ви одразу можете писати на роботодавця заяву в поліцію, посилаючись на статті 172 Кримінального кодексу України: грубе порушення законодавства про працю, зокрема, там є наступне:
1. Незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів, а також інше грубе порушення законодавства про працю-
караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років.
2. Ті самі дії, вчинені щодо неповнолітнього, вагітної жінки чи матері, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда,-
караються штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців.

Тож, Ви праві, і не повинні мовчки страждати, або чекати, поки роботодавець зрозумі помилку, потрібно його наказати, і тоді буде і Вас працевлаштовано, тобто, поновлено на роботі. Якщо будуть до Вас погрози, не бійтеся, а також, можете вказати це в заяві.
дякуючі юрист Вікторія
#37336
Марія з Чернівців питає: у мене виникла складна ситуація, я вагітна, 3 місяць, а мій роботодавець, того ресторану, де я працювала кухарем, сказав, що я не підхожу, і щоб я звільнялась. Але я хочу працювати, зарплата влаштовую, і я добрій кондитер. Як бути? Він не хоче, щоб працбвала я вночі, бо так передбачено графіком, але я можу працювати, і це моя відповідальність.
Відповідь юриста: Роботодавець не вправі звільнити Вас за своєю власною ініціативою. Стаття КЗПП 184 якого чітко зазначає, що звільнення вагітних жінок з ініціативи роботодавця не допускається, окрім випадку, коли здійснюється повна ліквідація установи, підприємства, організації. Тож, якщо буде наполягати на звільненні, скаржитися можна до Державної служби України з питань праці з заявою.
дякуючі юрист Вікторія
#51401
Анна, Жмеринка питає: Мене взяли на роботу на підприємство у групу обліку банківських операцій відділу обліку адміністративних та загальновиробничих витрат ТОВ «Марія»з випробувальним терміном (я програміст), закінчила Національний авіакосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Інформаційні управляючі системи та технології» .Строк випробування вказали 3 місяці, пройшов місяць, мені кажуть, що незадоволені, як я працюю,але нічого не кажуть, я стараюсь, хтось каже, що на моє місце є люди, на підставі ст.28 КЗпП України, як така, що не пройшла строк випробування. Ось я дізналась, що вагітна, що роботи, я незаміжня? Тепер звільнять точно. Як приховати чи коли сказати?

Відповідь юриста: Вас не мають права звільнити, більш того, якщо Ви з поліклініки до відділу кадрів надасте довідку з жіночої консультації про те, що вагітність встановлено, Вас вже повинні взяти в штат підприємства, без випробувального терміну, адже, згідно із ч. 1 ст. 184 КЗпП, у якій визначено категорії жінок, котрим роботодавець не може відмовити у працевлаштуванні. Це вагітні жінки; жінки, які мають дітей віком до 3 років; одинокі жінки з дітьми до 14-ти років або з дитиною-інвалідом. Якщо Вас не візьмуть в штат одразу, Ви маєте право оскаржити безкоштовно рішення роботодавця в суді і бути поновлені на роботі.
І тепер на словах що «не задоволені роботою» Вас не мають права звільнити , якщо є претензії ,вони повинні бути лише в письмовому вигляді та також оскаржені в суді.
Згідно з ч.3 статті 184 КЗпП України, згідно якої «звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, …. з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків, повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням».
Аватар користувача
дякуючі Юля_юля
#51602
Много случаев слышала когда с декрета и увольнение просят
дякуючі юрист Вікторія
#51630
Найголовніше, не звільнятися за власним бажанням, якщо навіть наполягають, писати заяву до територіальної державної інспекції праці за місцем проживання, вказавши ,в яких умовах Ви працюєте, якщо вагітна, чи маєте на вихованні малолітню дитину, також це потрібно вказати, що не мають права звільняти вагітну, і роботодаець наврядче знайде законні підстави. Ви можете скаржитися, навіть, якщо працюєте у ФОП, і без трудової, тим більше це є порушенням законодавства.
Також, якщо Вас звільили, маєте право протягом одного місяця з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки на основі статей 232 та 235 Кодексу законів про працю (КЗпП), звернутися до суду з позовом про поновлення на роботі й оплату за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи. У разі пропуску цього строку з поважних причин, суд може ці строки поновити (стаття 234 КЗпП).
дякуючі юрист Вікторія
#56015
Света, Житомир
Меня постоянно задерживали на работе, постоянно были переработки,а когда я попыталася взять отпуск - меня послали, когда написала заявление по собственному - мне угрожало практически все высшее руководство и вешало лапшу про стратегическое направление и что мне нужно самому найти замену в мой отдел.
график работы с 8:00 до 17:00, но давайте будем откровенны, в 8:00 я уже должна был быть на селекторном совещании, отправив при этом 2 отчёта, в 17:00 уходить тоже у Вас не получиться, т.к. Работа происходит в режиме постоянного аврала. видя морй живот 5 месяц, все равно не отпускал ни в декрет ни в отпуск, хоть я уже 7 мес. работаю.

Відповідь юриста:
Стаття КЗПП 176. Заборона залучення вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років, до нічних, надурочних робіт, робіт у вихідні дні і направлення їх у відрядження
Не допускається залучення до робіт у нічний час, до надурочних робіт і робіт у вихідні дні і направлення у відрядження вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років.
Можете скаржитися до місцевої інспекції з охорони праці про Ваші порушені права.
Відповідно до ст. 231 КЗпП України в місцевих судах розглядаються трудові спори за заявою працівника, який може оскаржити повідомлення неправдивої інформації при прийомі на роботу та при звільненні, про відпустки, отримання гарантій, передбачених законодавством. про відшкодування моральної шкоди і т. д. Те, що Ви написали порушення, і Ви можете вимагати компенсації за те, що Вас затримували на роботі, знаючи про Ваш стан ,і не давали звільнитися.
дякуючі юрист Вікторія
#60648
Катя, Константиновка: «Я устроилась на сезонную работу на прополку, уборку картошки, лука, это договор со сроком до 1 сентября. И тут я узнала, что беременная, к сентябрю будет 5 месяц, боюсь, чтобы не выгнали или не заплатили. А еще я слышала, что работодатель обязан меня трудоустроить, а куда, как и возможно ли такое, это ж сезонная работа?»

Відповідь юриста: Він зобовязан Вас працевлаштувати, причому, не важливо, що більше у нього роботи немає, він зобов’язаний Вам підібрати роботу, враховуючи вашу професію, навички, професійні здібності, щоб з нової роботи Ви пішли в декрет. Оскільки, відповідно до частини першої статті 39-1 КЗпП, якщо після закінчення строку трудового договору трудові відносини фактично тривають і жодна із сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений строк. Тож, Ви працюєте фактично, тож, на період працевлаштування за Вами зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору (частина третя ст. 184 КЗпП ). Ви вже можете про це сказати роботодавцю. У випадку його відмови, маючи з лікарні довідку на руках, що Ви вагітні, позивайтеся до суду, щоб Вас і працевлаштували, і ви отримували декретні кошти, і отримали гроші за вимушений прогул. Це ваше право, впевнено вчиться відстоювати себе, свою дитину, своє майбутнє.
Аватар користувача
дякуючі AnnaN
#61525
А якщо мені під час відпустки по догляду за дитиною активно натякають, що на роботі мене вже ніхто не чекає, мовляв скоротять, як тільки вийду на роботу. Чи мають вони на це право?

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Привіт, як справи?

Ще більше корисного та цікавого!