МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#14282
Якщо принизили жінку, скажімо, образивши її, назвавши брутальними а словами, або наговоривши на її дитину, вона має право і може звернутися до суду за захистом честі, гідності, професійної репутації, вказавши в заяві сум коштів, на свою користь, як моральну шкоду.
Востаннє редагувалось 16-10-2017, 20:16:02 користувачем юрист Вікторія, всього редагувалось 1 раз.
дякуючі юрист Вікторія
#14472
До мене звернулася жінка Ольга Зичко з Тернополя за консультацією, розповіла, що її односельчане ображають її та дитину, називаючи її "байстрюк" , тобто наголошуючи, що вона є позашлюбною дитиною.

Я порадила звернутися до суду, і жінка подала позовну заяву, підтвердивши, за допомогою свідків, що образи та приниження були.
Суд встановив, що жінка зазнала певні моральні страждання у зв'язку із поширенням відповідачем неправдивої інформації відносно неї та присудив компенсувати це моральн шкоду, яку жінка, як позивач вимагала в суді.
Востаннє редагувалось 06-02-2018, 14:40:50 користувачем юрист Вікторія, всього редагувалось 2 разів.
дякуючі юрист Вікторія
#15237
Коли є місце наклепу, варто не гаяти часу, а звертатися з заявою до міліції. Наклепом вважаються завідомо неправдиві вигадки, що ганьблять особу, де порушується право на її честь і гідність, що приносить страждання. Це може бути як на роботі, якщо це "травля" людини, як від сусідів. Якщо наклеп на дитину, обовязково також скаржитися до міліції. :banzai:
#45070
Люба з Черкас питає: Я мати одиначка, дитині 15 років, ще студентка технікуму, вийшла заміж, завагітніла, і чоловік її кинув, поїхав до родичів в Чехію. Чи може чи я ,чи вона отримувати як одинока мати?
Ви – ні, оскільки виплата для Вас, як одинокої матері припиняється, на підстві Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”- реєстрації дитиною шлюбу до досягнення нею 18-річного віку.

Ваша донька заміжня, і не може бути одинокою матір’ю, тим більше, дитина не народилася. Коли дитина народиться, ви можете подати на чоловіка на аліменти, без розлучення.Ви можете через суд вимагати від чоловіка аліменти на власну користь на період, щомісячно з моменту звернення з позовною заявою до суду та до досягнення дитиною трьох річного віку.Аліменти, присуджені дружині під час вагітності, сплачуються після народження дитини без додаткового рішення суду. Право на утримання вагітна дружина має і в разі розірвання шлюбу.(ст.84 Сімейного кодексу України).
Згідно з п.3ст.182 СК Українипри визначенні розміру аліментів суд враховує наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина.
перелік документів: копію свідоцтва про шлюб; копію вашого паспорта позивача з пропискою і відміткою про реєстрацію шлюбу; якщо є копію паспорта чоловіка; довідку про ваші доходи (взяти з податкової); довідку консультативної комісії лікарні про вагітність. Позовна заява та документи подаються в й суд за місцем проживання.
#64817
Олег: ми з дружиною надумали звернутися до репродуктивних технологій, з чого почати, які документи треба?
Відповідь юриста:

У пункті 6.11 Порядку застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України № 787 від 09.09.2013 року, міститься перелік документів, необхідних для проведення СМ, з боку подружжя, в інтересах якого здійснюється СМ: заява пацієнта/пацієнтів щодо застосування ДРТ; копії паспортів; копія свідоцтва про шлюб; нотаріально засвідчена копія письмового спільного договору між сурогатною матір'ю та жінкою (чоловіком) або подружжям
#64850
Аліна, Львів. Мій чоловік коли одружувався, знав, що я вагітна від іншого, це не була зрада. він свідомо йшов на це. Далі. Записави дитину на себе. А тепер каже, ні, не хочу виховувати дитину, нехай не буде на моє прізвище. Як бути. купа нервів і сліз моїх та батьків щодня.

Відповідь юриста: Ви можете звернутися до суду і наголосити, що згідно з ч.5 ст.136 Сімейного кодексу України, не має права оспорювати батьківство особа, записана батьком дитини, якщо в момент реєстрації себе батьком дитини вона знала, що не її батьком.
Відповідно до ч.1 ст.122 СК України, дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров'я про народження дружиною дитини.
Відповідно ст.133 СК України, якщо дитина народилася у подружжя, дружина записується матір'ю, а чоловік - батьком дитини
#65075
Олена: як захиститися від сімейного насильства?

Відповідь юриста. одразу телефонувати до поліції, не чекаючи кризової ситуації.
З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про забезпечення рівних прав та можливостей
жінок і чоловіків
Стаття 21-5. Обмежувальний припис стосовно кривдника
Постраждала особа або її представник, а в разі вчинення насильства за ознакою статі стосовно дитини – батьки або інші законні представники дитини, родичі дитини (баба, дід, повнолітні брат, сестра), або вітчим дитини, а також орган опіки та піклування мають право звернутися до суду із заявою про видачу обмежувального припису стосовно кривдника.
Обмежувальним приписом встановлюються один чи декілька таких заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього таких обов’язків:
заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;
усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;
обмеження спілкування з постраждалою дитиною;
заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;
заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;
заборона вести листування, тф переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.
Рішення про видачу обмежувального припису або про відмову у видачі обмежуваль-ного припису приймається на підставі оцінки ризиків.
Обмежувальний припис видається на строк від одного до шести місяців.
За заявою осіб, визнач. ч. 1 цієї статті, на підставі оцінки ризиків обмежувальний припис може бути продовжений судом на строк не більше шести місяців після закінчення строку, встановленого судовим рішенням згідно з ч. 4 цієї статті.
Про видачу обмеж. припису кривднику суддя у встановл. законом строк інформує уповноважені підрозділи органів Нац. поліції України за місцем проживання (перебування) постраждалої особи для взяття кривдника на профілакт. облік, а також районні, районні у містах Києві і Севастополі держ. адміністрації та виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад за місцем проживання (перебування) постраждалої особи.
Обмеж. припис не може містити заходів, що обмежують право проживання чи перебування кривдника у місці свого постійного проживання (перебування), якщо кривдником є особа, яка не досягла 18-річного віку на день видачі такого припису.
Порядок видачі судом обмеж. припису визначається ЦПК ( 1618-15 ).
Постраждала особа може вимагати від кривдника компенсації її витрат на лікування, отримання консультацій або на оренду житла, яке вона винаймає (винаймала) з метою запобігання вчиненню стосовно неї дом. насильства, а також періодичних витрат на
її утримання, утримання дітей чи інших членів сім’ї, які перебувають (перебували) на утриманні кривдника, у порядку, передбаченому законодавством.
У разі порушення кримін. провадження у зв’язку з вчиненням насильства за ознакою статі перелік заходів щодо тимчасового обмеження прав або покладення обов’язків на особу, яка підозрюється, обвинувачується у вчиненні кримін. правопорушення, пов’язаного з дом. насильством, або визнана винною у його вчиненні, а також порядок застосування таких заходів визначаються КК ( 2341-14) та КПК ( 4651-17 ).

Стаття 21-6. Взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним
профілактичної роботи
Уповноважений підрозділ органу Нац. поліції України бере на профілактичний облік кривдника на встановлений законодавством строк і проводить із ним профілактичну роботу.
Порядок взяття на профілактичний облік, проведення профілактичної роботи та зняття з профілактичного обліку кривдника затверджується МВС України.
#65268
Анна, Ізюм: «Мене покинув чоловік тому, що я народила дитину з пороком серця,їй рік, в той час я була вагітна, вимушена зробити операцію по перериванню вагітності, після чого мала ускладнення та перенесла другу операцію. Я купляю заспокійливі ліки, антидепресанти, оскільки перебуваю у сильному депресивному стані. Чи можу я щось з нього стягнути?»
Відповідь юриста: звичайно, до того, як подати до суду, зберіть усі необхідні документи, які підтвердять усі ваші витрати на лікування, ви маєте право, у відповідності зі ст. 84 ч.2 Сімейного кодексу України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
Відповідно до ст.1167 ЦК України, моральна шкода, завдана фізичній особі діями чи бездіяльністю відшкодовується особою, яка її завдала. Ви пережили аборт, це велике моральне страждання і маєте право на відшкодування. Надайте довідки з лікарні, щоб довести цей факт, будь-які витрати, понесені з цим. Якщо ви перебуваєте на обліку у лікарів з приводу порушення сну, нервозності, дратівливості, також для суду потрібно надати ці довідки, витрати на ліки, чеки, рецепти.
Згідно ст. 23 Цивільного Кодексу України, особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди. При визначені розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного суду України №6 від 27.03.1992 «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди» шкода, заподіяна особі і майну громадянина або заподіяна майну юридичної особи, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її заподіяла, за умови, що дії останньої були неправомірними, між ними і шкодою є безпосередній причинний зв'язок та є вина зазначеної особи.
#65317
Марія, Рівненська область. «Я працювала на продавцем відділу «Молоко і молокопродукти» в магазині, 2 роки, відпустки брала, але не всі, тепер хочу звільнитися, чи маю право на компенсацію, як мати-одиначка?»
Відповідь юриста: звичайно, як мати одиначка ви маєте право на додаткову соціальну відпустку, згідно з ст.19 Законом України «Про відпустки», тривалістю 10 днів. Згідно зі статтею 24 Закону України «Про відпустки»у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей. Ви маєте право вимагати виплати за усі дні невикористаної відпустки, що належить вам за законом, колективним договором, іншими пільгами.
#65439
Леся, Тернопіль. Жінка була у шлюбі і розлучена, має від шлюбу дитину віком 10 років, батько дитини участі у вихованні не приймає. ЇЇ хочуть перевести на менш оплачувану роботу, чи буде це законно чи ні? Від чого відштовхуватися? вона мати-одиначка?

Відповідь юриста:
відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику розгляду судами трудових спорів" від 6 листопада 1992 р. № 9 одинокою матір'ю вважають жінку, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує і утримує дитину сама.
#65934
Світлана, Вінниця.
Я мати-одиначка, у мене дитина 8 років, шукаю роботу, чи маю я додаткові гарантії?
Відповідь юриста: звичайно,
ЗАКОН УКРАЇНИ Про зайнятість населення
Стаття 14. Категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню
1. До категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, належать:
1) один з батьків або особа, яка їх замінює і:
має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;
виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю;
2. Для працевлаштування зазначених у частині першій цієї статті громадян … підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота у розмірі 5 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.
Тобто, якщо Ви будете в центрі зайнятості, то Вас зобов’язані працевлаштувати, Ви маєте гарантії.
#66040
Олександр Г. Я одружений чоловік, і не хочу розлучатися, але я знаю, що жінка, з якою був курортний роман має від мене народити. Чи можу записати дитину на себе?
Відповідь юриста: звичайно, це правильно та благородно. Відповідно до законодавства, визнати батьківство має право як чоловік, який не перебуває у шлюбі з матір'ю дитини, так і чоловік, який знаходиться у зареєстрованому шлюбі з іншою жінкою.

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Привіт, як справи?

Ще більше корисного та цікавого!