Сторінка 1 з 3

Шлюб, розлучення, сімейні проблеми

Додано: 05-12-2015, 00:18:50
юрист Вікторія
Розірвання шлюбу в судовому порядку.
Відповідно до СК України подружжя, яке має спільних дітей до 18 років, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу за взаємною згодою. У спільній заяві подружжя має вказати відомості щодо часу реєстрації шлюбу, наявності спільних дітей, наявності спільної згоди на розірвання шлюбу та інші необхідні дані. Ця справа розглядатиметься в порядку окремого провадження. Суд встановлює, чи вимога про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і чи після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей. Для забезпечення інтересів є вимога щодо подання разом із такою заявою договору подружжя про виховання і договору про утримання дітей. Якщо батьки проживають окремо, то визначення місця проживання дитини віком до десяти років відбувається за згодою між батьками, дитини віком від десяти до чотирнадцяти років – за згодою батьків та самої дитини, а дитини віком від чотирнадцяти до повноліття – за бажанням самої дитини.
СК України передбачає укладення договору про розмір аліментів на дитину(нотаріально посвідчений)
Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви. До закінчення цього строку дружина і чоловік мають право відкликати заяву про розірвання шлюбу.
Якщо між подружжям існує спір, відсутня взаємна згода на розірвання шлюбу, або коли один із подружжя не заперечує проти розірвання шлюбу, але ухиляється від подання спільної заяви до суду чи державних органів реєстрації актів цивільного стану, позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя. Розірвання шлюбу відбуватиметься в порядку позовного провадження.
Окрім самого подружжя, позов про розірвання шлюбу, якщо цього вимагають інтереси того з подружжя, хто визнаний недієздатним, може пред'явити опікун. Позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини. Допускається звернення до суду одного з подружжя із позовом про розірвання шлюбу навіть протягом вагітності дружини та одного року після народження дитини у таких випадках: 1) один із подружжя вчинив проти – правну поведінку, яка містить ознаки злочину, щодо другого з подружжя або дитини; 2) протягом вагітності дружини, якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою; 3) до досягнення дитиною одного року, якщо батьківство щодо неї визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини
Розірвання шлюбу, здійснене за рішенням суду, має бути зареєстроване в державному органі реєстрації актів цивільного стану за заявою колишньої дружини чи чоловіка. Розірвання шлюбу засвідчується Свідоцтвом про розірвання шлюбу. У паспортах або паспортних документах, що посвідчують осіб розлученого подружжя, проставляється штамп про реєстрацію розірвання шлюбу, де зазначають прізвище, ім'я, по батькові особи, з якою розірвано шлюб, місце і час цієї реєстрації.

Додано: 01-01-2016, 13:50:04
юрист Вікторія
Якщо Вас чоловік бє, це може бути підставою для розірвання шлюбу, бо таке відношення неприпустиме.
Важливо одразу звернутися після побоїв до травмпункту, як правило, лікарі самі звертаються до міліції. Або можете самі звернутися до судово-медичної експертизи. Обставиною, що обтяжує покарання судом буде визнано вчинення ним скоєного в стані алкогольного спяніння.

Додано: 08-01-2016, 14:59:41
юрист Вікторія
При розлученні, якщо жінка має дитину до трох років, має права на утримання. В позовній заяві необхідно вказати, що чоловік не надає добровільно жінці матеріальної допомоги, а вона не працює, знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до 3 річного віку. Тому вона бажає отримувати аліменти на своє утримання за рішенням суду, просити можна аліментів на своє утримання в розмірі 1/4 частини заробітку.
Аліменти на дитину до 18 років чоловік сплачує окремо.
Відповідно до ч. 2 ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

Додано: 16-04-2016, 00:37:54
юрист Вікторія
Алиса пише:
Живем с молодым человеком 4 года. Совместные дети. Не состоим в браке. Но неоднократно избивал. Не за что. Никогда не снимала побои. Задумалась теперь что зря. Не знаю что и делать.

Відповідь:
Алісо, терпіти такі знущання недопустимо, тим більше, він не чолові кВам, і заради дітей жити - не виправдання. Раджу, після побіття, хоча, бажаю, щоб цього не було, відразу ж викликають «швидку». Лікар, що приїжджає на чолі бригади, обов'язково фіксує тілесні ушкодження. І тут і лікарі можуть повідомити до поліції про побіття, так і Ви можете написати заяву до поліції, але потім не виправдовуйте чоловіка, бо тоді життя буде зовсім нестерпним та тяжким.

Додано: 23-04-2016, 00:24:30
юрист Вікторія
Олексій з Маріуполя питає: Що є особиста власність подружжя?

Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є: майно, набуте нею, ним до шлюбу; майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування; майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто; речі індивідуального користування, в тому числі коштовності навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя; премії, нагороди, які вона, він одержали за особисті заслуги
Суд може визнати за другим з подружжя право на частку премії, нагороди, якщо буде встановлено, що він своїми діями (ведення домашнього господарства, виховання дітей тощо) сприяв її одержанню;
- кошти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, яка їй, йому належала, а також як відшкодування завданої їй, йому моральної шкоди;
- страхові суми, одержані нею, ним за обов'язковим особистим страхуванням, а також за добровільним особистим страхуванням, якщо страхові внески сплачувалися за рахунок коштів, що були особистою приватною власністю кожного з них;
- плоди, приплід, доходи (дивіденди), одержані нею, ним від використання особистого майна. Якщо один із подружжя своєю працею і (або) коштами брав участь в утриманні майна, належного другому з подружжя, в управлінні цим майном чи догляді за ним, то дохід, одержаний від цього майна, у разі спору за рішенням суду може бути визнаний об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Підставою для спростування в судовому порядку презумпції спільності щодо певного майна, придбаного подружжям за час шлюбу, і визнання його особистою приватною власністю дружини, чоловіка є набуття такого майна нею, ним за час їхнього окремого проживання у зв'язку з фактичним припиненням шлюбних відносин. Звернення до суду з такою вимогою є лише правом, а не обов'язком подружжя, а тому якщо його не реалізувати, відповідні об'єкти, набуті за наявності зазначених обставин, вважатимуться спільним майном подружжя.
Якщо у придбання майна вкладені, крім спільних коштів, і кошти, що належали одному з подружжя, то частка у цьому майні, відповідно до розміру внеску, є його особистою приватною власністю.
Щодо об'єктів, які належать до його особистого приватного майна, кожен із подружжя володіє, користується, розпоряджається ним без погодження з другим із подружжя, однак, із урахуванням інтересів сім'ї, насамперед дітей.
При розпорядженні своїм майном дружина, чоловік зобов'язані враховувати інтереси дитини, інших членів сім'ї, які відповідно до закону мають право користування ним. Оскільки діти мають право користуватися житлом, що належить на праві власності їхнім батькам, то відповідно до Закону України «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей» для здійснення будь-яких правочинів стосовно нерухомого майна, яке є особистою приватною власністю одного з подружжя, що має дитину, потрібна попередня згода органів опіки та піклування.

Додано: 04-05-2016, 18:33:49
юрист Вікторія
Дима Киев спрашивает:
Такая вот ситуация. от меня ушла жена 3 года назад и оставила на меня пятилетнего ребенка, нашу дочку Алису.В течении всего времени она не помогала ребенку ничем.А пару дней назад приехала среди ночи со своим сожителем и начали мне угрожать что заберут ребенка.

Відповідь. Ви з дружиною маєте право в рівних частинах виховувати дитину. Якщо вже так складно стало, і дитина у вас мешкає, звикла, звертайтесь до суду про захист свого права. І Ви маєте право в суді вимагати від дружини аліментів на виховання дитини, обовязково в позовній заяві до суду доведіть, що дитина мешкає у вас, що Ви її виховуєте, забезпечуєте усім. При цьому при визначенні розміру аліментів, які підлягають до стягнення з платника, суд повинен враховувати обставини, передбачені ст.80 Сімейного Кодексу України, аліменти присуджуються одному із подружжя у частці від заробітку (доходу) другого і (або) у твердій грошовій сумі.

Додано: 09-06-2016, 15:30:17
юрист Вікторія
Ніна питає, у мене з чоловіком дітей немає, може, що нас розлучать через РАЦ (ЗАГС), які умови?

Відповідь юриста:
Подружжя, яке не має спільних дітей до 18 років, незалежно від наявності між ними майнового спору, відповідно до СК України має право подати спільну заяву про розірвання шлюбу до державного органу реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання подружжя або одного з них. Якщо один із подружжя через поважну причину (у зв'язку з тяжкою хворобою, тривалим відрядженням, проживанням у віддаленій місцевості) не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до державного органу реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, нотаріально засвідчену або прирівняну до неї, від його імені може подати другий із подружжя. У заяві подружжя має підтвердити взаємну згоду на розірвання шлюбу. До заяви про розірвання шлюбу має бути додане свідоцтво про шлюб. Про відсутність свідоцтва робиться відмітка на заяві про реєстрацію розірвання шлюбу. За наявності свідоцтва про шлюб після складання запису акта про розірвання шлюбу воно повертається заявникам з відміткою про розлучення. Державний орган реєстрації актів цивільного стану виносить постанову про розірвання шлюбу і реєструє розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання такої заяви, якщо вона не була відкликана, у присутності хоча б одного з подружжя.
Шлюб розривається державним органом реєстрації актів цивільного стану за заявою одного із подружжя, якщо другий із подружжя: визнаний безвісно відсутнім, визнаний недієздатним вже після реєстрації шлюбу, засуджений за вчинення злочину до позбавлення волі на строк не менш як три роки (стаття 107 СК України). Засуджений до позбавлення волі або опікун недієздатного не мають права на подання заяви в такому порядку, їхня згода на розірвання шлюбу, ініційоване іншим із подружжя, не вимагається. Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору, а також спору щодо дітей. До заяви про розірвання шлюбу додаються копія або виписка з рішення суду про визнання другого з подружжя безвісно відсутнім чи недієздатним, або копія чи виписка з вироку суду про засудження його до позбавлення волі на строк не менше трьох років. На підставі пред'явлених документів відділ реєстрації актів цивільного стану реєструє розірвання шлюбу за місцем проживання того з подружжя, який подав заяву про розірвання шлюбу. Про проведену реєстрацію розірвання шлюбу в десятиденний термін повідомляється засуджений.
У разі розірвання шлюбу державним органом реєстрації актів цивільного стану шлюб припиняється у день реєстрації розірвання шлюбу.

Додано: 23-07-2016, 21:25:13
юрист Вікторія
Влад з Запоріжжя питає: " Я покохав іншу, і хочу розлучитися, моя вагітна дружина мені не потрібна, вона насильно одружила мене, сама до мене і ліжко лізла. Як розлучитися скоріше?"

Відповідь юриста:
Згідно ч.2 ст.38 КпШС України чоловік не має права без згоди дружини порушити справу про розірвання шлюбу під час її вагітності і протягом одного року після народження дитини. Це положення відноситься і до випадків, коли дитина народилася мертвою або не дожила до одного року. При відсутності згоди дружини на розгляд справи про розлучення, суддя відмовляє в прийнятті позовної заяви, а якщо вона була прийнята, суд припиняє провадження по справі.

Додано: 04-12-2016, 00:39:15
юрист Вікторія
Аліна з Рубіжного питає: я розлучитися хочу, скільки зараз коштує сплатити судовий збір?

Відповідь юриста:
позовної заяви:
про розірвання шлюбу - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати 551,20

Додано: 24-12-2016, 22:57:44
юрист Вікторія
Олександр з Покровська питає: а чи можна одружитися на троюрідною сестрою?

відповідь юриста: юридичної заборони такому шлюбі немає, хоча, якщо будете брати шлюб в церкві, будуть застереження з цього приводу.
С т а т т я 17. Перешкоди до укладення шлюбу

Не допускається укладення шлюбу:
між особами, з яких хоча б одна перебуває вже в іншому шлюбі;
між родичами по прямій висхідній і низхідній лінії, між
повнорідними і неповнорідними братами й сестрами, а також між
усиновителями і усиновленими;

Додано: 25-12-2016, 20:49:24
юрист Вікторія
Олеся питає: я чула, що буває режим окремого проживання, що це таке? я не можу жити з чоловіком, він наркоман, але я поки що не хочу розлучатися, є причини.

Відповідь юриста:
За заявою подружжя або за позовом одного з подружжя суд може постановити рішення про встановлення для подружжя режиму окремого проживання у разі неможливості чи небажання дружини або чоловіка проживати спільно.
Небажання подружжя проживати спільно може зумовлюватися обставинами медичного, побутового, матеріального чи іншого характеру. Режим окремого проживання припиняється у разі поновлення сімейних відносин або за рішенням суду на підставі заяви одного з подружжя.
Правові наслідки встановлення режиму окремого проживання такі:
1) майно, набуте в майбутньому дружиною та чоловіком, не вважається набутим у шлюбі, тобто є роздільною власністю подружжя;
2) дитина, народжена дружиною після спливу 10 місяців, не вважається такою, що походить від її чоловіка;
3) дружина (чоловік) може усиновлювати дитину без згоди другого з подружжя.

Додано: 19-03-2017, 01:55:33
юрист Вікторія
Аліна з Тернополя питає: У моєї сусідки син такий, пропиває хворої літньої матері пенсію, постійно потайки продає за безцінь домашні речі. А що зробити, як зупинити його?

Відповідь юриста: якщо він вже не контролює себе, і виходу немає, а ні міліція, а ні лікарі наркологи не допомогають, можна звернутися до суду, щоб позбивати його частково дієздатності. Проблема обмеження цивільної дієздатності фізичної особи вирішена у Цивільному кодексі України по-новому. Підставою для такого обмеження може бути ті,
що зловживають спиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами тощо, в результаті чого вона сама, її сім'я чи інші особи, яких вона за законом зобов'язана була утримувати, поставлені у скрутне матеріальне становище. Але це лише вирішується судом, і потрібн докази, свідки, щоб довести такий стан людини. Таким чином, За статтею 37 ЦК, заробітна плата, пенсія чи інша грошова сума, нарахована особі, дієздатність якої обмежена, не може бути їй видана. Отже, створюється потреба якнайшвидшого пошуку та призначення піклувальника. Підопічний зможе сам одержувати заробітну плату чи пенсію лише з письмового дозволу піклувальника.
Підопічний має право сам вчиняти лише дрібні побутові право-чини. Оскільки придбання спиртного напою чи наркодози суперечить його інтересам, цей правочин (стаття 31 ЦК) не може вважатися дрібним побутовим. Інші договори він може укладати лише зі згоди піклувальника. Обмеженість також знімається рішенням суду, якщо буде доведено виправлення особи, або її лікування та докази, що особа змінила спосіб життя.

Додано: 25-03-2017, 00:14:53
юрист Вікторія
Олеся зі Львова питає: ми плануємо одружитися після Паски, але я хочу знати, як я можу взяти прізвище при шлюбі?

Відповідь юриста: Наречені мають право обрати прізвище одного з них як спільне прізвище подружжя або надалі іменуватися дошлюбними прізвищами.
Наречена, наречений мають право приєднати до свого прізвища прізвище нареченого, нареченої. Якщо вони обоє бажають мати подвійне прізвище, за їхньою згодою визначається з якого прізвища воно буде починатися.
Прізвище, одержане при реєстрації шлюбу, подружжя зберігає протягом усього життя. Припинення шлюбу внаслідок смерті одного з подружжя або оголошення його померлим не створює для іншого обов'язку змінити прізвище.

Додано: 18-08-2017, 11:43:21
юрист Вікторія
Діна з Болехова питає: ми з чоловіком під час шлюбу жили на широку ногу, і в ресторани їздили, на відпочинок за кордон, купляли дорогу техніку. Тепер він заявляє, що якщо ми розлучимося, я повинна банку платити кредит за нього і віддавати його начальнику та друзям гроші, це правда?

Відповідь юриста: все, що придбано під час шлюбу є сумісною спільною власністю, навіть і борги та кредити. Тож, при розлученні, навіть якщо Ви не є поручителем, і буде доведено, що кредит був в інтересах сімії, Ви можете також його виплачувати, як і борги чоловіка. він може при розлученні також висувати їх як спільні. Той з подружжя, хто не брав участі у зобов'язанні, може визнаватися боржником за обставин, коли судом встановлено що:договір був укладений другим із подружжя в інтересах сім'ї; те, що було одержано за договором, використано на її потреби.
В суді буде вивчено, за рахунок кого з подружжя здійснювалося погашення їх спільного боргу.

Додано: 11-09-2017, 23:19:16
юрист Вікторія
Марина з Балаклії питає: які є перешкоди до укладення шлюбу? Я цікавлюсь, можемо ми одружитися з чоловіком, він не розлучений, але він 3 роки не живе з дружиною і у нас спільний побут.

Відповідь юриста: перешкоди для вступу до шлюбу — це обставини, при наявності яких вступ до шлюбу є неправомірним. 1) між особами, з яких хоча б одна перебуває вже в іншому шлюбі;
Мається на увазі зареєстрований в актах цивільного стану шлюб і прирівняні до нього релігійні шлюби. Тож, поки чоловік з ким ви живете не розлучиться з дружиною, він не може одружитися з вами.