МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

Аватар користувача
дякуючі Simona
#34517
сейчас очень много пар расходится и разводится - просто напасть какая то, спасибо за нужные консультации. Больше вопросов и тем поднимайте.
дякуючі юрист Вікторія
#40298
Зоряна зі Львова питає, що можно передбачити в шлюбному договорі, перед тим ,як йти до нотаріуса? Хочу над усим добре подумати.

Відповідь юриста:
багато моментів можна обміркувати, це все передбачено в Сімейному кодексі України, зокрема:
Стаття 97 СК України: Визначення у шлюбному договорі правового режиму майна
1. У шлюбному договорі може бути визначене майно, яке дружина, чоловік передає для використання на спільні потреби сім'ї, а також правовий режим майна, подарованого подружжю у зв'язку з реєстрацією шлюбу.
2. Сторони можуть домовитися про непоширення на майно, набуте ними за час шлюбу, положень статті 60 цього Кодексу і вважати його спільною частковою власністю або особистою приватною власністю кожного з них.
3. Сторони можуть домовитися про можливий порядок поділу майна, у тому числі і в разі розірвання шлюбу.
4. У шлюбному договорі сторони можуть передбачити використання належного їм обом або одному з них майна для забезпечення потреб їхніх дітей, а також інших осіб.
5. Сторони можуть включити до шлюбного договору будь-які інші умови щодо правового режиму майна, якщо вони не суперечать моральним засадам суспільства.
Стаття 98 СК України Визначення у шлюбному договорі порядку користування житлом
1. Якщо у зв'язку з укладенням шлюбу один із подружжя вселяється в житлове приміщення, яке належить другому з подружжя, сторони у шлюбному договорі можуть домовитися про порядок користування ним. Подружжя може домовитися про звільнення житлового приміщення тим з подружжя, хто вселився в нього, в разі розірвання шлюбу, з виплатою грошової компенсації або без неї.
2. Сторони можуть домовитися про проживання у житловому приміщенні, яке належить одному з них чи є їхньою спільною власністю, їхніх родичів.
дякуючі юрист Вікторія
#40676
Люда из Сум пишет "Меня муж выгоняет из квартиры с годовалым ребенком. Крики и маты, швыряние вещей, оскорбления меня и ребенка, да, изменила, по пьянке, но уже куда деваться. Мне идти некуда. Ребенок его, он не отказывается. Сама я в декретном отпуске. Имеет ли он на это право? Может ли он законно меня с ребенком выгнать? Ребенок нигде не прописан. Я прописана у него, а к маме идти там нет никаких условий для проживания маленького ребенка. Заранее благодарю за ответ".

Відповідь юриста: вважаю, у Вас серйозний конфлікт, але буду намагатися Вам допомогти. По-перше, поки Ви в шлюбі, все,що у Вас з чоловіком придбане в шлюбі- спільне. Якщо квартира його, він власник і поділити її Ви не можете. Але дитина має право на житло, і це право закріплено в законодавстві, зокрема в Законі України "Про основи соціального захисту без-домних громадян і безпритульних дітей", Законі України Про охорону дитинства, Сімейному кодексі України, Житловому кодексі України, Цивільному кодексі України. Це означає, що Ваш чоловік не може вигнати Вас з дитиною, Ви можете звернутися на Ваш захист до місцевої служби у справах дітей, щоб захитити проживання дитини в квартирі. Це буде важко морально, але якщо Ви не хочете до мами йти, вихід такий. Якщо буде питання ставати щодо розлучення, Ви маєте особисто право на аліменти до 3-х років дитини, і дитина буде отримувати аліменти від чоловіка.Окрім того, чоловік в суді повинен буде довести, що дійсно, мала місце подружня зрада, якщо він цього не доведе, Вас можуть і не розлучити, оскільки дитині потрібна родина. А щодо майна - буде ділитися в суді лише те, що було спільно придбано.
дякуючі юрист Вікторія
#48953
Галина з м. Червоноград Львівської області написала: "Ми одружились з Миколою 5 років тому, потім були такі відносини, він гуляв багато, їздив до Польші на заробітки і все тратив на себе на матір свою та брата вчив. Але так сталось, я народила сина і сама захворіла, 2 роки тяжко хворію, це гінекологія. Утримують батьки, я поки що не можу працювати, інколи продаю те, що вишию. Але миритися і жити з ним не буду. Я маю право на аліменти ,як розлучусь? Він проти допомоги мені, каже не положено"

Відповідь юриста: шановна Галино! Ви маєте право не лише на аліменти ,що буде отримувати дитина, але й маєте право на на утримання після розірвання шлюбу, це передбачено ст.76 Сімейного кодексу України.
В п.4. ст. 76 зазначено: Якщо у зв'язку з вихованням дитини, веденням домашнього господарства, піклуванням про членів сім'ї, хворобою або іншими обставинами, що мають істотне значення, один із подружжя не мав можливості одержати освіту, працювати, зайняти відповідну посаду, він має право на утримання у зв'язку з розірванням шлюбу і тоді, якщо є працездатним, за умови, що потребує матеріальної допомоги і що колишній чоловік, колишня дружина може надавати матеріальну допомогу.
Право на утримання у цьому випадку триває протягом трьох років від дня розірвання шлюбу Отже, Ви подаєте до суду позовну заяву, і посилаєтеся на цю статтю, окремо вкажіть, як давно захворіли і потрібно надати виписки лікаря, або лікарні, де Ви лікуєтеся, довідку про склад сімії, про доходи. Аліменти стосуються і Вас, в ст.77 СК
1. Утримання одному з подружжя надається другим із подружжя у натуральній або грошовій формі за їхньою згодою.
2. За рішенням суду аліменти присуджуються одному з подружжя, як правило, у грошовій формі.
3. Аліменти сплачуються щомісячно. За взаємною згодою аліменти можуть бути сплачені наперед.
Отже, Ви маєте право на утримання відповідно до Закону.
дякуючі юрист Вікторія
#49249
Інна з Львівської області питає: "Ми нещодавна одружились, я не працюю, студентка, чоловік працює, і гроші віддає матері, та мені нічого не дає ,каже, тут твого нічого немає, ти в нас живеш, і він тобі нічого не винен, але як тепер? невже все життя так буде? ні спільних покупок, нічого, одні гроші свекрусі. Як бути?"

Відповідь юриста: за Сімейним кодексом, зарплата чоловіка, і ваша стипендія, є ваша спільна сумісна власність, ви можете цими доходами розпоряджатися, право спільної сумісної власності на які виникає з моменту одержання коштів цим із подружжя. Моментом виникнення спільності на це майно треба вважати як фактичне отримання готівки тим із подружжя, хто має на це право, так і зарахування коштів на його банківський рахунок.
Дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпорядження майном, що належить їм на праві с цільної сумісної власної, якщо інше не встановлено домовленістю між ними
Отже, Ви можете рішенням суду вимагати, щоб ваші гроші йшли на вашого чоловіка, а чоловік гроші, що заробляє тратив на спільні потреби Вашої родини. Свекруха тут ні до чого, і не має права розпоряджатися коштами, як вашими, так і сина. Але розумію про родинні домовленості та допомогу, тому вирішувати вам, коли вашій родині жити самостійно на свої кошти, чи як зараз живете.
дякуючі юрист Вікторія
#49961
Юля пишет: "В старину женились на кузинах (это двоюродная сестра) или выходили замуж за кузенов (это двоюродный брат). На Востоке такое повально. А почему в современном обществе это не приветствуется? В детстве не виделись. Увидели друг друга, когда он уже был офицер, а я студентка. Характеры похожи, вкусы сходятся, притяжение сильное друг к другу. Любовь с первого взгляда. Он настаивает, я сомневаюсь... Что делать? Он мой двоюродный брат, у нас родные отец мой и его мама".

Відповідь юриста: Стаття 26 Сімейного кодексу України
п. 3. У шлюбі між собою не можуть перебувати двоюрідні брат та сестра, рідні тітка, дядько та племінник, племінниця.
дякуючі юрист Вікторія
#51169
Ольга з Черкаської області питає: як проходить суд з розлучення?

Відповідь юриста:
Одночасно із розірванням шлюбу суд може розглядати спори про те, при кому із батьків повинні проживати неповнолітні діти, а також спори про стягнення аліментів на дітей або чоловіка (дружину), про поділ майна, яке є спільною сумісною власністю подружжя. Вказані спори розглядаються в шлюбно-розлучному процесі, якщо про це заявлене ррохання одного або обох із подружжя і якщо суд визнає це необхідним в інтересах захисту неповнолітніх дітей і непрацездатного чоловіка (дружини).
Суд при відмові в позові про розірвання шлюбу не розглядає в тому ж провадженні інші, заявлені спільно з цим позовом, вимоги подружжя. В цьому випадку сторони мають право знову пред'явити ці вимоги з дотриманням правий про підсудність.
В рішенні суду повинно бути вказано, в якому розмірі і з кого стягується державне мито, при визначенні розміру державного мита, яке підлягає стягненню з подружжя у випадку розірвання шлюбу, суд приймає до уваги матеріальне становище кожного із них і інші конкретні обставини, зокрема, при кому і подружжя залишаються проживати неповнолітні діти.
Шлюб припиняється з часу реєстрації розлучення в книзі запису актів про розірвання шлюбу, тобто днем припинення шлюбу є не день винесення рішення суду про розірвання шлюбу і не момент вступу рішення суду в законну силу, в день реєстрації розлучення в органах РАГСу хоча б одним із подружжя.
дякуючі юрист Вікторія
#63778
Люба, Рівненська область: я натерпілась від чоловіка, було багато скандалів між нами, під час яких допускав образи побиття. Тепер хоче, щоб бачити дитину, я не довіряю йому, на скандал йде. Що робити?

Відповідь юриста: зверніться в місті до служби у справах неповнолітніх в вашому місті або районі, і скажіть, що така ситуація є, щоб вони встановили режим побачень батька і дитини, або сприяли тому,Згідно ст. 141 Сімейного кодексу України мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Особа, яка ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.
Тож ,важливо щоб через суд вирішити це питання, порядок спілкування батька з дитиною, якщо Ви проти, щоб навели і ці аргументи і було вирішено це питання.
дякуючі юрист Вікторія
#64303
Ольга, Днепро: собираемся жениться. Я вот не знаю только, нужно ли 2 месяца ждать и нужно ли брать свидетелей?

Відповідь юриста:

ЗАКОН УКРАЇНИ Про державну реєстрацію актів цивільного стану
Стаття 14. Державна реєстрація шлюбу
1. Для державної реєстрації шлюбу жінкою та чоловіком особисто подається заява до органу державної реєстрації актів цивільного стану за їх вибором. Особи, які подали заяву про державну реєстрацію шлюбу, вважаються нареченими.
Якщо жінка та/або чоловік не можуть через поважну причину особисто подати заяву про реєстрацію шлюбу, таку заяву, нотаріально засвідчену, можуть подати їх представники. Повноваження представника повинні бути нотаріально засвідчені.
2. Повторний шлюб реєструється органом державної реєстрації актів цивільного стану за умови пред'явлення особами, які раніше перебували в шлюбі, документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу.
3. Орган державної реєстрації актів цивільного стану, що прийняв заяву про реєстрацію шлюбу, зобов'язаний ознайомити наречених з умовами і порядком державної реєстрації шлюбу, їхніми правами та обов'язками як майбутніх подружжя і батьків, обов'язком повідомити один одному про стан свого здоров'я, попередити наречених про відповідальність за приховання відомостей про наявність перешкод для державної реєстрації шлюбу.
4. Державна реєстрація шлюбу проводиться після закінчення одного місяця з дня подання нареченими заяви про державну реєстрацію шлюбу.
За наявності поважної причини і з дозволу керівника органу державної реєстрації актів цивільного стану державна реєстрація шлюбу проводиться до закінчення зазначеного строку.
5. У разі вагітності нареченої, народження нею дитини та якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, державна реєстрація шлюбу проводиться в день подання відповідної заяви або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця.
6. Якщо є відомості про наявність перешкод для державної реєстрації шлюбу, керівник органу державної реєстрації актів цивільного стану може відкласти таку реєстрацію, але не більш як на три місяці.
7. Якщо наречені не з'явилися для проведення державної реєстрації шлюбу і не повідомили про причину неявки протягом трьох місяців з дня подання відповідної заяви, заява втрачає чинність.
Якщо наречені не можуть з'явитися з поважної причини для проведення державної реєстрації шлюбу у встановлений день, строк такої реєстрації переноситься за їх письмовою заявою на інший день. У такому разі строк перенесення реєстрації шлюбу не може перевищувати одного року від дня подання відповідної заяви.
8. Державна реєстрація шлюбу проводиться у приміщенні органу державної реєстрації актів цивільного стану.
За заявою наречених державна реєстрація шлюбу може проводитися за місцем їх проживання, за місцем надання стаціонарної медичної допомоги або в іншому місці, якщо вони не можуть з поважної причини прибути до органу державної реєстрації актів цивільного стану.
9. Державна реєстрація шлюбу проводиться у присутності нареченої та нареченого з пред'явленням для посвідчення їх особи і віку паспортів громадянина України або паспортних документів іноземця чи документа, що посвідчує особу без громадянства. Державна реєстрація шлюбу через представника не допускається.
11. Свідоцтво про державну реєстрацію шлюбу видається кожному із подружжя.
дякуючі irina.testers
#64486
З якого моменту шлюб вважається розірваним?
дякуючі юрист Вікторія
#64487
Стаття 114 Сімейного кодексу України
Момент припинення шлюбу у разі його розірвання
1. У разі розірвання шлюбу державним органом реєстрації актів цивільного стану шлюб припиняється у день винесення ним відповідної постанови. 2. У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.
#64756
Есть множество разнообразных проблем из-за которых случаются проблемы, расставание. Но многие из них мелкие и их можно исправить, вернуть всё на свои места. Ведь иногда просто стоит не обращать внимание, либо постараться наладить отношения, завлечь чем нибудь интересным. К примеру при мелких ссорах, можно попробовать прикупить новый бюстгальтер или нижнее бельё , как тут r , чтобы порадовать любимого человека новым образом, разнообразием. Ведь многие мелкие ссоры можно быстро решить! Так что поступайте с умом!
#64806
Розлучення, це завжди тяжко. Стільки нервів, бруду, наче ніколи і не кохали. Я теж недавно розлучилася. Мій чоловік почав наркоманити. Якщо често, то я б уже згодилась с тим, що він грає в онлайн ігри . Це ще куди не йшло. Як кажуть - дурням везе :hihihi: . Але наркотики, це справжня біда, лихо
#65229
Алла, Київ: коли я зустрічалась з хлопцем ,він нічого не казав про своє здоровья. у нього сильний тиск, і його мати лікар прописувала такі таблетки, що нападу немає, але в цього і псоріаз і імпотенція. Жах. йому 32 роки. я не знала! до шлюбу не було нічого такого, але він вживав ліки і тепер, дітей не може, не хоче. що робити? каже, розлучитися не буде.

Відповідь юриста: Вирішувати Вам, як бути.
Відповідно до п.3 ч.1 та ч.2 ст.41 СК України шлюб може бути визнаний недійсним за рішенням суду, якщо він був зареєстрований з особою, яка приховала свою тяжку хворобу або хворобу, небезпечну для другого з подружжя і (або) їхніх нащадків. При вирішенні справи про визнання шлюбу недійсним суд бере до уваги, наскільки цим шлюбом порушені права та інтереси особи, тривалість спільного проживання подружжя характер їхніх взаємин, а також інші обставини, що мають істотне значення.
#65370
Мирослава, Львівська область: Ми з Орестом подали на розлучення я була ініціатором. Коли вже було судове засідання чоловік незявився по причині що перебуває у відрядженні по роботі. Відповідно мене теж не було прийшло рішення суду що нас розлучили. А ми вже помирились і вагітна, але ми розлучені. Чи можу я зараз якось написати в суді заяву про скасування рішення суду.
Відповідь юриста: Згідно ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення. Суд переконався, що Вам обом це потрібно, заперечень не було, тож, розлучення відбулось. А тепер Вам простіше зареєструвати новий шлюб. Для того, щоб провести державну реєстрацію шлюбу потрібно звернутись будь-якого органу ДРАЦС. Якщо Ви раніше перебували в шлюбі, необхідно також надати документи, які підтверджують припинення попереднього шлюбу.

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Привіт, як справи?

Ще більше корисного та цікавого!