МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#14813
Аліменти платять спадкоємці, якщо чоловік і помер, скажімо, це можуть бути його батьки, або нова родина. Ст. 194 СК України передбачає можливість стягнення заборгованості за аліментами. На момент відкриття спадщини чоловік мав обов'язок по сплаті аліментів на утримання сина . Згідно ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Смерть особи не є підставою для залишення без вирішення питання стягнення заборгованості по аліментах згідно сімейного законодавства. Заборгованість за аліментами входить, у разі смерті батька, як пасив до складу спадщини, і підлягає погашенню його спадкоємцями.
дякуючі юрист Вікторія
#14855
Ви ще повинні знати, при яких випадках чоловік може не сплачувати аліменти: відповідно до ст. 190 Сімейного кодексу: один із батьків, з ким проживає дитина, та той із батьків, який проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування укладають нотаріально посвідчений та зареєстрований в установленому законом порядку договір про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно.
дякуючі юрист Вікторія
#21486
Игорь из Запорожья пишет:
Дело довольно таки неприятное для нашей семьи. Моя младшая сестра жила гражданским браком. Ее муж настаивал на том, чтобы завести ребенка. А когда ей удалось забеременеть, сбежал. И не просто ушёл, а вылил на девушку кучу грязи. Заявил то что ребенок не его, потом выдумал что бесплоден, хотя от первого брака есть сын, и весной у сестры случился выкидыш. Тогда был плоден, а через пару месяцев вдруг стал бесплоден. Негодяй одним словом. Даже его родители говорят, что сволочь. Трубку не берет, на сообщения не отвечает. Беременность у сестры проходит жутко. Она постоянно вся в слезах, плачет. Жутко переживает. Она очень открытый добрый наивный человек, а тут такая подлость. И в добавок она живет недалеко от линии разграничения. То обстрелы то взрывы. Все это добавляет оптимизма)))
И в связи с этим у нас стал вопрос. Как нам быть после рождения ребенка? Подать на алименты, судится с ним - человек не бедный, а на ребенка плюнул. Или же лучше все это пережить, помочь сестре оформить мать одиночку? А если мы не знаем где он? Он скрывается. Даже его мама не знает где он. Он в августе ушел на контрактную службу в всу. Больше мы о нем ничего не знаем.
А иск лучше подавать конечно же после родов?

Ответ юриста:
Думаю, что Вам нужно будет судиться, зачем быть матерью-одиночкой не поборовшись за права ребенка. Смотрите, если вы подадите суд ,сам суд принудит его к экспертизе ДНК за счет государства, затем будет он платить алименты до 18 лет или до 23 лет, если будет учиться, и если ребенок до 3-х лет, то алименты на сестру Вашу. Пусть не плачет
чем могу, я помогу.
думаю, нужно подавать в суд на алименты, узнайте, сколько там судебный сбор, заплатите, напишем иск
если оформить мать-одиночку, это смириться, с его подлостью, наглостью, и ребенок будет всю жизнь страдать, что у него не фамилия отца.
для суда, юристов его ругань - пустой звук, пусть не переживает, а перетерпит. конечно, по факту рождения ребенка, только на основании св-ва о рождении, безусловно
ну и что ,что не знаем, милиция зачем, она ищет злостных алиментщиков по решению суда.
дякуючі юрист Вікторія
#25488
Аліна питає: мій колишній чоловік на заробітках в Португалії, аліменти він не сплачує, не відомо де він, рішення суду, що він зник немає. Чи можу я добитися допомоги від держави?

Відповідь юриста:
Чи є у вас рішення суду про призначення аліментів, чи зверталися до виконавчої служби?
Призначення тимчасової державної допомоги дитині здійнюється органами соціального захисту населення, куди Ви можете звернутися.
Відповідно до Постанови КМУ від 22 лютого 2006 р. N 189 Про затвердження Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме
2. Тимчасова допомога призначається у разі, коли:
рішення суду про стягнення аліментів з одного з батьків не
виконується у зв'язку з ухиленням від сплати аліментів або
відсутністю у боржника коштів та іншого майна, на які за законом
може бути звернено стягнення;
стосовно одного з батьків здійснюється кримінальне
провадження або він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях
позбавлення волі, якого визнано в установленому порядку
недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі;
місце проживання (перебування) одного з батьків не
встановлено.
3. Тимчасова допомога призначається дитині віком до 18 років.
Зверніться до соцзабезпечення та вам підкажуть, які документи потрібно зібрати для призначення такої допомоги.
дякуючі юрист Вікторія
#38625
Игорь из Попасной спрашивает: Моя бывшая гражданская жена, сыну 6 лет.Я официально ни где не работаю,от ребенка не отказываюсь.постоянно им помогаю, там подарки, игрушки.Как будут начисляться алименты? Возможно от них отказаться?

Відповідь юриста: Я так розумію, батьківство дитини Ви визнали, отже, зобовязані сплачувати аліменти, і подарунки не мають значення і не позбавляють Вас від сплати аліментів.

При визначенні розміру аліментів суд враховує:
1)стан здоров'я та матеріальне становище дитини;
2)стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;
3)наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних
чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
4) інші обставини, що мають істотне значення.
2.Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути
меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини
відповідного віку.
Відповідно до ст. 192 Сімейного кодексу України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.
Вас можуть направити до центру зайнятості, щоб Вам знайшли підходящу роботу, оскільки Ви чоловік працездатного віку.
Статтею 184 СК України встановлено, що якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону. Тож, все одно аліменти Ви будете оплачувати
дякуючі юрист Вікторія
#48539
Відповідь юриста:
Ви повинні знати, він не вправі відмовитися від дитини. Ви не можете перешкоджати, право на батьківство закріплене у Сімейному кодексі, і обов’язок батька утримувати дитину до 18 років, або до того часу, поки дитина закінче навчання, і повинен сплачувати аліменти.
Якщо він бажає позбавлення його батьківських прав це не позбавляє його права на сплату аліментів. Він може подати до суду заяву, щоб його позбавили батьківських прав, але це не буде так просто лише за його бажанням, тому що він не бажає брати на себе обов’язки по утриманню дитини, адже відмова від дитини є аморальною, і незаконною.
Стаття не зовсім коректно написана в правовому плані, оскільки не вказано, як буде суд оцінювати заяву, і скоріше він буде примусово сплачувати аліменти ,а ні ж йому вдасться відмовитися від дитини. не переживайте, його погрози безпідставні та нікчемні.
дякуючі юрист Вікторія
#59066
Руслан, Київська область
Доброго дня. Я розлучений, маю двоє неповнолітніх дітей. Кожного місяця сплачую аліменти у розмірі 2500 грн., всі квитанції про оплату в мене є. Мені прийшов лист від виконавчої служби про те, що у мене заборгованість по аліментах 18000 грн. Що робити та куди звертатись???

Відповідь юриста:
Відповідно до ч.3 ст.74 Закону України «Про виконавче провадження» ч.1 вказаного Закону, заборгованість по аліментам, присудженим у частці від заробітку (доходу), визначається виходячи з фактичного заробітку(доходу), який платник аліментів одержував за час, протягом якого не проводилося їх стягнення. Тож, зверніться з заявою до виконавчої служби про те, щоб вам обґрунтували на підставі чого у вас виникла заборгованість. Відповідно до ч.4 ст.195 СК України розмір заборгованості за аліментами обчислюється державним виконавцем, приватним виконавцем, а у разі спору - судом.
Можливо, Ви не вчасно платили, і у вас виникла пеня? А відповідно до ст.196 СК України при виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення.
А також надайте їм підтвердження, тобто ваші квитанції через які ви перераховували кошти, або візьміть довідку з підприємства, де ви працюєте, щоб підтвердити, що аліменти перераховувалися вчасно. Ви повинні вживати заходи для його оспорювання заборгованості, та її перерахунку, можливо, через суд.
Аватар користувача
дякуючі Инга Самойлова
#60419
Доброго дня. Я розлучилась з чоловіком два роки тому. В нас є спільна дитина (6 років). На аліменти не подавала одразу, а зараз жити стало важче і вирішлила звернутися до суду. Він ніяк не допомагає і взагалі не бере участі у житті дитини. Знаю, що в нього недавно народилася ще одна дитина у громадянському шлюбі. Проблема в тому, що він ніде не оформлений офіфційно (на роботі), а також в ньго немає прописки. Чи можуть бути якісь труднощі у стягненні з ньго аліментів і взягалі чого мені чекати? Дякую.
дякуючі юрист Вікторія
#60510
Доброго дня! Ви подавайте до суду позовну заяву та вимагайте аліменти, причому Вас не повинно турбувати, що в нього немає прописки, чи проблема з роботою, адже його обов’язок сплачувати аліменти, а не бажання, і суд знайде спосіб, щоб він примусово сплачував аліменти.
Якщо Ваша дитина буде навчатися, коли виросте, Ви маєте право на аліменти до закінчення навчання, до 23 років. Отже, наразі подавайте позовну заяву до суду, і в заяві вкажіть, коли Ви розлучились, коли народилась дитина ,як він брав участь у вихованні дитини. Згідно ст. 179 Сімейного Кодексу України аліменти, одержані на дитину, є власністю того з батьків, на ім'я кого вони виплачуються, і мають використовуватися за цільовим призначенням. Неповнолітня дитина має право брати участь у розпорядженні аліментами, які одержані для її утримання.
До того ж обов’язково надайте копії св-ва про народження дитини.
Інша дитина, яка народилася в цивільному шлюбі також має право на аліменти від батька, навіть, якщо ви разом живете, також вимагайте це від нього. Якщо дитина не записана на батька (друга), через суд вимагайте встановлення батьківства дитини, та вимагайте також аліментів. Ви повинні дбати про свій добробут та дітей.
Від двох чоловіків Ви маєте право на аліменти, тож, пишіть дві позовних заяви, щоб стягнути з чоловіків аліменти на утримання дитини у розмірі…вкажете суму, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
#65880
Сергій Цекот, Покровськ: Моя донька Наталія навчалась в інституті в Києві „Міжрегіональна Академія управління персоналом", потім вона кинула навчання, їй 22 роки, вона вийшла заміж. Тепер вона і мати наполягають, щоб я допомагав далі, бо вона свого доходу не має, чоловік б’є, гуляє, не допомагає нічим. До того ж, донька вагітна. Чи зобов’язаний я її утримувати? Я не хочу.
Відповідь юриста:
У відповідності зі ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст.199 Сімейного Кодексу України, якщо повнолітня дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.
Тож, ви не зобов’язані її утримувати. Вона не навчається. А допомога на ваш розсуд та бажання.
#65920
Люда Жанни, Ужгород
Моя колишня сокурсниця похресна моєму сину. Не спілкувались 17 років. Я знаю, що вона тепер адвокат, добре заробляє. Чи можу з неї стягнути аліменти, або подарунки? Я не працюю, бо не можу. Вона ж повинна виховувати, як друга матір, це її обов’язки.
Відповідь юриста: користолюбство ваше очевидне! Але законодавством не передбачено стягнення аліментів з похресної матері, її обов’язок скоріше моральний, а ніж юридичний. Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, тож, власні обов’язки не перекладайте на інших.
#65922
Олексій, Дергачі
Чи можу зменшити розмір аліментів, заробітна плата у мене зараз менша і я переніс хворобу, тепер працюю на півставки шофером, а був завгаром.
Відповідь юриста: можете. Зверніться до суду, надайте докази вашого скрутного становища, довідку з місця роботи, довідку про доходи, виписки з історії хвороби.
Відповідно до ч. 1 ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержув аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
#65933
Світлана, Київ. Я відпочивала з сином в Єгипті, чи можу через суд я з батька взяти часткові витрати, з аліментів, щодо цієї поїздки?
Відповідь юриста: будь-які обставини про зменшення ,або збільшення розміру аліментів приймаються судом. Як я розумію, Ви на власний розсуд обрали відпочинок без погодження з батьком дитини і без відповідних рекомендацій лікарів. Вам потрібно буде в суді довести, що ці витрати на оздоровлення дитини викликані особливими обставинами, в чому є необхідність спеціалізованого лікування чи оздоровлення дитини саме в Єгипті. Якщо Ви цього не доведете, ваше прохання суд не задовольнить.

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Привіт, як справи?

Ще більше корисного та цікавого!