МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

дякуючі юрист Вікторія
#63431
Маєте право звернутися до суду, адже відповідно до ст.196 СК України при виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення. Тобто, він зобовязаний сплачувати і заборгованість і аліменти надалі, але Ви зобовязані довести, що він не сплачував.
Аватар користувача
дякуючі Студенкточка
#63453
Сейчас новый закон вышел и теперь государство будет начислять gt. отцу, который уклоняется от выплаты алиментов
Аватар користувача
дякуючі Владана
#64713
На підставі рішення суду, яким було задоволено вимогу про визнання батьківства, орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни
#64714
Згідно зі статтею 180 Сімейного кодексу України батьки зобовязані утримувати дитину до досягнення повноліття.
Стаття 181 Сімейного Кодексу України передбачєно, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються в частці від доходу його матері, батька або в твердій грошовій сумі. Ви можете звернутися д овиконавчої служби з листом про присудження аліментів, з заявою, що вам чоловік зобовязаний сплатити аліменти за ці роки, що не платив. До того ж, Ви маєте право звернутися до суду за місцем проживання про стягнення заборгованості по аліментам та пені на суму заборгованості по аліментам. Згідно ст. 194 СК України, аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більше як за три роки, що передували пред'явленню виконавчого листа до виконання.
Згідно ст. 196 СК України, при виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов”язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотку від суми несплачених аліментів за кожен день прострочки.
#65224
Мирослава, Стрий: а в якому випадку ухилення від сплати аліментів на утримання дітей (ст. 164 Кримінального кодексу України) визнається злочинним?

Відповідь юриста: ст. 164 КК Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей
1. Злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, -
карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
2. Те саме діяння, вчинене особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, - карається громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до трьох років.
Примітка. У статтях 164 і 165 цього Кодексу під злісним ухиленням від сплати коштів на утримання дітей (аліментів) або на утримання непрацездатних батьків слід розуміти будь-які діяння боржника, спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо), які призвели до виникнення заборгованості із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів.
Тож, якщо чоловік (жінка), якщо поводяться саме так, як сказано в кодексі, Ви маєте право поскаржитися в поліцію, щоб було розглянуто підставу притягнення його до кримінальної відповідальності. Але Ви повині знати, що будь-які обставини будуть вивчені, і завжди буде враховано, якщо чоловік дійсно не працював, або хворів, як це вплинуло на виплати аліментів.
#65358
Надія, Генічеськ. Я працюю на комунальному підприємстві, зарплату затримують, відпускні головний бухгалтер каже отримаєте, коли будуть гроші. Як тепер щось планувати, відпочивати, до школи зібрати дитину.
Відповідь юриста: Законом України "Про відпустки" Редакція від 17.03.2020, підстава - 530-IX, стаття 21. Порядок оплати відпусток:
Заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку.
Порядок обчислення заробітної плати працівникам за час щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв'язку з навчанням, творчої відпустки, відпустки у зв'язку з усиновленням дитини, відпустки для підготовки та участі в змаганнях, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи та компенсації за невикористані відпустки, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Працівникам, які мають право на соціальні відпустки, передбачені статтями 17 і 18 цього Закону, виплачується державна допомога на умовах, передбачених Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та іншими нормативно-правовими актами України.
Ви можете звернутися зі скаргою до інспекції з праці, вказавши таке порушення та cамоуправство з боку вашого керівника та головного бухгалтера/
#65368
Дмитрий, Сумы: должен ли платить алименты родитель, с которым дети не проживают, даже если он официально не работает?

Якщо чоловык став безробітним, вже після рішення суду, але при цьому став на облік в центрі зайнятості, аліменти будуть відраховуватися з одержуваної допомоги по безробіттю. Безробітним, чий страховий стаж за останні 12 місяців до реєстрації на біржі праці перевищує 6 місяців, розмір виплат по безробіттю розраховується в процентному співвідношенні до їх середнього доходу (зарплати) в залежності від страхового стажу. Згідно ст.192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим кодексом. Але це вирішується в суді, ухвалюється нове рішення.
#65597
Поліна, Сарни, Рівненька область: Мій колишній чоловік пропадає по заробітках, і аліменти сплачує нерегулярна. Чула, що можна отримати більше, пеню, а як вона розраховується?
Відповідь юриста:
Неустойка (пеня) за один місяць рахується так: заборгованість за аліментами за місяць помножена на 1 % пені і помножена на кількість днів місяця, в якому виникла заборгованість. Загальна сума неустойки (пені) визначається шляхом додавання нарахованої пені за кожен із прострочених платежів (за кожен місяць).
#65652
Маргарита, Кривий Ріг. Я не отримую аліменти 3 роки, я не знаю, де наразі мій чоловік, кажуть, то він був в Чехії, потім, знайшов жінку, і переїхав до Чопа, потім кажуть, він поїхав до Угорщини. Але нічого конкретного. Як отримати аліменти, вони нам з сином дуже потрібні.
Відповідь юриста:
У відповідності до ст. 40 Закону України «Про виконавче провадження»:
1. У разі відсутності відомостей про місце проживання, перебування чи місцезнаходження боржника - фізичної особи, а також дитини за виконавчими документами про відібрання дитини державний виконавець звертається до суду з поданням про винесення ухвали про розшук боржника або дитини.
звертайтесь до суду за місцем проживання. Подавайте заяву про стягнення аліментів на утримання дитини та оголошення відповідача у розшук. Викладіть детально з заяві усі обставини, надайте довідку, що Ви не отримували аліменти тривалий час.
Відповідно до положень ст. 78 ЦПК України, якщо місцеперебування відповідача у справах за позовами про стягнення аліментів невідоме, суд ухвалою оголошує його розшук. Розшук проводиться органами внутрішніх справ.
#65732
Богдан. Доброго дня! Мені дуже потрібна допомога батька, я він мене не визнав свого часу, але тепер хоче спілкуватися, без визнання того, що батько. Але він мені потрібний, я хочу встановити це рішенням суду. Чи це можливо, мені вже 30 років. Моя мати в 1980 році зустрічалась за батьком, запропонував одружитися. Його мати та тітка приходили до них на «розглядини», потім, за його запрошенням, вона приїжджала до його матері в гості. Її родина почала готуватися до весілля. Оскільки вже було вирішено, що вони одружаться, батько залишався ночувати, вона завагітніла, а він перестав приїжджати до неї. Через знайомих вона передавала прохання, щоб він приїхав та пояснив причини такої поведінки, але він лише повідомив, що вважає стосунки припиненими. Потім він одружився на іншій жінці.
Відповідь юриста: дуже делікатне питання. Відповідно до ст. 128 СК України батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду.
Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до ЦПК України. Позов про визнання батьківства може бути пред'явлений самою дитиною, яка досягла повноліття.
Він приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 СК України, тобто за прізвищем та громадянством матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, а ім'я та по батькові батька дитини записуються за вказівкою матері.
До суду Ви повинні надати докази.
Доказами, згідно ст. 57 ЦПК України, є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін (родичів, знайомих, вашої матері), письмових доказів, речових доказів, зокрема, звуко- і відеозаписів, це можуть бути фото, листівки. Коли у Вас буде рішення суду, Ви можете змінити прізвище та по-батькові.
#65851
Уляна, Закарпатська область. Я маю доньку, 8 років, вона є інвалідом 2 групи, єдиним доходом є відповідні пенсійні виплати у розмірі 1950,00 гривень, я не працюю. Крім того, дитина потребує постійного лікування, у зв`язку з інвалідністю. Вона відвідує заняття в художній школі, вартість яких складає 1500,00 гривень на рік. Чи можу збільшити розмір аліментів?
Відповідь юриста: можете, зверніться до безоплатної правової допомоги, щоб вам допомогли скласти позовну заяву до місцевого суду, надайте усі довідки про хворобу дитини, Ваш матеріальний стан, щоб суд їх до уваги взяв.
Відповідно до ч. 1 ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
#65912
Вікторія, Ужгород: Я зараз вагітна на 5-му місяці, не працюю, а чоловік працює слюсарем, однак не дає коштів зовсім. Продукти є у нас, але на одяг, медогляди, інші потреби він не дає, буває часто в матері, а додому, лише навідується. Що робити? Я розлучатися не планую.
Відповідь юриста: звертайтесь до суду. Відповідно до ст. 84 ч.ч. 1, 2, 3, 5 Сімейного Кодексу України дружина має право на утримання від чоловіка під час вагітності; дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років; право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу; аліменти, присуджені дружині під час вагітності, сплачуються після народження дитини без додаткового рішення суду.
Згідно зі статтею 75 СК України дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.
Ви маєте право на аліменти, під час вагітності і до досягнення дитиною трьох років, витрати з судового збору можете в заяві покласти на відповідача (вашого чоловіка).
#66016
Іванна, м. Львів, Я хочу доньку записати в басейн та на хореографію, фітнесом зайняття у фітнес-клубі «Атлантис». Чи можу додатково вимагати аліменти від чоловіка?
Відповідь юриста: так, чч.1-3 статті 181 СК України передбачено, що способи виконання батьками обов`язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними; за домовленістю між батьками дитини той із них,хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі; за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
СК України виходить з принципу рівності прав та обов`язків батьків. Відповідно до закону брати участь у додаткових витратах зобов`язані обоє з батьків, незалежно від того, з ким з них проживає дитина (ст. 141 СК України). При визначенні розміру стягнення з одного з батьків суд відносить частину витрат на іншого.
Виможете як домовитися з батьком дитини, так і через суд вимагати збільшення розміру аліментів, але обов’язково надайте квитанції, копії договору, що будуть підтверджувати ваші витрати.
#66061
Яна, Харьков, я была замужем, есть общая дочь. От первого брака (мужа бывшего) есть две девочки. Одной из них, уже есть 18, другой 18 будет в ноябре.
Разводилась и подавала на алименты по месту своей прописки. 3 года назад суд назначил выплаты на содержание ребёнка 900гр, твёрдая денежная сумма, для безработного, на 3 детей. Первая жена в суд на него не подавала, помочь оказывалась на словах.
Недавно я узнала, что бывшая свекровь отдала им частный дом и хозяйство.
Могу ли я подать исковое заявление на пересмотр о начислении алиментов. Или это бесполезная трата времени и нервов.
За эти несколько лет сумма назначенных алиментов не менялась. Ребенку лишнюю конфету не передали.

Відповідь юриста: подавайте до суду, щоб було переглянуто розмір аліментів, якщо діти навчаються, надайте довідки з місця навчання дітей.

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Привіт, як справи?

Ще більше корисного та цікавого!