МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#14935
Якщо на роботі Вас образили, та брудною лайкою лаяли, обов’язково зверніться до суду,не соромтеся доводити свої образи.
В суді Ви вимагайте зобовязати вибачитись перед Вами за розповсюдження неправдивих відомостей, що принижують честь, гідність, ділову репутацію позивача, та стягнути певну суму за заподіяну моральну шкоду в сумі, завдану розповсюдженням неправдивих відомостей, що принижують честь, гідність, ділову репутацію.
А як докази, доводьте правоту власну, посилаючись на:
Ст. 28, ч. 4 ст. 32 Конституції України кожен має право на повагу до своєї гідності та право спростувати недостовірну інформацію про себе, а також на відшкодування моральної шкоди, завданої поширенням такої недостовірної інформації.
Відповідно до ст. 297 ЦК України кожен має право на повагу до його гідності та честі. Гідність та честь фізичної особи є недоторканими.
Згідно зі ст. 299 ЦК України кожен має право на недоторканість своєї ділової репутації.
дякуючі юрист Вікторія
#15023
Дорогі читачі, виникають ситуації наступні: коли роботодавець змінює графік роботи. Це називаються "зміна істотних умов трудового договору".
Відповідно до ч.3 ст.32 КЗпП України у звязку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших – працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці
Роботодавець повинен видати наказ щодо зміни умов її праці і через 2 місяці звільнити людину, яка бажає відмовитися від продовження роботи у нових умовах і в такому випадку трудовий договір з нею буде припинено за п.6 ст.36 КЗпП України.
Але краще погодитися з умовами і графіком роботи роботодавця.
Оскільки, якщо людина подає в суд (трудові спори безкоштовні), виходить наступне рішення:" у поновлення працівнику попередніх умов праці, виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди відмовити".
дякуючі юрист Вікторія
#16962
Володимир з Рівного питає
Що таке компенсаційні виплати на роботі?

Компенсаційні виплати — це відшкодування витрат, понесених працівником у зв'язку з виконанням трудових обов'язків. Відповідно до чинного законодавства до них належать:
• компенсація витрат, що пов'язані з відрядженням;
• компенсація за зношування інструментів, які належать працівнику ;
• компенсації при переїзді на роботу до іншої місцевості
Службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства на певний строк до іншої місцевості для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи. Термін відрядження визначається керівниками та їх заступниками, але не може перевищувати 1 місяць. За відрядженим працівником зберігається місце роботи (посада) і середній заробіток або посадовий оклад з урахуванням доплат і надбавок за час відрядження, в тому числі і за час перебування у дорозі. Працівнику відшкодовуються витрати з найму житлового приміщення та проїзду до місця відрядження і назад до місця постійної роботи, а також виплачуються добові за встановленими нормами.
Компенсація за зношування інструментів виплачується працівникам, які використовують свої інструменти для виконання трудових обов'язків. Винятком із цього правила є компенсація за використання особистих легкових автомобілів для службових поїздок. Розмір компенсації за зношуваність інструментів встановлюється за угодою сторін в трудовому договорі або в колективному договорі пропорційно ступеню амортизації цих інструментів.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про гарантії і компенсації при переїзді на роботу в іншу місцевість" працівникові виплачуються:
• вартість проїзду працівника і членів його сім'ї у порядку і розмірах, передбачених для службових відряджень. Вказані виплати не провадяться, коли роботодавець надає для цього відповідні засоби пересування; • витрати на перевезення майна самого працівника залізничним, водним і автомобільним транспортом вагою до 500 кг і до 150 кг на кожного члена сім'ї, який переїжджає; • добові працівнику за кожний день перебування у дорозі; • одноразова допомога самому працівникові у розмірі місячного посадового окладу чи тарифної ставки за новим місцем роботи і кожному члену сім'ї, який переїжджає, в розмірі 25% допомоги самого працівника; • заробітна плата за дні підготовки до переїзду і влаштування на новому місцю проживання, але не більше 6 днів.
За угодою сторін або у випадках, передбачених колективним договором, зазначені компенсації можуть виплачуватись у підвищеному розмірі.
дякуючі юрист Вікторія
#58207
Олександр Васильович З. зі Львова питає: "Я одержав рішення суду про поновлення на роботі, оскільки мене було звільнено з охоронного агентства, де я працював, але наш директор відмовився його виконати, вважаючи таке рішення незаконним, каже, що було скорочення, і працює дружина, я не єдиний утриманець, і повідомив про це мене при всьому колективі. Але ніхто не буде на моїй стороні нічого підтверджувати. Щось можна зробити?

Відповідь юриста:
Ви можете з копією рішення суду звернутися до виконавчої служби, пославшись на
Ч. 2 ст. 382 КК: (невиконання судового рішення)ї, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб,-
караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
#64960
Олена, Броди: а чи можу я працювати на чверть ставки на одному підприємстві, та на півставки викладати в училищі як майстер?

Відповідь юриста: звичайно. За змістом ч. 3 ст. 21 КЗпП України працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної i творчої праці, укладаючи трудовий договір на одному або одночасно на кількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін.
#65609
Костянтин, Кривий Ріг
Я працюю на приватному підприємстві, але до того здаю кров як донор, мені не хочуть оплачувати день здачі. І почалися скандали у відділі кадрів, що не хочуть відпускати з роботи мене, мовляв, бери за свій рахунок і здавай собі кров.
Відповідь юриста:
Згідно вимогст.9Закону України «Про донорство крові та її компонентів»,в день давання крові та (або) її компонентів, а також в день медичного обстеження працівник, який є або виявив бажання стати донором, звільняється від роботи на підприємстві, в установі, організації незалежно від форм власності із збереженням за ним середнього заробітку. Донори з числа студентів вищих навчальних закладів та учнів професійних навчально-виховних закладів у зазначені дні звільняються від занять.
Відповідно до ч. 2 ст. 124 КЗпП України працівникам - донорам безпосередньо після кожного дня здавання крові для переливання надається день відпочинку зі збереженням середнього заробітку. На бажання працівника цей день приєднується до щорічної відпустки.
Тож, якщо Вам не хочуть оплачувати, ваші права порушуються, можете поскаржитися до інспекції з охорони праці.
#65782
Тетяна, Київ. Я хочу влаштувалися в родину нянею, але як думаєте, це без трудової? Гроші потрібні ,але шкода багато років будуть без стажу офіційного.
Відповідь юриста: Якщо Ви працюєте в родині, все одно можете завести трудову книжку.Але роботодавець повинен зареєструвати вас в центрі зайнятості. У вас може бути також трудовий договір.
Відповідно, до п. 2.21-1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників №58 від 29.07.93р., трудові книжки працівників, які працюють на умовах трудового договору у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності без створення юридичної особи з правом найму, та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов'язану з наданням послуг (кухарі, няньки, водії тощо), зберігаються безпосередньо у працівників.
Зазначені в абзаці першому цього пункту фізичні особи роблять записи до трудових книжок працівників про прийняття на роботу та звільнення з роботи відповідно до укладених з працівниками письмових трудових договорів, що зареєстровані в установленому порядку в державній службі зайнятості.
Внесені фізичною особою до трудових книжок записи підтверджуються підписом посадової особи органу державної служби зайнятості, незалежно від місця реєстрації трудового договору, і засвідчуються його печаткою.

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Привіт, як справи?

Ще більше корисного та цікавого!