МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

дякуючі юрист Вікторія
#65991
Валентина, Сватове Луганська область: я дізналась, що будинок батька, який будував він з бабусею в 1976 році – самочинне будівництво. Невже не можна його спадкувати?
Відповідь юриста:
Відповідно до п. 3.2 розділу З Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001 року №127, не належать до самочинного будівництва: (для одноквартирних (садибних), дачних та садових будинків:) індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі та споруди, прибудови до них побудовані до 05 серпня 1992 року. Будь-які моменти щодо самочинного будівництва Ви повинні з’ясувати в БТІ або певні моменти оскаржити в суді. Треба не відмовлятися від спадщини ,якщо така складна ситуація, а спадкувати землю або будівельні матеріали, будь що.
дякуючі юрист Вікторія
#65992
Роман, Рівненська область Я дізнався що батько мій помер на заробітках ще 3 роки тому, я єдиний спадкоємець, у нього є будинок ,магазин. Чи зможу прийняти спадщину ,чи все вже? Мені нотаріус відмовив.
Відповідь юриста:
Звертайтесь до суду. Відповідно до ч. 1 ст. 1272 ЦК України передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Зважаючи на положення ст. 1272 ЦК України, суд призначає додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини тільки у разі наявності поважних причини його пропуску, обов`язок доведення існування яких покладено на особу, яка звертається з такою вимогою.
дякуючі юрист Вікторія
#65998
Маріанна, Маріуполь. Я проживала в Іспанії, і не змогла приїхати на похорон батька, дізналася, пенсійна справа батька знаходиться в управлінні пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганській області. Чи можу отримати суму недоотриманої пенсії?
Відповідь юриста:
Заяву про виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера особа подає до органу Пенсійного фонду України, в якому померлий пенсіонер перебував на обліку як одержувач пенсії, тобто до ПФУ у м. Лисичанську.
Так, відповідно до п.2.26. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного Фонду України №22-1 від 25 листопада 2005 року, - для виплати недоотриманої пенсії, яка ввійшла до складу спадщину зв`язку з відсутністю членів сім`ї або вразі не звернення ними за виплатою вказаної суми протягом шести місяців з дня відкриття спадщини до органу, що призначає пенсію,в якому перебував на обліку померлий пенсіонер, надається документ, що посвідчує особу заявника, свідоцтво про смерть, свідоцтво про право на спадщину.
дякуючі юрист Вікторія
#66009
Маргарита, Суми: «Я нещодавно отримала спадщину від батька, поновлювала строки. Коли батько помер в 2015 році, я була незаміжньою, коли прийняла спадщину в 2021 році, вже заміжньою. І чоловік тепер каже, що це спільне, що він може також закладати моє майно. Це несправедливо! Як правильно діяти?
Відповідь юриста: Ваш чоловік не має права на ваше майно, і спадщина не спільна власність. Згідно зі ст. 57 СК України особистою приватною власністю дружини, чоловіка є майно, набуте нею, ним до шлюбу; майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування. Якщо його дії будуть незаконними, це буде порушення ваших прав як власника ,і можете позиватися до нього в суді.
дякуючі юрист Вікторія
#66014
Поліна, Житомир: моя тітка померла, у неї не було дітей, спадщина на мене, але для отримання свідоцтва про право на спадщину мені необхідно надати нотаріусу документ на право власності на жилий будинок, що підтверджував би право власності спадкодавця. Будинок не зареєстрований в БТІ і на нього немає документа, що підтверджував би право власності, на будинок виготовлено технічний паспорт, що робити мені?
Відповідь юриста: звертайтесь до суду про визнання права власності на будинок тітки, надайте докази, запросіть свідків, які можуть підтвердити, що тітка там проживала.Пункт 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 04.10.91 р. «Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок» говорить, що право власності жилий будинок, який збудований громадянином на відведеній йому в установленому законом порядку земельній ділянці і прийнятий в експлуатацію, виникає з часу його реєстрації…»
дякуючі юрист Вікторія
#66025
Вікторія, Луганська область: я буду спадкувати за законом і отримувати право власності через суд. Як мені після набрання законної сили рішення суду зареєструвати право власності на себе?
Відповідь юриста:
Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»
Стаття 31-1. Особливості проведення реєстраційних дій на підставі судових рішень
1. Реєстраційні дії на підставі судових рішень проводяться виключно на підставі рішень, отриманих у результаті інформаційної взаємодії Державного реєстру прав та Єдиного державного реєстру судових рішень, без подання відповідної заяви заявником.
2. Державна судова адміністрація України у день набрання законної сили судовим рішенням, яке передбачає набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав, внесення змін до записів Державного реєстру прав, зупинення реєстраційних дій, внесення запису про скасування державної реєстрації прав або скасування рішення державного реєстратора, забезпечує передачу до Державного реєстру прав примірника такого судового рішення.
3. Державний реєстратор, що перебуває у трудових відносинах з суб’єктом державної реєстрації прав, що забезпечує зберігання реєстраційних справ у паперовій формі, за місцезнаходженням відповідного майна у день надходження відповідного судового рішення формує та реєструє необхідну заяву або реєструє судове рішення про заборону вчинення дій, пов’язаних з державною реєстрацією прав, чи судове рішення про скасування відповідного судового рішення.
Проведення реєстраційних дій на підставі судових рішень здійснюється у порядку та строки, передбачені цим Законом, без справляння адміністративного збору.
4. Інформаційна взаємодія між Державним реєстром прав та Єдиним державним реєстром судових рішень здійснюється інформаційно-телекомунікаційними засобами в електронній формі у порядку, визначеному Міністерством юстиції України спільно з Державною судовою адміністрацією України.
дякуючі юрист Вікторія
#66037
Поліна Романівна, СтрийМоя сусідка уклала спадковий договір з племінником і вони зазначили, що після її смерті, він набуває право власності на належну їй двокімнатну квартиру. Згідно цього договору племінник повинен був купляти їй ліки, якщо вона захворію, робити дрібний ремонт у зазначеній квартирі, сплачувати вартість послуг з користування електроенергією. Сусідка моя Анна Миколаївна потрапила з приступом до кардіологічного відділення міської лікарні з діагнозом атеросклеротичний склероз, аритмія. В лікарні вона була на стаціонарному лікуванні 21 день. За весь цей час з моменту укладення спадкового договору по теперішній час племінник нічого їй не зовсім не цікавився її станом здоров’я та життям. Як тепер діяти?
Відповідь юриста: Анна Миколаївна, або її представник за довіреністю, або адвокат можуть звернутися до суду, щоб розірвати цей спадковий договір, вказавши, що умови вказаного спадкового договору не виконуються.
Згідно ст.1308 ЦК України - Спадковий договір може бути розірвано судом на вимогу відчужувача у разі невиконання набувачем його розпоряджень.
дякуючі юрист Вікторія
#66039
Надія, Тренопіль: Є заповіт складений на 2 особи в рівних частинах (мама і її брат) , він не заявляв про право на успадкування, вже пройшло більше чим пів року, я так розумію ,що своє право він втратив. По заповіту є будинок і земля хочем зробити документи щоб платити податки і це все не перейшло до сільської ради, з будинку його ніхто не виганяє нехай собі живе, але чомусь нотаріус ніяк не може зробити нам документи, вимагає щоб ми принесли підтвердження особи брата (він не має паспорта, колись загубив і робити не хоче, бо п'є), він там приписаний , це все тянеться 3 роки, порадьте що нам робити?Так все було подано в термін ніяких прострочок, прийнята спадщина, до суду не звертались є кадастрові номера на два паї, довідка з сільської ради що мама доглядала свою матір до смерті, а тянеться тому що нотаріус хоче підтвердження особи брата а свідоцтво сказала що не підходить йому 60 років, мама хотіла оформити всеина себе якщо так можна, а як ні то хоча б свою частку, але нотаріус говорить що має бути згода її брата він її не дає тому що навіть на поріг того будинку не пускає пропив все.

Відповідь юриста:я так розумію, ви хочете від нього відмови, він не дає, і строк пройшов, нотаріус хоче бачити його відмову, її немає, і сам він до нотаріуса не піде, і без цього будинок не ваш і не можете продати, це через суд лише він літньго віку і суд навіть скаже що його частка обовязкова, поновить йому строки. вам скажу, суд не звертає увагу, чи пьє чи не пьє. буде до вас запитання, чи є йому де жити, якщо ні, мови немає, щоб його висилити ,або продати без нього, або не надавши житло суд буде зясовувати причини пропуску ним спадщини, чи не були його документи приховані, інше.будь-який юрист розімію одразу ваші наміри, тож, складно буде довести протилежне.
дякуючі юрист Вікторія
#66041
Валентина, Миргород. Я зараз суджусь з Пенсійним фондом за отримання пенсії з покійної бабусі. Я можу самостійно запитати, скільки там було грошей, чи обов’язково шукати адвоката?
Відповідь юриста: Ви можете як самостійно звернутися до ПФУ із запитом
про розмір загальної суми заборгованості з пенсії, що складає за період з…по… на момент смерті бабусі, або через суд подати клопотання, щоб суд зробив необхідний запит. Звертатися до адвоката, щоб написати просту заяву, довільно, не має потреби.
дякуючі юрист Вікторія
#66044
Ірина Борислав, після смерті батька Йосипа Романовича мою частини спадщини прийняв брат, я ще в 2009 році я поїхала працювати за кордон, а діти залишились виховуватись батьком моїм, я знаходилась в Італії, так як мої документи були на опрацюванні в поліції і перетин кордону в цей час загрожував мені депортацією. Вперше в Україну приїхала в кінці вересня 2016 року, а батько помер в 2013 році. Я звернулась до Першої нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, однак листом в повідомили про прийняття спадщини братом. Що тепер робити?
Відповідь юриста: враховуючи, те, що Ваш брат в добровільному порядку відмовляється надати спадщину, звертайтесь до суду з позовом. Крім того, просіть поновити строк поновлення строків спадщини.
Якщо спадкове майно було прийнято іншими спадкоємцями чи перейшло державі, спадкоємцю, який пропустив вказаний строк передається лише та частина майна яке зберіглось в натурі, а також кошти від реалізації майна.
дякуючі юрист Вікторія
#66052
Тамара, Житомир. Моя мама проживала часто навідувалась до рідного брата, він помер, і ми тепер проживаємо там. Нам вулична підтвердила, що на момент смерті ми там проживали. Ми тепер спадкоємці? Відомо, що у мого покійного дядька є донька, але вона живе в Швеції, невідомо, чи приїде. Ми спадкоємці?
Відповідь юриста: ні, ви не спадкоємці.
І безпідставним є ваші міркування про те, що ви прийняли спадщину оскільки постійно проживали зі спадкодавцем на час відкриття спадщини.
Відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Адже ч. 3 ст. 1268 ЦК України передбачено відповідний порядок прийняття спадщини саме для спадкоємців, а не для будь-яких осіб, які були зареєстровані з померлою особою за однією адресою. Ваша мама спадкоємець другої черги, після того, як буде письмова відмова доньки вашого дядьки.
дякуючі юрист Вікторія
#66053
Маргарита, Миколаїв, рік тому помер чоловік з яким я розлучилась, нотаріус каже, що я не можу спадкувати, а лише його сестра. Чому?
Відповідь юриста:
на час відкриття спадщини Ви не перебували в зареєстрованому шлюбі з чоловіком, тому не входите до кола спадкоємців першої черги.
дякуючі юрист Вікторія
#66057
Люба, Запорожье Добрый день. Вчера был вопрос о наследовании имущества, у меня похожий вопрос и я бы хотела его прояснить, поскольку по вчерашним комментариям мнения очень расходятся и сложно что-то понять.
Итак, в моем случае дано:
Мать, отчим, дочь. Квартира принадлежащая матери и унаследованная ею от бабушки. Как будет разделена эта квартира после смерти матери между отчимом и дочерью?
Я всегда думала, что унаследованная матерью квартира относится к личному имуществу и разделу не подлежит, а сразу отходит к дочери. Это так или нет?

Відповідь юриста:якщо з вітчимом одружені, рівні долі донька і чоловік, якщо не одружені, чоловіку доведеться довести, що він не менш як 5 років прожив і тоді він спадкоємець четвертої черги, а спадкує тоді лише донька.
дякуючі юрист Вікторія
#66073
Надя, Тернопіль. Добрий вечір! Підскажіть,будь ласка,чи ділиться спадщина при розлученні?

Відповідь юриста:якщо в шлюбі, друге з подружжя - спадкоємець першої черги. якщо розлучені, вже не спадкоємець.
дякуючі юрист Вікторія
#66090
Володимир, Мелітополь. Мій дядько мешкає в селі, і за станом здоров’я не може їхати до нотаріуса, викликати додому це дорого. Чи можна якось іншим чином посвідчити заповіт?
Відповідь юриста:
Якщо у населеномупунктінемаєнотаріуса, заповіт, крім секретного, може бути посвідченийуповноваженою на цепосадовою особою відповідного органу місцевогосамоврядування(частина перша статті 1251 ЦК України).
Вказанетакожзакріпленоположеннямистатті 37 Закону України «Про нотаріат», підпунктом 5 пункту «б» частинипершоїстатті 38 Закону України «Про місцевесамоврядування в Україні».
Порядком вчиненнянотаріальнихдійпосадовими особами органівмісцевогосамоврядування, щозатверджений наказом МіністерстваюстиціїУкраїнивід11 листопада 2011 року № 3306/5 (далі - Порядок), визначено порядок посвідченнязаповітупосадовими особами органівмісцевогосамоврядування.

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Привіт, як справи?

Ще більше корисного та цікавого!