МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#15010
[size=12]Как правильно оформить пособие по беременности и родам если я сейчас безработная.

[color=darkred]До декабря 2015г. я стояла на учете в фонде занятости так как попала под сокращение и 12 месяцев получала пособие.[/color]

А теперь 35 недель счастья и надо оформится.
Кто знает правильность оформления и начисления суммы пособия по беременности и родам.
Всем большое спасибо:-) [/size]
дякуючі юрист Вікторія
#15022
Шановна Наталю, щиро вдячна Вам за запитання, відповідаю.
Очевидно, після того, як ви перебували в цз, про припинення виплат, у Вас є довідка про це, Ви повинні її мати на руках. А також у Вас повинна бути довідка з лікарні, що Ви на лікарняному, у звязку з вагітністю.
З цими документами Ви звертаєтесь до соціального захисту населення (СОЦЗАБЕЗу) за місцем проживання або реєстрації. Тут Вам нараховують декретні - 100% мінімального розміру допомоги по безробіттю, а сума буде залежати від Вашого загального страхового стажу, якщо у Вас він мінімальний, це 544 грн.- установлюють (п. 3 розд. II Порядку № 613): особам, страховий стаж яких становить менше 6 місяців протягом 12 місяців, що передують реєстрації особи як безробітної. А якщо Ви працювали більше, сплачували податок і виплати будуть більше.
Буду рада відповісти на Ваші запитання, краще перед тим, як йти в соцзабез, зателефонуйте їм, щоб не витрачати зайвий час. Та перечекайте холоди. Буду рада відповісти на усі запитання.

:xmas:
дякуючі nata812008@yandex.ru
#15026
[quote="юрист Вікторія"]Шановна Наталю, щиро вдячна Вам за запитання, відповідаю.
Очевидно, після того, як ви перебували в цз, про припинення виплат, у Вас є довідка про це, Ви повинні її мати на руках. А також у Вас повинна бути довідка з лікарні, що Ви на лікарняному, у звязку з вагітністю.
З цими документами Ви звертаєтесь до соціального захисту населення (СОЦЗАБЕЗу) за місцем проживання або реєстрації. Тут Вам нараховують декретні - 100% мінімального розміру допомоги по безробіттю, а сума буде залежати від Вашого загального страхового стажу, якщо у Вас він мінімальний, це 544 грн.- установлюють (п. 3 розд. II Порядку № 613): особам, страховий стаж яких становить менше 6 місяців протягом 12 місяців, що передують реєстрації особи як безробітної. А якщо Ви працювали більше, сплачували податок і виплати будуть більше.
Буду рада відповісти на Ваші запитання, краще перед тим, як йти в соцзабез, зателефонуйте їм, щоб не витрачати зайвий час. Та перечекайте холоди. Буду рада відповісти на усі запитання.


Большое спасибо)))
дякуючі юрист Вікторія
#15229
В центрі зайнятості жінка може знаходитися до 30-го тижня вагітності, потім, видається довідка для соцзабезпечення для отримання виплат.
У разі коли жінка, зареєстрована як безробітна, виявила бажання продовжити пошук роботи, державна служба зайнятості надає їй соціальні послуги та матеріальне забезпечення на випадок безробіття відповідно до Законів України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та “Про зайнятість населення”. При цьому центр зайнятості письмово повідомляє місцевим органам соціального захисту населення про те, що жінка перебуває на обліку як безробітна і отримує допомогу по безробіттю.
http://www.dcz.gov.ua/kie/control/publi ... t_id=15600
Аватар користувача
дякуючі Irina_Golokoz
#15983
Спасибо за информацию, тоже недавно интересовал этот вопрос.
дякуючі юрист Вікторія
#16000
Вагітність не може бути підставою відмови у прийнятті на роботу, і як правило, жінки коли становляться на облік до цз ставлять собі за мету отримувати кошти, але важливо, щоб Вам знайшли роботу, щоб у складний час було куди повертатися після декрету, були соціальні гарантії, це гарний варіант, ніж шукати потім роботу самостійно, маючи маленьку дитину.
дякуючі Таня 82
#16058
Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, чи можу я стати на біржу праці під час декретної відпустки? З останнього місця праці звільнилася в серпні 2012 року, перша дитина народилася 16 червня 2013 року, друга - 1 травня 2015 року. Зараз вагітна третьою. Чи не вплине те, що я стою на біржі, на отримання допомоги на 2-гу дитину - тієї частини, що виплачується до досягнення 3х років і допомоги одинокої мами?
дякуючі юрист Вікторія
#16069
Шановна Таню, звичайно можете до 30-го тижня вагітності стати на облік до центру зайнятості, візьміть, будь ласка, трудову книжку, паспорт, код. Вам можуть підшукати роботу, якщо Ви маєте намір вийти, нескладну, але у Вас буде гарантоване робоче місце. А якщо не бажаєте працювати зараз, маєте право на усі виплати, що Вам положено.
Вам зобовязані зареєструвати в ЦЗ, якщо працівники будуть Вам відмовляти, про взяття на облік звертайтеся безпосередньо до директора ЦЗ. Якщо і тут буде заперечення, надсилайте лист поштою, щоб дочекатися вмотивованої відповіді. І якщо буде відмова, обовязково звертайтеся з заявою до прокуратури про захист своїх прав.
На отримання допомоги це не вплине.
дякуючі юрист Вікторія
#22663
Люда з Тернополя питає:
Добрий день! Скажіть будьласка, скільки платять дородових- декретних якшо ніде непрацюю?

Відповідь юриста:
Ті, хто не працює, не служить, не навчається і не зареєстрований безробітнім та жінки, зареєстровані як суб’єкти
підприємницької діяльності, які не сплачують страхові внески до Фонду
соціального страхування з тимчасової втрати працездатності допомога по вагітності та пологам буде виплачуватись у розмірі – 25% прожиткового мінімуму для працездатних осіб в розрахунку на місяць.
дякуючі юрист Вікторія
#29069
Тая з Чернівців питає: На даний час перебуваю у відпустці по вагітності та пологах. У зв'язку зі зміною штатного розпису мою посаду скоротили. Попереджнень про майбутнє вивільнення не надав.
Підскажіть, чи можуть перевести мене на нову посаду під час тимчасової непрацездатності по вагітності та пологах? І чи мають право скорочувати посаду вагітної жінки?

Відповідь юриста: ви повинні поскаржитися в інспекцію з питань охорони праці, міську раду, оскільки було порушено Ваші права.Відповідно до ст. 184 КЗпП України забороняється звільнення за скороченням штату вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, одиноких матерів – за наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда.
#65052
Аліна, Рівне: що потрібно щоб стати на облік до ЦЗ

Відповідь юриста:
Для реєстрації особи з надання статусу безробітного необхідно пред’явити наступні документи:
трудову книжку (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості). Особа, яка втратила трудову книжку, пред’являє дублікат трудової книжки чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи;
довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
документ про освіту;
військово-обліковий документ для осіб, які звільнилися із строкової військової служби.
#65431
Аня, Суми. Я не працюю, до цього була реалізатор. мене бросили вагітну, пішов чоловік до коханки. горе. На що маю права


відповідь юриста
Відповідно до ст. 84 Сімейного Кодексу України дружина має право на утримання від чоловіка під час вагітності. 2. Дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.3. Якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка до досягнення дитиною шести років. 4. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу. 5. Аліменти, присуджені дружині під час вагітності, сплачуються після народження дитини без додаткового рішення суду. 6. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має і в разі розірвання шлюбу.
ваші права ви можете відстояти в суді.
#65655
Анжела, Доброполье: Сколько сейчас государство выплачивает при рождении ребенка?
Відповідь юриста: станом на 2021 рік незмінним залишається розмір виплат батькам при народженні малюка. Одразу після народження дитини родина отримає 10320 грн допомоги, а потім по 860 грн щомісяця до досягнення дитиною 3-річного віку.

Недавно я наткнулся на сайт, который полностью пер[…]

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Ще більше корисного та цікавого!