МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#15124
В 2016 році нарахування буде нарахування виходячи із середньомісячного дохіду, який визначається на підстві сумування всіх доходів родини (навіть цивільного чоловіка, кщо проживаєте разом) за попередні шість місяців перед зверненням за допомогою та діленням суми всіх цих доходів за шість місяців на 6, тобто визначаєте середню суму ваших доходів за один місяць. Це буде проводити соцзабезпечення на підставі документів. Наразі призупинено нарахування, але за січень 2016 року гроші будуть виплачені тим, хто їх повинен отримати за Законом.
дякуючі юрист Вікторія
#16881
Питає Марія з Лубен:
" Я маю двох неповнолітніх дітей. Батько однієї дитини записаний (зі слів матері) у РАГСі, друга дитина має свідоцтво про доказ батьківства. Яку тривалість додаткової відпустки надавати?"

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України стосовно відпусток» від 22 жовтня 2004 року № 2128-IV було доповнено категорією «одинока мати». Відповідні зміни були внесені в статті 182-1 КЗПП та статтю 19 Закону України «Про відпустки», де передбачено, що «жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів».
Отже, відповідно до зазначеного, Ви маєте право на відпустку 10 календарних днів і як одинока мати (за першою дитиною) і як та, що має двоє дітей.
І якщо враховувати лист Міністерства праці та соціальної політики України від 14.04.2008 р. N 235/0/15-08/13 щодо роз’яснення статті 19 Закону України «Про відпустки», «Додаткові відпустки працівникам, які мають дітей, надаються понад тривалість щорічної відпустки, передбаченої ст. 6, 7 і 8 Закону "Про відпустки", а також понад тривалість щорічних відпусток, установлених іншими законами та нормативно-правовими актами, і переносяться на інший період або продовжуються в порядку, визначеному ст. 11 цього Закону. Оскільки зазначена відпустка є соціальною відпусткою і не належить до виду щорічних, то вона може надаватися в будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини - до чи після».
дякуючі юрист Вікторія
#44058
Лариса з Васильківського району Київської області питає: «Нещодавно розлучилась. І ще не звикла. Кажуть, що мені положено відпустку. Може б я взяла її. Я одинока мати тепер чи ні?»
Відповідь юриста:
Визначення «одинокої матері» є у постанові Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 6 листопада 1992 р. № 9.
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/v0009700-92
Згідно з п. 9 цієї постанови одинокою матір’ю слід вважати жінку, яка не перебувала в шлюбі і у свідоцтві про народження дитини якої нема запису про батька дитини або запис про батька зроблено в установленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує і утримує дитину сама.
Ви є одинокою матір’ю, яка одна виховує неповнолітню дитину, а тому відповідно до ст. 19 Закону України «Про відпустки» має право на додаткову оплачувану відпустку.
Ви маєте повне право на отримання додаткової соціальної відпустки, як розлучена жінка, яка справді виховує дитину сама. Напишіть заяву на ім’я директора на підприємстві, де працюєте, та можете подати такі документи: копію свідоцтва про народження дитини; для підтвердження того, що Ви є розлученою, - копію свідоцтва про розірвання шлюбу та документ, який підтверджував би те, що батько не бере участі у вихованні дитини, копію домової книги про те, що дитина мешкає разом з Вами, оригінал довідки про склад сім'ї, яку видає центр надання адміністративних послуг в вашому місті,
довідку з дошкільного або шкільного навчального закладу, який відвідує дитина з якої вбачається, що батько не приймає участі у вихованні дитини, завірену класним керівником та директором.
дякуючі юрист Вікторія
#46599
Марина, Николаев: "Очень нужна консультация,я мама одиночка для переоформления нужна справка о составе семьи,но у меня детки проживают со мной но прописать их никак не могу!Могу ли я взять справку что дети проживают со мной но не прописаны!Спасибо!"

Відповідь юриста:
Вам потрібно звернутися до Центру надання
адміністративних послуг у Вашому місті, і подати заяву на отримання довідки про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб. Також потрібно взяти освідчену особисто копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорт), посвідчену особисто копію облікової картки з реєстраційним номером платника податків, посвідчену особисто копію свідоцтва про народження дитини або свідоцтва про належність до громадянства України, якщо вона не досягла 14-річного віку, посвідчені особисто копії паспортів усіх зареєстрованих осіб, посвідчену особисто копію документа про право власності або користування на житло (свідоцтво про право власності або домова книга), посвідчену особисто копію свідоцтва про шлюб (у разі зміни прізвища зареєстрованої особи), або про смерть, якщо хтось недавно помер, належним чином засвідчений (зокрема, нотаріально) переклад документа, що посвідчує особу (у разі відсутніх у ньому даних українською мовою). Заяву допоможе Вам заповнити, і як засвідчити копії документів, на місці спеціаліст, з собою беріть їх оригінали.
дякуючі flop
#47799
Подскажите пожалуста,если я была замужем и есть старший сын 13 лет.Потом я развелась через суд-дали решение суда, у меня был мужчина, но я не пошла в ЗАгз, так жили и родили. я считаюсь Мать одиночкой, я не работаю? Помощь от государства? сыну младшему 3, 5 лет.

Відповідь юриста: так, Ви мати одиначка, і це регламентується ст. 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми». Ви маєте право на допомогу, але потрібно звернутися до відділу соціального забезпечення у вашому місці. Окрім того, у вас вже дорослі діти, щоб йти працювати, можете звернутися до центру зайнятості щоб підшукати підходящу роботу, якщо у вас немає освіти, чи професії, будь-яка робота є для вас підходяща, вона наразі державою гідно оплачується.
#65892
Оля, Ромни
Які документи потрібна зараз, щоб отримати допомогу як мати-одиначка?
Для призначення допомоги на дітей одиноким матерям подаються такі документи:
1) заява про призначення допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики (заповнюється на місці, там де подаються документи);
2) декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі ― декларація), цю довідку можна взяти в Державній податковій службі;
3) довідка про доходи у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо та згідно із законодавством не може бути отримана за відповідним запитом органу соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердження таких доходів довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;
4) витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданий відділом державної реєстрації актів цивільного стану, або довідка про народження, видана виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) ради, із зазначенням підстави для внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, або виданий компетентним органом іноземної держави документ про народження, в якому відсутні відомості про батька, за умови легалізації такого документа в установленому законодавством порядку;
5) копія свідоцтва про народження дитини.
Усиновлювачі подають також копію рішення про усиновлення.

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Привіт, як справи?

Ще більше корисного та цікавого!