МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#15211
Відповім на будь-які запитання.

Хочу сказати, що кожна дитина має право на житло, і для поселення дитини в квартиру не потрібна згода інших членів родини.
Відповідно до ст.65 ЖК України наймач вправі в установленому порядку за письмовою згодою всіх членів сім'ї, які проживають разом з ним, вселити в займане ним жиле приміщення свою дружину, дітей, батьків, а також інших осіб. На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей зазначеної згоди не потрібно.

Крім зазначеного відповідно до п. 2 ст. 59 Сімейного кодексу України при розпорядженні своїм майном, зобов'язаний враховувати інтереси дитини, інших членів сім'ї, які відповідно до закону мають право користування ним,це стосується випадків, коли батьки беруть бездумно кредити.
Востаннє редагувалось 12-12-2017, 09:29:52 користувачем юрист Вікторія, всього редагувалось 1 раз.
дякуючі юрист Вікторія
#15918
Мария спрашивает:
Как оформить добровольный отказ от ребёнка отцом

Відмова від дитини є аморальною. адже обовязок батьків, і батька зокрема виховувати, і сплачувати аліменти на дитину.
Але якщо така проблема існує, це можна рішенням суду, і необхідно довести, чому необхідна така процедура позбавлення батьківства.
дякуючі юрист Вікторія
#15932
Вопрос Анны :
После окончания горного техникума ребенку-сироте была выплачена материальная помощь по трудоустройству. Проработав пол года на шахте хочет уволиться. Требуют возвращения денег. Законно ли это?

Відповідь. Не зовсім зрозуміло. хто бажає повернення грошей.
к правило, відповідно до Постанови КМУ «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» від 05.04.94 р. № 226 студентам з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишились без батьків, що навчалися або виховувалися в вищих навчальних закладах і перебували на повному державному утриманні, при їх працевлаштуванні видається одяг, взуття, м'який інвентар і обладнання на суму, не менш як 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі - нмдг), а також одноразова грошова допомога в розмірі шести прожиткових мінімумів. За бажанням випускникам навчальних закладів може бути виплачена грошова компенсація у розмірі, необхідному для придбання одягу і взуття (п.п 4 п. 13 постанови № 226);
Працевлаштування є необхідною умовою, а відпрацьовувати не потрібно, оскільки в Україні примусова праця заборонена, і дитина може звільнитися за власним бажанням або за згодою сторін. Повертати гроші не потрібно. Важливо, щоб працевлаштування не було формальним, а дійсно Ви працювали.


Ігор з Черкас питає:
Які підстави,порядок та правові наслідки відібрання дитини без позбавлення батьківських прав?
Суд може постановити рішення про відібрання дитини від батьків або одного з них, не позбавляючи їх батьківських прав, у випадках, коли:
1) батьки або один із них ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини,
2) жорстоко поводяться з дитиною,
3)є хронічними алкоголіками або наркоманами,
4) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини,примушують її до жебракування та бродяжництва,
5) а також в інших випадках, якщо залишення дитини у них є небезпечним для її життя, здоров'я і морального виховання. У такому ж порядку проводиться відібрання дитини від інших осіб, з якими вона проживає. Дитина передається другому з батьків, бабі, дідові, іншим родичам – за їх бажанням, або органові опіки та піклування.
У виняткових випадках, при безпосередній загрозі для життя або здоров'я дитини, орган опіки та піклування або прокурор мають право постановити рішення про негайне відібрання дитини від батьків. У такому випадку орган опіки та піклування зобов'язаний негайно повідомити прокурора та у семиденний строк після постановлення рішення звернутися до суду з позовом про позбавлення батьків чи одного з них батьківських прав або про відібрання дитини від матері, батька без позбавлення їх батьківських прав. З таким позовом до суду має право звернутися прокурор.
Якщо відпадуть причини, які перешкоджали належному вихованню дитини її батьками, суд за заявою батьків може постановити рішення про повернення їм дитини.
При задоволенні позову про відібрання дитини від матері, батька без позбавлення їх батьківських прав суд вирішує питання про стягнення з них аліментів на дитину.
дякуючі юрист Вікторія
#17137
Петро питає:
Моя дружина виховує дитину сама, але почала зустрічатися з чоловіком, і не бажає, щоб я бачився з донькою. Що робити?

Відповідь юриста:
лише в суді Ви можете відстояти своє право на спілкування з дитиною. Відповідно до ч.2 ст. 141 Сімейного кодексу України розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов’язків щодо дитини.
На підставі ст. 157 ч.2, ч.3 Сімейного кодексу України той з батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов’язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею. Той з батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.
Враховуючи інтереси перш за все дитини, виходячи з того, що одним із основних немайнових прав батьків є можливість постійного або хоча б систематичного безпосереднього взаємного спілкування, необхідно в суді довести, що Ви готові піклуватися про дитину, і погодити графік Вашого спілкування з дитиною, відвідування нею вас, або Ви будете приходити там, де дитина. Після рішення суду ніхто не має Вам перешкоджати, можна звернутися тоді до міліції, як невиконання рішення суду. Вам буде доцільно встановити два дні на тиждень для спілкування його з дитиною в суботу та неділю, оскільки Ви працюєте. Час для спілкування встановити у суботу та неділю з 9 до 16 години, що буде відповідати дійсному спілкуванню та участі у вихованні батька дитини.
дякуючі юрист Вікторія
#21924
Любовь Петровна спрашивает:
"Добрый день! Подскажите, пожалуйста, у меня на руках решение Святошинского суда г. Киева о лишении родительских прав и назначении меня опекуном над моей внучкой. Моя внучка её мама и я прописаны в Деснянском районе г. Киева (комната в общежитии), отец моей внучки прописан в Шевченковском районе г. Киева, на данный момент я с внучкой проживаю в Ирпенском районе.
Вопрос: в службу по делам детей какого района я должна нести решение суда для постановки моей внучки на "Первинний облік" и назначения ей статуса?

Відповідь юриста:
Згідно Постанови КМУ №866 від 24.09. 2008 "Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини" п.13:
Облік дітей, які залишились без батьківського піклування, здійснює служба у справах дітей за місцем проживання батьків дитини або одного з них, з яким проживала дитина до настання обставин, за яких вона залишилася без піклування батьків, незалежно від місця виявлення дитини, а дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, - служба у справах дітей за місцем походження дитини.
Я б радила Вам звернутися до Ірпенської служби, оскільки Ви опікун, вона проживає з вами, і ви дієте від імені дитини"
дякуючі юрист Вікторія
#27533
Ірина питає:
судідка до сліз довела і мене і дитину, вона обзиває сина байстрюком та нецензурно ображає. Вона називає і мене бразливим словом , а на її зауваження відповіла , що «нагуляли собі дитину , то бавте цього байстрючка ». Після чого дитина вдома починає плакати , не спить вночі , запитує про свого батька. І мені спокою немає.

Відповідь юриста:
У відповідності до ст. 270 ЦК України фізична особа має право на повагу до гідності та честі, недоторканість її ділової репутації, на інформацію та інші особисті немайнові права, які можуть їй належати.
Обовязково і одразу звертайтесь до суду (за місцем проживання), і судові витрати в заяві перекладайте на бік тієї людини, що ображає дитину. Позов повинен містити те, що стосується захисту честі, гідності, принесення вибачення та відшкодування моральної шкоди (суму назвете самі). Можете запросити свідків, які підтвердять ці образи.
Згідно ч.1 ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Відповідно до частин 1 , 2 та 3 ст.23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди , завданої внаслідок порушення її прав. Моральна шкода полягає :
2) у душевних стражданнях , яких фізична особа зазнала у звязку з протиправною поведінкою щодо неї самої , членів її сім»ї чи близьких родичів.
це як раз та підстава, яку Ви можете зазначити в позовній заяві, детально описавши, скільки раз і колми ображали Вас та дитину.
дякуючі юрист Вікторія
#30062
Сімейний кодекс доповнено вимогою про обов'язкову участь органів опіки та піклування при розгляді в суді справ щодо виселення або зняття дитини з реєстрації місця проживання. Раніше відсутність прямої вказівки дозволяла ухилятися від цього.
Відповідний закон «Про внесення зміни до статті 19 Сімейного кодексу України щодо забезпечення дотримання житлових прав дитини» від 17 травня 2017 № 2038 сьогодні набув чинності, передає «Закон і Бізнес».
Згідно закону, частина 4 статті 19 СК викладається в такій
редакції: «При розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, в тому числі виселення або зняття дитини з реєстрації місця проживання, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов’язковою є участь органу опіки та піклування».
http://zib.com.ua/ua/129112-uchast_orga ... sogod.html
дякуючі юрист Вікторія
#30853
Іванна Геннадійовна написала мені гіркого листа, ось витримка з нього:
" Мій син Євген (учень 8 класу) неодноразово скаржився на своїх "крутих" однокласників: то вони з нього сміються, бо їм не подобається його зачіска чи одяг, то штовхаються. А нещодавно прийшов в сльозах і повідомив, що, бігаючи з товаришем, під час екскурсії, випадково зацепив одного з тих хлопців, і той хлопець схопив його за кадик і почав сильно душити, вдарив в око і є синець. За цим спостерігав весь клас. Вчителька не реагує, що робити???"

Відповідь юриста: вважаю, вже час написати заяву до міліції, вони можуть як провести профілактичну бесіду з підлітками та їх батьками так і розібратися в ситуації, і вжити заходів, можливо, можуть оштрафувати батьків за недбале ставлення за власними дітьми, що вони принижують і бьють однокласників. Окрім того, Ви можете звернутися до лікаря, судового експерта, щоб оглянули дитину, зробили медичний висновок, можливо, і цей факт міліція врахує та віднесе до до легких тілесних ушкоджень. Головне - не боятися, а заступитися за дитину, не чекати, поки "наберуться розуму" його однокласники.Можете самі позиватися до суду щодо тих підлітків та їх батьків, адже, відповідно до положень ч.1 ст.23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.
дякуючі юрист Вікторія
#38289
Марина Євгенівна з Рівного питає: "Мій син хоче працювати, йому 15, 5 років, але він в школі вчиться. І я кажу, що не треба мені грошей, щоб він кидав школу, я кажу, хоч важко, якось викрутимось. А він каже, не треба кидати школу, це компьютерний клуб. Але як правильно поступити?

Відповідь юриста:
Стаття 51 КЗПП.
Скорочена тривалість робочого часу встановлюється:
1) для працівників віком від 16 до 18 років - 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) - 24 години на тиждень.
Тривалість робочого часу учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу, передбаченої в абзаці першому цього пункту для осіб відповідного віку.
Тож, Ви бачите, може він працювати, але не під час шкільних занять, а після них, і повинен бути медогляд від роботодавця на неповнолітнього і обовязково письмовий трудовий договір.

Ви повинні знати, що Стаття 55 КЗПП.
Забороняється залучення до роботи в нічний час:
2) осіб, молодших вісімнадцяти років (стаття 192);
дякуючі юрист Вікторія
#40486
Лариса Маркіна з Ізюму питає: "Якщо ми беремо працювати до себе в магазин жінку 17, 5 років, скільки вона повинна працювати? Робота у нас прибиральниця в магазині-кафе на СТО, в т.ч. помити вікна торгівельного залу, туалет".

Відповідь юриста:
Стаття 51 КЗпП України. Скорочена тривалість робочого часу
Скорочена тривалість робочого часу встановлюється:
1) для працівників віком від 16 до 18 років - 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) - 24 години на тиждень).
Статтею 165 КЗпП та статтею 8 Закону про охорону праці законодавці встановили обов’язковість безплатної видачі мила на роботах, пов’язаних із забрудненнями. А на роботах, де можливий вплив на шкіру людини шкідливо діючих речовин, — миючих та знешкоджуючих засобів. Для працівників, які використовують під час роботи дезінфікуючі засоби, та працівників, зай­нятих прибиранням туалетів, у закладах, що належать до бюджетної сфери, норму про доплату в розмірі 10 % посадового (місячного) окладу зазначені працівникам містять: підпункт 3 п. 3 постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери».
Але Ви можете зробити преміювання ції працівниці.
1.3. До роботи з миючими засобами, які відносяться до побутових, як виняток можуть бути допущені особи, які ще не досягли 18 років, пройшли медичний огляд, вступний інструктаж, своєчасний інструктаж на робочому місці (не рідше 1 разу в 6 місяці), в т.ч. за цією інструкцією.
1.4. Всі засоби дезінфекції, дезінсекції, дератизації та миючі засоби повинні бути забезпечені дозвільними документами, виданими органами виконавчої влади у сфері охорони здоров’я.
(Інструкція з охорони праці при роботі з засобами дезінфекції, дезінсекції, дератизації, миючими засобами)
http://www.охорона-праці.in.ua/pri-roboti-z-zasobami-dezinfekci%D1%97-dezinsekci%D1%97-deratizaci%D1%97-miyuchimi-zasobami/
дякуючі юрист Вікторія
#58510
Мій 17-річний син влаштувався працювати в кафе на постійну роботу барменом. Його директор вимагає від нього укласти договір про повну матеріальну відповідальність. Як бути? Адже на неповнолітнього можуть багато скинути, а він буде відповідати
Відповідь юриста: Вашому сину необхідно відмовитися від укладення договору про повну матеріальну відповідальність, аргументуючи свої дії забороною укладати письмові договори про повну матеріальну відповідальність з особами, що не досягли вісімнадцятирічного віку (ст.135-1 КЗпПУ). Якщо будуть наполягати, необхідно поскаржитися до інспекції з охорони праці, органів прокуратури.
дякуючі юрист Вікторія
#63478
Надія, Золотоноша: які пільги надаються дітям з багатодітних сімей? Чи є безкоштовне харчування в школі і садку?


Відповідно до ст. 13 Закону України «Про охорону дитинства»
надаються такі пільги:
1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;
2) щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;
3) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
4) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який видається на безоплатній основі;
5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей".
Установити, що пільги, передбачені пунктами 1, 2, 3 та 4 частини третьої та пунктом 1 частини шостої цієї статті, надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Тобто, для призначення пільг подаються довідки про доходи до відділу соціального забезпечення за місцем проживання. Як Ви бачите, законом не передбачено безкоштовного харчування. Але, можливо звернутися до місцевої ради з заявою, оскільки школи належать до комунальних закладів освіти.

Відповідно до Постанови КМУ від 18 січня 2016 р. № 16 «Про внесення змін до Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість»
“учнів 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”;
2)
“триразовий (сніданок, обід, вечеря) - для учнів професійно-технічних навчальних закладів з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, дітей-інвалідів/інвалідів I-III груп та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”.”.
Тобто, якщо Ваша родина належить до категорії малозабезпечених, а це все підтверджується довідками, Ви будете мати пільги на харчування.
#65622
Полина, сын закончил горный техникум, взяли на шахту работать с испытательным сроком слесарем, теперь говорят, не подходит им....а мне что, как теперь быть, он хочет работать....

Відповідь юриста:
Статтею 26 КЗпП України визначено, що випробування не встановлюється при прийнятті на роботу: осіб, які не досягли вісімнадцяти років; молодих робітників після закінчення професійних навчально-виховних закладів; молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів.
#65657
Аріна О., Київська область, я поховала чоловіка, і у мене син та донька, навчаються, вони мають право на пенсію?
Відповідь юриста: Вихованці, учні, студенти, курсанти, слухачі, стажисти мають право на пенсію в разі втрати годувальника до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23-річного віку (частина 4 статті 37 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Недавно я наткнулся на сайт, который полностью пер[…]

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Ще більше корисного та цікавого!