МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#65947
Марія, Суми, Я працювала в фірмі бухгалтером, звільнилась ,але не виплатили гроші мені за невикористану відпустку, чи це правильно?
Відповідь юриста:
Ч. 1 ст. 83 Кодексу законів про працю України передбачає, що у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.
Згідно ч. 1 ст. 47 Кодексу законів про працю України, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу.
Положеннями ч. 1 ст. 116 Кодексу законів про працю України зазначено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.
Тобто, Ваші трудові права захищаються законом, можете звернутися до Управління Держпраці за вашим місцем проживання, або подати до суду позов, щоб Вам виплатили кошти.
#65959
Сергій, М. Івано-Франківська область. Я працюю на посаді інженера. Мене відряджають в іншу область, ремонт обладнання в магазині, але в межах одного дня. Як відрядження буде оформлено, чи буде один робочий день без відрядження?
Відповідь юриста:
Як зазначено в листі Міністерства фінансів України від 12.10.2009 р. № 31-18030-07-21/27231, у разі оформлення поїздки працівника строком на один день як службового відрядження (видання відповідного наказу, наявність оформленого в установленому порядку посвідчення про відрядження) відшкодування добових такому працівнику здійснюється як за повну добу, незалежно від того, що працівник має змогу повернутися на робоче місце протягом робочого дня.
За відрядженими працівниками зберігаються протягом усього часу відрядження місце роботи (посада) і середній заробіток.
#66011
Володимир Олександрович Р. Я пережив операцію після травми, і тепер не можу, як раніше виконувати роботу на підприємстві за станом здоров’я, фарбувати труби, переносити вантаж, я був різноробочим, чи можуть перевести на легку працю хоча б на 2-3 місяці?
Відповідь юриста: Звичайно, звертайтесь до керівника підприємства, профспілки. Важливо надати довідку МСЕК.
Відповідно до ст. 170 КЗпП України працівників, які потребують за станом здоров'я надання легшої роботи, власник або уповноважений ним орган повинен перевести, за їх згодою, на таку роботу у відповідності з медичним висновком тимчасово або без обмеження строку. При переведенні за станом здоров'я на легшу нижчеоплачувану роботу за працівниками зберігається попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення, а у випадках, передбачених законодавством України, попередній середній заробіток зберігається на весь час виконання нижчеоплачуваної роботи або надається матеріальне забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.
#66015
Оксана, Київ : я працювала товарознавцем в магазині, враховуючи його збитковість магазину, об’єднали два магазини, і перевели до іншого міста. За два тижні до переведення на нове робоче місце, мені запропонували побути вдома поки відбуватиметься переїзд (я була на останніх місяцях вагітності), а звільнили мене за прогул, і вислали по пошті трудову книжку. Що тепер робити?
Відповідь юриста: Звертайтесь до суду, вимагайте скасування наказу про звільнення. Доведіть, що вас було попередження.
Окрім того, вимагайте у роботодавця через суд те, що вам належить відповідно до п. 1 Постанови №255, установлено, що працівникам у зв'язку з переведенням їх на іншу роботу, якщо це пов'язано з переїздом в іншу місцевість (в інший населений пункт), зокрема виплачуються одноразова допомога самому працівникові - в розмірі його місячного посадового окладу (тарифної ставки) за новим місцем роботи і кожному члену сім'ї, який переїжджає, - в розмірі 25 відсотків одноразової допомоги самого працівника.
Працівникам, які переїжджають у зв'язку з прийняттям їх (за попередньою домовленістю) на роботу в іншу місцевість, виплачуються суми компенсації і надаються гарантії, передбачені підпунктами «а», «б», «в» і «д» цього пункту. Одноразова допомога цим працівникам може виплачуватися за погодженням сторін.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Захист прав споживачів

Оксана, Київ. Я дуже переживаю, оскільки з нашого[…]

Юридична допомога у навчанні

Артем, Київ. На підставі якого процесуального ріше[…]

як підтвердити стаж

Лариса, Чигирин, Моя мама працювала в швейній в ко[…]

Тамара, Черкаси. Потрібна ваша допомога: я офіційн[…]

Ще більше корисного та цікавого!