МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#15292
Дорогі читачі, і отримую в особисту пошту багато листів щодо захисту власних прав на роботі.

Було наступне питання. Як розраховується відпустка, коли людина працює на 0, 5 ставки?
В Закону України "Про відпустки" зазначено наступне, стаття 9: Обчислення стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку
До стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (стаття 6 цього Закону), зараховуються:
1) час фактичної роботи (в тому числі на умовах неповного робочого часу) протягом робочого року, за який надається відпустка.
Оплата праці проводиться пропорційно відпрацьованого часу, а щодо відпустки, то не менше 24 днів, або більше, якщо це прописано в колективному договорі.
Мінсоцполітики у листі № 116/13/32-13 дало глибоке роз'яснення щодо права працівників на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці. Це стосується і тих, хто працює і на 0, 5 ставки. "оскільки вони об'єктивно не можуть бути зайняті в умовах, передбачених Списком, не менше половини встановленої тривалості робочого дня".
дякуючі юрист Вікторія
#15330
Отримала лист від Галини (Київ) та її колег щодо проблеми невиплати заробітної плати, вона працює в трамвайному депо.
Розїяснюю.
До органів прокуратури, чи до суду може звернутися кожен, як самостійно, так і колективом.
Перше, це можна звернутися до органів прокуратури з заявою, де вказати, де, ким, з якого часу Ви працюєте на цій роботі, і чому роботодавець не виплачує гроші. Укінці заяви не забудьте поставити дату та розписатися.
Але можна подати заяву до суду, написавши в заяві про видачу судового наказу, в якому "зобовязати стягнути з роботодавця суму (вказати) за кілька місяців (чи один), і вказати, яка Ваша щомісячна зарплата". До заяви докласти копію наказу, про Ваше призначення чи працевлаштування, довідку з бухгалтерії про Вашу щомісячну зарплату.
дякуючі Ivanka8
#15334
Хтось читав книгу "Ваш адвокат. Юридическая помощь автомобилистам Украины" а то немає до неї чомусь опису на сайті http://rozetka.com.ua/6568210/p6568210 Про що детально вона ? Чи є там хороші поради для водія ?
дякуючі юрист Вікторія
#15336
Советы хорошие есть и по вождению, по дорогам, эта покупка стоит того, чтобы быть под рукой.
Хорошая книга, это больше популярное издание, чем адвокат, т.к. каждое ДТП имеет много нюансов, проблем, и даются здесь советы, как не допустить, избежать, но здесь выдержки из Конституции, Законов, формулировки, в принципе, это хорошая подача и правил и админкодекса. Это книга для пользователей, не адвоката. Я совсем иными изданиями пользуюсь в защите, но книга хорошая для читателя, я ее видела.
Будет что-то неясно, обращайтесь за подробной консультацией, отвечу на сайте.
дякуючі Ivanka8
#15354
дякую за інформацію. Буду заказувати
дякуючі юрист Вікторія
#15682
Аліна Миколаївна пише:
"В родині скрутно, хочу направити дитину працювати, хоча б в кафе, сушию, але їй 15 років, чи може вона це робити? "

Ви повинні знати, що неповнолітні, тобто особи, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.
Не допускається прийняття на роботу осіб молодше шістнадцяти років.
За згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли п'ятнадцяти років. Тобто, тут повинна бути Ваша письмова згода і обовязкове оформлення дитини на роботу з усіма податками.
Забороняється залучати працівників молодше вісімнадцяти років
до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні.
дякуючі юрист Вікторія
#15834
Питання Наталії:
"Я навчаюсь в медичному університет у Львові, якщо я завагітнію, чи обовязково потім я повинна відпрацьовувати 3 роки в селі після інтернатури? Це реальна дискримінація, бо мені казали, що і звільнитися не можна"

Відповідь:
Є наказ "Про затвердження порядку працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням" від 25.12.1997 № 367, відповідно до якого, Міністерство охорони здоров'я України встановило порядок, згідно з яким "випускники, які уклали угоду з вищим закладом освіти після зарахування на навчання... зобов'язані відпрацювати за місцем призначення не менш ніж три роки" (пункт 6 Порядку). Розірвати таку угоду випускник має право з причин згідно з пункту 9.:
Розірвати угоду, передбачену пунктом 5 цього Положення,
випускник має право з таких причин:
- встановлення інвалідності I або II групи, внаслідок чого
випускник не може стати до роботи за місцем призначення;
- встановлення інвалідності I або II групи у дружини
(чоловіка) випускника, у одного з батьків (або осіб, які замінюють
батьків) випускника;
- якщо випускник - вагітна жінка, мати або батько, які мають
дитину у віці до трьох років або дитину, яка згідно з медичним
висновком потребує догляду (до досягнення нею шестирічного віку);
одинока мати або батько, які мають дитину до чотирнадцяти років
або дитину-інваліда;
- у разі проходження чоловіком (дружиною) військової служби
(крім строкової), в тому числі за контрактом, на посадах рядового,
сержантського й старшинського складу, прапорщиків, мічманів та
офіцерів у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних
військах, Службі безпеки, а також інших військових формуваннях,
створених відповідно до законодавства України, та служби в органах
внутрішніх справ поза місцем розташування замовника;
- у разі вступу випускників вищих закладів освіти
I - II рівнів акредитації до вищих закладів освіти III - IV рівнів
акредитації.
У цих випадках за рішенням комісії з працевлаштування
випускників видається довідка про надання можливості самостійного
працевлаштування (додаток 4).
http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0246-98

Якщо на той час Ви будете вагітна жінка, можливість відпрацьовувати буде переглянута, інакше Ви повинні працювати, або повернути гроші за навчання.
дякуючі юрист Вікторія
#15866
Поліна з Луцька питає: що таке трудовий контракт, і чи можуть прописати там те, чого не бажаєш?

Коментар юриста: контракт, відповідно до ч. 3 статті 21 Кодексу по працю, - особлива, форма трудового договору, в якому термін його дії, права, обов'язки й відповідальність сторін (в тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення й організації праці працівника, умови розірвання договору (в тому числі дострокового) можуть встановлюватися угодою сторін. Сфера застосування контракту визначається законами України.
Порядок укладення контрактів визначено Положенням про порядок укладання контрактів при прийнятті на роботу працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.1994 р. N 170 (з наступними змінами та доповненнями). Типова форма контракту з працівником затверджена наказом Мінпраці від 15.04.1994 р. N 23 (з наступними змінами та доповненнями). Типова форма контракту з керівником підприємства, що є у державній власності, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 02.08.1995 р. N 597.
Власник або уповноважений ним орган може вимагати від працівника укладення контракту тільки в тому разі, коли він відноситься до категорії працівників, які відповідно до законів працюють за контрактом. Укладення контракту з усіма працівниками є неправомірним, оскільки знижує рівень їхньої соціальної захищеності та суперечить вимогам Конвенції МОП N 158 (1982 р.), яка була ратифікована Україною 4 лютого 1994 року. Порушення цих вимог відповідно до статті 9 Кодексу може бути підставою для визнання, недійсними умов праці за контрактом, як таких, що погіршують становище працівника. Будь-який контракт ви можете оскаржити в суді, або показати юристу, щоб до його підписання ознайомитися, та вирішити, підписувати, чи ні. Бувають такі ситуації, коли контракти можуть роботодавці "розбавляти" своїми текстами, ось для цього і покажіть юристу його.
дякуючі юрист Вікторія
#16070
Марія зі Львова питає: "У нас виникло запитання:чи можемо ми прийняти на роботу людину у якої не має освіти за посадою, економіста, а нам потрібен він, а вона за освітою бухгалтер. Наш директор впевнений, що людина справиться, він ФОП".
Вам може знадобитися довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуску 1 "Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності" (наказ Мінпраці 2004 р. № 336) зазначено таке:
11. Особи, які не мають відповідної освіти або стажу роботи, встановлених кваліфікаційними вимогами, але мають достатній практичний досвід та успішно виконують у повному обсязі покладені на них завдання та обов'язки, можуть бути, як виняток, залишені на займаній посаді або призначені на відповідні посади за рекомендацією атестаційної комісії".
Можу сказати, важливо Вам провести атестацію, а може, доцільно і стажування, щоб переконатися, що людина справляється з обовязками.
дякуючі юрист Вікторія
#16341
Маргарита Львовна спрашивает: "Вводим на Концерне должность экономиста, но на 0,5 ставки. Как правильно составить приказ об изменении штатного расписания?"

Відповідь:
Перед тим, як ввести нову посаду, напишіть заяву (подання) в вищестояще відомство (якщо таке існує), якщо Ваша організація структурна. В заяві повинна міститися прохання про введення нової посади. І тільки після цього складайте наказ.
Вкажіть в наказі, з якої дати ви вводите нову посаду, по якого підрозділу (якщо його немає, вам доведеться спочатку його створити та видати окремий наказ про його створення) і з яким окладом.
Наприклад" У зв'зку виробничою необхідністю НАКАЗУЮ: 1. З хх.хх.хххх ввести в штатний розпис посаду (вказати) (код за ДК 003-2005 - хххх) у кількості 0,5 одиниці з посадовим окладом (вказати )(прописом) грн. дата, підпис.
Після видання наказу про введення нової посади, складіть посадову інструкцію, в якій вкажіть усі обов'язки співробітника.
заява нового працівника буде писатися з урахуванням зміни в штатному розписі, вказавши співробітнику, оклад, ставку.
дякуючі юрист Вікторія
#16364
Юлія питає: "Збираюся звільнятися, але в кадрах та й керівник попередили, що не будуть оплачувати компенсацію за невикористану відпустку. Як бути"
відповідь:
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про відпустки" щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарні дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.
У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (ст. 24 цього Закону).
http://www.kadrovik.ua/content/shchodo- ... -v-dpustki
якщо порушується Ваше право, звертайтеся до прокуракутари з заявою, я впевнена, все буде Вам виплачено, незалежно від форми власності, де Ви працювали.
дякуючі юрист Вікторія
#16535
Оксана питає: "На роботі постійні наклепи, що я десь діваю документи, від мене їх ховають, а наговарюють на мене. Як бути, як позбавитися наклепу?"

Подавайте заяву до міліції щодо наклепу, нехай розбираються.
І можна подати до суду заяву про захист честі та гідності
Щоб особа о образила вас, публічно вибачилась перед Вами за приниження честі, гідності та ділової репутації.
дякуючі юрист Вікторія
#16558
Яна, Харьков: "Я стояла на учете в центре занятости с ноября 2015 по январь 2016. Подработала гувернанткой, через агентство. Сейчас мне позвонили из ЦЗ и сказали, что я должна вернуть пособие за 3 месяца. Правомерно ли это?

Відповідь: В принципі, якщо Ви працювали, ви вже уклали трудову угоду, про що повинні були повідомити цз. З цього часу Ви вже вважалися працевлаштованими. У Вас виходить, що Ви згідно зі ст. 1212 ЦК України "особа, яка набула майно без достатньої підстави, зобов’язана повернути це майно", це стосується того, що Ви повинні добровільно повернути гроші до цз, інакше все одно стягнуть з Вас в примусовому порядку, а також заплатити за судовий збір.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Привіт, як справи?

Ще більше корисного та цікавого!