МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#65139
Анна, Волноваха, Доброго дня! хочу працювати сезонно, чи потрібен договір?

Відповідь юриста:

Відповідно до вимог ст. 24 КЗпП трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Додержання письмової форми є обов'язковим: 1) при організованому наборі працівників; 2) при укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я; 3) при укладенні контракту; 4) у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі; 5) при укладенні трудового договору з неповнолітніми; 6) при укладенні трудового договору з фізичною особою; 7) в інших випадках, передбачених законодавством України.
обовязково вимагайте укладання трудового договору!
#65230
Марія, Лубни. "Чи можна звільнити працівника, якщо він захворів, а строк трудового договору закінчився?"
Відповідь юриста:
Можна, адже відповідно до Листа від 31.01.2012 року № 30/13/133-12 Міністерства соціальної політики, звільнити працівника у зв’язку із закінченням строку трудового договору можна як у період тимчасової непрацездатності, так і в період перебування його у відпустці, оскільки частиною третьою статті 40 КЗпП України встановлено заборону щодо звільнення працівників у період тимчасової непрацездатності та перебування у відпустці лише з ініціативи роботодавця, тобто з підстав, передбачених у статтях 40, 41 КЗпП України.
#65281
Марина, Маріуполь: «Я працюю кондитером, але роботодавець каже, що я повинна бути оформлювачем вітрин, окрім основної роботи. Чи це правильно?»
Ні, згідно ст.105 КЗпП України, працівник який виконує на тому ж підприємстві, в установі, організації, поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) без звільнення від основної роботи йому проводиться доплата за суміщення професій (посад). Але повинна перед усім бути ваша заява, де ви погоджуєтеся на додаткову працю, потім – наказ по підприємству, і потім- оплата праці за дві роботи. Примушувати вас - це порушення, звертайтесь зі скаргою до інспекції з охорони праці.
#65290
Галина, Суми: « Я була призначена контролером парковщиком згідно строкового трудового договору. Наказом звільнена з займаної посади у зв'язку із закінченням строкового трудового договору, в червні, пропрацювавши три місяці. Тим більше штатна одиниця у них ця є. Чи можу я відсудити, щоб далі працювати?»
Відповідь юриста: звичайно, протягом місяця від дати видачі наказу про звільнення подавайте заяву до місцевого суду. Ви можете вимагати визнати укладений вами договір в частині його строковості недійсним, оскільки у підприємства були відсутні законні підстави для укладення з нею саме строкового трудового договору. Трудовий договірє таким, що укладений на невизначений строк, а тому його неможливо припинити внаслідок закінчення строку. Ви можете вказати, що написана нею на вимогу роботодавця заява навіть якщо там були вказані строки не містила вказівки на строковий характер роботи . При укладенні трудового договору на визначений строк цей строк встановлюється погодженням сторін і може визначатись як конкретним терміном, так і часом настання певної події (наприклад, повернення на роботу працівниці з відпустки по вагітності, родах і догляду за дитиною; особи, яка звільнилась з роботи в зв'язку з призовом на дійсну строкову військову чи альтернативну службу, обранням народним депутатом чи на виборну посаду (або виконанням певного обсягу робіт).Як я розімію, цього у вас не було і вкажіть про це. Згідно ч. 2 ст. 23 КЗпП України трудовий договір на визначений строк укладається лише в разі, коли трудові відносини на невизначений строк не може бути встановлено з урахуванням характеру роботи чи умов її виконання або інтересів працівника, або в інших випадках, передбачених законодавчими актами. Ви можете довести, що є штатний розпис, де є посади без вказівки про тимчасове виконання працівниками цих обов'язків, а також характеру та умов виконуваної роботи. В силу ст. 235 КЗпП України Вам має бути виплачений середній заробіток за весь час вимушеного прогулу.При розрахунку цього заробітку враховуються положення Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року № 100 (далі - Порядок). Згідно з ч. 1 ст. 237-1 КЗпП України відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя. А вам незаконним звільненням з роботи завдана моральна шкода.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Проблема с кредитом

Здравствуйте! У мужа была кредитка с лимитом 3000.[…]

Кримінальні справи

Таке буває, тереба щоб адвокат подав клопотання

Качественное и сексуальное бельё только в магазине[…]

Устарел уже гардероб? Всё кажется старым? Пора его[…]

Ще більше корисного та цікавого!