МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#15596
Письмо от Кати из Покровска
Я проживаю в зоне АТО. На данный момент в связи с сложившейся ситуацией (форс-мажорные обстоятельства,) нет возможности платить по кредитной карте. Но банк начисляет проценты и пеню.Что делать?

Шановна Катю. По-перше, зараз в Красноармійску немає бойових дій, все працює, це підконтрольна Україні територія, тож, працюють усі закони українські і стосовно кредиторів, боржників тож. Поняття форс-мажору Вас не стосується, це може стосуватися підприємств, які мають сертифікат торгово-промислової палати. А як Вам бути? Написати лист до голови правління, написати Вашу кредитну історію, просити реструтуризації боргу.Борг обовязково повинно сплатити, нехай частинами, відповідно до ст.ст. 526, 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Статтею 1054 ЦК України визначено, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.
Востаннє редагувалось 04-12-2017, 22:35:08 користувачем юрист Вікторія, всього редагувалось 2 разів.
дякуючі юрист Вікторія
#15888
Таня спрашивает:
"Я бы хотела узнать, а можно ли продать собственную квартиру, которая арестована за долги ЖКХ?"

Ответ: Нет, пока Вы не выполните решение суда в полном объеме. Я так понимаю, за долгие годы у Вас накопилась задолженность, и подали в суд на Вас, как способ обеспечения долга наложили арест на квартиру, как гарантию того, что Вы заплатите задолженность. Как только долг будет погашен, квартиру можете продавать, не раньше.
дякуючі юрист Вікторія
#15906
Альбина (Павлоград) написала:
У меня умер муж, а у него был кредит. Нужно ли его оплачивать, или что сказать банку.

Є ще в римському праві теза, коли помирає людина, а не її борг. Ви повинні знати, що відповідно до ст. 1282 ЦК України спадкоємці зобов'язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину. Кожен із спадкоємців зобов'язаний задовольнити вимоги кредитора особисто, у розмірі, який відповідає його частці у спадщині. Це означає, якщо Ви прийняли спадщину чоловіка, ви прийняли його борги. Якщо спадщину прийняли не лише ви, а його батьки чи ще хтось з родичів, вони повинні також погашати його борги. Лише повна відмова від спадщини, тоді можна не погашати борг. Якщо Ви лише спадкоємець, ви повинні зробити це самі. Але запитати листом у банку, написавши заяву на директора, щоб знати правило погашення боргу. Банк може це вимагати і через суд.
Відповідно до вимог ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, повинен сплатити за час прострочення три відсотки річних.
дякуючі юрист Вікторія
#15917
№ 6-3064цс15 Суд напомнил, что при выселении из ипотечного дома, приобретенного не за счет кредита, банк должен предоставить другое жилье.
http://jurliga.ligazakon.ua/news/2016/3/14/142627.htm
Я понимаю это так, если банк за кредит выселяет из жилья, которое дано по ипотеке, в исковом заявлении кредитор имеет право требовать у банка альтернативного жилья, т.к. жилье гарантировано Конституцией.
дякуючі Roman8
#15982
Может у кого-то есть книгу "Финансы и кредит" http://rozetka.com.ua/6480046/p6480046/
Хотел бы взять почитать, так как на покупку нет денег...
дякуючі юрист Вікторія
#16166
Аліна Дмитривна питає:

"У меня большой долг по теплосети и воде. Візівают в суд. А что туда идти, что изменит?

Відповідь: Я вважаю, що необхідно бути в суді, адже комунальні служби будуть вимагати судового наказу, щоб ви сплачували платежі. Ви зобовязані це робити, відповідно до Правил надання послуг з центрального опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005 року споживачі житлово-комунальних послуг зобов'язані щомісяця вносити плату за використані комунальні послуги згідно з тарифом, що затверджується органами місцевого самоврядування.
Відповідно до ст.. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно, розмір плати розраховується виходячи із розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами.
Але якщо у Вас тяжкий матеріальний стан, низька зарплата, принесіть довідку з місця роботи, як не працюєте, з центру зайнятості, але вам повинні таким чином зробити реструктуризацію боргу, що Вам не було складно платити.
дякуючі юрист Вікторія
#16278
Запитання від Артема:
"Я ФОП і мені заборгував ФОП, з яким у мене договір, що робити?"
Відповідь: якщо ви ФОП, питання вирішуйте наступним чином, обовязково напишіть претензію щодо заборгованості, зазначивши, що на підставі ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається. Відповідно до ст. 193 ГК України суб’єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання повинні виконуватися належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог, відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Договір, відповідно до ст. 629 ЦК України, є обов'язковим для виконання сторонами.
До листа додайте акти звірки взаємних розрахунків, сторона-боржник повинен підписати, і повернути Вам його. Якщо відповіді не буде протягом 2-х місяців, позиватися важливо до Господарського суду, склавши позовну заяву, це окрема процедура і складне питання.
дякуючі юрист Вікторія
#16645
Андрій зі Львова питає:

В мене питання з приводу банківського кредиту. Чи припиняється нараховуватись відсотки після подання в суд на кредитора.

Відповідь: важливо знати умови договору. Але, вважаю, якщо подано позов до суду, то врахованоі суму заборгованості, і відсоток і пеню. Я вважаю, що відсотки не нараховуються, якщо дія договору скінчилася. А якщо договір діє, а позов лише по частковій заборгованості, то нарахування відсотків є.
дякуючі юрист Вікторія
#17178
Володимир з Бахмута питає:

Що є штраф, якщо є борг?
Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання. Штраф як різновид неустойки в чинному законодавстві закріплюється у кількох варіантах, а саме:
а) штраф у конкретній грошовій сумі;
б) штраф у відсотковому відношенні до суми всього зобов'язання або до не виконаної його частини;
в) штраф у розмірі вартості предмета зобов'язання;
г) штраф у кратному розмірі предмета зобов'язання.
Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Право на неустойку виникає незалежно від наявності у кре¬дитора збитків, завданих невиконанням або неналежним вико¬нанням зобов'язання. Проценти на неустойку не нараховують¬ся. Кредитор не має права на неустойку в разі, якщо боржник не відповідає за порушення зобов'язання (ст.617 ЦК України).
Предметом неустойки може бути грошова сума, рухоме і нерухоме майно. Якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного за¬конодавства. Розмір неустойки, встановлений законом, може бути збільшений у договорі. Сторони можуть домовитися про зменшення розміру неустойки, встановленого актом цивільно¬го законодавства, крім випадків, передбачених законом. Розмір неустойки може бути зменшений за рішенням суду, як¬що він значно перевищує розмір збитків, та за наявності інших обставин, які мають істотне значення.
Сплата (передання) неустойки не звільняє боржника від виконання свого обов'язку в натурі і не позбавляє кредитора права на відшкодування збитків, завданих невиконанням або неналежним виконанням зобов'язання.
дякуючі юрист Вікторія
#17395
Александр из Константиновки спросил: "У меня есть должник, кто взял деньги на развития бизнеса по договору и не отдает. Юрлицо. Как судиться, что писать в заявлении?"
Ответ юриста:
Вы должны подать в Хозяйственный суд, в Вашем случае, Донецкой области исковое заявление. Это описание фактических обстоятельств предмета спора. Не загружайте текст кучей ненужного текста.

Предмет спора – взыскание задолженности:

- есть договор

- условиями предусмотрено

- факт невыполнения, чем подтверждается

- расчёт сумы долга

- нормативное обоснование

- просьба суду.
дякуючі юрист Вікторія
#18269
Леонід питає:
Я ФОП. У мене є боржник, аграрій. Він не може сплатити певну суму, вважаючи. що форс-мажор. Написав лист, що немає грошей, і це є форс-мажор. Як бути?

Відповідь юриста:
Відповідно до Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» підтвердження обставин форс-мажору є виключно компетенцією Торгово-промислової палати України. Тож, слід зазначити, що відсутність коштів у господарюючого суб’єкта для виконання ним своїх договірних зобов'язань не може вважатися форс-мажором, тобто обставинами непереборної сили.
Згідно ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання.
дякуючі юрист Вікторія
#19227
Поліна Геннадіївна питає:
"У нас йде перевірка фінінспенцією на підприємстві. ДФІ звернулася до нас, щодо розкриття інформації з особових рахунків працівників нашої установи. Як нам бути, адже це приватна ситуація".
Відповідь юриста:

«БАНКІВСЬКА ТАЄМНИЦЯ - інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність» (ст.60 Закону) до банківської таємниці відносять відомості та інформацію: 1) про банківські рахунки клієнтів, у тому числі кореспондентські рахунки банків у Національному банку України; 2) про операції, проведені на користь чи за дорученням клієнта, та здійснені ним угоди; 3) про фінансово-економічний стан клієнтів, 4) про системи охорони банку та клієнтів; 5) про організаційно-правову структуру юридичної особи - клієнта, її керівників, напрями діяльності; 6) стосовно комерційної діяльності клієнтів чи комерційної таємниці, будь-якого проекту винаходів, зразків продукції та інша комерційна інформація; 7) щодо звітності банку, за винятком тієї, що підлягає опублікуванню; 8) про коди банків для захисту інформації.
«Правилами зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці» затвердженими Постановою Правління Національного Банку України №267 від 14.07.2006 року не передбачено надання згоди підприємством-роботодавцем згоди на розкриття інформації з особових рахунків своїх працівників.
дякуючі юрист Вікторія
#19635
Наталія з Лубен питає, що таке грошовий обіг.

Грошовий оборот — це виявлення сутності грошей у русі. Він охоплює процеси розподілу й обміну. Ринковим відносинам властивий вільний рух товарів, послуг, ка¬піталу і ресурсів. Саме цей момент треба враховувати, розглядаючи рух товарів і пов'язаний з ним оборот грошей. Оборот грошей супроводжує обмін товарів і послуг, коли здійс¬нюється оплата за товар і гроші переходять від покупця до продав¬ця. У загальній грошовій масі розрізняють активні гроші, що в кож¬ний даний момент беруть участь в обороті, і пасивні (кошти на рахунках суб'єктів господарювання, громадських організацій, кош¬ти населення, інші фонди накопичення і зберігання), що є лише по¬тенційним платіжним засобом. Отже, маса грошей, яка перебуває в обороті, завжди буде меншою за загальну кількість грошей на суму грошових фондів накопичення І зберігання. Останні постійно залу¬чаються в активний грошовий оборот. Маса грошей, яка перебуває в обороті, має дві форми: готівкову і безготівкову.
Розмежування грошового обороту на безготівковий і готівковий
стає інструментом регулювання об'єкта грошового обороту — грошової маси. Більша частина грошового обороту припадає на безготівковий оборот, який охоплює всі сфери господарських відносин підпри¬ємств і організацій, банківських і фінансових установ, населення. Грошовий оборот на кожному підприємстві пов'язаний з такими напрямками: 1)забезпечення процесу в-ва (закупівля сировини, ма¬теріалів, комплектуючих, виплата заробітної плати);2)реалізація продукції (робіт, послуг), тобто відшкодування ви¬трат і формування доходів;3)сплата податків, обов'язкових відрахувань і зборів;4)забезпечення спільної діяльності підприємств;5)отримання і погашення кредитів і сплата відсотків за кредит кредитним установам. Таке групування пов'язане з різною економічною сутністю на¬званих розрахунків, документооборотом, видами й методами фінан¬сового та банківського контролю. Безготівковий грошовий оборот повністю здійснюється через банківські установи, що в них відкрито рахунки суб'єктів підприєм¬ницької діяльності. Від правильної організації грошових розрахунків у цілому зале¬жить оперативність їх здійснення, а відтак і фінансовий стан суб'єктів господарювання. Одним із головних факторів нормалізації розрахунків у народ¬ному господарстві є запровадження єдиних розрахункових правил, які визначаються відповідними нормативними актами.
дякуючі юрист Вікторія
#20755
Артем з Бахмута питає:

Що таке цінні папери?

відповідь юриста:
Серед видів цінних паперів за законодавством України розрізняють акції, облігації внутрішніх та зовнішніх державних позик, облігації місцевих позик, облігації підприємств, векселі, казначейські зобов’язання республіки, ощадні сертифікати, приватизаційні папери, інвестиційні сертифікати, заставні, іпотечні цінні папери.

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Привіт, як справи?

Ще більше корисного та цікавого!