МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#15930
Оксана пишет:
С сентября 2009 г. и по настоящее время являюсь работником банка,который находился в г.Алчевске Луганской области(сейчас неконтролируемая территория).В августе 2014 согласно постановления НБУ отделение банка в г Алчевске приостановило свою работу,при этом банк продолжает работать на территории Украины и я как сотрудник числюсь в штате. Я не получаю больничных за ребенка, и теперь ,как мне устроиться на работу в Славянске, говорят, мест нет.

Ответ: Уважаемая Оксана, безусловно, Вы можете написать письмо в Национальный банк Украины, спросить, как Вам сейчас трудоустроиться, указать навыки, опыт работы, и выяснить, как Вам можно получить больничные. Если Вы оформлены, как переселенец, возьмите паспорт, код, обратитесь в соцстрах, узнать, как можно Вам получить больничные, исходя из Вашего страхового стажа. Можете с тем же письмом обратиться на горячую линию Минсоцполитики.
Востаннє редагувалось 24-12-2016, 22:44:12 користувачем юрист Вікторія, всього редагувалось 1 раз.
дякуючі юрист Вікторія
#16423
Андрей пишет:
Я переселенец со Стаханова, хочу погасить свой кредит в банке (основная сумма задолжености 9 тыс.грн.)а в банке говорят ,что с учетом штрафа и пени сумма 25000,я слышал ,что для переселенцев из зоны ато штрафы убрали, так ли это?

По ссылке ниже закон согласно ст. 2 которого:

Стаття 2. Мораторій на нарахування пені та штрафів на основну суму заборгованості за кредитними зобов’язаннями

На час проведення антитерористичної операції забороняється нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобов’язань за кредитними договорами та договорами позики з 14 квітня 2014 року громадянам України, які зареєстровані та постійно проживають або переселилися у період з 14 квітня 2014 року з населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, а також юридичним особам та фізичним особам - підприємцям, що провадять (провадили) свою господарську діяльність на території населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція.

Банки та інші фінансові установи, а також кредитори зобов’язані скасувати зазначеним у цій статті особам пеню та/або штрафи, нараховані на основну суму заборгованості із зобов’язань за кредитними договорами і договорами позики у період проведення антитерористичної операції.

А по ссылке ниже постановление Кабинета министров Украины с утвержденным перечнем городов, в которых проводилась АТО:

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/127 ... /paran7#n7
дякуючі юрист Вікторія
#18342
Анна кадровик спрашивает:
Как уволить человека. год нет на рабочем месте в Лисичанске, уехал в России в связи с проведением АТО, мы его табелируем по нулям. Как быть?

Ответ юриста:
Все очень просто, напишите несколько писем (заказных, два в течении месяца), с требованием выхода на работа, либо пояснения причин не выхода, + его непосредственный руководитель ежедневно в течении месяца делает акт о невыходе на работу в котором также должны расписаться несколько работника и дайте запрос в больницу, нанодится ли он на лечении? И увольняйте его по статье, за невыход на работу!
Да пусть в России где хочет живет, пишите письма на адрес где он жил в Лисичанске на момент оформления на работу. О том, что он В России, знаете вы и то только по слухам, сообщать о смене места жительства его забота, а не ваша обязанность. Устанавливать его место жительства Вы не должны!
дякуючі юрист Вікторія
#20170
Олена Леонідівна з Рубіжного питає:
Підприємство знаходиться в Красному Лучі, але воно боржник і не переїхало. Нам потрібно перед ДФІ списати цей борг. Подати до суду, повинні викликати доржника. Але як викликати, де він, чи приїде, які довідки зібрати?

Відповідь юриста:
напишіть на Укрпошту, ваше обласне віділення лист такого змісту:
"Українське державне підприємство
поштового зв’язку «Укрпошта»

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085 (у редакції розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 травня 2015 р. № 428-р) у Додатку подається перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
Просимо підтвердити неможливість відправки та отримання кореспонденції в даних населених пунктах, та надати довідку, яка необхідна нам для подання позовних заяв щодо господарського судочинства, враховуючи рекомендації, які містить інформаційний лист ВГСУ від 12.09.2014 № 01-06/1290/14 «Про Закон України «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв’язку з проведенням антитерористичної операції» та вжиття всіх можливих заходів з метою повідомлення відповідача про час та місце розгляду справи".

підписати цей лст може гол. бухгалтер та керівник
дякуючі юрист Вікторія
#20753
Мы переселенцы в Майкопе. Если у нас ребенок родился в России, он гражданин России?

Відповідь юриста: Стаття 7. Набуття громадянства України за народженням З А К О Н У К Р А Ї Н И "Про громадянство України"
Особа, батьки або один з батьків якої на момент її народження
були громадянами України, є громадянином України.

громадянство дітей те, яке у її батьків, і якщо вона народилась в Росії, російське громадянство вона не отримує при народженні.
дякуючі юрист Вікторія
#23842
Анна, Запорожье: " У моего мужа на работе реорганизация, сокращение, он участник АТО. Или есть какие-то льготы на этот счёт?

Відповідь юриста:
Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту
Верховна Рада України; Закон від 22.10.1993 № 3551-XII
Стаття 12. Пільги учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них
13) переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування у разі ліквідації підприємства, установи, організації.
дякуючі юрист Вікторія
#23843
Анна, Мелитополь: У моего мужа на работе сокращения, могут ли его оставить на работе, что он служил в АТО? Есть ли льготы на этот счет?

Відповідь юриста:
Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту
Верховна Рада України; Закон від 22.10.1993 № 3551-XII
Стаття 12. Пільги учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них
13) переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування у разі ліквідації підприємства, установи, організації
дякуючі юрист Вікторія
#25562
В Украине вводится новая форма Заявления о постановке на учет внутренне перемещенного лица
Новая форма утверждена приказом Министерства социальной политики Украины от 27.12.2016 № 1610.
В обновленную форму справки внесены ряд изменений.
1. В частности, включена возможность указания данных о каком-либо документе, удостоверяющем личность, а не только паспорте, как было раньше. То есть для Не только паспорт является тем документом, который удостоверяет личность.
2. Исключена необходимость предоставления данных о зарегистрированном месте жительства.
Но теперь включено положение о предоставлении сведений о последнем зарегистрированном месте проживания/пребывания внутренне перемещенного лица на территории в зоне боевых действий и о последнем фактическом месте проживания/пребывания внутренне перемещенного лица на этой территории.
3. Расширен перечень сведений о наличии инвалидности - необходимо предоставлять информацию о «причине наступления инвалидности», «группе (подгруппе) инвалидности», «нозологических признаках», «потребностях в технических и других средствах реабилитации», «потребностях в санаторно-курортном лечении».
4. Предусмотрена необходимость предоставления данных о: наличии у любого из членов семьи на депозитном банковском счете денежных средств в размере, превышающем 10-кратный размер прожиточного минимума, установленного для трудоспособных лиц; наличии у любого из членов семьи в собственности жилого помещения, расположенного вне зоны боевых действий.
5. Включена необходимость предоставления данных об идентификационном номере физического лица.
https://vk.com/lsr_lsr
дякуючі юрист Вікторія
#30939
Альбина из Киева спрашивает: Моя двоюродная бабушка жила всю жизнь в Луганске, а потом после 2015 года переехала в Славянск, проживала там, как переселенка, и ей начисляли пенсию. Но она вернулась домой, за вещами и на месяц, и ей отменили пенсию. что делать ей? у нее электр. удостоверение, а пенсии за 3 мес. она не получила и не может получить.

Відповідь юриста: Ваша бабуся має право звернутися до ПФ з заявою, про поновлення виплати пенсії та грунтувати свої претензії на підставах:
Відповідно до ст.49 ЗУ «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» передбачено, що виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється:
1) якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;
2) на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України;
3) у разі смерті пенсіонера;
4) у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд;
5) в інших випадках, передбачених законом.
Поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з'ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати. Виплата пенсії поновлюється в порядку, передбаченому частиною третьою статті 35 та статтею 46 цього Закону.
отже, можливо бабусі припинили пенсію за наявності контролю обліку внутрішньо переміщених осіб на виконання постанови КМУ від 05.11.2014 №637. Але зазначеної підстави для припинення виплати пенсії діючим Законом не передбачено. Отож, вона має право на поновлення пенсії. Постанови Кабінету Міністрів України, № 509 від 01 жовтня 2014 року «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції»; № 637 від 05 листопада 2014 року «Про здійснення соціальних виплат особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції»; № 595 від 07 листопада 2014 року «Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей», не можуть змінювати в бік звуження права громадян, оскільки не є законами.
Згідно з ч. 2 ст. 2 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», реєстрація міста проживання чи міста перебування особи або її відсутність не може бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.
#64667
Вадим питає: чи можу я підтвердити народження дитини через суд, вона народилась в Красному лучі?

Відповідь юриста: документи, видані органами та установами (зокрема, лікарняними закладами), що знаходяться на тимчасово непідконтрольній Україні території, визначеній Верховною Радою України, як виняток, можуть братись до уваги судом та оцінюватись разом із іншими доказами в їх сукупності та взаємозв'язку під час розгляду справи у порядку статті 257-1 ЦПК України. Звичайно, Ви маєте право подати заяву до суду про встановлення факту народження дитини.Стаття 154 Сімейного Кодексу України передбачає, що батьки мають право звертатися до суду за захистом прав та інтересів дитини як законні представники без спеціальних повноважень.

Могу на личном опыте советовать этот развлекательн[…]

В наше время, особая популярность криптовалют пост[…]

Не так давно зрители ограничивались только просмот[…]

Ще більше корисного та цікавого!