МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

#16492
Андрій Мучів зі Львова питає: "Як правильно оформити договір про оренду квартири?"
Ви можете взяти типовий договір в інтернеті є варіанти
1). Обовязково договір має бути заключений у письмовій формі;
2). Договір має містити обов'язкові істотні умови (предмет договору, строк договору, орендна плата, пеня, розсрочка оплати, умови виселення й ін.),
3). Обов'язково зазначити осіб, які проживатимуть з наймачем. Ці особи набувають рівні права та обов'язки з наймачем.
4). В договорі прописано повинно бути ремонт, пошкодження, проживання з тваринами, проведення інтернету, та інше, це обовзково обговорити з господарем квартири.
Договір зробити в 2-х екземплярах, в ньому прописати ваш та власника квартири паспорт, адреси, підписи сторін обовязково.
Якщо в договорі не вказується строк дії договору, то вважається, що договір укладається на 5 років, але краще це прописати.
При укладенні договору на 3р. і більше - обов'язково посвідчується нотаріально. Сторони можуть взяти розход в рівних частинах.
Востаннє редагувалось 01-07-2017, 00:22:07 користувачем юрист Вікторія, всього редагувалось 1 раз.
дякуючі юрист Вікторія
#16523
Денис спрашивает:
У меня есть квартира, купленная мной до брака, в которой мы живем. Поженились 9 лет назад, родили сына, его прописали в квартире жены (у неё тоже есть своя квартира). Жена загуляла, жить вместе не имеет смысла. Но она не хочет уходить и разводиться, говорит, я не имею права её выгнать (хоть у неё есть своя квартира), т. К. У нас ребенку 5 лет, он малолетний. Но я с ней жить не хочу, как быть?

Раджу подати на розлучення, і виришити проблему виселення з квартири в судовому порядку, тим більше, у неї є квартира, і дитину вона може прописати там.
СК України визначено принцип роздільності майна батьків та дітей. Батьки і діти, зокрема ті, які спільно проживають, можуть бути самостійними власниками майна. Якщо між ними виникає спір щодо належності їм майна, то діє презумпція, що це майно батьків, однак, вона може бути спростована в судовому порядку. Щодо майна, придбаного батьками або одним із них для забезпечення розвитку, навчання та виховання дитини, то воно є власністю дитини і не підлягає поділу в разі виникнення майнового спору між її батьками як подружжям, за умови, що це майно не було передане батьками дитині лише в користування для забезпечення її виховання та розвитку.
На праві спільної сумісної власності батькам та дітям може належати майно, створене за рахунок їхньої спільної праці чи спільних коштів. Відповідно до СК України батьки управляють майном, належним малолітній дитині, без спеціального на те повноваження, дбаючи про його збереження та використання в інтересах дитини для задоволення її потреб, що визначаються батьками або самою дитиною, якщо вона може їх визначити. Батьки малолітньої дитини не мають права без дозволу органу опіки та піклування вчиняти, а батьки неповнолітньої дитини надати їй згоду на вчинення таких правочинів щодо її майнових прав:
1) укладення договорів, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, у тому числі договорів щодо поділу або обміну житлового будинку, квартири;
2) видача письмових зобов'язань від імені дитини;
3) відмова від майнових прав дитини.
Для відчуження майна дитини батьки подають службі у справах дітей такі документи:
– заяву кожного з батьків;
– копію паспорта, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера;
– документ, що підтверджує право власності (користування) дитини на відчужуване майно;
– витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно, виданий відповідно до законодавства;
– копію свідоцтва про народження дитини;
– довідку з місця проживання, про склад сім'ї та реєстрацію або витяг з домової книги;
– копію свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу між батьками дитини.
#16758
Ганна запитує: Мій сусід має неприязнь до мого чоловіка, і не так давно, коли ми були на дачі, порозбивав нам вікна в будинку. Відмовляється не те, що відшкодувати, розмовляти, лайка, знову лізе в драку, що робити?

Відповідь юриста: 1. Раджу подати до міліції заяву, адже факт хуліганства є. Є звитки, які не відшкодовані, як я розумію, скло Ви купляли самі. Якщо у Вас є квитанція, що ви придбали скло, обовязково додайте до заяви. До того ж, повідомте, що він погрожує і робить життя нестерпним, без причини. Якщо є свідки, що бачили це, вкажіть, нехай вони пояснять, в чому справа.

2. Можете подати ще до суду. Адже згідно ст.1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Ваш сусід повинен компенсувати Вам збитки.
дякуючі юрист Вікторія
#16882
Альбіна питає:

У меня в собственности две квартиры. Могу ли я одну из них подарить своему сыну, ему 8 лет. Что собой представляет эта процедура. какие нужны документы? Какие будут мои затраты на услуги и обязательные платежи? Нужно ли переделывать документы на квартиру до его совершеннолетия, ведь до этого времени обслуживанием квартиры буду занимать я.

Відповідь:
Доброго дня!
Ось що Вам знадобиться знати.
Як власник майна, Ви можете бути дарувальником. Договір дарування — це договір, за яким одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність (ст.717 ЦК). Договір дарування є договором про безоплатне передання майна однією особою у власність другої особи. Дарування може бути здійснене лише власником майна, що є дарунком. При цьому обдаровуваний набуває право власності на майно, якого раніше у нього не було. У Вашому випадку Ви даруєте житло дитині. Але згідно зі ст.722 ЦК право власності обдаровуваного на дарунок виникає з моменту його прийняття. Тобто, з моменту повноліття дитини набуде на житло право власності – право вільно розпоряджатися майном. У ст.723 ЦК регламентований договір дарування з обов'язком передати дарунок у майбутньому. Договором дарування може бути встановлений обов'язок дарувальника передати дарунок обдаровуваному в майбутньому через певний строк (у певний термін), з обов’язком передати дарунок у майбутньому (ч.3 ст.719 ЦК).
Дарувальник не має права вказувати спосіб і цілі використання дарунку.
Подібні договори (майнового права) оформлюються лише письмово, з нотаріальним посвідченням (ч.2 ст.719 ЦК). В договорі Ви повинні наголосити на строк, коли Ваша дитина зможе розпоряджатися подарунком, у даному випадку квартирою, скажімо, з настанням повноліття. Повна дієздатність визнається за повнолітніми фізичними особами, тобто тими, хто досяг 18 років (ст. 34 ЦК).
Згідно ч.4 ст. 720 «Договір дарування від імені дарувальника може укласти його представник. Доручення на укладання умову дарування, в якому не встановлено імені обдарованого, є нікчемним»
Обов’язково повинна бути вказана адреса, за якою знаходиться майно, Ваша вільна воля дарування. Що даний договір відповідає інтересам дитини, на це повинно бути наголошено.
В нотаріальній конторі Ви отримаєте документ, який буде свідчити ДОГОВІР ДАРУВАННЯ КВАРТИРИ.
Ви можете перевірити цей перелік у нотаріуса, можливі якісь зміни, але такого переліку дотримуватися необхідно.


Ви повинні мати при собі документи:
1. Паспорт (пред’являється особисто);
2. Ідентифікаційний код;
3. Свідоцтво про народження дитини;
4. Довідка з органів опіки та піклування про наміри дарування, та їх згода, це обов’язково при нотаріальному посвідченні документа.
5. Довідка про склад родини (з ЖЕКу №3);
6. Домова книга на квартиру;
7. Свідоцтво про право власності (витяг з міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності нерухомого майна за місцем розташування об’єкта нерухомого майна (з 1 січня здійснюється в Укрдержреєстрі, він діє на підставі Положення про державну реєстраційну службу України, затв. Указом Президента України від 6 квітня 2011 р№401\2011), номер права власності);
8. Довідка про оцінку житла, яка є предметом договору;
9. Довідки про те, що квартира не знаходиться на кредитуванні (довідки з банку), не є предметом застави.
10. Мито сплачено при посвідченні договору дарування у нотаріуса.

В договорі дарування буде перевірена Ваша особа, згідно документів, ви будете як «ДАРУВАЛЬНИК», а Ваша дитина, як «ОБДАРОВАНА». В договорі буде вказано, що Ви передаєте квартиру в дар (буде вказано, за якою адресою). Буде перевірено право власності на квартиру, описана її площа, встановлена її вартість, оцінена. «ДАРУВАЛЬНИК» несе відповідальність, що документи ,які підтверджують право власності є достовірні і правдиві. «ДАРУВАЛЬНИК» повинен повідомити, що дана квартира, яка є предметом договору придбана не в шлюбі та не є спільною з третьою особою власністю. Що витрати, пов’язані з нотаріальним посвідченням несе «ДАРУВАЛЬНИК».
Даний дарунок виникає з моменту прийняття його, але оскільки Ви є представник неповнолітнього, то розпоряджатися квартирою на власний розсуд він зможе лише з досягненням повноліття. На даний час дитина буде мати право володіння, а от право розпоряджатися майном, вона зможе після повноліття.
Щодо платежів. Квартиру доведеться оплачувати – це послуги ЖЕКУ (сплата за квартиру), вивіз сміття, сплата за дитячі майданчики. Окрім того, оплата за комунальні послуги (водопостачання, газове опалення). В даній ситуації люди встановлюють лічильники, щоб сплачувати по факту використання, а не загальну суму. Коли дитина стане повнолітньою, вона набуде права власності, і згідно цього договору дарування, квартира буде оформлена на неї, і знову пройде державну реєстрацію прав на нерухоме майно (житло, ст.379 ЦК України) на підставі документів, що підтверджують право власності (цей договір дарування та паспорт, інші документи).
дякуючі юрист Вікторія
#16978
Ольга Петровна: Мне 67 лет. Я собираюсь вступить в брак. После заключения брака могу ли я свою квартиру завещать или подарить своей дочери?

Відповідь: звичайно. Це можна зробити в будь-який момент Вашого життя, не привязуючись до шлюбу. Нотаріус державної нотаріальної контори провинен до того, як буде укладений договір дарування квартири його наслідки. Відповідно до ст.717 ЦК України за договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність. Тобто, якщо подаруєте, вже Ваша донька зможе користуватися власністю, тобто квартирою. Вже це буде не ваша квартира, навіть, якщо будуть такі обставини, що Ви захочете знову там проживати та розпоряджатися.
Якщо це буде заповіт, лише післ Вашої смерті вони може користуватися. Але якщо Ви заповіту не зробите і не подаруєте квартиру, донька та Ваш новий чоловік будуть мати рівні права спадування житла.
дякуючі юрист Вікторія
#21759
Кристина, Попасная: Я по поводу продажи квартиры.просто у меня там прописан ребенок 14лет. Но у нее есть дом на нее а я как опекун.не будет ущемление ее прав.просто мы до этого 5 лет назад продавали еще одну квартиру так нельзя было пока ей не купим полноценное жилье.

Ответ юриста:
для начала со всеми документами на жилье Вы должны подойти в службу по делам детей в вашем городе. Нельзя выписать ребенка, не прописав его в другом месте. И если квартира собственность ребенка, вы тоже должны знать, что нельзя ее продавать от имени ребенка. Деньги вы потратите, и ребенок где будет жить?
Аватар користувача
дякуючі Владислава
#22363
Формуляров достаточно, главное составляйте их.
дякуючі юрист Вікторія
#22505
Юля Кузьменкова, Попасная, спрашивает: А что нужно сейчас для приватизации?

Відповідь юриста: по-перше, звернутися до жеку з паспортами (свідоцтвами про народження):
заповнити бланк (форма № 4), в якому перераховуються всі зареєстровані і що мешкають у квартирі, а також новонароджені і тимчасово відсутні особи, за якими зберігається право на житло, також вказується вся інформація, необхідна для приватизаційних документів (номер особового рахунку, площа квартири тощо);
надати копію квартирного ордера і довідку з попереднього місця проживання (для тих, хто прописався в квартирі після 1993 р.) про те, що право на приватизацію ще не використано;
отримати в жеку технічний паспорт на квартиру, який видає майстер або технічна служба жеку;
заповнити заяву на приватизацію з підписами всіх членів родини, причому всі вони мають прийти в жек особисто, оскільки їхні підписи засвідчуються начальником жеку.
2. Звернутися до відділу приватизації місцевої державної адміністрації з такими документами:
паспорт або інший документ, що засвідчує особу, а особам до 16 років — свідоцтво про народження (ксерокопії);
ідентифікаційний номер (ксерокопія);
заява на приватизацію житла (із завіреним начальником жеку підписами);
довідка з жеку (форма № 4);
технічний паспорт квартири, що приватизується;
розпорядження (рішення) органу приватизації про передачу квартири у власність.
Після цього необхідно отримати свідоцтво про право власності на квартиру, що видається відділом приватизації протягом місяця від моменту реєстрації заяви.
дякуючі юрист Вікторія
#22506
а еще-если хозяева квартиры в Одессе на данный момент,можно ли по доверенности приватизировать?

Відповідь юриста: ні, лише особисто.
дякуючі юрист Вікторія
#23678
Альбина из Одессы спрашивает: !В квартире прописана я, бабушка, мать, сестра. Сестра на нашу голову привела в дом молодого человека(только освободился с тюрьмы наркоман,вор...) Мать(главный квартиросьёмщик)я, и бабушка против. как его выгнать? он устраивает дебоши, жизнь невыносима.

юриста:
Стаття 65. Право наймача на вселення інших осіб у займане ним жиле приміщення. (ч.1) Наймач вправі в установленому порядку за письмовою згодою всіх членів сім'ї, які проживають разом з ним, вселити в займане ним жиле приміщення свою дружину, дітей, батьків, а також інших осіб. На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей зазначеної згоди не потрібно.

Якщо немає згоди усіх членів родини, це вселення - незаконне, і висили його можна рішенням суду. В позовній заяві важливо послатися на цю статтю Закону, що я вказала, і наголосивши, що згоди немає. Без проблем, з виконавчою службою, або міліцією, якщо він буде вчиняти скандали його буде виселено.
дякуючі юрист Вікторія
#30057
Анастасія Михайлівна з Черкас питає: що потрібно знати про наймання жилого приміщення?

Відповідь юриста:
За договором найму житлового приміщення 1 сторона (наймодавець) зобов’язана надати іншій стороні (наймачу) за плату житлове приміщення для проживання в ньому. Двосторонній, оплатний, консенсуальний. Особливості: 1) підставою є отримання наймачем у встановленому порядку ордера на право зайняття житлового приміщення; 2) предмет – тільки житлове приміщення; 3) стороною може бути тільки громадянин; 4) договір є безстроковим; 5) проста письмова форма; 6) права й обов’язки визначаються Типо-вим договором найму житла державного і кому-нального житлового фонду (постанова КМ 98р.) 7) у наймача прав значно більше, ніж у наймодавця. Права наймача: 1) користування житловим при-міщенням і підсобними приміщеннями, які зазна-чені в договорі; 2) вселення інших членів сім’ї; 3) зберігання житлового приміщення за наймачем при його тимчасовій відсутності. Наймач може вимагати приміщення меншого розміру взамін на житло, що він займає без розірвання договору; на здачу житлового приміщення в піднайм; на приватизацію житлового приміщення.
дякуючі юрист Вікторія
#30847
Ірина з Ужгорода питає: близько року назад ми отримали субсидію на сплату за комунальні послуги. Протягом тижня-двох придбали квартиру (точніше, інвестували у будівництво). Наразі є власниками однокімнатної квартири, де прописані двоє дорослих та двоє неповнолітніх дітей. Придбання здійснювали за рахунок позичених у родичів та знайомих коштів. Підкажіть, будь ласка , як коректно повідомити відділ соціального забезпечення про придбання, та не позбутися субсидії (звісно у рамках закону)? Ми рік користувалися субсидією, що суттєво допомагало нашій родині, оскільки чоловік не працює (звільнився півроку назад), а я у декретній відпустці. Хотілося б отримувати допомогу і надалі.

Відповідь юриста: завжди Ви повинні бути готові відповісти на запитання і соцслужбам і в суді (можливо), як Ви могли придбати квартиру, не маючи стабільного доходу? Звичайно, придбаючи квартиру, Ви сплатили податок. Отже, знайомі Вам позичили гроші, будучи впевнені, що ви будете віддавати борг і у вас є стабільний дохід. Ви знаєте, що можуть позбавити субсидій, якщо у вас покупка понад 50 тис. грн. Малозабезпеченою родиною Вас вважати наврядче будуть, хоча офіційно не маєте стабільного доходу. Соцзабезпечення може подати на Вас до суду, з причини, що Вами надавалась недостовірна інформація про майновий стан. І придбана квартира буде вивчена, і будуть знайдені документи щодо її придбання інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек тощо. Відповідно дост. 1166 Цивільного кодексу Українимайнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Тож, будьте готові віддавати субсидіі.
#34748
Лариса Іванівна О. з Вінницької області звернулась з проханням, допомогти написати скаргу на міську раду, щодо відключення квартири від мереж ЦО та облаштування автономного опалення квартири.

Відповідь юриста: будь ласка, відповідно до тих даних, що Ви мені вислали, допомагаю Вам, може ,цей приклад іншим людям знадобиться також.
Але Ви повинні також звернутися до товариства "Сонечко", який обслуговує Ваш будинок, щоб він провів загальні збори сусідів, які нададуть дозвол відключення Вашої квартири від ОП. Але це, мабуть вже, після цього опалювального сезону.

Голові міської ради
ПІБ, адреса, індекс.

СКАРГА
Я, (ПІБ, адреса, телефон) після закінчення опалювального сезону зверталася до міської ради про надання дозвілу на відключення моєї квартири від мереж ЦО та облаштування автономного опалення квартири.
Відповідно до ч. 4 ст. 13 ЗУ від 02.06.2005 року № 2633-ІУ «Про теплопостачання» (з наступними змінами та доповненнями) до повноважень органів місцевого самоврядування віднесено затвердження з урахуванням вимог законодавства у сфері теплопостачання проектів містобудівних програм, генеральних планів забудови населених пунктів, схем теплопостачання та іншої містобудівної документації.
В наданні мені відповідних дозволів було відмовлено, не зазначивши детально підстав, і рішення Комісії, яке оформляється протоколом, лише згадується у листі, але не було надано у десятиденний строк надається заявникові, чим порушено Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання.
Вважає, що моє право на вибір засобу опалення власного житла та вибору постачальника послуг порушено.
Прошу зобов'язати міжвідомчу комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО задовольнити мою заяву та прийняти рішення про відключення належної мені квартири від мереж централізованого теплопостачання і надати дозвіл на улаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації та зобов'язати КП * (вказати підприємство) теплові мережі» провести відключення належної мені квартири від мереж централізованого теплопостачання. Товариство «Сонечко» заявою про відключення моєї квартири від мереж ЦО повідомлено, та згода мешканців на відключення нашої квартири є, зразки підписів додаються.

Додаток 1: копія зразків підпису сусідів та їх згода;
Додаток 2: копія листа до Житлового товариства «Сонечко» про проведення загальних зборів.

Дата підпис
дякуючі юрист Вікторія
#39436
Валентина з Харкова питає: я 2 лютого 2010 року приватизувала житло, квартиру на Салтовці, вона була мені подарована тіткою, потім, я доклала грошей, купила іншу, але в тому самому будинку. На той час я була в шлюбі і проживала з чоловіком разом. Потім ми не стали жити разом, були сварки постійно, але дотепер не розлучились, мені важливо знати, моє житло воно моє? воно захищене від чоловіка?

Відповідь юриста:
Приватизована квартира є спільною сумісною власністю подружжя, згідно ч. 5 ст. 61 СК, який був чинним на дату правочину.
Отже, об'єктом права спільної сумісної власності подружжя є житло, набуте одним із подружжя під час шлюбу внаслідок приватизації державного житлового фонду, та земельна ділянка, набута внаслідок безоплатної передачі її одному з подружжя із земель державної або комунальної власності, у тому числі приватизації.
Аватар користувача
дякуючі Malvina24
#39851
я щось не змогла отримати субсидію в цьому році...

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Привіт, як справи?

Ще більше корисного та цікавого!